Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Унгарски салам  
Автор bobiO8 ()
Публикувано18.07.11 14:06



Унгарски салам

Продукти: 250 гр. обикновени бисквити, 120 гр. захар, 100гр. краве масло, 2 яйца, 150гр. накълцани орехи, 1с.л с връх какао, 60мл. коняк, 2 ванилии, пудра захар за поръсване.

Разбиваме 100гр. мека краве масло, прибавяме яйцата и захарта и продължаваме да бием, докато се получи пухкава смес. Прибавяме накълцаните орехи, после натрошените бисквити наръсени с коняка и ванилията. Бъркаме с лъжица докато се получи еднородна смес. На готварска хартия, поръсваме обилно със пудра захар и разстиламе сместа. Навиваме на руло и слагаме в хладилника за 24часа, /ако успеете да се удържите. Аз не можах /. После режете на кръгчета, правите си чай или си наливате коняк и на сладка раздумка.



Леко съм допълнил рецептата от мен. Какво да се прави, всичко побългаряваме.
40гр. краве масло на слаб огън се разтопява с 2с.л. захар, 3с.л. прясно мляко и 100гр. шоколад /черен или млечен по избор/. След това се залива вече втвърденото руло- трябва да е престояло поне 10-12часа в хладилник.


Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Унгарски саламнови [re: bobiO8]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано18.07.11 14:19



какаото се прибавя със захарта и яйцата.

Да станеш човек е изкуство.

Тема В моето детствонови [re: bobiO8]  
Автор Monica123 (непознат)
Публикувано19.07.11 00:07



това се наричаше " Саламена торта " - много е вкусно.........





Тема Re: В моето детствонови [re: Monica123]  
Автор xamos ()
Публикувано19.07.11 13:58



И аз така го зная. Въпросът е, че е вкусен








Тема Re: Унгарски саламнови [re: bobiO8]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано19.07.11 14:30



Малко ме притесняват суровите яйца и поради тази причина моята модификация е следната:
Натрошените бисквити ги заливам с топло прясно мляко - леко да омекнат, не да плуват. И в готовата вече смес добавят сушени плодове, портокалови корички, захаросано сладко. Хубавото на този сладък салам (както го знаем в къщи) е, че е много лесен за моделиране под каквато и да е форма. Последния път сложих алуминиево фолио в една купа и запълних със сместта. После обърнах и украсих с разбита сметана в два цвята. Стана доста сполучлива мързелива торта.



Тема Re: Унгарски саламнови [re: bobiO8]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано19.07.11 22:20



Връщаш ме към една малко позабравена рецепта. Много често правех унгарски салам, защото става хем вкусен, хем бързо, а и не изисква много продукти. Но откакто единият член в семейството ми не е здравословно добре и много неща му забраняват докторите, защото са противопоказни за здравето му, спрях да приготвям доста неща.А преди години, ако не всеки ден, то през ден имаше приготвен някакъв десерт. Сега трябва да се съобразяваме с него. А избора при него е много, много ограничен, както в десертите , така и в ястията. Преди никога не ми е идвало на ум да залея унгарският салам с глазура, както ти си направил. Изглежда много вкусно. Поздравления!



Тема Re: Унгарски саламнови [re: bobiO8]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.07.11 22:58



Между другото, преди време бях срещнала рецепта за такъв "салам" във вариант с парченца натрошен бял шоколад, освен натрошените бисквити. Не съм я изпробвала, но възнамерявам да проверя какъв ще е резултатът.






Тема Re: Унгарски саламнови [re: bobiO8]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано25.04.13 21:19





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re:нови [re: bobiO8]  
Автор Мей ()
Публикувано27.04.13 23:03



Може да се прибави нарязан локум.



Тема Re:нови [re: Мей]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.04.13 12:21



Четох наскоро в интернет за такава рецепта с локум. Локума играел ролята на сланинките .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.