Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано26.03.14 01:31



Аз това го знам... Понякога, когато ми е криво или .. кофата с лайната

влизам в блога ти и тихичко си чета.
Ти умееш да разказваш с любов и хъс. С един страхотен перфекционизъм, но и с хумор.
Ето, това си предал на мен, майната на всички останали.

И сега чакам джанката да върже, че да направя зелен фасул !

Сап, човешките чувства и отношения не са кантара в плод-зеленчука, никой не мери колко си дал и колко си взел.
Важен е нашият душевен комфорт и усещането, че сме нужни някому.



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.03.14 19:30



Чаве, за "кантара" - и си права, и не си...
По повод на мъдрите думи, че "Добрият човек е като разляна вода - накъдето е наклонът, натам тече...", някъде бях писал, че за да бъде истински добър, човек трябва и да бъде достатъчно и целенасочено твърд и лош - за да пази добрината си дори и от самия себеси...
Затова и е много добре да не свикваш хората около себе си, че ти нямаш нужда от любов, доброта и грижи, че ти единствено трябва да даваш. Ако пропуснеш в живота си този момент (когато е бил необходим), със сигурност "кофите с лайна" ще бъдат неконтролируемо повече, отколкото си очаквала...
Хората, независимо кои са те в живота ти, не би трябвало да са 100% сигурни, че си им "в кърпа вързана" или, "че си им на тепсия"... Свикнеш ли някого, че само ТИ даваш, става постепенно твърде лошо за теб, а причината, нали разбираш, си само ти...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано28.03.14 20:15



Съгласна!! Пресен пример от вчера. Приятелка ми се жалва, че сутринта преди да излезе изчистила, проснала, сгънала... ходила по разни задачи, на работа, вечерта се прибира по-късно, от работа... и й се карат, че я чакат да сготви. И не ти говоря за съпруг-цербер, а за майка, дъщеря и гостенка-роднина.
И аз й казах: Ти си си виновна!! Да ги беше попитала цял ден какво правиха, защо поне не подготвиха всичко, па да се троснеш, да си легнеш с книжка, да командваш с един пръст и да си слушаш музика.
Ми не могаааа такааа, бе, казва тя. Кат не можеш, не се оплаквай, че са те дресирали


Защото, ако не се грижим за себе си, ментално, интелектуално и физически, в един момент няма да имаме силите да се грижим за другите.
Тааааа... ние ги знаем тия неща, Сап



Тема Охо,нови [re: Sapiens]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано28.03.14 20:15



претенциозния дърт педераст се е върнал


Чудно как не си се отровил с някой от буламачите си още...



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.03.14 15:55



Е, точно за това ти говорех... Остави всички да ти се качат на главата, пък после се оплаквай... Трите "красавици" можеха поне една супичка и салатка да заджуркат без каквито и да са усилия, нали? Естествено, ако тя не ги беше научила така лошо, и ако поне едната си ръка бяха извадили изотзад...
При такива случаи е късно да се оплакваш, макар, че доста по-късно ще си скубе яко косите и ще се оплаква колко винаги е била благородна и добричка, а как сега са неблагодарни към нея...



Тема Re: Охо,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.03.14 16:06



... и, явно, в клуба както и преди, така и сега, няма читав модератор...
Което си е за главата на замиращия DIR...





Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано05.04.14 21:04



Пък утре ще готвя за пореден път ей това, щото се докопах до лапад:



Само с пилешко, обаче, накълцано на дребно, даже не на кайма.
Уникално вкусно е!
Прав си за последното предсмъртно желание



