Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 11.06.24 
Градове
   >> Гоце Делчев
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дърводобива в Гоце Делчев  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано06.03.06 11:25



Какво мислите за дърводобива по улиците на града, който се осъществява от години, но през последния месец направо се уляха. Окастриха целия град.

Лятото ще е мор! Няма да има грам сянка и няма кой да абсорбира прахоляка и пушаците на колите.

Само в парка още не са почнали да режат! Подбраха и градинките вече - примерно на "Фонтана".

Преди час видях следната картинка! Кола дето пише "Озеленяване" чакаше да натовари дървата от дърветата пред р-т "Шанс", а около нея клечаха 20 човека, от които 12 циганина и се облизваха докато гледаха човека с резачката баси!

Изгърмя ми профила!



Тема Re: Дърводобива в Гоце Делчевнови [re: Speedy_]  
Авторnom (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 16:30



току що минах през градската градина... мисля че продължават...



Тема Re: Дърводобива в Гоце Делчевнови [re: nom]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано10.03.06 17:16



И пред Пмг-то(Гимназията)

[url]www.bglan.start.bg[url]
[url]www.vicove.start.bg[url]


Тема Re: Дърводобива в Гоце Делчевнови [re: Speedy_]  
Автортит (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 13:40



чак пък дърводобив....?
мисля че е санитарна сеч,.
по добре ли некъв клон да ти се стовари върху колата или главата, през зимата или когато и да е...?
а доколкото знам, тия дърва ги дават на социално слаби..... баби



Тема Re: Дърводобива в Гоце Делчевнови [re: тит]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано31.03.06 14:34



Санитарна сеч!?!?!?!?!?

Санитарна сеч се прави в гора. Когато от пъна на едно отрязано вече дърво подкарат 2 и повече издънки, се премахват по-слабите и келявите за да може най-силната да се развие като нормално дърво и да има повече сили да се възпротиви на атаката на вредители, вода в сърцевините и прочие. Това се нарича санитарна сеч.

Не ми е известно клон да е падал върху някоя кола или глава. Това са приказки на хора дето вярват в призраци.

След този дърводобив вече наистина може да има такава опастност ако дървото въобще оцелее, понеже издънките, които избиват са наистина нестабилни. Тези дървета никога повече не могат да бъдат толкова здрави каквито са били.

Чух казали резачите, че оформяли корони!!!!! Аз корони не виждам. Това са инвалидизирани дървета или по-просто казано стърчащи пънове.

Относно социално слабите! За около 2 седмици видях че пред къщата на човек, който кара Ауди и разкарва куче "Ротвайлер" стоварват дърва от провеждания дърводобив. Този човек ако ти мислиш, че е социално слаб, аз не мисля. давам примера понеже на него 2 пъти му дават дърва. Отделно пред 4-5 други къщи на хора които хич не са в групата на социално слабите видях купчини дърва.

Накрая за финал бих те посъветвал да си отвориш очите и да помислиш трезво върху ДЪРВОДОБИВА.

Поздрави.


ТОЙ НЕ УМИРА

Редактирано от Speedy_ на 31.03.06 14:35.



Тема Re: Дърводобива в Гоце Делчевнови [re: Speedy_]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 16:34



И аz чух, че оформяли корони. Ама явно много калпаво ги правят. Горките дървета иzглеждат гроzни.



Тема Re: Дърводобива в Гоце Делчевнови [re: Desi]  
Автор БAPAБAHЧИKЪ (Екзаминатор)
Публикувано04.06.06 00:42



Парадоксът е в това,че озеленяването,което осъществява тази фирма прилича повече на санитарната сеч на някъкви горски работници


Значи градът ни е достатъчно "зелен"-а тази фирма си няма друга работа та реже това, което не е посадилаТия въобще посадиха ли някъде нещо?





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.