Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 09.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема За начинаещи  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано14.05.06 14:30



Не се притеснявайте да задавате всякакви въпроси свързани с работата с GPS.






Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано14.05.06 21:17



Благодаря. Ето това сега е приказка .



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторgost (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 16:32



Iskam da popitam ima li problemi s upotrebata ba GPS ustroistwa wneseni ot USA w ewropa, i ako da kakwi sa te



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторbol (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 13:23



Искам да сложа GPS в колата си и да следя къде се намира от РС-то .Въпросът ми е възможно ли е и какъв модел трябва да си купя.



Тема Re: За начинаещинови [re: gost]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано26.05.06 18:00



Обикновено т.н. базова карта е детайлна само за Щатите. За останалия свят има само най-общи основни пътища и обекти (ако има изобщо нещо). Това се оправя като се добави "подложка" която има детайлна информация за конкретния регион. Естествено ако е приложимо за приемника. На някои приемници може да се подменя дадената базова карта, на други - не.

По отношение приемането на сигнал няма никакъв проблем. Сателитите така или иначе си обикялат Земята.

Ако си харесал конкретна марка и модел сподели какъв е и сигурно ще може да ти се отговори по-подробно.

Редактирано от Zappo на 26.05.06 18:02.



Тема Re: За начинаещинови [re: bol]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано26.05.06 18:06



Решения за поставения въпрос има, но са комерсиални и свързани с някакъв вид абонамент. Например ГПС България. Скоро не съм ровил из интернет за да проверя има ли някакво "отворено" решение.





Тема Re: За начинаещинови [re: bol]  
Автор DVD ()
Публикувано27.05.06 18:09



www.tls.bg



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторAndy (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 12:20



Здравей, търся си GPS receiver, които да е с USB порт. Нямам никаква представа къде мога да намеря такъв, а и по-важното какви характеристики да гледам. Благодаря за информацията предварително!



Тема Re: За начинаещинови [re: Andy]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано06.06.06 20:37



Много късно видях съобщението. USB имат почти всички приемници. По-добре кажи какво искаш да постигнеш и тогава ще му мислим.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторAsterix (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 16:18



Imam vapros dali niakoi moje da mi pomogne iskam da si kupia HP ipaq za da mu polzvam gps / da si go sloja v kolata da go nabludavam kato navigacia/ nasochil sam se kam modela 6915 imali niakoi otziv za nego ? i imali programi i karti za negovata podrajka v bulgaria?

Predvaritelno blagodaria



Тема Re: За начинаещинови [re: Asterix]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано20.06.06 10:28



Щом е Pocket PC има софтуер и карти. Незнам квадратния дисплей как ще се държи с някои приложения, но предполагам, че няма да има проблем.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторDPD (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 17:23



Как бих могъл да интегрирам и отворя карта - *.img формат в MapSource?
Всички карти изтеглени от Мрежата и тези на БГ Топо Мап дават грешка
и не се стартират в МаpSource.
Благодаря!



Тема Re: За начинаещинови [re: DPD]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано22.06.06 12:44



Имаш някакъв проблем с мапсорса. На страницата на ТопоМапс има описание как се интегрират карти, но това не е нужно за самоте топомапс, те си се инсталират където трябва.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторBlackJack (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 22:10



Днес си купих Магелан Екплорист 210, знаете ли някаква програма която да си кача на лаптопа за да си се възползвам от ГПС-а си??



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторHaвит (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 19:48



Здравейте, по това което изчетох за ГПС-ите ми се струва, че този който ще ми върши работа е Garmin MAP 60CSx, но това което не намерих за него е дали менюто му включва и български език? И още един въпрос - имали от къде да се изтеглят или закупят подробни карти на планините в България, защото основно ще ползвам апарата там? Благодаря ви!



Тема Re: За начинаещинови [re: Haвит]  
Автор neocom (@!@%!$#@%$#)
Публикувано25.07.06 20:08



Купувай ГПС-то, карта на планините има и то прекрасна, благодарение на Константин:





Тема Re: За начинаещинови [re: neocom]  
АвторHaвит (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 07:24



А относно българското меню...?



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 13:36



Имам PDA, GPS приемник и TomTom, които работят отлично в колата ми. В последно време съм се запалил по колоездене. Има ли някаква програма (и източник на карти естествено), подходяща за навигация off-road, съвместима с Windows Mobile 2003, защото с ТомТом макар да 'виждам' пътеката по-която се движа, навигацията е винаги свързана с пътната мрежа.



