Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Sladkoнови  
АвторNevesha (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 09:05



Snam, che imashe tema sa sladkoto, ama ne moshah da ia nameria. Ne snaia samo kolko minuti da sterilisiram burkanchetata sas sladko ot iagodi. Ako moshe pishete mi ako obichate.Sram me e ,no naistina sam mnogo nevesha ,a pak iskam da se naucha na vsichko.



Тема Re: Sladkoнови [re: Nevesha]  
Авторburkanche (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 10:27



аз не виждам защо трябва да ги стерилизираш?
това не се разваля.
аз просто насипвам свареното сладко в сухи бурканчета, затварям добре и готово. едно време даже с хартия са запушвали само бурканите.



Тема Re: Sladkoнови [re: burkanche]  
АвторNevesha (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 11:33



Blagodaria ti. No sigurna li si?Snam, che maika mi vse gi vari. No as taka i ne sam obrashtala vnimanie kolko.I kato gi svari posle s godini mogat da stoiat.Ako snaesh molia te pishi mi.Mersi pak.



Тема Re: Sladko [re: Nevesha]  
Авторburkanche (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 11:44



аз съм гледала баба си и майка си, че не ги стерилизират. аз от 2-3 години също си правя сладко и досега не съм стерилизирала. няма проблем.
още повече, че сладката не се задържат повече от 2 години в шкафа :)))
идеята на стерилизирането, освен допълнителна топлинна обработка /което в случая е ненужно/, е да се получи херметично затваряне на бурканите - за да не прониква вътре въздух и да не се развали продукта. това се отнася за продукти, които се развалят от допир с въздух - зеленчукови консерви, компоти и сокове. в случая със сладкото, няма такава опасност. така че действай спокойно.
между другото, от какво вариш сладко в този сезон??



Тема Re: Sladkoнови [re: burkanche]  
АвторNevesha (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 14:25



Otskoro sam omashena v chushbina i pokrai bagashat mi po prenasianeto ne ostanaha kilogrami sa gotv.knigi. Ta v stranata, v koiato shiveia v momenta isobilstva ot iagodi v momenta.I ne sa skapi. Sa smetka na tova pak gotovite sladka struvat... mamma mia. I satova reshih da napravia sama. A tuk shenite sa mnogo gleseni i estestveno niama da sednat da se habiat sa takiva neshta. Tai che niama koi da mi kashe.A maika mi e goliama domakinia. Ama moga li vseki den da svania i da pitam po neshto. Ta taka... Blagodaria sa savetite. Shte im pokasha na mestnite shto sa tova balgarkite.



Тема Re: Sladkoнови [re: Nevesha]  
Авторвp. (Нерегистриран)
Публикувано25.03.01 00:53



сладкото не се стерилизира, но трябва да внимваш като го вариш.
спази стриктно рцептата - на колко ягоди колко там захар и лимонена киселина да сложиш, при варенето обирай внимателно пяната и пробвай дали сладкото е готово като капваш капка от сиропа му върху суха чиста чиния. щом капката спре да се разлива, а седи като хубаво, лъскаво топче - сладкото ти е готово.
не дръж чинията в която пробваш на печката, че се затопля и пробата не може да стане успешна.
наливай сладкото в сухи буркани и затваряй със сухи капачки, за да не се захароса.
дръж го на тъмно после.
сладкото не се стерилизира, защото то си стои читаво, ако е направено както трябва, дълго време.
пък и докато го стерилизираш в бурканчетата може да попадне вода при загряването и цялата работа отива залудо.
щом има много евтини ягоди - би могла да си направиш и сок и сироп - вкусни неща са : )



Тема Re: Sladkoнови [re: вp.]  
АвторNevesha (Нерегистриран)
Публикувано26.03.01 09:10



Blagodaria ti. Tolkova hubavo obiasniavash. Skoro ( v kraia na sedmizata shte se probvam, che vse pak vseki den sam na rabota i ne moga da barkam iagodki. Samo s limonenata kiselina shte se ismacha ,che ideia niama kak da obiasnia kakvo iskam. Dali pak ne moga da slosha sok ot limon???Blagodaria oshte vednash



Тема Re: Sladkoнови [re: Nevesha]  
Автор вp. (фррррр : ))
Публикувано26.03.01 17:01



ами не, не може с лимонов сок. лимонтузу си трябва.
ама и аз не знам как му е търговското име по чужбинско.
хайде, ще питаме, искаш ли? : )



Тема Re: Sladkoнови [re: вp.]  
Автор вp. (фррррр : ))
Публикувано26.03.01 19:15



значи - дотук най-близко стигнахме до следното:
citrate - salt of citric acid
ама ако искаш - самичка си следи темата, която пуснах за търговското наименование на лимонената киселина : )



Тема Re: Sladkoнови [re: вp.]  
АвторNevesha (Нерегистриран)
Публикувано27.03.01 10:07



MNOOOOOOOOGO Blagodaria. To as i sama mosheh da proveria v ogromnoto kolichestvo rechnizi ,s koito sam se satrupala, ama imah takav teshak den vchera, che ni sa sladko ni sa limontosu mi ostana red da pomislia. Hubavo, che gi ima tesi forumi, che inache sam saginala. Da sa shivi i sdravi snaeshtite kato vas.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.