Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Holocaust........нови [re: Ziezi]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано23.09.01 18:51



Даааа....


За първи път чувам тая хипотеза за произхода на евреите и по-точно на ашкеназите. Имаш ли някякви други URL по въпроса.

Освен това, химна на Израел много ми напамня по мелодия на някаква българска песен. Знаеш лш нещо по въпроса?

Редактирано от MУTPA на 23.09.01 19:16.



Тема Re: Holocaust........нови [re: Eвpeин]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано23.09.01 22:55



След като си евреин, сигурно си задаваш много въпроси за холокоста. Питал ли си се защо холокостът се свързва само с националсоциалистите в Германия и дума не се обелва за милионите избити евреи в Съветска Русия. Още повече, че огромната част от висшите съветски управници по времето на Ленин и Сталин са евреи. Това вътрешноеврейски проблем ли е? Има ли някакви икономически, религиозни и т.н. причини за тази братоубийствена война? Не те питам тенденциозно, просто винаги съм се чудил. И сега ми е паднал жив евреин да го питам. Иначе намирам обяснението ти за причините за холокоста за логично /не казвам правдоподобно/. А, и още нещо: Какъв период обхваща всъщност Холокостът според теб -1933-45 или в протежение на 4 хиляди години?



Тема Re: Holocaust........нови [re: AK47M]  
АвторEвpeин (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 02:55



Лъжеш се ако си мислиш, че по цял ден си задавам въпроси за холокоста. Аз на тия въпроси отдавна съм си отговорил. Не е така по цял ден да се чудя защо не ни обичат нещо. Хич не ми пука. И изобщо не може човек лесно да ме обиди на национална тема. А и никой не се е опитвал. Антисемитите, които познавам, пред мен ми се подмазват. Може би, защото съм яко капеле и се страхуват да не ги бия. Но за такова нещо няма да бия.
А сега на въпроса ти. Аз не идентифицирам холокоста само с националсоциалистите в Германия. Друг е въпросът, че самата дума се идентифицира с тях. В предишното си изказване споменах за националните комплекси на руския народ. Германската и руската омраза към нас са само връхните точки на антисемитизма. Те са дори подтик за проявление на антисемитизъм в половин Европа. В Полша, Унгария, Румъния и др. населението е помагало на нацистите и доста се е престаравало. Омразата към нас винаги е съществувала и ще съществува винаги. достатъчно е да се обърне внимание на фолклора на европейските народи, литературата им, поговорките и.т.н., за да се забележи колко на дълбоко в народопсихологията е залегнал антисемитизмът. Всичко това аз наричам холокост. Но аз не се подтискам от това. Интересът ми към тези въпроси е чисто научен, с цел да си обогатя познанията. защото съм достигнал до извода, че омразата към нас е ирационална и немотивирана. Ти ако ни мразиш би ли изложил мотивите си. Защото до сега не съм чул смислени аргументи. Никога не съм търсил съчувствие или състрадание. Това би било недостойно. Но тъй като омразата ви е ирационална аз не мога да вникна в логиката ви. Отдавна Теодор Херцл е казал "Който би очаквал подобрение на положението, уповавайки се на добротата на всички хора би направил най-добре ако би написал една утопия". А колкото до това, че имало ръководни кадри евреи при Ленин и Сталин, не разбирам какво толкова се чудиш. Ние не се различаваме кой знае колко от другите хора (колкото и банално да звучи). Много хора са се облажили от тази диктатура на пролетариата, включително и евреи. При управлението на Сталин са убити между 20 и 30 млн. души от всякакви националности (не са подбирани само евреи). Така, че не виждам братоубийствена война.

