Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 19.05.24 
Градове
   >> Гоце Делчев
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Облеклото на някои хора!нови  
Автормecтнa,нo oт дaлeчe (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 23:20



Здравейте земляци,родена съм в този край и се връщам там веднъж годишно.Прави ми много неприятно впечетление /и ме е срам/,, когато виждам по нашият град да се разхождат жени със шарени забрадки и със шалвари.
Какво мислите Вие по въпроса? Не мислите ли , че след като се живее в България трябва да се обличаш както е нормално за тази държава.И носенето на такова облекло не засилва ли у тях турското самосъзнание.Спомням си как преди 15 години те идваха с нас в църквите.
Налагането на такова ограничиние в облеклото /дори на малките момичета/, ги прави различни от останалите хора.А те не са такива.
Аз мисля, че те са българи , но много са манипулирани!



Тема Re: Облеклото на някои хора!нови [re: мecтнa,нo oт дaлeчe]  
Авторbulgar (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 15:14



ами че са българи,българи са.И те го знаят по добре от нас.Но пак защо те дразнят?такива са им традиционните облекла на хората.така си се носят от 300-400 години.Това не може да се промени.
мен лично ме дразнат циганите,там работата наистина е сероизна.аиде и да се вращаш по често:)))))



Тема Re: Облеклото на някои хора!нови [re: bulgar]  
Авторvmg7 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 12:56



Живяла съм в Г.Делчев и с носталгия си спомням за всичко там.Много ми е позната картинката с шалварите и забрадките и повярвайте ми- това е част от чара на този град.Познато ми е и отношението на хората към помаците и срамът който изпитват от всичко свързано с тях.Дискриминацията към тези хора е толкова голяма, че се проявява дори към българи, които общуват с тях/зная го от собствен опит/.
Това отношение е проява на дълбок комплекс според мен.Всеки е свободен да носи каквото си иска, да вярва в каквото си иска.Не мога да повярвам,че хора които вече не живеят там и са се откъснали от всичко не могат да се поставят над тези неща, че дори се срамуват от всичко това.Още веднъж повтарям :
ПОМАЦИТЕ С ТЕХНИТЕ ШАЛВАРИ И ЗАБРАДКИ СА ЧАСТ ОТ КОЛОРИТА НА ТОЗИ ГРАД.Те просто следват една вековна традиция и аз донякъде се възхищавам на смелостта им да го правят въпреки всички негативи ,който това им носи от консервативни и комплексирани хора, които дори са способни да мразят заради облеклото.
Дали ако ги приемем такива каквито са и виждаме самите тях, а не дрехите им, няма да им е по-лесно да се нарекат българи?



Тема Re: Облеклото на някои хора! [re: мecтнa,нo oт дaлeчe]  
Автор pinky_spearse (otnesena)
Публикувано28.12.05 16:09



Нямам никаква представа коя си и от къв па зор ти пука кака се обилчат хората от селата които идват в гоцето.Мога само да ти кажа,че точно защото живеем в свободна държава,какавато е България ,всеки може да носи каквото иска.Нима в София на метълите някой им забелязва ,ама то не е прилично да си дупчиш бузите и да си татуираш лицето.Не знам ти кога си дошла,ако и ити си от някое селце,от каквито идват и т.нар. шалове,щот те преобладават само през пазарните дни.Вярно,че така се засилва турското им самосъзнание,за което според мен нямат основание,но....всеки ще носи кавото си иска!
Тука тъкмо се бяхме зярядвали,че клюкарите намаляват и вече има повече свободни хора ,коита носят квото искат, дори и само на пук на старите злобари.Младите хора от Гоцето искаме да сме свободни и като облечеш нещо по различно да не те гледат като извънземен ,а излиза че има някви неандерталци дето все още си мислят,че ТРЯБВА да носиш това или онова.

Тук не става въпрос за дрехи или външен вид,тук става въпрос за нагласа и прогрес,макар и да не е точно свързано с темата.


Не те познавам ,но ще те посъветвам сазмо да помислиш малко над старите си принципи и да се огледаш, дори и в стария клюкарски град хората започват да бъдат такива каквита са и нито ти нито някой друг може да го промени!

just trust the voice within!


Тема Re: Облеклото на някои хора!нови [re: мecтнa,нo oт дaлeчe]  
Автор Bvlgari (bulgari.com)
Публикувано30.12.05 06:28



Ама ти къде си се скътала (да не си в Норвегия), че си се позафинчила чак толкоз... Ами нека си се обличат както си искат хората. Нали по дрехата посрещат, а по акъла изпращат...

Дрехата не е важна чак толкова, а човека... Comprende?

Esse quam videri


Тема Re: Облеклото на някои хора!нови [re: Bvlgari]  
Автор fatherland (непознат )
Публикувано04.01.06 06:53



Neka si oblichat kakvoto iskat. Tiahno pravo e. No ako ste zabeliazali zapochhaha da se poiviavat mladi momicheta, oblecheni moderno s tipichnite arabski zabradki. Tova e opasno. Tozi tip isliam nikoga e niamal pochva v Bulgaria.Do sega, za jalost! Sled tova shte posledvat i chernite plutni shamij, iskane za izuchavane korana v uchilishte, priznavaneto im kato razlichna nazionalnost, avtonomia i dr. Tova veche sme go videli v Bosna. Moje bi ne sum prav. Oprovergajte me!



Тема Re: Облеклото на някои хора!нови [re: fatherland]  
Автор Bvlgari (bulgari.com)
Публикувано05.01.06 07:44



Прав си и трудно би те опровергал някой. Навремето Горбачов решил да поотучи Руснаците от пиенето на водка, спрял водката по магазините, но черният пазар се развихрил, а и него го изхвърлиха от власт. Всяко нещо, което се забранява, става по-привлекателно. Ние като нация и народ трябва да сме единни и всички Българи да се поддържаме иначе както казва едно приятелче от Скопие: мамето ще ни се ... Австрия е държава горе-долу наш размер, но много яко е всичко там и хич не си поплюват. Ние все още сме малко 'лабави да цитирам същото приятелче.

Esse quam videri


Тема Re: Облеклото на някои хора!нови [re: Bvlgari]  
Автормecтнa, нo oт дaлeчe (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 23:57



Вярвам, че погрешно сте ме разбрали.Аз нямам нищо против тези хора.Аз съм учила с тях в училище и знам ,че са страхотни като характер.
Но не ми харесва, че с облеклото си те се дистанцират от нас -българите.Напомнят ни ,че те не са като нас- ЧЕ ИМАТ ТУРСКИ ПРОИЗХОД. А това не е вярно . Те са си българи и аз не искам някой да ги заблуждава и да ги кара да се обличат така в ежедневието си.
Поздрави!



Тема Re: Облеклото на някои хора!нови [re: мecтнa, нo oт дaлeчe]  
Авторmun4o (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 18:28



kakto i da sme te razbrali trqbva da se navedesh- za zadna prashka!



Тема Re: Облеклото на някои хора! [re: мecтнa, нo oт дaлeчe]  
Авторeжec (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 11:06



Много опасно е някой като теб загрижен да определя какво да носи другият защото ти мислиш че това е в негов интерес или полза.Мисля че си недорасла/съл/ нацианалист който се опитва да наложи на другите как да се обличат.Айде да им сменим пак и имената, а?Пък ако не ти харесва не си идвай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.