Тема Re: За начинаещинови [re: Scott]  
Автор neocom (@!@%!$#@%$#)
Публикувано27.07.06 17:12



Има, влез в

и потърси картата на Сабин. Тя е точно каквото търсиш: рутираща-офроуд карта



Тема Re: За начинаещинови [re: neocom]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 17:56



Извинявай, мой пропуск е, но въпроса ми беше по-генерален, защото не живея в България. Благодаря за съвета, ще прочета какво има в off-road.



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторDPD (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 19:11



Имам Гармин320С.При първо включване са му необходими около 4-5мин.
за "прихващане" на сателити, за да влезе в режим навигация.
Има ли средно време за локализиране на сателитите,
или това е проблем на ГПС-а?
При всяко следващо включване все по-бързо се справя с намирането на
сателити,но първото е свързано с доста дълго изчакване.
Благодаря за отговора!



Тема Re: За начинаещинови [re: Asterix]  
АвторCтaнимиp (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 17:55



Има устройства които са по-евтини и работят. Аз изполвам ТСМ Pocket PC има два модела с вградена антена и модел с антена за кола която се включва към запалката. цена 300-400лв в зависимост от модела. Това е джобен компютър който използва софтуер за Windows mobile 2003. Препоръчвам ти OziExplorerCE



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторCтaнимиp (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 18:12



Tърся CD за навигационната система на BMW 735, от къде да мога да намеря, сваля, или да си направя. Предполагам, че диска трябва да съдържа карти на България и някои градове. Как да ги сложа и в какъв формат?

Предварително Ви благодаря!



Тема GPSMAP 60, Magellan eXplorist 210нови [re: Zappo]  
Авторbyclops (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 15:59



Искам да си купя GPS с възможност за слагане на потребителски карти. Ще го използвам предимно за туризъм. От наличните варианти май ще избирам между GPSMAP 60, eXplorist 210 и Alan Map 500.

Кой бихте ми препоръчали? Не съм склонен да дам 800+ лв за нещо от сорта на GPSMAP 60Cх. За сега съм се спрял на eXplorist 210, тъй като има подобна на GPSMAP 60 фунционалност при по-ниска цена. От друга страна се притеснявам дали 22 Мб памет са достатъчни да поберат детайлна карта?



Тема Re: GPSMAP 60, Magellan eXplorist 210нови [re: byclops]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано01.09.06 11:42



Подобна функционалност е силно казано.
Нито един от моделите не е актуален за момента, но се замисли за eTrex Legend Cx, който е с 10 долара по-скъп от Map60. Какво печелиш:

1. MicroSD чип
2. Цветен дисплей
3. Компактен, за разлика от серията 60
4. Нов модел

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Редактирано от TUONO на 01.09.06 11:44.



Тема Re: GPSMAP 60, Magellan eXplorist 210нови [re: TUONO]  
Авторbyclops (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 13:59



Мда... мисля че точно това ми трябва:)

Благодаря за съвета!



Тема писмонови [re: Zappo]  
Автор lLBOVEsin ()
Публикувано05.09.06 21:11



Вие сте супер!Кажете ми как да инсталирам програмата за земното кълбо?



Тема Re: писмонови [re: lLBOVEsin]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано08.09.06 11:59



Сигурно имаш в предвид

?





Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторHoв фeн (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 17:23



Здравейте, подариха ми един палмтоп PalmOne ZIRE31. Освен инсталационния диск няма никакъв друг софтуер. Започнах да му търся приложение и прерових писаното в българските сайтове. След това открих в eBay GPS приемник за $100 (http://store.stellussystems.com StarNet SDIO GPS for Palm & Pocket). Моля някой, който е пробвал тази комбинация да си каже мнението, за да не се окаже, че пришивам балтон към копче, което са ми подарили.



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор milak (непознат )
Публикувано27.11.06 21:52



Здравейте, откраднаха ми джи пи еса ГАРМИН от Геотрейд. В Геотрейде ми казаха , че не може да се проследи каде е? Обявих го в полицията. Можете ли да ми помогнете да го открия? Полицията ме пита как да го открият?



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор mi7O (непознат )
Публикувано28.11.06 09:31



здравейте имам сони ереисон v630 искам да гонаправя gps ??????????
Благодаря предварително





Тема Re: За начинаещинови [re: mi7O]  
Автор DTMF (член)
Публикувано28.11.06 13:37



Ми първо трябва да си купиш ГПС и да ги свържеш по блутут





Тема Re: За начинаещинови [re: DTMF]  
АвторNickybike (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 00:15



Ще имам нужда от добра карта а GPS - са е добро решение за мен дайте ми съвет.
Занимавам се с планинско колоездене. Не разпшолагам и с много пари

( обща болест )
Ще съм доволен да получа информация и на iCQ 72447777 или на E-mail nickybike@abv.bg
Благодаря ви предварително.



