Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се филмира история?  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано07.06.01 09:32



Жан Жак Ано - "Враг пред портата".

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Как се филмира история?нови [re: valsodar]  
Автор Grip (WellKnownLammer)
Публикувано07.06.01 12:21



Ne mislia, che pretencijte na tozi film sa da e istoricheski dostoveren.Edva i bi mogul da bude takuv.
Najstina zalkoto e, che gorkite amerikanski zriteli pridobivat predstawa za tazi "stranna" za tiah vojna tochno po tozi nachin.Vse pak naistina v nachaloto na vojnata polozenieto s oruzieto e takova, dori saotoshenieto vojnici-pushki e bilo 5 kum 1, no pri Stalingrad neshtata suvsem ne stojat taka. Ne iskam da komentiram kakvo praveshe i kak izglejdashe Hrushchov. Interesen beshe i prevodat na obrushtenieto mu kum Stalin boss=stopanin?!?!!? Mislia, che tova e po-frapirashtoto /koj li go e prevel taka izashto?!?!/ .....za amerikancite znaem. Te naskoro se podigraha i sus naj-vernia si saiuznik, t. nar. "Amerikanski samoletonosach v Evropa" Velikobritania... mislia, che e izlishno da citiram zaglavieto na filma za kojto govoria.
Neshtoto koeto me shokira e, che edin frenski rezisior /Ano/ moje da podhodi po tozi nachin....no kojto plashta, toj poruchva muzikata!



Тема Прякорите на Сталин?нови [re: Grip]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано07.06.01 13:55



Стопанина, Мустакатия, Сипаничавия - тези са първите за които се сещам, така че няма кой знае каква художествена измислица във филм.
Заградителните отреди на НКВД също са правдиво предадени.
Но мисълта е друга. Не си спомням филм за войната през последните 10 год. да е бил толкова силно въздействащ и да се е придържал толкова добре към реални исторически факти и събития.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Прякорите на Сталин?нови [re: valsodar]  
Автор Grip (WellKnownLammer)
Публикувано07.06.01 19:00



Naistina, tova sa samo niakoi ot priakorite na Stalin. Samo, che stava vupros za prevoda... Otkoga anglijskata duma "boss" se prevejda na bulgarski stopanin?!?!?
A za pravdivostta imam goleemi rezervi ... filmut mi haresa, no samo zashtoto ne sum go gledal kato istorik. Naistina me zavladia tozi film, no edva li moje da pledira za goliama istoricheska dostovernost! Pogledni naj-malkoto niakude kakva rolia ima Hruschov pri Stalingrad.....



Тема В сравнение с останалите..нови [re: Grip]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано07.06.01 19:49



си е супер. "Редник Райън" и пр. са на километри от историята.
Особенно оная американска изцепка за кражбата на Енигма, то битер "Индиана Джоунс" бре?
Вярно е, че си бе поукрасен на места, но като въздействие е неоспорим.
Иначе за историята си има най-вече документално кино.
Дискъвъри засега поддържат добро ниво по въпроса, въпреки че на моменти доста ме разсмиват.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: В сравнение с останалите..нови [re: valsodar]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано12.06.01 14:53



Най-силния филм за войната, който съм гледал, е "Те се сражаваха за родината". Май че беше на Бондарчук. Русофоб съм, но не мога да не го призная.



Тема Re: В сравнение с останалите..нови [re: AK47M]  
Автор Gray (ne(o)poznat)
Публикувано12.06.01 16:47



gledali li ste "Das Boot"????? za men towa e nai-silniq film za woinata, nishto che ne e za woinata na sushata(wsyshtonst jalko de- imaiki predwid ogromnite wyzmojnosti i nikakwoto im (spored mene) osyshtestwqwane dosega) Ochakwam s netyrpenie sledwashtiq NEMSKI film ,no mai shte se naloji da pochakam.......

Bedite sa moiat zanaiat...


Тема За бондарчук спор няма.нови [re: AK47M]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.06.01 19:54



но все пак колкото и гениален да бе той в своето внушение над зрителите, все пак над него тегнеше цензура.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: За бондарчук спор няма.нови [re: valsodar]  
АвторAK47M (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 08:45



Не бе, остави цензурата. Като кино беше много добър. Нищо че беше на "пленка Свема".



Тема Не се съгласявам въобщенови [re: valsodar]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано13.06.01 09:16



Няма как да го направя, щото четох Сталинград, Антъни Бийвър преди това.
В клуб Кино предложих Жан Жак за приза "супа на годината" за подигравка с историята.
Мисля, че това е най-лошия европейски филм правен някога с такъв раздут бюджет.

Свидетелите на битката казват, че гледайки първия Сталинград плачели и преживявали ужаса отново. Е, никой не може да каже същото за филма на Ано.
Мога да ти оставя заглавия на няколко нови филма за войната ?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.