Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 12.06.24 
Градове
   >> Гоце Делчев
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Роден в Гоце Делчев  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано17.01.06 15:05



Здравейте!Аз съм роден в Гоце Делчев през 1970 година,но от малък не живея в него.Идвал съм само през ваканциите при баба и дядо.Спомням си,че е симпатично градче с много специални жители.В ГД съм ходил само на детска градина.Първата година детската ни беше в едно старо училище,което после събориха,а втората в едно голямо училище.Спомням си как другарката ни проверяваше по азбучен ред,даже си спомням и първите две имена от списъка:Ани Карапанчева и Ани Желязкова.На тази втората Ани дядо й май беше бръснар и беше приятел на дядо ми.Ако някой иска,нека да ми разкаже как тече живота при вас.Не съм идвал в града от 1988,но като чуя Гоце Делчев,нещо ми трепва.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Авторmesten (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 18:29



ще е най-добре ако все пак намериш време поне за един уикенд да прекараш тук. в общи линии животът е такъв какъвто си го подредиш независимо дали живееш в гоцето или в софето. има доста заведения, като почнеш от площад гоце делечв, оня с паметника, имаш ли спомени? та там е единият център за развлечение, защото на народа му е интересно да зяпа и коментира минувачите докато пие кафе с приятели. вторият весел център е при фонтана, в нощният бар, сега "бандера росса"продължава да е единствената голяма дискотека. не е зле. в хотел неврокоп, който е приватизиран, не е препоръчително да се отбиваш щото имат някакви иноваторски идеи и твърде неприемлива политика към клиентите относно товаренето с цените и прочие. но и там има дискотека дето се опитва да работи. има хубави ресторанти -ванита, фламинго, воденицата, барото, ако не ги знаеш иди до тях са такси. тъкмо ще си пийнеш колко ти е сладко. понеже отвориха пътя за драма, може комшиите по маса да се окажат гърци. ако нещо конкретно те интересува, питай.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор krasi13O7 (непознат )
Публикувано01.02.06 08:53



Ей пич,ти май си от моята група в детската градина.Помниш ли,имаше едно мангалче Джони Макаринов.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано03.02.06 08:55



Спомням си как едно време,като бях малък,в лятното кино имаше концерт на Сигнал,беше страхотна блъсканица и една от стените на входа се срути.Има ли още лятно кино в Гоце Делчев?

Редактирано от ruiz на 03.02.06 08:57.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано08.02.06 11:31



Преди 20 години имаше един шарен спортен седмичник-"СТАРТ".На последната страница винаги имаше снимка на футболен отбор.Аз,заедно с други лапета,се нареждахме на будката за вестници в градинката между площада и една църква още в 12.00,а павилионът отваряше в 13.30.Чичковците ни се караха,че не могат от нас да си вземат вестник.Такива славни времена бяха.Пичове от опашката за "СТАРТ",живи ли сте още?Обадете се!



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано13.02.06 10:32



В Гоце Делчев живях на улица "Екзарх Антим".Махалата се наричаше Комсала.Имаше 2-3 чешми на улицата от които хората си пълнеха вода,защото домашните чешми протичаха 5-6 пъти годишно.Колко пъти съм мъкнал дамаджаните по нагорнището.Славни времена!
Като имам време ще ви напиша още стари работи.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано13.02.06 11:49



Лятното кино отдавна го няма! Будката за вестници дето се редяхме за в-к Страт също, но като махнаха старата, сложиха нова!

Изгърмя ми профила!



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано16.02.06 08:33



През Гоце Делчев протича една река,която няма име,или поне аз не го знам.Навремето по местната радиоточка я наричаха просто градската река/ряка/.В центъра ряката беше сравнително чиста и с едни пичове влизахме в реката да хващаме пиявици и едни миниатюрни рибки,които наричахме циронки.Лошото беше,че наблизо,до един двоен мост,имаше пазар и все някой ни виждаше и докладваше на нашите,че са ме видели да "бурцам в ряката",а това не се поощряваше в нито една нормална фамилия.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано16.02.06 11:27



Цирьонки и пиявици също няма вече понеже реката няколко години подред пресъхваше през лятото.

