Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Едно от многото нещанови  
АвторRed_Baron (Нерегистриран)
Публикувано03.04.01 23:01



които сме дали на света:



"Кой пръв използва самолета като бомбардировач"



Тема Re: Едно от многото нещанови [re: Red_Baron]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 17:45



аз лично не се гордея твърде с това изобретение...
пък и рано или късно все някой щеше да се сети. интересно как за възможно най-лошите приложения на всяко ново откритие хората се сещат най-напред!



Тема А с какво [re: the_bomb]  
АвторRed_Baron (Нерегистриран)
Публикувано05.04.01 22:30



може да се гордеем(от морална гредна точка)? Не знам дали знаеш, но жабарите се опитват да си присвоят това нещо от сумати време - ама те биха се гордяли! Американците защо им е да се гордеят с високите си оръжейни технологии? До скоро в света имаше 4 държави, които можеха сами да разработват бойни самолети - предполагам, че е излишно да ти казвам до къде им скача самочувствието на въпросните държави от този факт. И не само, че не се стесняват от този факт, но и наблягат на него. Извинявай, но миля, че това твойто са глупави хуманистични предрасъдъци! Казвам го с добро чувство, не искам да те обиждам. Но до кога ще се робува на подобни манипулации. Българинът има нужда от свръх доза национализъм в момента, а това не става с "е кво толкова, все някой щеше да го измисли"!!! Вземи американците - те дори си приписват победата във ВСВ! Защо другите да могат да си перефразират историят, както им е изгодно, пък ние да робуваме на налагани ни от същите тези "нравствени" норми???



Тема Re: А с каквонови [re: Red_Baron]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано06.04.01 20:29



казах, че "аз лично" не бих се гордял точно с това. бих се гордял с нещо друг например, че първи сме превели Билията и сме започнали да създаваме литература на своя собствен език, само готите са превели евангелията преди нас, при това то е останало изолиран факт. за мен това е много ценно.
а иначе и другото си има своята стойност на откритие, разбира се, и който иска може да си избере него за утвърждаване на националната гордост





Тема За войнатанови [re: Red_Baron]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 11:36



Ролята на САЩ в ВСВ трудно може да бъде надценена. На практика сами те победиха Япония. Освен това успяха буквално да платят сметките на всички "съюзници"(тук включвам и СССР). За справка може да се поинтересувате от т.нар. лендлиз- по него СССР получава например получава над 200000камиона само от един модел, 55 000 джипа уилис 75000самолета и т. н.т...... Това според мен е изиграло решаваща роля за изхода на войната . Може да ви е интересно да научите че част от полученото въоражение от СССР се използсва и в началото на 50те.



Тема Re: За войнатанови [re: Moss]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 22:24



на мен ми е по-интересно да науча какво открадват СССР и САЩ от тайните разработки на нацистите. за Щатите, естествено, отива повече, но щом руснаците също напредват в космическите технологии, и те трябва да са видели нещо...



Тема Re: За войнатанови [re: Moss]  
АвторRed_Baron (Нерегистриран)
Публикувано19.04.01 22:53



Не виждам нищо голямо в успеха на САЩ над Япония. Успех дошъл след капитулацията на Рим и Берлин - практически е било въпрос на време японците да си изразходят ресурса. Интересувате се от авиация и предполагам знаете, че към края японците са разчитали единствено и само на камикадзетата и специално за това са проектирали няколко "изтребителя" - това може ли да бъде печеливша стратегия? И пред целия този известен край - атомната бомбардировка?!? Мисля че този въпрос се подценява твърде много(бомбардировката).

75 000 самолета?!? Имам спомен германците да са произвели към 36 000 Bf/Me 109. Руснаците МиГ-ове към 40 000 и може би толкова Як-ове(даните са по памет, може да съм допуснал грешки). Дори и транспортни и разузнавателни, тази цифра ми се вижда твърде голяма.
От къде сте ги взели даните - ако е от американски источници, мисля, че трябва да се подходи с голяма доза резерв. Веднъж по дискавъри казаха, че американците били продали на СССР танка БТ 7(мисля беше)! А то се оказа, че танка наистина е американски проект, но откраднат от съветските служби. Мисля веднага се вижда огромната разлика! Та все напръв поглед "малки" изкривявания водят до голямата манипулация и заблуждение.
Не казвам, че САЩ нямат заслуга, но мисля, че в момента твърде много я преувеличават. А де не говорим, че има и съмнение САЩ да са търгували и с нацистите по време нва войната !
За камионите сте прав - използват се за ходова част на "Катюшите" и остават на въоръжение до началото на 60-те:) Обаче броят пак ме съмнява.



Тема Re: За войнатанови [re: the_bomb]  
АвторRed_Baron (Нерегистриран)
Публикувано19.04.01 23:10



Според мен двата огромни плюса за технологичното развитие на САЩ след ВСВ са "изсмукването" на световните мозъци и взимането на голяма част от нацистките постижения. От Райха взимат революционните проекти на стреловидното крило, крилото с изменяема геометрия(подобни самолети ще се появят в САЩ и СССР чак през 60-те 70-те години, германците вече са били готови с прототип!!!), прототиа за свръхзвуков самолет(по късно почти 1 към 1 създават Х1), и предполагам още доста негласни проекти. Важно е и да се спомене напредналата медицина, факт който мисля, че се игнорира - в лагерите са се извършвали много "полезни" експерименти напрово върху хора, които иначе биха отнели деситилетия! А предполагам, че СССР се е добрал до ракетните технологии на Райха(за това и до днес руснаците са ненадминати стане ли дума за "рекети" - всякакви). За реактивния двигател не съм сигурен - дали преди това инжинерите на САЩ и СССР не са имали подобни проекти или са го взели от нацистите.



Тема Re: А с каквонови [re: the_bomb]  
АвторRed_Baron (Нерегистриран)
Публикувано19.04.01 23:17



Разбира се въпрос на лично мнение.

Има основание обаче да се смята, че български оръдеен разчет първи е свалил самолет като въздушна цел. Така създали бомбардировъчната авиация, българите стават и основоположник на войските за ПВО:)



Тема Кой е победил Япониянови [re: Moss]  
Автор Иcтopиka (РУСКИ ШПИОНИН)
Публикувано24.04.01 23:02



След капитулацията на Германия в продължение на 5 месеца американците молят Сталин да се намеси в Китай. Вярно че по море Американците са получили превъзходство ,но отчаяно са се нуждаели от сухопътна поддръжка. А японците въпреки че останали без гориво за корабите си, от сушата са поразявали американските кораби с управляеми торпеда камикадзе.Направо им се е стъжнило на американския флот,едно торпедо-
един поразен кораб.Това ги е принудило да стоят много далече от континента(сушата) ,и на практика е било невъзможно да настъпват.
Най накрая червената армия през октомври 1945 атакува и за ДЕСЕТ ДЕНА
смазва всички японски войски на сушата и превзема Китай.Именно това предрешава капитулацията на Япония. А САЩ за да не останат по назад хвърлят атомните бомби съвършенно излишно от военна гледна точка,единственно с цел демонстрация.
Така че в крайна сметка СССР има най голямата заслуга за разгрома не само на Германия но и на Япония. Това не пречи обаче сега на американската пропаганда , 55 години след събитията да измисля все по нови и нови лъжи.Изобщо колкото повече минава времето ,толкова повече на бял свят се пръкват все по нови и нови "американски заслуги".
А всъщност американците са най калпавите войници ,единственните им успехи са свързани с пропаганда.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.