Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано18.03.14 20:13




Обяснение на Храненето в "Зоната" за глупаци... Плюс направо уникално Седмично меню за хранене в Зоната.



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано19.03.14 12:52



Добре дошъл Сапи!



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: bobiO8]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.03.14 15:20



Благодаря ти, Боби! Само минавам, за да помогна на доста хора, които се "мъчат" със Зоната...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано19.03.14 16:02



И аз да кажа добре дошъл.

По едно време доста четях за зоната....смятам, че е дна от най-регулираните и щадящи организма диети.

Менютата са много приятни и разнообразни, само че никъде не видях количества... а в тази диета количествата са важни.



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор KIX ()
Публикувано19.03.14 17:41



Хей, привет! Радвам се да те видя





Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: KIX]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.03.14 02:55



Здравей!



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Monica123]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.03.14 03:29



Ако наистина беше прочела увода към Менютата, може би щеше да видиш, че точно за това съм писал изрично...
Количествата наистина са важни, но всеки от хранещите се в Зоната "персонифицира" всяка хапка, която минава през устата му, затова и е принципно невъзможно да се дадат количества. Ако дам количества, съобразени с твоите изчисления за основни хранителни блокове, това ще бъде Персоналното меню на Monica123, а не Примерно меню за всички хранещи се в Зоната...
Това е строго личен труд на всеки, който иска да се храни в Зоната, точно като и изчисленията, чрез които се стига до персоналните хранителни блокове на всеки един човек. Отдавна ме засипват по Скайпа с молби да им направя тези изчисления. Аз отказвам поне по 2 съществени причини - едната е, че всеки трябва сам да си вземе необходимите измервания, а втората е, че не бих помогнал на човек, който от чист мързел не е прочел някоя от книгите на д-р Бари Сиърс, където всичко от лесно по-лесно е описано и има абсолютно всички необходими за целта таблици и приложения, за да си изчисли всичко. Ако искаш наистина нещо да постигнеш чрез Зоната, най-напред трябва да се пребориш със собствения си мързел и ментална ленивост...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано20.03.14 08:56



Добре дошъл и честито пролетно равноденствие, момко!

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано20.03.14 09:15



И от мен - добре завърнал се отново в клуба





Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано20.03.14 16:06



Да сега си спомням, че навремето разпъвах някакви таблици и смятах някакви индекси...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: hannibal]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.03.14 18:15



Бъди и ти жив и здрав, младежо!



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: dama spatia]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.03.14 18:16



Само минавам, за да направя животът на хранещите се в Зоната по- приятен...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Monica123]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.03.14 18:19



Хич не е лесен животът на тези, които се занимават със Зоната, но пък, за сметка на това, имат перфектно здраве и за броени месеце се излекуват от невероятно тежки болести. Пък и свалят (вдигат) килограмите си до нормалните за организма им.





Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано20.03.14 18:28



Не е за мне, голямо смятане...като цяло си е глад. Ядеш доста неща , но по 2 залъка



И една чаша вино дори не позволяват...не я искам:))))))))))



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано20.03.14 19:22



А така





Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Monica123]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано21.03.14 16:10



Абе, я си похапни якичко, знаеш ли какво настроение ще ти се отвори... Пък и като е грейнало това пролетно слънце!!! Да, бе - честита първа пролет!!!
Както се казва - "Пролет пукна - ние не!", че и качихме по 5-6 - десетина килограма...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано21.03.14 16:54



Не е лъжа:)))))



Похапвам си, но гледам да не е якичко...

Осовено от понеделник до петък, после се започват партита, купони, рожденни дни и....

Освен това спортувам.

Ти от колко години си в Зоната?



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Monica123]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано21.03.14 17:53



Отдавна не съм се хранил, но за 4-5 месеца видях страхотния ефект върху здравето, най-вече, и върху килограмите, по-специално. Фантастика е!!!
Но съм лаком и мързелив, обичам да си угаждам и нямам воля, обичам да си "поживея"...
Затова пък, умея да давам акъл...





Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано21.03.14 18:10



Както в онази стара реклама:

"...Подушвах, че сме от една порода..."





Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Monica123]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано21.03.14 18:36







Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано22.03.14 17:56



Драго ми е да те видя, Сапи!



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Fish L]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.03.14 21:20



Здрасти!!!



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.03.14 02:28



Ти си отвратителен, гаден и ..... (добави от себе си) човек


Аз, като твой фен, току пусна линк към сайта ти, разкажа как готвя нещо по твоя рецепта вече години, споменавам те постоянно с добро, а ти не се появяваш ...

Това беше здравей, обичам те и мразя те накуп



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.03.14 19:10



Ъхъ, баш така си е... (няма емотикон за гузна усмивчица...)

Ама ти нали си знаеш, че и в този, и във всички други клубове, винаги ти си ми била на сърцето и душата... И физически, и морално, и интелектуално. Факт!
Как са младежите? (Внуци вече имаш ли?...)



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.03.14 20:51



Шарено е, Сап, единият час е усмихнат, другият е насълзен.. Винаги има дъга от цветове и емоции...
Старая се да съм усмихната, бяла и добра, но ме заливат понякога с лайна и тогава дълго се къпя...
Готвя с все по-нарастващо вдъхновение и желание, среден ще става сладкар, евентуално, ако математиката не попречи на вдъхновението му, и не, още нямам внуци, но с удоволствие бих се сдобила

.
Радвам се, че има хора като теб и съм щастлива, че те познавам, било то и виртуално!



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.14 04:37



... Чаве, след достатъчно дълъг, труден и много разнообразен живот, установих, че няма по-голямо богатство от това, да даваш и особено получаваш... любов.
Казвам го, но не мисли, че това са просто думи. Извоювана, преболедувана и най-ценното в живота на един човек. Нито пари, нито вещи, нито всичкото материално на света... В края на живота си се нуждаеш не от материалното, а от съвсем, съвсем друго. Искрени - усмивка, добра дума, топъл поглед - това са истинските неща.


Дано винаги ги получаваш и имаш с пълни шепи!



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.03.14 00:06



Ама хората са лоши, Сап, не не са лоши, те не си дават сметка. Че всичко, което ядат, че всичко, което мислят, че всички простотии, които правят, за да нахранят собственото си дребно его, е бумеранг.
Хората вече постят, за да отслабнат, не вярват, не се прочистват, не се усмихват.
А колко е просто да правиш всичко с любов и мерак, и по-вкусно и по-смешно, да, готвенето може да е забавно.
И човек трябва да готви, когато е усмихнат.

Сап, човек цял живот, не в края му, се нуждае от доброта и топлина. И от Учители......



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.03.14 03:51



Чаве, аз съм един щастлив човек... Обичат ме, и обичам. И никога не съм готвил или правил нещо (в частност) без любов. Ако се наложи това, просто не правя нищо, ако ще е без любов. Пък и, така или иначе, ако върша нещо без вътрешното усещане за любов, то така или иначе не става нищо от него...
И да, права си, "човек се нуждае цял живот от любов и топлина", само въпросът е дали цял живот количеството, което са ни давали и равно на количеството, което ние сме давали...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано25.03.14 09:53



Мисля си,Чаве, Сапи, че човек ако е страхотен късметлия в тоя живот може да му се случат три неща.
1. Да намери друг човек с когото да може да говори де профундис.
2. Да открие, че да се грижиш за другите е не задължение, а привилегия.
3. Да открие ,че колкото повече даваш любов, толкова повече получаваш...

И да споделя - аз съм късметлия и щастлив човек...



Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: hannibal]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано26.03.14 00:45



Аз пък се радвам да "видя" и теб



Иначе няма реципрочност, но чувството е хубаво



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано26.03.14 01:31



Аз това го знам... Понякога, когато ми е криво или .. кофата с лайната

влизам в блога ти и тихичко си чета.
Ти умееш да разказваш с любов и хъс. С един страхотен перфекционизъм, но и с хумор.
Ето, това си предал на мен, майната на всички останали.

И сега чакам джанката да върже, че да направя зелен фасул !