Морис В. Якобсен



Тема Re: Holocaust........нови [re: Eвpeин]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано27.09.01 11:54



Има една хипотеза, според която през WW1 ефрейторът от германската армия Шиклгрубер е бил ранен в пола от френски евреи, поради което през цялата си останала автобиография изобщо не е бил в състояние да бъде интимен с жените. Физиологическите и психически последици от това са добре известни, а и са се проявявали с пълна сила и при нашия човек - печално известен по късно като Хитлер. И май с пълна сила си е изливал и удовлетворявал комплекса. В чудовищни мащаби....
Освен това, по силата на ЮЖНЯШКИЯ си произход и редица генетични особености, евреите по начало имат склонност към висок IQ - нещо ми се върти в главата, средно около 130..... Това, съчетано с амбицията, приспособимостта и т.н. обуславя съвсем определени УСПЕХИ във всички сфери, с които са се заемали. Е, а за отношението към тях, за ЧИСТО ПРОЛЕТАРСКАТА по същината си завист на глупавия към умния, на мързеливия към работещия и успяващия, на пропадналия пияница към съзнателния трезвеник и т.н. - просто не ми се пише....



Тема Re: Holocaust........нови [re: Eвpeин]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 14:13



Извинявам се ,че се намесвам , но имам един въпрос:Чел ли си книгите на Никола Николов/ българин живеещ в Америка/? В неговите произведения има една много интерестна теория, подкрепена с факти.



Тема Re: Holocaust........нови [re: MlMl]  
АвторEвpeин (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 00:47



За пръв път го чувам този човек. Но съм любобитен да бъда посветен в тази изключително интересна теория, от която без съмнение изводът е, че евреите са виновни за всички злини по света. Може и да греша. Между другото това си е истински комплимент. Ей така ще ми се стопли душата, когато някой ме осведоми, че съм виновен примерно за настъпващата световна рецесия

Морис В. Якобсен



Тема Re: Holocaust........нови [re: Eвpeин]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано28.09.01 22:40



Аз те питам защо избивате евреи, ти ми отговаряш, че някой друг ръководен кадър се облажил. И никой не говори за омраза, само ти. От твоите приказки и от оня малоумник Тореро оставам с впечатлението, че от евреите тръгва расизма. Вие сте най-умните на света, останалите са друга раса. Комплексирана на всичкото отгоре. Свят от комплексари и подмазвачи. Дръж се прилично, и между гоите може да има свестни хора. Колкото до правителствата на Ленин и Сталин, там ВСИЧКИ са евреи. Е, с изключение на един-двама. И са се избивали помежду си, докато комплексираният руски народ е умирал от глад. Пък ти говориш като комунистите едно време - няма такива неща в нашата държава. Не ми се заяжда с теб, защото не съм антисемит, но ако се видим някога, мога да ти покажа много материали по темата. И да ударим една канадска борба, щото и аз съм як и проз.



Тема От "чисто любопитство"...нови [re: Eвpeин]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано29.09.01 00:29



...можеш да прегледаш и "Международното еврейство" на Хенри Форд.
Например по отношение на това класова или национална война е т.нар. "революция" в Русия.Или колко "германска" е Ваймарската република.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Holocaust........нови [re: AK47M]  
АвторEвpeин (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 00:50



Абе ти бавно ли загряваш или какво? Убийствата на хора в съветския съюз (с изключение през Втората световна война) не са мотивирани от национална или религиозна принадлежност. Колко пъти трябва да повтарям, че са избивани хора от всякакви националности и евреите не са се радвали на привилегията да не бъдат подложени на същите репресии, на които са били подложени всички останали граждани на СССР.
А за омразата -- просто излагам едно реално съществуващо явление. Омразата просто блика от почти всички постинги в тази дискусия, провокирани от абсолютно добронамерения и симпатичен опит на Jerichoo да сподели чувствата си към холокоста. Тореро е може би единственият, който изрази някакво човешко отношение, за което съм му благодарен.

Морис В. Якобсен



Тема Re: Holocaust........нови [re: Jerichoo]  
Автор Jerichoo ()
Публикувано12.10.01 22:28



[image]http://www.historyplace.com/worldwar2/timeline/einsatz.htm [/image]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.