Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 09.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторNikolay (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 13:09



Здравейте, искам предварително да се извиня за лаическите въпроси, но спешно ми трябва малко инфо, а не разбирам абсолютни нищо от GPS.
Работата ми е свързана с пътуване в чужбина и преди няколко седмици бях "принуден" да си купя GPS. Взех си Blaupunkt Lucca 3.3 от Полша, защото беше чувствително по-евтин. Не знам дали съм направил добър избор, но покупката е факт :) Вчера си купих SD карта 1GB и сега спешно имам нужда от карта на западна европа и по-специално на германия, защото ми предстои пътуване след няколко дни.
Проблемът ми е, че нямам представа къде, как, какъв формат карти трябва да търся и въобще как да процедирам. Ще ви бъда изключително благодарен ако някой ми помогне.

Благодаря предварително за помоща.
Ники Гюров



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 19:26



Привет на всички, мечта ми беше да си купя GPS, че да си го наблюдавам къде
се намирам в момента.
Днес ми попадна едно pocket pc, със световно неизвестната марка MEDION, модел
MDPNA 100, на 280 лв.
Там си има вграден ГПС, но не знам как да го подкарам, има слот за SD карта...
Има ли някой нещо такова, че да си побъбрим малко???


Предварително благодаря за отделеното внимание към мен!

www.ovedenski@abv.bg



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторmi6le (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 14:08



имам Нокиа N95 и за да използвам GPS-a трябва ли програма някаква да слагам в телефона и какви карти трябва да си сложа?



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор жopo33 (непознат )
Публикувано06.07.07 13:24



има ли някой програма "forest track"? интересува ме конвертиране на zem-файлове във формат за четене от gps и евентуален софтуер.



Тема Може ли някой да напише ясно и точнонови [re: Zappo]  
Автор HiFi (Sofia)
Публикувано10.07.07 09:39



Здравейте,
може ли някой да напише ясно и точно как се подкарва GPS на мобилен телефон - за Symbian.
- От къде може да се свали софтуер ... карти и т.н.
Как и къде си инсталира ....

Навсякъде се пише какво ли не но никакаква конструктивна информация - може би никой не е достатъчно наясно.

Аз лично след 3 дена четене из форумите разбрах само, че има две основни програми Route66 и TomTom и че едната работи по бързо - за бога това са хиляди постинги.

Имам чувството че някои хора бъркат форумите с чат.



Дано да се намери дастатъчно компетентен човек който да даде инфо...

nothing to say

Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор Milion (непознат )
Публикувано11.07.07 19:13



е щом пише за начинаещи аз имам въпроси
купих си GPS Holux 240 и искам даго ползвам на лаптоп какви програми ми трябват за да проравоти



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторlaik (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 16:19



може ли да се инсталира карта с марщрути за камион на NUVI 250 благодаря



Тема Доста въпроси :)нови [re: Zappo]  
Авторbonybon4e (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 01:33



Благодаря предварително ...

1. Тези 24МБ стигат ли за топографската карта на БГ от topomaps.info, говорим за Garmin-ите.
2. В какъв случай не биха ми стигнали?
3. Гледам online картата от topomas.info и доколкото разбрах кое какво е, в/у нея
забелязвам неща които предполагам в терминологията се наричат track-ове, от това следва ли че с картата (топографската) идват и доста точки с известни координати (които оформят track-овете?). Тези точки къде отиват? Всичките ли се зареждат? Или само когато избера даден трак? Т.е. селектирам го и се зарежда наборът от точки? (те дори и в този вариант трябва да се пазят някъде. как в такъв случай се изразходва паметта и тази за точки и тази за карта)
4. Правя си нов трак и искам да го запазя за по-късно. Предполагам трябва да го прехвърля някъде. Като
списък от точки най-вероятно (нищо повече сякаш не е необходимо). Този трак може ли
да отиде на компютър, като от там се нанесе в/у картата (топографската) (предполагам с МапСорс) и по-късно когато презаредя същатата тази карта той да си е там? Или мога само като списък от точки да го импортна в гпс-а? И от там то да ми го покаже на картата?
5. Под запаметява 50 маршрута и 500 точки разбира ли се "може да има заредени в паметта 50 трака и 500 точки сумарно"? (ако може да му се сложи допълнителна
външна памет това увеличава ли този брой?)

Сякаш е това, надявам се сте ме разбрали, ако изникнат повече въпроси, ще попитам пак :)



Тема Re: Доста въпроси :)нови [re: bonybon4e]  
Авторbonybon4e (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 23:12



След като прочетох мануал-4ето от сайта на гармин ... си отговорих сам :) благодаря все пак.





Тема Re: За начинаещи [re: Zappo]  
Авторpitbull (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 22:25



iskam da te popitam zna4i imam gpslim 236 i nokia 3250 da mi sait da si izteglia programa za tazi grozna nokia i da moje da se instalira sas simbian 9.1 e.blagodaria ti predvaritelno.za vseki slu4ei ti davam skypa mi:pit_bull4eto




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.