Тема Re: За начинаещинови [re: Nickybike]  
Автор DTMF (член)
Публикувано12.12.06 00:44



Най важното за ГПС-а е да работи с waypoint и track ,картите са глезотии.

Някъде из темите пуснах линк за джава програми за ГСМ,едната работеше и с карти



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 17:36



imam vaprosche, skoro si zakupih htc p3300 i neznam kak da podkaram gps-a?



Тема Re: За начинаещинови [re: az]  
Авторmoxito (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 20:28



Zdraveite !! Iskam da popitam zaplashta li se samiq trafik na GPS-a ili si e besplatno i se zaplashta samo gps-modula.



Тема Re: За начинаещинови [re: az]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 11:00



Tursia da kupia P3300 kude moga da go nameria



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторcвeтиk (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 12:13



какав ГПС с БТ да си купя за ГСМ-а(нокиа Е60) , от каде и какав софтуер да ползвам.Благпдаря Ви.



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторбypaн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 19:55



искам да попитам как мога да си сложа карта на гпс зех си ETREX LEGEND Cx но в него има само междонародна карта и софия е без никажи улици и квартали с гпс има диск с софт инсталирах го но като му дам опен на нкои от картите отжария ги на монитор и има показана една картинка с ена стелка входяща към гпс като цъкна ми исписжа нещо и нестава гледах в този саит как се пражи карта ама нестава http://www.topomaps.info/ и трябва ли като го свържа с компа да му направия някакви настроики на гпс да приема от компа можете ли да ми кажете как да си сложа карта или каде да вида как става че незнам новак сам в тея неща ще се уча тепърва мерси предварително.



Тема Не, че нещо ама ника си е мойнови [re: бypaн]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано13.02.07 09:14



Не че нещо, ама ако може да не използваш моя ник за да не стават обърквания
Някак си неетично е...



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор lordvlado (новак)
Публикувано08.03.07 14:05



Здравейте. Изтеглих nRoute, но не мога да го инсталирам, не можело да открие предишна инсталация. Какво да правя? Благодаря



Тема Re: За начинаещинови [re: lordvlado]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано09.03.07 09:37



Вероятно сте изтеглили не пълна инсталация а ъпдейт.
Потърсете пълна инсталация.





Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор lordvlado (новак)
Публикувано09.03.07 14:37



Вероятно. От сайта на Гармин я изтеглих, 109 МБ излезе. А друго място да се сещате?



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор Bass Effect (непознат )
Публикувано19.04.07 15:52



Здравейте! Изчетох повечето но мнения, но имам няколко въпросчета:

форматът на навигационните карти съвместим ли е с всички GPS устройства, или трябва да се инсталира софтуер (конвертиращ?)?

мота ли да си купя GPS навигатор с вградена детайлна карта на софия, или трябва допълнително да си купувам карта след това?

какъв модел трябва да избера - с USB порт и bluetooth за качването на картите? или те се качват по друг начин?

препоръчайте магазин

мерси предварително



Тема Re: За начинаещинови [re: Bass Effect]  
Автор Flloyd (MAP 500 user)
Публикувано20.04.07 12:00



Здрасти!
Форматът на картите е различен за различните устройства. Има софтуер за конвертиране, аз в момента се сещам за GPSMapEdit. Не знам обаче как ще се конвертира рутираща карта.
На пазара се предлагат устройства с вградена карта на България (основни пътища+детайлни карти на по-големите градове).
Относно магазин - избери си марка и модел, и сам ще намериш магазина.
Ако си от София, и не ти е спешно, ела на Geocashe срещата на 13-ти май до "камбаните". Там ще видиш различни марки и модели в действие, и можеш да си прецениш. За подробности - http://www.geocashing.com



Тема Re: За начинаещинови [re: Flloyd]  
АвторBASS EFFECT (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 17:21



Мерси!
и на 13 100 % ще дойда!



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторLUBO (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 19:42



Имам Sony Ericsson M600i (Symbian OS v9.1, UIQ 3.0) искам да си закупя външно GPS влутот устройство, и искам да си намеря софтуерни приложения и карти съвместими с телефона така, че пълноценно да използвам навигационната система.Какво да правя.