Сап, човешките чувства и отношения не са кантара в плод-зеленчука, никой не мери колко си дал и колко си взел.
Важен е нашият душевен комфорт и усещането, че сме нужни някому.



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.03.14 19:30



Чаве, за "кантара" - и си права, и не си...
По повод на мъдрите думи, че "Добрият човек е като разляна вода - накъдето е наклонът, натам тече...", някъде бях писал, че за да бъде истински добър, човек трябва и да бъде достатъчно и целенасочено твърд и лош - за да пази добрината си дори и от самия себеси...
Затова и е много добре да не свикваш хората около себе си, че ти нямаш нужда от любов, доброта и грижи, че ти единствено трябва да даваш. Ако пропуснеш в живота си този момент (когато е бил необходим), със сигурност "кофите с лайна" ще бъдат неконтролируемо повече, отколкото си очаквала...
Хората, независимо кои са те в живота ти, не би трябвало да са 100% сигурни, че си им "в кърпа вързана" или, "че си им на тепсия"... Свикнеш ли някого, че само ТИ даваш, става постепенно твърде лошо за теб, а причината, нали разбираш, си само ти...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано28.03.14 20:15



Съгласна!! Пресен пример от вчера. Приятелка ми се жалва, че сутринта преди да излезе изчистила, проснала, сгънала... ходила по разни задачи, на работа, вечерта се прибира по-късно, от работа... и й се карат, че я чакат да сготви. И не ти говоря за съпруг-цербер, а за майка, дъщеря и гостенка-роднина.
И аз й казах: Ти си си виновна!! Да ги беше попитала цял ден какво правиха, защо поне не подготвиха всичко, па да се троснеш, да си легнеш с книжка, да командваш с един пръст и да си слушаш музика.
Ми не могаааа такааа, бе, казва тя. Кат не можеш, не се оплаквай, че са те дресирали


Защото, ако не се грижим за себе си, ментално, интелектуално и физически, в един момент няма да имаме силите да се грижим за другите.
Тааааа... ние ги знаем тия неща, Сап



Тема Охо,нови [re: Sapiens]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано28.03.14 20:15



претенциозния дърт педераст се е върнал


Чудно как не си се отровил с някой от буламачите си още...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.03.14 15:55



Е, точно за това ти говорех... Остави всички да ти се качат на главата, пък после се оплаквай... Трите "красавици" можеха поне една супичка и салатка да заджуркат без каквито и да са усилия, нали? Естествено, ако тя не ги беше научила така лошо, и ако поне едната си ръка бяха извадили изотзад...
При такива случаи е късно да се оплакваш, макар, че доста по-късно ще си скубе яко косите и ще се оплаква колко винаги е била благородна и добричка, а как сега са неблагодарни към нея...



Тема Re: Охо,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.03.14 16:06



... и, явно, в клуба както и преди, така и сега, няма читав модератор...
Което си е за главата на замиращия DIR...





Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано05.04.14 21:04



Пък утре ще готвя за пореден път ей това, щото се докопах до лапад:



Само с пилешко, обаче, накълцано на дребно, даже не на кайма.
Уникално вкусно е!
Прав си за последното предсмъртно желание



