Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 19.05.24 
Градове
   >> Гоце Делчев
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Роден в Гоце Делчевнови  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано17.01.06 15:05



Здравейте!Аз съм роден в Гоце Делчев през 1970 година,но от малък не живея в него.Идвал съм само през ваканциите при баба и дядо.Спомням си,че е симпатично градче с много специални жители.В ГД съм ходил само на детска градина.Първата година детската ни беше в едно старо училище,което после събориха,а втората в едно голямо училище.Спомням си как другарката ни проверяваше по азбучен ред,даже си спомням и първите две имена от списъка:Ани Карапанчева и Ани Желязкова.На тази втората Ани дядо й май беше бръснар и беше приятел на дядо ми.Ако някой иска,нека да ми разкаже как тече живота при вас.Не съм идвал в града от 1988,но като чуя Гоце Делчев,нещо ми трепва.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Авторmesten (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 18:29



ще е най-добре ако все пак намериш време поне за един уикенд да прекараш тук. в общи линии животът е такъв какъвто си го подредиш независимо дали живееш в гоцето или в софето. има доста заведения, като почнеш от площад гоце делечв, оня с паметника, имаш ли спомени? та там е единият център за развлечение, защото на народа му е интересно да зяпа и коментира минувачите докато пие кафе с приятели. вторият весел център е при фонтана, в нощният бар, сега "бандера росса"продължава да е единствената голяма дискотека. не е зле. в хотел неврокоп, който е приватизиран, не е препоръчително да се отбиваш щото имат някакви иноваторски идеи и твърде неприемлива политика към клиентите относно товаренето с цените и прочие. но и там има дискотека дето се опитва да работи. има хубави ресторанти -ванита, фламинго, воденицата, барото, ако не ги знаеш иди до тях са такси. тъкмо ще си пийнеш колко ти е сладко. понеже отвориха пътя за драма, може комшиите по маса да се окажат гърци. ако нещо конкретно те интересува, питай.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор krasi13O7 (непознат )
Публикувано01.02.06 08:53



Ей пич,ти май си от моята група в детската градина.Помниш ли,имаше едно мангалче Джони Макаринов.



Тема Re: Роден в Гоце Делчев [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано03.02.06 08:55



Спомням си как едно време,като бях малък,в лятното кино имаше концерт на Сигнал,беше страхотна блъсканица и една от стените на входа се срути.Има ли още лятно кино в Гоце Делчев?

Редактирано от ruiz на 03.02.06 08:57.



Тема Re: Роден в Гоце Делчев [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано08.02.06 11:31



Преди 20 години имаше един шарен спортен седмичник-"СТАРТ".На последната страница винаги имаше снимка на футболен отбор.Аз,заедно с други лапета,се нареждахме на будката за вестници в градинката между площада и една църква още в 12.00,а павилионът отваряше в 13.30.Чичковците ни се караха,че не могат от нас да си вземат вестник.Такива славни времена бяха.Пичове от опашката за "СТАРТ",живи ли сте още?Обадете се!



Тема Re: Роден в Гоце Делчев [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано13.02.06 10:32



В Гоце Делчев живях на улица "Екзарх Антим".Махалата се наричаше Комсала.Имаше 2-3 чешми на улицата от които хората си пълнеха вода,защото домашните чешми протичаха 5-6 пъти годишно.Колко пъти съм мъкнал дамаджаните по нагорнището.Славни времена!
Като имам време ще ви напиша още стари работи.



Тема Re: Роден в Гоце Делчев [re: ruiz]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано13.02.06 11:49



Лятното кино отдавна го няма! Будката за вестници дето се редяхме за в-к Страт също, но като махнаха старата, сложиха нова!

Изгърмя ми профила!



Тема Re: Роден в Гоце Делчев [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано16.02.06 08:33



През Гоце Делчев протича една река,която няма име,или поне аз не го знам.Навремето по местната радиоточка я наричаха просто градската река/ряка/.В центъра ряката беше сравнително чиста и с едни пичове влизахме в реката да хващаме пиявици и едни миниатюрни рибки,които наричахме циронки.Лошото беше,че наблизо,до един двоен мост,имаше пазар и все някой ни виждаше и докладваше на нашите,че са ме видели да "бурцам в ряката",а това не се поощряваше в нито една нормална фамилия.



Тема Re: Роден в Гоце Делчев [re: ruiz]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано16.02.06 11:27



Цирьонки и пиявици също няма вече понеже реката няколко години подред пресъхваше през лятото.

Иначе си се казва "Градска" понеже минава през "града", а тогава Хаджидимово още не беше обявен за град и най-близкия такъв беше Банско. Градската река носи името си и защото се образува от сливането на реките Делчевска, Туповишка и Добротинска (Папазчаирска) в самия град. Да отбележа, че миналото лято реката не пресъхна. Иначе вода и предните години имаше, понеже от "Родопа" се излива някакъв канал и даващ "вода". Преди Родопа беше сухо!

Изгърмя ми профила!



Тема Re: Роден в Гоце Делчев [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано21.02.06 09:21



Когато бях малък,ходихме в Мусомище на един басейн,наричаха го Топлицата.Беше общо-взето,доста мърляво място,сега може би са го разработили,не знам.Във водата имаше жаби,чат-пат и някоя водна змия.До големия басейн имаше малък вир,в който се къпеха по-малките лапета,и в който правеше показни скокове един господин-Симчо.Той май не беше съвсем с акъла си.Ако имаше някой човек с фотоапарат го лъжеха по следния начин:"Симчо,този с фотоапарата е от "СТАРТ" и е дошъл да те снима как скачаш.Скачай".И горкият Симчо скачаше в плиткия гьол с риск да се пребие.Ние бяхме деца и ни беше смешно,но от днешна гледна точка преценявам,че не е било редно големите да се ебават така с човека.Но знам ли-Симчо май се кефеше.Живот-иди го разбери...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.