Тема Re: За начинаещинови [re: LUBO]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано14.05.07 17:22



TUONO наскоро пусна статия която вероятно се отнася за Вашия проблем. Може да я намерите на адрес







Тема има ли такова нещо?нови [re: Zappo]  
АвторSteev (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 15:36



Здравеите.
Наскоро едни колеги ми пуснаха мухата,че имало ноа порода гпс-и които 'запомнят' пробегния маршрут по които после може да се състави проста маршрутна карта на терена.

Маи нищо не казах.

Та да питам има ли такув ГПС,които да може да помни от къде е минавал и да може да го изобрази по различен начин от редица координати.(не че е лошо)
Пък ако ще визуализацита да е само като линиика,пак върши работа.



Тема Re: има ли такова нещо?нови [re: Steev]  
Автор neocom (@!@%!$#@%$#)
Публикувано19.05.07 16:20



Всички outdoor GPS-и имат тази функция, записват следа, която в последствие можеш да разгледаш и анализираш на РС-то. Записват поредица от точки, които съдържат доста информация, като координати, надморска височина, азимут и др.



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторNikolay (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 13:09



Здравейте, искам предварително да се извиня за лаическите въпроси, но спешно ми трябва малко инфо, а не разбирам абсолютни нищо от GPS.
Работата ми е свързана с пътуване в чужбина и преди няколко седмици бях "принуден" да си купя GPS. Взех си Blaupunkt Lucca 3.3 от Полша, защото беше чувствително по-евтин. Не знам дали съм направил добър избор, но покупката е факт :) Вчера си купих SD карта 1GB и сега спешно имам нужда от карта на западна европа и по-специално на германия, защото ми предстои пътуване след няколко дни.
Проблемът ми е, че нямам представа къде, как, какъв формат карти трябва да търся и въобще как да процедирам. Ще ви бъда изключително благодарен ако някой ми помогне.

Благодаря предварително за помоща.
Ники Гюров



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 19:26



Привет на всички, мечта ми беше да си купя GPS, че да си го наблюдавам къде
се намирам в момента.
Днес ми попадна едно pocket pc, със световно неизвестната марка MEDION, модел
MDPNA 100, на 280 лв.
Там си има вграден ГПС, но не знам как да го подкарам, има слот за SD карта...
Има ли някой нещо такова, че да си побъбрим малко???


Предварително благодаря за отделеното внимание към мен!

www.ovedenski@abv.bg



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторmi6le (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 14:08



имам Нокиа N95 и за да използвам GPS-a трябва ли програма някаква да слагам в телефона и какви карти трябва да си сложа?



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор жopo33 (непознат )
Публикувано06.07.07 13:24



има ли някой програма "forest track"? интересува ме конвертиране на zem-файлове във формат за четене от gps и евентуален софтуер.



Тема Може ли някой да напише ясно и точнонови [re: Zappo]  
Автор HiFi (Sofia)
Публикувано10.07.07 09:39



Здравейте,
може ли някой да напише ясно и точно как се подкарва GPS на мобилен телефон - за Symbian.
- От къде може да се свали софтуер ... карти и т.н.
Как и къде си инсталира ....

Навсякъде се пише какво ли не но никакаква конструктивна информация - може би никой не е достатъчно наясно.

Аз лично след 3 дена четене из форумите разбрах само, че има две основни програми Route66 и TomTom и че едната работи по бързо - за бога това са хиляди постинги.

Имам чувството че някои хора бъркат форумите с чат.



Дано да се намери дастатъчно компетентен човек който да даде инфо...

nothing to say

Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор Milion (непознат )
Публикувано11.07.07 19:13



е щом пише за начинаещи аз имам въпроси
купих си GPS Holux 240 и искам даго ползвам на лаптоп какви програми ми трябват за да проравоти



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторlaik (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 16:19



може ли да се инсталира карта с марщрути за камион на NUVI 250 благодаря



Тема Доста въпроси :)нови [re: Zappo]  
Авторbonybon4e (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 01:33



Благодаря предварително ...

