Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 11.06.24 
Градове
   >> Гоце Делчев
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор omorfulis (непознат )
Публикувано28.01.07 16:27



ostavi si nomera na ICQ-to i shte razberesh kakvo stava po Goceto





Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: Desi]  
Автор omorfulis (непознат )
Публикувано28.01.07 16:29



desi , ti BURCALA li si v rekata



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 17:08



аз също живея в комсала на "екзарх антим". Аз също си спомням че съм купувала хляб с купони. Помня 4е ни се полагаха по 2,5 хляба щото сме 5 членно семейство. Алексата го познавам много добре. Преди идваше в нас на гости и по точно на баба на гости като си спомням , че имаше закачени икони и винаги когато идваше първото нещо беше да се помоли. Един път ми направи впечетление че се моли на гръцки. Постоянно говореше, че чака да доидат некви гърци да го карат там в гърция ама наистина отиде в старчески дом и говореха , че е починал. Иначе децата в махалата му викаха смок, и той си хвърляше бастуна по тях! абе хубави времена бяха





Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 17:11



динко халенбака е още жив и не ми се вярва да умира скоро, а другия не го познавам





Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано29.01.08 12:53



Не съм влизал тук мноооого отдавна, я да си повдигна темата, тя си е готина и позитивна...
:)



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор chatpatka ()
Публикувано23.02.08 22:26



леле и аз си го спомням тоя пазар! макар, че бях много малка и никой не ми вярва, че си го спомням. имаше някакви зелени сергии. веднъж ходихме с баба да купуваме диня и дядото, от който я купихме ми направи страхотно впечатление, защото беше много забавен - каза ако динята не е хубава да му я нахлупим на главата

може би заради него съм запомнила случката и стария пазар :)
така ми е мъчно за онези времена...
и аз съм влизала в реката за ужас на баба... спомням си как веднъж дори извадих топката на едни момчета и с тая постъпка се прославих в съседната махала
моята детска градина също е комсалската, понастоящем май се казва "Калинка". следващият път като отида до Гоцето си обещавам да намина да я видя :)
благодаря, че ме върнахте към тези сладникаво-болезнени спомени :)



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор chatpatka ()
Публикувано23.02.08 22:36



и алексата си спомням и илиан бухата :) странно мили ми са тези хора :) а някой от вас спомня ли си една друга колоритна личност, не съм сигурна как му беше "артистичния псевдоним", но се казваше марин и не можеше да говори добре. много харесваше да гледа как си играят децата и да им "мърмори" независимо от това че не го разбират. алексата наистина беше много набожен човек. баба ми беше хористка в "свети кирил" и после в "свети архангел" и доста ходихме на църква с нея, той всяка неделя беше на линия.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор bakumba (непознат )
Публикувано14.07.08 20:43



Абе някой чувал ли е за такава фамилия-"Гъргавелови"?Не съм роден в Гоцето,но детството си прекарвах там и имам чудесни спомени.Та живо се интересувам от тази фамилия,мисля че познавах някои от тях.Тогава бях много малък,но спомените остават.Спомням си на ъгълът на ресторант "България",имаше машинка за пуканки,а до нея магазин за детски играчки.Дядо ми/бог да го прости/,на всяко излизане до центърът ми купуваше по една детска количка.Няма да забравя вечерно време "движението",тогава излизаха по-големите от мен с гаджета да се разхождат.Разбира се спомням си и "Топлицата",и "градската река",и "Папазчаир".И казармите където съм обикалял като малък за да гледам танковете.Изобщо градчето е супер,всеки град си има уникален аромат,и никога не ще сбъркам миризмата на Гоце Делчев с друга.Желая здраве,щастие и най-вече развитие на градът и хората в него.Трудолюбиви,весели и спонтанни хора,изстрадали в миналото,но заслужаващи нещо по-добро в живота.Спомням си и "Рифат" бейовата къща,с вековният чинар пред нея/има ли го още бре?/Не знам как се казваше махалата където пребивавах,но беше съседна на "Даалийската".Улицата май се казваше "Завоя на Черна".Никога няма да забравя млекарите в детството си,с каруците с тромби и бурканчетата с кисело мляко.Коледарските вечери по Коледа,изобщо детството ме е много свързано с градът.





Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: bakumba]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано17.07.08 23:28



Има фамилия Гъргавелови или Гаргавелови.Повече информация не мога да ти дам относно фамилията.Вековният чинар си стои още,но е малко под къщата за която говориш.



Тема како се викало порано вашето грдче?нови [re: HeroesPlayer]  
Автор dragche (непознат )
Публикувано30.01.11 23:33



Здравејте другари!

Едно прашање,....како му било името порано на вашето градче,пред Гоце Делчев? Малу не ми е јасно, зошто така го викате.....није имаме ДЕЛЧЕВО, али знам зошто, а кој кај вас ги клаваше имињата на нашите Македонски Јунаци?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.