Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 15.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Апетайзернови [re: Fish L]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано03.01.14 23:58



Е сега вече ме хвърли в оркестъра!

Сиренца с мастика???????!
Бравос ! Н е съм пробвала. Баха ни донесли една мастика от Бг, така и се точих, накрая като я отворихме - много ми беше сладка!!!!!
Чак ме втресе от сладко.
И вскъщи редовно сле двечеря сме на сиренца - пробваме ги на ред, а то избора е безкраен !
Последно се пристрастихме към aged cheddar cheese



Обаче твърдо с хубаво чрвено вино !!!!!!
Едва се спирам значи....

Имаме приятели французи и за Коледа какъв гъши пастет ни направиха, нямам думи !!!!!



Тема Re: Апетайзернови [re: Monica123]  
Автор zukary (number cruncher)
Публикувано06.01.14 03:11



записвам се и аз в клуба по сиренцата, последното което опитах беше gruyere, не го знам как е на български. Вкусно и много ароматно. Гъшия пастет същото ли е като foie gras?



Тема Re: Апетайзернови [re: zukary]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано07.01.14 00:08



Първо трябва д ами кажеш какво е foie gras?



Тема Re: Апетайзернови [re: Monica123]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано07.01.14 00:56



Фоа гра (Foie gras) е тлъст гъши или патешки черен дроб, добит от насилствено хранени с царевица животни отглеждани в клетка.



България е на трето място по износ на такъв дроб.

Самият процес по отглеждането на птиците е доста груб и понякога се слага директно тръбата на мелницата в гушата на птицата, която няма друг избор освен да гълта (като патка).

Никога не съм опитвал Фоа гра.

Не че съм някакъв болен моралист или фанатик на тема правата на животните, просто не виждам смисъл да плащам пре-висока цена за пре-тлъст дроб, добит чрез насилствено хранене.

Не, не ме интересува, че знаеш!

Редактирано от martyr на 07.01.14 00:57.



Тема Re: Апетайзернови [re: martyr]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано07.01.14 01:16



Точно такъв беше. Внезен нелегално в Щатите защото тук е забранен заради не хуманното отглеждането на гъските.

Знам , че в Бг се гледат мно.

Беше много вкусен !!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.