Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: XlNG]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано15.07.13 20:54



Митре, ще прощаваш, ама с този босилек ми напомняш годините, когато в магазините ту нямаше чесън, ту лук, ту месо.

XlNGе...Сега за разлика от "време оно" има всичко, ама понякога цените дразнят. Не че не мога да си позволя да си купя зимата 1/4 минус количество босилек и рукола на двойна цена връзката (1,5 лв сега, 3+ лв зимата). Това миналата зима, която беше мека. По миналата НЯМАШЕ босилек и рукола, аде де...!

Та...не виждам нищо лошо в дискусия по тематаИ аз научих нещо ново, предполагам и други са научили нещо ново от моите експерименти. Към края на есента ще експериментирам нещо ново, и пролетта ще вдигна темата още веднъж. С позволението на модератора, разбира се:)

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: За босилека, и съветитенови [re: Киро]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано15.07.13 21:06



"Няма ракия - лочат я направо от чучура на кондензатора"

Ти си жесток (в лошия смисъл на думата) ракиенопроизводителХич биля някоя и друга бутилчица (двулитрова преди разреждането) не остава ли за...благотворителни цели? Еднолитрова...?МолиМ тъ бе, бате Киро...

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: За босилека, и съветитенови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.07.13 00:07



Добре. Когато решите.



Тема Re: За босилека, и съветитенови [re: MитpeШoпa]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано16.07.13 10:24



Трябва да изсушиш листата преди да прибавиш зехтина. Затова ти слепват.

Защо ги замразяваш?

Ако искаш да пробваш, пак изсуши листата от водата и в порцийки ги замрази. Разваляш вкуса на зехтина.



Тема Re: За босилека, и съветитенови [re: Фиш Л]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано16.07.13 15:23



"Трябва да изсушиш листата преди да прибавиш зехтина. Затова ти слепват..."
Ами мързелив съм да ги суша, накълцах ги (с руколата) още влажни

Ама след ден във "вазата" те си изсъхнаха, та следващия експеримент ще е със сухи листаИ руколата ще е със сухи листа, па да видим. Слепването е проблем само ако се бърза, намерих му цаката.

"...Защо ги замразяваш? Ако искаш да пробваш, пак изсуши листата от водата и в порцийки ги замрази..."
Взимат много място във фризера, ако листата са сухи и не пресовани...понатиснати. А ми обясниха ако почнеш да ги мачкаш свежи-аромата се губи. Имам нормален хладилник с нормален фризер, и мястото зимата ми трябва за замразен на порции доматен сос (с чесън, селери, кромид, морковчета, магданоз и др.) за пасти.Работя една седмица по 3 часа на ден есента, и до пролетта си имам ЧУДЕСЕН готов доматен сос. За 7-8 мин' работа на порция

"...Разваляш вкуса на зехтина"
НИЩО ПОДОБНО!!!Зехтина има божествен вкус, на босилек и руколаОпитай, рискувай 3-4 лъжици зехтин с 4-5 голями листа босилек+4-5 стръкчета рукола, всичките накълцани на ситно с остър нож. След няколко часа зехтина получава И тяхния вкус

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: За босилека, и съветитенови [re: MитpeШoпa]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано16.07.13 16:09



Не си ме разбрал, а може би аз теб


Помислих, че замразяваш зехтина. А иначе нали и аз ти казах да слагаш босилека в зехтин.
А с оцета за салати пробвал ли си?



Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: MитpeШoпa]  
Автор CVETETO31O1 (=1 jena)
Публикувано25.08.13 16:02



Правя това с магданоз, но опитай и с босилек. Иизмиват се стръкчетата и се изтръскват от водата. После се слагат върху памучна вафлена кърпа и се завиват от всички страни. Слага се в хладилник. Магданоз така ми е изтрайвал 7-8 дни.
Опитай и евентуално следния трик. Отреза на всяко стръкче мента се увива плътно с тиксо - около 2-3 см. После всички стръкчета се слагат в найлонов плик и пак в хладилника. Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.