1. Тези 24МБ стигат ли за топографската карта на БГ от topomaps.info, говорим за Garmin-ите.
2. В какъв случай не биха ми стигнали?
3. Гледам online картата от topomas.info и доколкото разбрах кое какво е, в/у нея
забелязвам неща които предполагам в терминологията се наричат track-ове, от това следва ли че с картата (топографската) идват и доста точки с известни координати (които оформят track-овете?). Тези точки къде отиват? Всичките ли се зареждат? Или само когато избера даден трак? Т.е. селектирам го и се зарежда наборът от точки? (те дори и в този вариант трябва да се пазят някъде. как в такъв случай се изразходва паметта и тази за точки и тази за карта)
4. Правя си нов трак и искам да го запазя за по-късно. Предполагам трябва да го прехвърля някъде. Като
списък от точки най-вероятно (нищо повече сякаш не е необходимо). Този трак може ли
да отиде на компютър, като от там се нанесе в/у картата (топографската) (предполагам с МапСорс) и по-късно когато презаредя същатата тази карта той да си е там? Или мога само като списък от точки да го импортна в гпс-а? И от там то да ми го покаже на картата?
5. Под запаметява 50 маршрута и 500 точки разбира ли се "може да има заредени в паметта 50 трака и 500 точки сумарно"? (ако може да му се сложи допълнителна
външна памет това увеличава ли този брой?)

Сякаш е това, надявам се сте ме разбрали, ако изникнат повече въпроси, ще попитам пак :)



Тема Re: Доста въпроси :)нови [re: bonybon4e]  
Авторbonybon4e (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 23:12



След като прочетох мануал-4ето от сайта на гармин ... си отговорих сам :) благодаря все пак.





Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторpitbull (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 22:25



iskam da te popitam zna4i imam gpslim 236 i nokia 3250 da mi sait da si izteglia programa za tazi grozna nokia i da moje da se instalira sas simbian 9.1 e.blagodaria ti predvaritelno.za vseki slu4ei ti davam skypa mi:pit_bull4eto



Тема Re: За начинаещинови [re: pitbull]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано21.09.07 22:52



smartcomgps



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторhttp://s3.bg.bitefight.org/c.p (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 23:52



http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=65349



Тема Re: За начинаещинови [re: http://s3.bg.bitefig]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано30.09.07 12:26



Здравейте.
Скоро ще си купувам GPS. На пръв поглед съм се спрял на Etrex Legend или Etrex Vista.

Интересува ме как се представят като чувствителност (ще го ползвам предимно за туризъм и е желателно да не губи сигнал дори в гъсти гори и дерета).



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор anjelik (непознат )
Публикувано02.10.07 12:06



Здравей!
И аз искам да си купя гпс, но се чудя дали да си спестя известна сума, като се спра на модел, който запаметява 500 waypoints вместо 1000. В интернет има планински маршрути с по 700 waypoints, дали ще мога да ги кача на гпс, който има до 500 waypoints за един маршрут



Тема Re: За начинаещинови [re: anjelik]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано02.10.07 22:29



ако е само за точки си вземи ГПС към ГСМ-а

всички програми работят с точки, а ГПС-а струва под 100 лв .



Тема Re: За начинаещинови [re: DTMF]  
Авторнoвo kyчe (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 11:09



Ами не е само въпроса в точките, искам да качвам карти с маршрути.
Не разбрах, все пак, ще мога ли да кача 700 точки върху картата след като модела, който избрах (гармин етрекс виста cx) дава 500 за маршрут.



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 00:04



Възможно ли е ако имам даден адрес, да го задам и да получавам напътствия от GPSa?



Тема Re: За начинаещинови [re: Bлaдo]  
Авторnikirst (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 12:17



zdraveite,
predi nqkolko dni si vzeh Garmin nuvi610, vsichko e ok no, kato mu zadam marshrut do nqkyde si, me prekarva da vlizam v zabraneni ulici i da pravq narusheniq, ta pitam normalno li e .....i ot kade da si svalqm karti. kym ustroistvoto mi dadoha nqkakva karta no v neq nqma sela i po malki gradove
mersi predvaritelno



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 21:48



dvoumq se mejdu 2 modela Garmin
1.Etrex Legend
2.Etrex Vista
Nujen mi e za tursene na koordinati i otkrivane na to4ki na zemi,a su6to bihte li mi obqsnili kak to4no se nabirat v gps to4kite i tqh ot skicite ot Agenciqta po kadastur li da polzvam i kak?
Blagodarq mnogo!



