Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано10.07.13 09:35



Ами и аз го слагам пестото на салата от прекрасни домати


Отнема пасирането минутки, а резултатът е супер. Вече съм експериментирала със сурово слънчогледово семе, тиквено семе, белени бадеми. Все пак зехтинът и пармезанът нека са качествени

Босилек и аз имам в две саксии, но много ми е капризен- всяка сутрин го поливам този жаден звяр

Аромат придава на зехтина. Можеш да пробваш и с оцета- стръкове любими подправки също ароматизират много приятно.



Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: Фиш Л]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано10.07.13 10:34



не знам дали знаеш, но босилекът гони комарите
моята красива саксийка е на прозореца до вратата към балкона и там миналата година жив комар не влезе... за разлика от другите стаи





Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: тpънчeтo]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано10.07.13 11:17



Чувала съм за това.

Довечера ще питам мъжа ми дали откакто босилекът е на терасата са го тормозили, защото мен не ме хапят, но той е голяма тяхна жертва



Тема Re: Добра идея...нови [re: MитpeШoпa]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано10.07.13 18:57



не знам

, ама го забрави там и то ще си порасне, моите са по 30 см и имат доста листа ... 20 големи и дребошляци покрай тях. Разбира се докато расте пак трябвада си купуваш. Май ти давам идея за догодина - живот и здраве!



Тема Re: П.С....нови [re: MитpeШoпa]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано10.07.13 18:59



направо бутнах счупеното клонче в едно шише 500 мл от мин вода и то почна да си расте; после го преместих в по-голямо шише и го доливам





Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано10.07.13 20:09



пРосто си купуваш не връзка босилек а саксийка ( кофичка) с посаден такъв.
Издържа поне 3 седмици - късасх си пресни свежи листа.Не е скъпо - идеален вариант.
Иначе босилека е с много крехки листа, каквото и да правиш до 1 ден ще потъмнеят отръснати и в хладилник.



Тема За босилека, и съветитенови [re: Monica123]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано10.07.13 21:28



"...Иначе босилека е с много крехки листа, каквото и да правиш до 1 ден ще потъмнеят отръснати и в хладилник.
Тук не си много права

Завит в стар вестник/поставен в отделна херметическа опаковка-босилека не увяхва/потъмнява до 3-4 дена. БТВ, същото важи и за руколата, копъра и магданоза. Моя проблем беше как да го запазя И СЛЕД този период.

МНОГО БЛАГОДАРЯ на всички за съветите ви Май ще ползвам всички от тях, експериментирайки сега когато бая солидна връзка е само 2 лв (зимата 3-4 мижави стръкчета са 2,5-3 лв). Ако стане наред с пасирането и замразяването (чичко Гугъл казва че зехтина си пази вкусовите качествата след замразяване)...уреден съм относно вкусни салати (и песто за паста) за зимата. Па ако расте целогодишно в кухнята-ставам "кухненски земеделец"

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: За босилека, и съветитенови [re: MитpeШoпa]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.07.13 21:47



Митре, един абсолютно нетривиален съвет, но със сигурност качествен...


Купуваш 10 връзки пресен босилек, измиваш ги (ако, както повечето, си хипохондрик...), оставяш го да изсъхне добре, окъсваш само фините листенца, нарязваш ги на ситно и така нарязания босилек натъпкваш в еднолитрова бутилка, доливаш догоре с най-чистият възможен зехтин екстравърджин и оставяш бутилката на тъмно за 15 дни до месец. След това преливаш зехтина в чиста бутилка и... ползваш.
Ще имаш за много дълго време прекрасен ароматизиран зехтин за салати.
Със здраве и успех, приятелю!

Редактирано от Sapiens на 10.07.13 21:52.



Тема Re: За босилека, и съветитенови [re: MитpeШoпa]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано10.07.13 22:18



С тези вестници, все едно баба ми слушам....


В саксия е най-пресен и издържа не 3 дена, а 3 СЕДМИЦИ



Тема Re: За босилека, и съветитенови [re: Monica123]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано10.07.13 22:41



е как 3 седмици, аз си купих разсад от пазара, посадих в саксии и късам цяла година.
но в някои случаи предпочитам изсушен, пресния го ползвам основно за салата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.