Иначе си се казва "Градска" понеже минава през "града", а тогава Хаджидимово още не беше обявен за град и най-близкия такъв беше Банско. Градската река носи името си и защото се образува от сливането на реките Делчевска, Туповишка и Добротинска (Папазчаирска) в самия град. Да отбележа, че миналото лято реката не пресъхна. Иначе вода и предните години имаше, понеже от "Родопа" се излива някакъв канал и даващ "вода". Преди Родопа беше сухо!

Изгърмя ми профила!



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано21.02.06 09:21



Когато бях малък,ходихме в Мусомище на един басейн,наричаха го Топлицата.Беше общо-взето,доста мърляво място,сега може би са го разработили,не знам.Във водата имаше жаби,чат-пат и някоя водна змия.До големия басейн имаше малък вир,в който се къпеха по-малките лапета,и в който правеше показни скокове един господин-Симчо.Той май не беше съвсем с акъла си.Ако имаше някой човек с фотоапарат го лъжеха по следния начин:"Симчо,този с фотоапарата е от "СТАРТ" и е дошъл да те снима как скачаш.Скачай".И горкият Симчо скачаше в плиткия гьол с риск да се пребие.Ние бяхме деца и ни беше смешно,но от днешна гледна точка преценявам,че не е било редно големите да се ебават така с човека.Но знам ли-Симчо май се кефеше.Живот-иди го разбери...



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано24.02.06 08:53



На времето из ГД се подвизаваше един тип-Алексата. Беше висок,слаб,с много странна физиономия.Никой не го знаеше какъв е,от къде е,нямаше адрес.През студената половина от годината си правеше колиба където намереше,аз съм я виждал.На пролет удряше кибрита и на колибата,и на цялото си,подарено от милозливи хора,"имущество".Разкарваше се по улицата задължително с транзистор ВЕФ в ръка,нямаше пари,но ако вефа се скапеше,винаги се снабдяваше с друг,той си знае как.За известни периоди изчезваше от града,но винаги се връщаше.Някои казваха,че е гръцки циганин и минава границата.Иначе беше кротък и безобиден,властите не го закачаха.
Така беше едно време,къде са сега такива колоритни личности?



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано25.02.06 20:39



Здравейте,аз съм на 16 години ама Алексата го помня...Иначе да беше слаб и висок..Иначе си прав че правеше колиба последната му бе на една поляна над едни къщи близо до квартал комсала..Вървеше в черката търсеше пари от хората и ако не се лъжа ги слагаше по иконите.....И аз съм слушал,че е с гръцка семка аме не съм сигурен да ли е минавал границата.Ще питам баба тя знае..Ама преди 5-6 години го вкараха в някакъв старчески дом и се чу,че там се споминал..Незнам колко е вярно ама като го гледах ми се струваше,че не беше много добре със здравето. А сега си имаме Илиян бухата.Цялата му къща е потънала в бпклуци,кучета и т.н Там обикновен човек не би изкарал и 2 минути,ще хване хиляди бълхи и болести..Правеха опети за изчистването на къщато му.Ама безуспешни,след два дена пак същото състояние...

[url]www.bglan.start.bg[url]
[url]www.vicove.start.bg[url]


Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: HeroesPlayer]  
Авторkoi li (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 19:33



Buhata bese ot edno vreme jiv li e toz pic bre?Da se nenacudi covek ,,,,Goceto -bqhme go krustili grada s cerno minalo i bqlo budeste poznaite zasto no si e hubav grad -deto peeha edna pesen -V tozi grad v koito az sum roden -dokato vi cetoh mneniqta mi stana hubavo ot spomenite za tozi grad ,Sagat pomni li go nqkoi i az sum edin ot tezi deto se redqhme za Start imah mislq 5 tetrdaki sus otbori ama nqkoi mi gi zapali sled tova sprqh s tazi maniq :-) A Aleksata ce koi ne go pomni :-) bat Sime Jivko obratniqt koito bese v pandelata a posle pazese diskotekata v Mladejkiqt dom vse obrazi хубав град със специални хора а



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: koi li]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано02.03.06 12:27



О жив е жив е той нейде по градо обикаля и събира боклуци:-)
Иначе този басейн топлицата го има.Беше пресъхнал за няколко години но преди две-три години войдата дойде и кмета на Мусомище се осети и го стегна..Цементираго,изчисти го и ся редовно се източва и чисти:-)Малкият басейн също го ремонтираха,има две барчета-скара,сладолет,ракийка,напитки и т.н Сега е доста добре положението общо взето,чусе преди,че някой ще го купува ама до там си остана.Иначе странни типове в гоцето много.