Тема И аз да попитамнови [re: Zappo]  
АвторTeo-9O (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 20:18



И аз да попитам
- какъв GPS да си купя ?
1. Ще го използвам в автомобил - с карти за България с градовете, Европа + източна.
2. И в яхта - с карта на Българското крайбрежие и Черно море.
Засега се заглеждам за по евтиния вариант за лаптоп Тошиба.
- Гармин GPS 18 for laptops
- и Garmin Mobile™ 10 for laptops

И по скъпите :

- ханд - Garmin-GPSMAP76CS
- Garmin GPSMAP 276C или 278C Hybrid Chart plotter which is enabled for both Marine & Land. - Не мога да разбера разликата м/у двата, защото терминологията не ми говори нищо.
(последните 2 модела ги продава една израелска фирма. Ще искат ли нашите бирници мито от тази страна)
Не съм имал до сега такова чудо и ми е мъглява материята.И се надявам на съвет от знаещите.
10х



Тема Да видим дали съм разбралнови [re: Teo-9O]  
Авторtuni (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 12:48



Да кажа здрасти първо,
аз съм поредният новобранец с въпроси.
От известно време насам съм горд притежател на етрекс виста

и сега се уча как да стана потребител :)
Предстои ми пътуване из горите тилилейски
Инсталирах картата от www.topomaps.info (благодарности на Константин доколкото разбрах :)) и съвсем успешно си намерих пътечката, по която искам да мина. Сега искам да питам какво да очаквам тъй да се каже :) Как точно ще ме навигира - аз си го представям тъй - гпс-а ми показва стрелкичката къде съм и аз се движа тъй, че стрелкичката да съвпада с пътеката :D В тоя случай не ми трябват никви точки, тракове и рутове нали тъй?
Какво трябва да направя обаче ако искам гпс-то да ме води по пътеката - трак ли да си нарусивам в мап сорса, курс (route) ли или да направя по на гъсто уайпойнтс, които да включа в route.. Ся сигур звучи смешно ама не съм много навътре в терминологията :)
Ако някой е разбрал нещо и може да ми обясни кво да направя ще бъда благодарен :)
Може и за мапсорс, може и за ози :) Все ми е тая
Благодаря за вниманието и евентуалното обяснение



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторgipsador (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 14:43



pomognete mi imam avto dvd f&u 3608b s gps kakvo dopalnitelno ustroistvo da vzema ili kakvo da napravia 4e da imam gps navigator v kolata
nadiavamse 4e shtemi pomognete blagodaria



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторNightkiller (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 20:20



Искам да попитам някои може ли да ми каже след като с1м начертал картата в GPS mapedit как да е конвертирам в img фаил? Предварително благодаря
ICQ: 318713046



Тема Re: За начинаещинови [re: Nightkiller]  
Авторaadad (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 15:51



ISkam da pitam nali prodavat edni GPS-i bez nikvi displei a samo s tri dioda ta kak se raboti s tqh kato nqmat displei ?



Тема Re: За Гармин Нави 760нови [re: Zappo]  
Автор bullid (непознат )
Публикувано08.03.08 15:08



купих си GARMIN NUVI 760 но картата на българия не е никак подробна. може ли някой да ми помогне да си намеря подробна карта на българия и кавказките даржави???

Редактирано от bullid на 08.03.08 15:15.



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано28.05.08 21:37



Я и аз да попитам нещо, което не открих по форумите (или съм блял и съм пропуснал, за което се извинявам). Как мери разстоянието GPS-a, ако всъщност може да мери? Примерно минаваш маршрут от т.А до т.Б, обаче си изкачвал баири и си слизал в дерета, та може ли GPS-a да даде реално изминатото разстояние като взима предвид и денивелацията?



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторNeznaiko (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 12:30



dobre de, absolutno nachinaesh sam - no GPS ne e li samo platena usluga edinstveno na Mtel??????
Molia obqsnete.......



Тема Re: За начинаещинови [re: Neznaiko]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано09.06.08 14:56



Не.
Грубо казано, GPS е система разработена от военните в америка, впоследствие достъпна и за обикновените хора. Плаща се еднократно като цената е калкулирана в цената на самия приемник.





Тема питане за чуствителност на GPSMAP60CSxнови [re: lrn]  
Автор burningice (непознат )
Публикувано09.06.08 14:59



понеже съм начинаещ (опит от 1ден) искам да питам дали е техничен проблем че горния GPS не може да даде координати когато се намира в сграда до прозореца?



Тема Re: За начинаещинови [re: lrn]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано09.06.08 15:00



Tука има нещо като обяснение.







Тема Re: питане за чуствителност на GPSMAP60CSxнови [re: burningice]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано09.06.08 15:05



Сигнала от сателитите е много слаб. Ако в стъклото има разни метални добавки за матиране и т.н. вероятността да хванеш сигнал е доста малка. Зависи от приемника. Но и да хванеш нещо е много вероятно координатите да са с грешка защото ще има доста отразени сигнали от съседни сгради/покриви.







Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор burningice (непознат )
Публикувано09.06.08 15:07



благодаря за отговорите :)



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано09.06.08 16:27



Благодаря за линка доколкото разбирам английски ето тази извадка ме интересуваше:

"...A standard GPS receiver will not only place you on a map at any particular location, but will also trace your path across a map as you move. If you leave your receiver on, it can stay in constant communication with GPS satellites to see how your location is changing. With this information and its built-in clock, the receiver can give you several pieces of valuable information:

How far you've traveled (odometer)
How long you've been traveling
Your current speed (speedometer)
Your average speed
A "bread crumb" trail showing you exactly where you have traveled on the map
The estimated time of arrival at your destination if you maintain your current speed..."

Доколкото разбирам мери проекцията т.е по картата, което при по-големи диневилации би дало грешка. Но пък се казва че е "odometer" демек мери разстояния иди, че се сети. Ама както и да е просто ми беше интересно. Като дойде време да си купувам явно тогава ще ми се изясни истинската картинка.



Тема питане за чуствителност на GPSMAP60CSxнови [re: burningice]  
Автор burningice (непознат )
Публикувано09.06.08 16:31



а на открито към колко приемника се свързва обикновено този модел GPS?



Тема Re: питане за чуствителност на GPSMAP60CSxнови [re: burningice]  
Автор burningice (непознат )
Публикувано10.06.08 13:06



оказа се че и на открито открива макс. 3 спътника и то с много малък стълб, хардуерен проблем - откъсната антена



Тема Re:Mapsourse i nRouteнови [re: lrn]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 17:59



Извинете за тъпия въпрос но какви програми са Mapsource и nRoute т.е. какво се прави с тях? Благодаря!



Тема Re:Mapsourse i nRouteнови [re: ivan]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано11.06.08 21:31



Това са програми на Гармин за използване на компютър към който е включен приемник от същата марка. Исторически погледнато, първа излезе Мапсорс, която се използва и за "качване" на картите в по-новите приемници. Сравнително от скоро модула за "жива" навигация се отдели от Мапсорс в програмата нРут(с нея компютъра+приемник се превръща в навигационна система). Мапсорс се качва с всеки диск карти, на сайта на Гармин има само обновления, но с малко гимнастики може да се инсталира и отделно. нРут се сваля директно от сайта, но изисква инсталирана поне една карта с Мапсорс.





Тема Re:Mapsourse i nRouteнови [re: Zappo]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 22:18



Хиляди благодарности





Тема Re:Mapsourse i nRouteнови [re: ivan]  
Автор burningice (непознат )
Публикувано16.06.08 09:23



и от мен един тъп въпрос ако може: Как точно става качването на геогр.-картите с MapSource, защото приемника има флаш-карта памет, но като включа USB кабела не излиза като отделно устройство, т.е. применика се вижда , но не и карта-памет?



Тема Re:Mapsourse i nRouteнови [re: burningice]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 23:59



Купих си Colorado 300 но като пусна nRoute и той не ми разпознава GPSa все едно не съм го вклучил в компютъра. Моля помогнете



Тема Re:Mapsourse i nRouteнови [re: ivan]  
Автор burningice (непознат )
Публикувано18.06.08 09:14



nRoute да не е програма адекватна на MapSource, защото на кабела пише че първо трябва да качиш драйверите и тогава да се включва



Тема Re:Mapsourseнови [re: burningice]  
АвторDDD (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 00:09



Сдобих се с Етрекс Виста, но не мога да кача карта на апарата; моля обяснете как става това?





Тема Re:Mapsourseнови [re: DDD]  
АвторДДД (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 00:34



С MapSource качвам тракове и точки, но карта не мога. Къде е проблема?



Тема Re: Въпрос за R700нови [re: Zappo]  
Автор Kuncher (непознат )
Публикувано11.08.08 13:20



Здрасти! Имам от скоро R700 и се интересувам от SW за корекция/Upgrade на заложените в апарата карти, ПОИ и т.н
10х



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Авторztod (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 21:10



Извинявам се предварително - знам, че въпросът е дискутиран и преди, но някои от посочваните линкове отдавна не са валидни. Ползвам GPS-и от 4-5 години, но досега винаги съм инсталирал готови за целта набори карти. Сега за първи път се сблъсках с проблема инсталиране на .img файл в Мапсорса. Имам под ръка Gmaptool, Cgpsmapper и MapsettoolKit, опитах се да извърша много внимателно стъпките и действията, описвани и в този клуб, както и във форума на Офроуд-България, но явно не правя нещо както трябва, защото резултатът е меко казано нулев. В тази връзка моля за помощ, като предварително благодаря.



