Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема кога България е най голяма  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 01:25



При кой цар България е с най голяма територия ?



Тема Re: кога България е най голяманови [re: gogo]  
Автор Anima_bg (LoveExpert)
Публикувано23.08.01 11:19



Има да си чакаш за отговор ..... тук никой нищо не знае
само преписват от учебниците, които случайно четат заради изпити явно..

Чакам втори ден за рожденната дата на България
те не знаят кога е основана държавата ни
ти питаш кога е била с най-голяма територия ...

Сладур ще си висим като паяци тук и никой няма да ни обърне внимание....
Приятно висене - аз плета мрежа от единия край - ти захвани другия
да не скучаем

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: кога България е най голяманови [re: gogo]  
Автор eridan23 ()
Публикувано23.08.01 12:05



При Симеон.........не сегашния

nishto ne e nevazmojno


Тема Re: кога България е най голяманови [re: eridan23]  
Автор Anima_bg (LoveExpert)
Публикувано23.08.01 16:22



Уточнението е върха на сладолета - хехе

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: Гогонови [re: gogo]  
Автор Anima_bg (LoveExpert)
Публикувано23.08.01 16:25



забравих да ти кажа още нещо
тук можеш с просто око да познаеш кой е рус
и кой е с черна коса ...

голям купон в този клуб
много ме кефят

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: кога България е най голяманови [re: gogo]  
Автор Cлeдyщий (бугараш)
Публикувано24.08.01 08:55



При Симеон Велики, Иван Асен II и Фердинанд /при последния е продължило реално само за броени месеци - по време на Първата Балканска Война и към края на Европейската/.

Иначе не мисля че въпросът за "най-голяма територия" е много интересен. Много по-интересно е например /за мен де/ каква е била реалната цифра на хората с българско самосъзнание из българските замлища към края на 19-ти и началото на 20-ти век. Доста спекулации има по този въпрос и от наша страна включително.



Тема Re: Я, Бугарашнови [re: Cлeдyщий]  
Автор Anima_bg (LoveExpert)
Публикувано24.08.01 20:50



и на мен ми е интересно.. Като гледам ще си остана в този клуб
да си запълвам историческите разноти на бедното ми създнание
сбръчкало нос от звездни влияния и карти .... тъй .. тъй..

Кажи, Бугараш, като баща ми от трънско, майка ми от елховско
с какво етносъзнание се пръквам аз ?
Той рус със сини очи, тя черна с черни очи..
Ми... може би трябва да си пиша и родовата принадлежност до 10-то коляно
защото я знам? Та да си разбера, аджеба, истинското естносъзнание,
доколкото знам някаква гръцка кръв се премесила по пътя, влиянието на съзнанието ми е, че предпочитам гръцко пред сръбско например и не обичам
чалга. А, имахме в психологията спор по отношение на хората, които слушат
чалга и тези, които не слушат - тя може ли да е определящ фактор за микс
от етносъзнания ?

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: Я, Бугарашнови [re: Anima_bg]  
Автор Cлeдyщий (бугараш)
Публикувано25.08.01 00:33



Според мен слушането на определен тип музика не може да се разглежда като фактор за "миксирано етносъзнание" на слушателя, но тя сама по себе си представлява точно такава смесица и остатъчно влияние от други култури и етносъзнания.

Скромното ми мнение засягащо дискусията ви в "Психология" е че харесването на този и онзи музикален стил по-скоро може да бъде страхотен показател за душевността и психологическите норми, пък ако щеш и предметните и физически предпочитания на дадена личност - обичаш алкохола и шумните компании или пък предпочиташ да се затваряш в себе си и да изпадаш в маниакални депресии, може би пък искаш власт, пари и жени - мисля че музиката може да бъде добър старт когато поискаш да научиш нещо повече за даден човек. /Държа да подчертая че коментирам психологическата страна на въпроса - иначе ако говорим за музиката сама по себе си, бих бил доста по-остър в коментарите си към нечии предпочитания :-))/

Родова принадлежност до десето коляно ? В такъв случай /а той е невероятно рядък/ би трябвало да се напише книга.
Мисля си че всяко нещо, колкото и незначително да ни се струва, трябва да бъде документирано. Това си е мое мнение де - малко маниак си падам на тема "История" :-)

Що се отнася до твоето етносъзнание - аз какво мога да кажа - "Ти си такава или онакава бла, бла..." Естествено че това е нещо което е в теб и никой не може да ти подсказва каква би трябвало да се чувстваш. /By the way - доколкото ми е известно и двата района са се водили и все още водят български/.
А това че ние бугарчинята не сме генетически еднородна маса е напълно известен и неоспорим факт. Тъй че и най-убедените в своята "чистота" хора могат да бъдат много неприятно изненадани хи хи :)

Поздрав :-)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.