Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема JAPAN = QPONIAнови [re: Snap]  
Автор Nexusus (AWBD)
Публикувано01.09.01 18:16



.......



Тема Re: DYRJAVATA TRYGNA NADOLO ZARADI KARERISTIнови [re: Nexusus]  
Авторlv (Нерегистриран)
Публикувано04.09.01 16:05



Като е бил толкова велик защо системата му позволява издигането на "кариеристите"?



Тема Re: Само за статистикатанови [re: woland]  
Автор Arient ()
Публикувано04.09.01 21:27



Когато авторът на "Архипелаг ГУЛАГ" се връщаше в Русия, гледах посрещането му във Владивосток. Спомням си още една от фразите му - "десетки, а може би и стотици хиляди загинаха в .... ". Нека не бързаме с милионите. Те са стойности които хранят журналистите. Имам едно интересно(според мене) обяснение за действията на Сталин, но ми трябват няколко дена и десетина страници, за да го напиша тук. Не искам да защитавам Сталин а просто да го обясня.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: за кариериститенови [re: lv]  
Автор Arient ()
Публикувано04.09.01 21:31



Няма система, която да спре кареристите. Просто всяка система се изгражда от тях. Иначе не може да има система.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: за кариериститенови [re: Arient]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 00:21



Чудно защо ли никой не обръща внимание на "човешките" (нали Сталин действа нечовешки) бомбардировки над Хирушима и Нагасаки?!?
.
Човешки са бомбардировките над Хирошима и Нагазаки защото за тях има ясна причина. Целта им е да покажат на Япония че САЩ имат ново и абсолютно разрушително оръжие при това в големи количества. Бомбардировките напрактика прекращават войната с Япония. Помислете си какво би коствала една продължила още една година война на Япония. За сравнение само в заключителната операция за превземане на Берлин жертвите дадени от червената армия са по- големи от общия брой жертви на атомните бомби ( заедно с последствията те са около 250 000).

Сталин НИКОГА не е броял човешкия живот за нещо повече от средство.
Това положение е валидно за Русия и до днес. Спомнете си само за последните 15 години - чернобил( имам знаменателна снимка на човек с противогаз и бяла престилка в реакторната зала на 4блок) , чечня, курск и т. н.т.



Тема Tochno pri nego ne e imalo kareristiнови [re: lv]  
Автор Nexusus (AWBD)
Публикувано05.09.01 11:44



a samo kachestveni hora

Sredna vazrast na upravitelnite kadrui 36 godini



Тема Mi tochno za tuva ruskata kultura e naj dobraнови [re: Moss]  
Автор Nexusus (AWBD)
Публикувано05.09.01 11:46



i bezkoristna :)



Тема Re: за кариериститенови [re: Moss]  
Автор Arient ()
Публикувано05.09.01 12:02



Когато двете бомби падат, Япония вече не е в състояние да води война и два дена повече, а какво остава за цяла година. Чел съм спомените на един "камикадзе". Накрая намали гориво дори за самолетите - бомби, и това му дало възможност да си напише спомените по-късно. На Япония вече, никой нищо не искал да казва. Бомбите спряли десанта на руснаците в Япония. Както винаги, когато се ритат атовете, страдат магаретата.
Ако изкараш бомбите хуманни, то няма проблеми и с хуманизирането на Сталин.
И кой от "великите управници" брои за нещо живота на "мравките". На вас ви е в очите Сталин(не го оправдавам). Спомнете си серията скандали в Щатите, заради най-разнообразни опити с ядрено, химическо, бактериологично и т.н.т. оръжия в които участват американски войници, без да знаят за това. И какво и на кого искаше да каже US(Uncle Samm) с войната във Виетнам(а и толкова други безсмислени войни), където освен виетнамците(тях кой ги брои), измряха толкова американци. Мразя лицемерите. Първо си уредят игрите, а после ронят крокодилски сълзи за "безценния" човешки живот. В това отношение поне, Сталин е по-достоен, казва си направо. И прави онова, което казва.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Mi tochno za tuva ruskata kultura e naj dobraнови [re: Nexusus]  
АвторSnap (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 21:42



Най-добра, безкористна!? - от коя година ти е учебника по "История Советского Союза" - 1936? Или цитираш постулати от ХХ конгрес на КПСС!!! Ако е така не е ли по-правилно да кажеш - съветската, а не руската, нали е благодарение на Сталин, "руска" звучи много монархически!!!

Я посочи някоя "користна" култура, please, та да си уточним понятията. Също така би ми било интересно ако дадеш примери за:
добра култура
по-добра култура
най-добра култура - всъщност по това вече се изказа!

Що не попрочетеш повече книжки. а! Приятелски съвет!





Тема SPECEFIKACIQ NE ME POZNAVASH ZA DA MI KAJESHнови [re: Snap]  
Автор Nexusus (AWBD)
Публикувано05.09.01 22:51



KAKVO DA PROCHETA


Primer
(ne e vajno na me da mi e dobre vajno e na vute da mu e zle


Qponskata Kultura
palno vseodvana na misiqta

Ruskata Kultiura
da se napie do kozirkata

AMerikanskta kultura
Money money money




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.