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано06.04.14 22:30



...
Чаве, като ми припомни за пилешкото, сетих се да те "почерпя" (лично теб ) с една моя нова рецепта, непубликувана никъде... И още без име.
За една порция - половинка от "пеперуда" (цяло пилешко филе). Останалите продукти за като за 4 сериозни порции, като за сериозно хапване...
Принципно, аз обичам предварително да мариновам поне малко бялото месо, става доста по-нежно. Мариновам го елементарно - или на едри цели парчета, или на хапки, порции, или, както в случая - на жулиени с квадратно сечение, с размер малко по-голям от на обикновена цигара. Така нарязаното месце поръсваш със сол, черен пипер, червен пипер и около 1 ч.л. соев сос - тъмен. Всичкото това го омесваш лекичко, поръсваш с 1 ч.л. олио, зехтин или течна мазнина по твоя вкус (има и течен маргарин...) и отново леко го омесваш. Оставяш го да престои колкото можеш, може от 15 мин. до 48 ч. В идеалния случай правиш такава "заготовка" от две цели пеперуди, т.е., за 4 сериозни порции.
Втората част продукти за рецептата са: една стандартна консерва бамбукови резени и една малка опаковка сухи черни гъби от 50 г. - всичко това се намира на щандовете за азиатски стоки. Гъбите се бланшират 15 мин. във вряща, леко подсолена вода, престояват още 15 мин., отцеждат се, бульонът се изхвърля и отново във вряща вода се варят 30 - 50 мин. Бамбуковите резени просто се отцеждат добре, нищо повече.
В тенджерка, за предпочитане тефлонова, се налива 3-4 с.л. мазнина, пак от любимата ти, загрява се мазнината, изсипват се добре отцедените черни гъби и бамбукови резени и започват да се запържват, т.е., всъщност се задушават при непрекъснато бъркане, за около половин час.
Последната фаза на приготвянето е особено важна - поръсваш с 1 ч.л. смлян черен пипер и сол на вкус, след което изсипваш маринованото пилешко филе и бъркаш непрекъснато и равномерно. Наблюдаваш месото - идеята е да прекратиш цялата термична обработка в момента, в който месото побелее, нито секунда повече! Сваляш от огъня и сервираш с подходяща гарнитура, например картофено пюре, пържени или задушени картофи или нещо, което ти дойде на ума в момента. Обаче, яденето е толкова перфектно на вкус, че може спокойно и без всякаква гарнитура.
Това е, когато я обработя, редактирам и подготвя за публикуване, ще можеш да я видиш в блога ми, засега просто ти я описвам като подарък...
Както винаги, на prima vista описвам подробно и обширно, но в блога ще бъде доста по-стегнато и елегантно.
Не се плаши от подробното описание, всичко става бързо и много лесно.
Можеш да промениш каквото искаш в рецептата, но така, както съм ти я описал, с точно тези продукти и пропорции, има невероятен, изключително елегантен вкус.
Ако се решиш да я направиш, моля те, напиши ми впечатленията си от вкуса.
Апропо, може и без да мариноваш месото, за по-бързо...

Редактирано от Sapiens на 07.04.14 01:35.



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано07.04.14 21:01



Благодаря, Сап, задължително ще се опита, звучи напълно балансирано и ... ми текат лигите



Откак си купих скара, станах майстор на пилешкото, особено любими са едни шишчета в азиатски стил, важната марината, марината и пак марината Лимонов сок от пресен лимон, соев сос (тъмен, разбира се!), чесън, мазнина и малко водка или сладко вино, пробвала съм и двете, страхотен вкус. На скарата стават за минутки, а месото просто само се разтапя в устата...
Пробвах и твоята суха марината, на мен ми хареса, но младежта си искаше "японските" шишчета

Само да се разходя по "Пиротска" и "Борис", че запасът от черни гъби (на голяма почит у нас) е свършил. А виж за бамбуковите консерви напълно ме изненадваш!

Благодаря отново!



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано08.04.14 03:22



Да ти (ви) е сладко!
А доколкото имам секретни сведения, всъщност твоята скара е тенджера за всякакви ясденета - от баклава, до паеля... И по съвместителство става и за скара.



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано08.04.14 20:42



Аааа, не, тенджерата си е отделно, но на т. н. скара, всъщност е тефлонова плоча, правя изключителните пърленки на Боби, палачинки, месо всякакво, зеленчуци. Когато си я взех, разни "специалисти" ме убеждаваха, че месото ставало сухо. Тогава открих вълшебната думичка "марината"



А в тенджерата, условно да я наречем, става уникална баница.

Сап, научих се да експериментирам, което ме кефи адски, придобих увереност, а любовта на средния към готварството ми помага, щото той постоянно дава идеи



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.04.14 17:45



Чаве, нова, изцяло преработена, невероятно вкусна рецепта за великденско или гергьовско агне! При това само с около 1 1/2 кг. агнешко.



Редактирано от Sapiens на 28.04.14 17:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.