Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема US bombsнови  
Автор////// (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 00:13



Простете слабите ми познания,
но защо си мисля, че в края на Втората световна
война US бомби са се сипали над София, както сега
над Кабул?

Някой да ме осветли?

Като си помислих за това...

//



Тема Re:нови [re: //////]  
Автор woland (messir)
Публикувано13.10.01 11:56



Да. И не само над нас. И над Белград също.



Тема Re: US bombsнови [re: //////]  
АвторAK47M (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 12:51



Само дето тогава българските Ме 109 са сваляли летящите крепости като врабчета. Сърбите и афганците не ги разбират тия работи.



Тема Re: US bombsнови [re: AK47M]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано14.10.01 16:50



Има малка разлика обаче. Доста преди това Българското правителство обявява война на америка която с нищо не провокирана - нито има военна заплаха от старна на САЩ, нито някакви искания или заплахи от тяхна страна.



Тема Re: US bombsнови [re: Moss]  
Автор woland (messir)
Публикувано15.10.01 12:21



Да. Но! Югославия не е обявявала война на САЩ. Но Белград е бомбардиран не по-малко безмилостно от София.



Тема Re: US bombs [re: Moss]  
Автор Arient ()
Публикувано15.10.01 20:18



Нали трябва да заявим лоялността си типично по български. След като се редим в редичката на Рим-Берлин-Токио, трябва и да обявим война на някои от противниците. US изглеждали доста далече и доста безопасни. Историята се повтаря. Днес Мончето Паси със замах вади нож на едно привидно "умряло куче". Дано не се повтори докрай.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: US bombsнови [re: Arient]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано16.10.01 23:06



Аз пък съм за афганистанците. Хората си имат само по един АК47-самоделка и гордостта да отстояваш традициите си. Не давали Осамата. Ми как да го дадат, Аллах ще ги накаже, ако предадат госта си. Гостът в исляма е свещен, дори и да не иска да си ходи.
Пък и на американците май не им трябва Осамата. Даже им трябва жив и в неизвестност, за да си водят войната. Я погледни Афганистан на картата. Една територия колкото Франция, която спира пътя на руснаците към Индия /най-големият им външнотърговски партньор, за кво мислиш стояха десет години там, ами да имат сухопътна граница с Индия/ и на американските инвестиции в петролопроводи от Иран към Китай и Япония. Така че Осамата ще го гонят десетина годинки. Ама горките талибани какво са виновни, че ги бомбандират?



Тема Re: US bombsнови [re: AK47M]  
Автор Arient ()
Публикувано17.10.01 13:46



И Осамата и Авганистан "спечелиха от тотото". Със сигурност Осама БЛ не е подготвял атентата. От Сомалия насам ЦРУ знае всичко за него ден по ден включително и албумина в урината му. Така че ако е той, това е станало със знанието на ЦРУ. Но иначе и Авганистан и той изглеждаха много удобна цел за отмъщение. Осамата маха бели гащи по Авганистанските чукари и протяга ръце към Аллах и небето, откъдето обаче се сипят само бомби. Да, ама не. А и тия дето щяха да са канарчета от "Северния съюз", само чуруликат и не щат да вършат работа.
Имаше една стара приказка за гаргата дето сядала по нападалите орехи за да провери дали ще могат да излязат отзад, ако ги глътне. US тъй и не се научи как се ядат орехи.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: US bombsнови [re: Arient]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано18.10.01 20:49



Този път бомбите няма да им помогнат на американците. Бяха научени, както и ние, да живеят в свят на взаимно доверие - да вярваш в храната, която купуваш, и във въздуха, който дишаш. Сега вече се съмняват във всичко. Осамата им срина доверието за броени минути. Хубавото е, че големи корпорации също бяха сринати за броени минути. Оттук нататък предстои диверсификация на бизнеса, което дава шанс на дребни фирмаджийчета като мен. Идва времето на дребния бизнес, оле!
Колкото до афганистанците, те са също като нас. И те си имат монарх в изгнание, който сигурно ги лъже, че ще им даде по 5000 афгана безлихвено за дребен бизнес. Само да го изберат. Горките, отде да знаят, че с тези пари могат да си купят само нов марков калашник /български или руски/, Стингър на лизинг и тиксо за пълнители. И ще останат да чакат новото време потънали в дългове.
Между другото мой приятел ми каза, че Осамата бил издъхнал оная вечер от рак в бъбреците. Усетил срив в аурата му. И не ми казвай, че имам много хубави приятели, такива са си. Може пък да се окаже вярно. И кого ще гонят тогава американците? Какво ще гарантира военното им присъствие за строеж на петролопроводи? Няма да си признаят, че е умрял. Жалко за човека, беше ми симпатичен. Напомняше ми Вожда Бял Полуовес, дето като заседне някъде с племето си, белите намират петрол и ги гонят. Накрая белите ходели след племето, защото заседне ли то някъде, значи има петрол.
Белите просто са неизбежни. Даже и в Афганистан.



Тема Интереса клати фесанови [re: AK47M]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано19.10.01 09:51



Затова и не се учудвам на поведението на американците.

P.S.
Много ми хареса постинга ти ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.