[url]www.bglan.start.bg[url]
[url]www.vicove.start.bg[url]


Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 15:45



Pazaryt veche otdavna ne e do dvoiniq most, taka che spokoino mojesh da doidesh da poburchash v riakata na spokoistvie.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано07.03.06 12:46



Беше около 1981 година.Изведнъж в ГД хлябът стана с купони.На баба и дядо отпуснаха купон за един хляб,а аз бях при тях за ваканцията,а и милите старци гледаха животни и им даваха хляб.Кофти ситуация.Баба ми се разгневи и направи скандал на партийните другари.На следващия ден властта великодушно ни отпусна още два хляба.Неприятното задължение за купуване на хляба от магазина естествено падаше върху мен.Почти винаги се извиваха дълги опашки в хлебарниците.Нали бях лапе,продавачките редовно ми пробутваха прегорял,недопечен,деформиран или твърд хляб.Иначе беше вкусен,но горната му кора беше много брашняна и ме хващаше скомина.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано14.03.06 11:05



Сбогом,мои съграждани!Гоце Делчев ще остане завинаги в сърцето ми.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано08.06.06 12:07



Върнах се.Нещо ново да се е случило,докато ме нямаше?Ако си заслужава,може да го споделите.Живи ли са още Диньо Халембака и Тумби Ваньо?



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Авторвиятъp (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 18:06



оо Гоцеделчевският край е си е най-красив, а що се отнася до топлицата, това място е докоснато от Бога и водата е върха особено лятно време ... леееле колко много пъти съм се сънувал на топлицата и когато стане жега винаги си мечтая да се топна в карствовите води на този чуден извор



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
АвторFen na Start (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 18:26



Аз имах 120 отбора,като по едно време дадох 25 отбора,за един плакат на ЦСКА-ама с Петър Жеков и Божил Колев,и беше картонен.Беше голяма блусканица-понякога не успявах да се вредя



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор omorfulis (непознат )
Публикувано28.01.07 16:27



ostavi si nomera na ICQ-to i shte razberesh kakvo stava po Goceto





Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: Desi]  
Автор omorfulis (непознат )
Публикувано28.01.07 16:29



desi , ti BURCALA li si v rekata



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 17:08



аз също живея в комсала на "екзарх антим". Аз също си спомням че съм купувала хляб с купони. Помня 4е ни се полагаха по 2,5 хляба щото сме 5 членно семейство. Алексата го познавам много добре. Преди идваше в нас на гости и по точно на баба на гости като си спомням , че имаше закачени икони и винаги когато идваше първото нещо беше да се помоли. Един път ми направи впечетление че се моли на гръцки. Постоянно говореше, че чака да доидат некви гърци да го карат там в гърция ама наистина отиде в старчески дом и говореха , че е починал. Иначе децата в махалата му викаха смок, и той си хвърляше бастуна по тях! абе хубави времена бяха





Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 17:11



динко халенбака е още жив и не ми се вярва да умира скоро, а другия не го познавам





Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано29.01.08 12:53



Не съм влизал тук мноооого отдавна, я да си повдигна темата, тя си е готина и позитивна...
:)



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор chatpatka ()
Публикувано23.02.08 22:26



леле и аз си го спомням тоя пазар! макар, че бях много малка и никой не ми вярва, че си го спомням. имаше някакви зелени сергии. веднъж ходихме с баба да купуваме диня и дядото, от който я купихме ми направи страхотно впечатление, защото беше много забавен - каза ако динята не е хубава да му я нахлупим на главата

