Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 25.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Пoли]  
Автор pazzza (мила)
Публикувано08.02.05 17:48



ЗДравей,Поли!Направих рецептата ти само,4е със сурови фурми и много я харесахме в къщи!Само солта нещо ми дойде в повече!
Та по повод тази рецепта усъвършенстах един кекс:
всичко е по твоята рецепта,но няма фурми,солта е на половина,водата е гореща и слагам какао в половината смес.След като се опече го обърнах в подходяща чиния и полях с глазура от:2 с.л. какао,3 с.л. захар,4 с.л. вода и масло колкото орех ,кипнати на котлона



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: pazzza]  
Автор Пoли (минаващ)
Публикувано10.02.05 07:16



pazzza,страшни сте! Всеки е преработил по нещо в рецептата на свой вкус и...станала нова рецепта! Така се готви-и аз така правя. Знаете как са се появили кифличките със стафиди...
Върнах се към рецептата да проверя каква е тази сол...1 ч.л. практически не се усеща,но неутрализира сладостта на фурмите.Може би са ни различни лъжичките?

Защо реши да сложиш фурмите сурови?



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Пoли]  
Автор pazzza (мила)
Публикувано10.02.05 12:15



Поли,сложих фурмите сурови,защото нямаше да съм аз ако не направя някое отклонение от точната рецепта
Голям майтап е когато някой ми иска рецептата на това с което го гощавам в момента!Обикновено го препращам към сина ми,щото е гледал как готвя
Надявам се да направя точно твоята рецепта,ама ще се постарая да не се искушавам от промени!



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Пoли]  
АвторMe4e (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 16:41



Правих кекса "Елизабет"по4ти веднага след като Поли публикува рецептата и оттогава го направих още 2 пьти.Направи ми впе4атление,4е вси4ки споделят опита си и рещих и аз ..
аз ли4но се уверих,4е категори4но брашното трябва да е то4но 2 4аши и захарта наполовина,т.е. в кекса-1/2 4аша,а в глазурата-1/3 4а6а /кафява/.
Вторият пьт го направих вместо с фурми сьс сушени праскови/Между другото,там,откьдето ги купих,имаше невериоятно разнообразие на сушени плодове/банани,папая,киви,каисии,пьпеш/
Стана невероятно вкусен,пак така специфи4ен като с фурмите,но с друг аромат.Опитайте!Аз смятам другия пьт да пробвам с "коктейл" от папая,пьпеш и кайсия.
Задьлжително се варят оба4е,за6тото тези плодове са доста сухи.Водата,в която се варят, се слага в кекса/Нали и без това има в рецептата 1 4аша вода/
Поздрави на вси4ки Елизабетки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.