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано06.04.14 22:30



...
Чаве, като ми припомни за пилешкото, сетих се да те "почерпя" (лично теб ) с една моя нова рецепта, непубликувана никъде... И още без име.
За една порция - половинка от "пеперуда" (цяло пилешко филе). Останалите продукти за като за 4 сериозни порции, като за сериозно хапване...
Принципно, аз обичам предварително да мариновам поне малко бялото месо, става доста по-нежно. Мариновам го елементарно - или на едри цели парчета, или на хапки, порции, или, както в случая - на жулиени с квадратно сечение, с размер малко по-голям от на обикновена цигара. Така нарязаното месце поръсваш със сол, черен пипер, червен пипер и около 1 ч.л. соев сос - тъмен. Всичкото това го омесваш лекичко, поръсваш с 1 ч.л. олио, зехтин или течна мазнина по твоя вкус (има и течен маргарин...) и отново леко го омесваш. Оставяш го да престои колкото можеш, може от 15 мин. до 48 ч. В идеалния случай правиш такава "заготовка" от две цели пеперуди, т.е., за 4 сериозни порции.
Втората част продукти за рецептата са: една стандартна консерва бамбукови резени и една малка опаковка сухи черни гъби от 50 г. - всичко това се намира на щандовете за азиатски стоки. Гъбите се бланшират 15 мин. във вряща, леко подсолена вода, престояват още 15 мин., отцеждат се, бульонът се изхвърля и отново във вряща вода се варят 30 - 50 мин. Бамбуковите резени просто се отцеждат добре, нищо повече.
В тенджерка, за предпочитане тефлонова, се налива 3-4 с.л. мазнина, пак от любимата ти, загрява се мазнината, изсипват се добре отцедените черни гъби и бамбукови резени и започват да се запържват, т.е., всъщност се задушават при непрекъснато бъркане, за около половин час.
Последната фаза на приготвянето е особено важна - поръсваш с 1 ч.л. смлян черен пипер и сол на вкус, след което изсипваш маринованото пилешко филе и бъркаш непрекъснато и равномерно. Наблюдаваш месото - идеята е да прекратиш цялата термична обработка в момента, в който месото побелее, нито секунда повече! Сваляш от огъня и сервираш с подходяща гарнитура, например картофено пюре, пържени или задушени картофи или нещо, което ти дойде на ума в момента. Обаче, яденето е толкова перфектно на вкус, че може спокойно и без всякаква гарнитура.
Това е, когато я обработя, редактирам и подготвя за публикуване, ще можеш да я видиш в блога ми, засега просто ти я описвам като подарък...
Както винаги, на prima vista описвам подробно и обширно, но в блога ще бъде доста по-стегнато и елегантно.
Не се плаши от подробното описание, всичко става бързо и много лесно.
Можеш да промениш каквото искаш в рецептата, но така, както съм ти я описал, с точно тези продукти и пропорции, има невероятен, изключително елегантен вкус.
Ако се решиш да я направиш, моля те, напиши ми впечатленията си от вкуса.
Апропо, може и без да мариноваш месото, за по-бързо...

Редактирано от Sapiens на 07.04.14 01:35.



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано07.04.14 21:01



Благодаря, Сап, задължително ще се опита, звучи напълно балансирано и ... ми текат лигите



Откак си купих скара, станах майстор на пилешкото, особено любими са едни шишчета в азиатски стил, важната марината, марината и пак марината Лимонов сок от пресен лимон, соев сос (тъмен, разбира се!), чесън, мазнина и малко водка или сладко вино, пробвала съм и двете, страхотен вкус. На скарата стават за минутки, а месото просто само се разтапя в устата...
Пробвах и твоята суха марината, на мен ми хареса, но младежта си искаше "японските" шишчета

Само да се разходя по "Пиротска" и "Борис", че запасът от черни гъби (на голяма почит у нас) е свършил. А виж за бамбуковите консерви напълно ме изненадваш!

Благодаря отново!



Тема Re: Популярно обяснение на Храненето в "Зоната"нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано08.04.14 03:22



Да ти (ви) е сладко!
А доколкото имам секретни сведения, всъщност твоята скара е тенджера за всякакви ясденета - от баклава, до паеля... И по съвместителство става и за скара.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.