може би заради него съм запомнила случката и стария пазар :)
така ми е мъчно за онези времена...
и аз съм влизала в реката за ужас на баба... спомням си как веднъж дори извадих топката на едни момчета и с тая постъпка се прославих в съседната махала
моята детска градина също е комсалската, понастоящем май се казва "Калинка". следващият път като отида до Гоцето си обещавам да намина да я видя :)
благодаря, че ме върнахте към тези сладникаво-болезнени спомени :)



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор chatpatka ()
Публикувано23.02.08 22:36



и алексата си спомням и илиан бухата :) странно мили ми са тези хора :) а някой от вас спомня ли си една друга колоритна личност, не съм сигурна как му беше "артистичния псевдоним", но се казваше марин и не можеше да говори добре. много харесваше да гледа как си играят децата и да им "мърмори" независимо от това че не го разбират. алексата наистина беше много набожен човек. баба ми беше хористка в "свети кирил" и после в "свети архангел" и доста ходихме на църква с нея, той всяка неделя беше на линия.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор bakumba (непознат )
Публикувано14.07.08 20:43



Абе някой чувал ли е за такава фамилия-"Гъргавелови"?Не съм роден в Гоцето,но детството си прекарвах там и имам чудесни спомени.Та живо се интересувам от тази фамилия,мисля че познавах някои от тях.Тогава бях много малък,но спомените остават.Спомням си на ъгълът на ресторант "България",имаше машинка за пуканки,а до нея магазин за детски играчки.Дядо ми/бог да го прости/,на всяко излизане до центърът ми купуваше по една детска количка.Няма да забравя вечерно време "движението",тогава излизаха по-големите от мен с гаджета да се разхождат.Разбира се спомням си и "Топлицата",и "градската река",и "Папазчаир".И казармите където съм обикалял като малък за да гледам танковете.Изобщо градчето е супер,всеки град си има уникален аромат,и никога не ще сбъркам миризмата на Гоце Делчев с друга.Желая здраве,щастие и най-вече развитие на градът и хората в него.Трудолюбиви,весели и спонтанни хора,изстрадали в миналото,но заслужаващи нещо по-добро в живота.Спомням си и "Рифат" бейовата къща,с вековният чинар пред нея/има ли го още бре?/Не знам как се казваше махалата където пребивавах,но беше съседна на "Даалийската".Улицата май се казваше "Завоя на Черна".Никога няма да забравя млекарите в детството си,с каруците с тромби и бурканчетата с кисело мляко.Коледарските вечери по Коледа,изобщо детството ме е много свързано с градът.





Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: bakumba]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано17.07.08 23:28



Има фамилия Гъргавелови или Гаргавелови.Повече информация не мога да ти дам относно фамилията.Вековният чинар си стои още,но е малко под къщата за която говориш.



Тема како се викало порано вашето грдче?нови [re: HeroesPlayer]  
Автор dragche (непознат )
Публикувано30.01.11 23:33



Здравејте другари!

Едно прашање,....како му било името порано на вашето градче,пред Гоце Делчев? Малу не ми е јасно, зошто така го викате.....није имаме ДЕЛЧЕВО, али знам зошто, а кој кај вас ги клаваше имињата на нашите Македонски Јунаци?



Тема Re: како се викало порано вашето грдче?нови [re: dragche]  
Автор geleznia1 (geleznia1)
Публикувано07.02.11 15:50



я и македонци имало





Тема Re: како се викало порано вашето грдче?нови [re: dragche]  
Автор geleznia1 (geleznia1)
Публикувано07.02.11 15:56



и ас имам хубави спомени от вашия град.имах гадже от там.2 сестри са.оооооо

.имена няма да казвам чее не се знае„ малка ни е държавата.само ще кажа че ас съм от плевен дагееее.ако случайно прочете това и се сети......хмм многооо здраве и желая и на 2те



Тема Re: како се викало порано вашето грдче?нови [re: geleznia1]  
Автор geleznia1 (geleznia1)
Публикувано26.05.11 11:02



Бих се радвал да ги чуя за да разбера как са какво правят и така.emil.73@abv.bg



Тема Re: како се викало порано вашето грдче?нови [re: geleznia1]  
Автор lvaylo (PC Service)
Публикувано06.06.11 18:23



Освен, че си от Плевен си и много, ама много ТЪП. В първо отделение учат, че "Аз" се пише със "З" не със "С"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.