Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Карфиол 2нови [re: martyr]  
Автор esti ()
Публикувано16.10.11 15:59



Отново бланширани розичи от карфиол, но този път запечени с няколко вида сиренца - топени, пушени, кашкавал....
И гъбки.







Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IIIнови [re: martyr]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано19.10.11 17:45



С неоценимата помощ на сестра ми, днес бяха приготвени:

- супа топчета по импровизирана рецепта;
- пиле с картофи с гювеч;

Аз сега малко се възстановявам от една операция и дори едни чинии не мога да измия :-( Днес се справих само с беленето на картофите. Много ми е досадно да не мога да готвя :-(



Тема Re: Рибена чорбанови [re: Kapинka]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.10.11 10:34



Kapинka , бързо оздравяване.

Рибена чорба

и тирамису

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Тиква понови [re: PipilotaV.]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.10.11 10:35



Да, яйца и мляко са - като крем карамел и тиква.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Тиква понови [re: bobiO8]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано20.10.11 10:36



Вкъщи казваме на този десерт тиквел=тиква+крем-карамел.

Ти слагаш ли канела?



Тема Re: Тиква понови [re: Фиши]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.10.11 10:43



Да, накъде тиква без канела

. Около 1/3с.л.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Рибена чорбанови [re: bobiO8]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано20.10.11 12:13



Благодаря, Боби!
Днес може би ще опитаме твоята тиква. Стига благоверния или сестра ми да имат време да я приготвят под зоркия ми поглед :-) Само не разбрах - вариш ли предварително тиквата или направо всичко се слага в тавата и се пече?

Редактирано от Kapинka на 20.10.11 12:14.



Тема Re: Рибена чорбанови [re: Kapинka]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.10.11 12:34



предполагам,че имаш предвид тиква по Севлиевски.
Около 1200гр. чиста тиква нарязана на парченца с 1ч.ч. захар и 50мл. вода печеш под фолио 35мин. на макс. Намаляваш на 170градуса. Слагаш тавичката с тиквата в по-голяма тава с хладка вода. Заливаш тиквата със смес от 1л. мляко, 7 разбити яйца,1/2ч.л. санела, 1ч.ч. захар, 1 ванилия, объркваш и печеш вече без фолио,още около час. След изпичането в тавата с тиквата отдолу има вода, но това да не те притесняма. Важно е крем карамелът да е станал, като на снимката, която съм показал.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Рибена чорбанови [re: bobiO8]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано20.10.11 15:34



Това с двете тави ще е сложно, че май нямам подходящи, но ще го помисля. И без това днес ме зарязаха всички и няма кой да го сготви :-)



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IIIнови [re: martyr]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано20.10.11 18:19



Ще пътувам за няколко дни и оставям дъщеря ми да се разпорежда с една тава пилаф с ориз, спанак, гъбки и бейби- морковки, който залях със заливка като за мусака и стана много вкусен. Освен това й приготвих и картофена супа, която сгъстих с малко готварска сметана и придоби много нежен вкус, и банички със сирене. Останалото са пици в камерата, плодове и други полуготови специалитети като за гладни тинейджъри, викащи неволята.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.