Тема Re: За начинаещинови [re: ztod]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано30.12.08 01:10



имг не беше ли за крайното устройство, а ексе файла за мапсорс?
Или искате по трудния начин,завършения продукт да го върнете в начална фаза?



Тема Re: За начинаещинови [re: DTMF]  
Авторztod (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 09:47



именно, крайния продукт за устройството да върна във вид за ползване в Мапсорса. Благодаря предварително.



Тема Re: За начинаещинови [re: ztod]  
АвторDa Luz (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 11:41



ами със Cgpsmapper и MapsettoolKit трябва да стане - поне аз така си интегрирам в мапсорса карти създадени от мен.

трябва да укажеш пътеките до имг-файла и сгпсмапера, да чекнеш "инстал ин мапсорс" . Трябва и да попълниш Famili ID и други неща ...знам ли кое точно пропускаш



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор papx (непознат )
Публикувано08.01.09 18:02



Здравейте,

попадна ми becker 7977 и естествено няма карта за България
някои може ли да ме упъти от каде да сваля такава ?
Благодаря предварително



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
АвторEoree (Нерегистриран)
Публикувано12.04.09 13:00



Zdraveite,kupih predi 2 dni Sony nav-u 83,vaprosat mi e ima li nqkakav shans da se kachi karta na Evropa.Gps-a e s karta na Iberiiskiq p-ov1Blagodarq





Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор chipito ()
Публикувано22.07.09 15:08



имам GPS Navigon 1210 и искам да му инсталирам друг софтуер. Не знам обаче как да си отворя десктопа на устройството или да го отключа не знам как се казва там .благодаря предварително.



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор (gege) (непознат )
Публикувано30.09.09 13:57



Имам един въпрос,но незнам къде да го напиша и затова го пиша тук. На компютъра едни Германци ми качиха ( безплатно иначе струвало около 1000 евро )NavigatoR 2.0 Samsung но всичко е на Немски и настройките и говора. Имали някаква програма която може да смени Немския с Бялгарски или Английски. Имам качени още IGO,Map&Guide,Map point но това за мен е най добро(пътувам в цяла европа) Хиляди благодарности предварително.



Тема Re: За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано19.01.10 09:57



Здравейте. Интересува ме GPS навигатор за офроуд. Бих искал да има карта на терена в БГ. отделно и да мога да го ползвам и за стандартен навигатор за кола в страната. Бихте ли препоръчали нещо?


Благодаря!

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: За начинаещинови [re: kikimor]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано04.02.10 13:31



най-евтино предложение за момента:

Garmin Nuvi 205 BG - 269лв с ДДС



следващо малко по-добро:

Garmin Nuvi 1200 BG - 339лв с ДДС


и двете пристигат с инсталирана БГ-оффроуд карта.

успех



Тема За начинаещинови [re: Zappo]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано26.10.11 16:48



Съществува ли готово "фрии" средство за извеждане на пълен списък на улици, номера, зип от карта например от даден град в Германия. Не за записан маршрут а за пълен списък само на адреси без ПОИ.

Ако да, то от кой имидж формат най-лесно става това.

Изкопах един орязан сорс на С++ (малко старо Си на Бил Гейтс - версия 6) на мапедит. Но то ще е китайски труд да го използвам, заедно с примерните файлове входна информация за компилиране на имиджа, от мапедит, за да разбера как после да извадя от имиджа дадената текстова информация. А за заключена карта пък още по-зле.... Пък и вече егн-то ми е такова, че май ще ме домързи да правя такава програма..

Благодаря предварително за всякакво насочване, съвет или информеция...





Тема Re: За начинаещинови [re: dedo_minu]  
Авторdedo_minu (Нерегистриран)
Публикувано19.12.11 17:09



За сега си реших проблема чрез Open Street Map (OSM), само че програмата Osmosys стандартния "тул" за обработка на това нещо - OSM се оказа много бъгав и "юзер ънфрендли" . Не стига това ами ако в огромния OSM файл има повтарящи се ID-та джавешкия Osmosys гадно дава ексепшъни-
Дотолково ми игра по нервите тоя Osmosys, че накрая седнах и си написах парсер, който да сваля инфото от OSM-а и после да го праща в MySQL. Само ме дъмързя да го пренапиша на С или С++ за да е по бърз...., защото става дума за обработка на 18-20 GB OSM
Остана само проблема с ъпдейтите, но хайде да е за след празниците....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.