Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 30.05.24 
Градове
   >> Гоце Делчев
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малкият град - има ли шанс в негонови  
Автор lady oscar (lubopitka)
Публикувано05.08.04 17:56



Привет, народе!

Ще пиша материал за едно списание "Образование и кариера" и събирам мнения на хора от Гоце Делчев какво мислят за шансовете за реализация в малкия град. Ето и част от въпросите на които търся отговор. Ще се радвам ако решите да отговорите Може да ми пишете и на мейл:

а също и да ми пратите своя снимка, която да публикуваме в списанието с вашето мнение.
Ето и въпросите:

1. Има ли начин да живееш интересен, пълноценен и добър живот в Гоце Делчев?
2. Смятате ли, че има някаква промяна в последните години и тя към доро или лошо е?
3. Какво според вас е необходимо да се направи и от кого за да искат младите хора да останат в Гоце Делчев?
4.И последно - вашият отговор на вечния въпрос: Първи в селото или последен в града?

Благодаря на всички, които ще ми отговорят!

"The more I love you, the more blind I become to you. Ah, Oscar...Oscar!"

Тема Re: Малкият град - има ли шанс в негонови [re: lady oscar]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано08.08.04 00:13



1. Винаги има начин. Въпросът е какво е пълноценен и добър живот. Това е нещо, което до голяма степен е въпрос на лични възприятия. За някои това е да се напият като прасета в диското, за други е нещо съвсем различно. Просто човек трябва сам да търси и да се бори за това, което му харесва и което го кара да се чувства добре. За съжаление младите хора в малкия град са ощетени до голяма степен от една тотална липса на информация- нито общината, нито училищата се опитват да я осигурят и се действа на принципа, че и сам войнът е сам. Аз ако разчитах на даскалото или на съвета, щеше да си изкарам едно страхотно лято в САЩ на чужди разноски точно никога!
2.Има и тя определно е към по-добро. Не може да се пренебрегне фактът, че градът ни е сред селищата с най-ниска безработица в страната. Въпреки че няма много големи перспективи за професионалистите тук, поне има къде да се работи-в други градове с тези размери това често липсва.
3.Най-вече Общината. Те са избрани от хората, те разпределят парите, те трябва да организират кампании и мироприятия, свързани с младите. Отделно самите хора трябва да почнат да се интересуват, а не само да чакат. Необходимо е да се създаде център, от където младите да могат да получават свободно информация за това, което ги вълнува- програми и професионална реализация+образователни перспективи.
4.Винаги е по-добре да бъдеш някой, отколкото едно голямо нищо. Едно от нещата, които не харесвам на София(а вече и на Ню Йорк) е това, че ставаш част от множеството. Това е гадно..матричарско мислене,какво да се прави
Надявам се да съм ти в полза. Един съвет- погледни си малко пунктуацията преди да пишеш статията



Тема Re: Малкият град - има ли шанс в негонови [re: lady oscar]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 00:27



Ето моите отговори:
1. В Гоце Дел4ев 6те си живее6 много интересно, ако те кефи 4алгата, която гърми навсякъде и ако твоята представа за приятно изкарване е ве4ер в някоя долнопробна кръ4ма. Съ6то так има неограни4ени възможности за кариера като 6ива4ка или кроя4.
2. За промяна в града...зависи какво има6 предвид. По отно6ение на инфраструктура май вървим напред. Но културата и мирогледа: ами виж тъпия ни форум и 6те види6 от какво се интересува младежта.
3.А за6то трябва да останат? На който му харесва, е останал. Другите са свободни да се евакуират....
4.По въпроса ти разбирам 4е Г.Д. е селото.Правилно! Аз ли4но предпо4итам първо в града, а ако не може, поне по средата.



Тема Re:нови [re: lady oscar]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано08.08.04 10:14



1. Да, ако си комунист или приближен на такива, ако лъжеш, мамиш и крадеш.
2. Промяна има, към лошо.
3. Да се изселят всички комунисти и приближените им и да не им се позволява да крадат, лъжат и мамят с държавните пари, а да се даде шанс на необременени и некорумпирани, непродажни хора.
4. Последен в града.

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано08.08.04 22:29



...написа тя и целуна портрета на Сталин, висящ точно до този на Ленин



Тема Re:нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано09.08.04 19:28



Комунизъм и аз?
Това е оксиморон :)

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано09.08.04 23:14



Ти си агент под прикритие



Тема Re:нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано10.08.04 19:28



Не ме обиждай и не ме принизявай до нивото на гнусна комунистка ... имам се за много повече от това :)

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано10.08.04 21:18



....а някой казваше, че никой не може да избяга от кръвта си



Тема Айде, тия пакнови [re: [Matrix]Ghost]  
Авторcим (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 00:44



се хванаха за гу6ите. Ама ние не сме в4ера6ни и знаем кой е комуниста тук




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.