Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 11.06.24 
Градове
   >> Гоце Делчев
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано24.02.06 08:53



На времето из ГД се подвизаваше един тип-Алексата. Беше висок,слаб,с много странна физиономия.Никой не го знаеше какъв е,от къде е,нямаше адрес.През студената половина от годината си правеше колиба където намереше,аз съм я виждал.На пролет удряше кибрита и на колибата,и на цялото си,подарено от милозливи хора,"имущество".Разкарваше се по улицата задължително с транзистор ВЕФ в ръка,нямаше пари,но ако вефа се скапеше,винаги се снабдяваше с друг,той си знае как.За известни периоди изчезваше от града,но винаги се връщаше.Някои казваха,че е гръцки циганин и минава границата.Иначе беше кротък и безобиден,властите не го закачаха.
Така беше едно време,къде са сега такива колоритни личности?



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано25.02.06 20:39



Здравейте,аз съм на 16 години ама Алексата го помня...Иначе да беше слаб и висок..Иначе си прав че правеше колиба последната му бе на една поляна над едни къщи близо до квартал комсала..Вървеше в черката търсеше пари от хората и ако не се лъжа ги слагаше по иконите.....И аз съм слушал,че е с гръцка семка аме не съм сигурен да ли е минавал границата.Ще питам баба тя знае..Ама преди 5-6 години го вкараха в някакъв старчески дом и се чу,че там се споминал..Незнам колко е вярно ама като го гледах ми се струваше,че не беше много добре със здравето. А сега си имаме Илиян бухата.Цялата му къща е потънала в бпклуци,кучета и т.н Там обикновен човек не би изкарал и 2 минути,ще хване хиляди бълхи и болести..Правеха опети за изчистването на къщато му.Ама безуспешни,след два дена пак същото състояние...

[url]www.bglan.start.bg[url]
[url]www.vicove.start.bg[url]


Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: HeroesPlayer]  
Авторkoi li (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 19:33



Buhata bese ot edno vreme jiv li e toz pic bre?Da se nenacudi covek ,,,,Goceto -bqhme go krustili grada s cerno minalo i bqlo budeste poznaite zasto no si e hubav grad -deto peeha edna pesen -V tozi grad v koito az sum roden -dokato vi cetoh mneniqta mi stana hubavo ot spomenite za tozi grad ,Sagat pomni li go nqkoi i az sum edin ot tezi deto se redqhme za Start imah mislq 5 tetrdaki sus otbori ama nqkoi mi gi zapali sled tova sprqh s tazi maniq :-) A Aleksata ce koi ne go pomni :-) bat Sime Jivko obratniqt koito bese v pandelata a posle pazese diskotekata v Mladejkiqt dom vse obrazi хубав град със специални хора а



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: koi li]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано02.03.06 12:27



О жив е жив е той нейде по градо обикаля и събира боклуци:-)
Иначе този басейн топлицата го има.Беше пресъхнал за няколко години но преди две-три години войдата дойде и кмета на Мусомище се осети и го стегна..Цементираго,изчисти го и ся редовно се източва и чисти:-)Малкият басейн също го ремонтираха,има две барчета-скара,сладолет,ракийка,напитки и т.н Сега е доста добре положението общо взето,чусе преди,че някой ще го купува ама до там си остана.Иначе странни типове в гоцето много.

[url]www.bglan.start.bg[url]
[url]www.vicove.start.bg[url]


Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 15:45



Pazaryt veche otdavna ne e do dvoiniq most, taka che spokoino mojesh da doidesh da poburchash v riakata na spokoistvie.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано07.03.06 12:46



Беше около 1981 година.Изведнъж в ГД хлябът стана с купони.На баба и дядо отпуснаха купон за един хляб,а аз бях при тях за ваканцията,а и милите старци гледаха животни и им даваха хляб.Кофти ситуация.Баба ми се разгневи и направи скандал на партийните другари.На следващия ден властта великодушно ни отпусна още два хляба.Неприятното задължение за купуване на хляба от магазина естествено падаше върху мен.Почти винаги се извиваха дълги опашки в хлебарниците.Нали бях лапе,продавачките редовно ми пробутваха прегорял,недопечен,деформиран или твърд хляб.Иначе беше вкусен,но горната му кора беше много брашняна и ме хващаше скомина.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано14.03.06 11:05



Сбогом,мои съграждани!Гоце Делчев ще остане завинаги в сърцето ми.



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Автор ruiz (непознат )
Публикувано08.06.06 12:07



Върнах се.Нещо ново да се е случило,докато ме нямаше?Ако си заслужава,може да го споделите.Живи ли са още Диньо Халембака и Тумби Ваньо?



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
Авторвиятъp (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 18:06



оо Гоцеделчевският край е си е най-красив, а що се отнася до топлицата, това място е докоснато от Бога и водата е върха особено лятно време ... леееле колко много пъти съм се сънувал на топлицата и когато стане жега винаги си мечтая да се топна в карствовите води на този чуден извор



Тема Re: Роден в Гоце Делчевнови [re: ruiz]  
АвторFen na Start (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 18:26



Аз имах 120 отбора,като по едно време дадох 25 отбора,за един плакат на ЦСКА-ама с Петър Жеков и Божил Колев,и беше картонен.Беше голяма блусканица-понякога не успявах да се вредя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.