Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 12.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема защо не се получи добре?нови [re: Mилo]  
Авторkacи (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 17:03



сложих кекса да се пече, надигна се добре, но като го извадих от фурната спадна и остана наполовина. Къде ми е грешката?



Тема Re: защо не се получи добре?нови [re: kacи]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано17.11.04 20:05



kacи, явно не е допечен...
И други се оплакваха,че времето не е достатъчно...Вероятно е доста индивидуално с различните печки.
Ако кекса е нормално изпечен отвътре, няма да спадне.

Кафявата захар спокойно може да се замени с бяла, но в малко по-малко количество (бялата е по-сладка). Кокосовата сметана си беше моя добавка за да си използвам остатъка,така че,съвсем не е задължителна...



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Пoли]  
Авторh (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 13:36



Бихте ли ми казали за сушени или за пресни фурми става думи в рецептата!
Благодаря предварително!



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано27.11.04 15:16



Втори път го правя този кекс и и двата пъти не се надигна. Въобще не се надига, не че се сляга след печенето. Това за фурмите беше хубав въпрос. Аз ползвам сушени, но не вярвам това да е причината. Пека го на програмата за кекс на комбинираната ми фурна. Иначе и така е вкусен, ама нали знаете приказката за надигането на ... кекса

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 27.11.04 15:40.



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Eдин]  
Автор Гъceниk ()
Публикувано27.11.04 21:36



Днеска и аз го спретнах за 3-ти път. Предишните 2 пъти си се надигна и стана пухкавичък. Аз обаче не слагам толкова много олио и захар, иначе и моите фурми са сушени. В днешната весрия вложих доста лично творчество и малко се поизложих откъм надигане, но на вкус стана супер. Освен изброените от Поли продукти, сложих ябълки, ром и малко портокалови корички. Мисля, че попрекалих с количеството на фурмите и за това не се надигна като хората, но в никакъв случай не беше глетав.



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Пoли]  
Автор w_pooh (малък и сладък)
Публикувано28.11.04 14:04



Освен фурми прибавих и стафиди (по равни части). Стана страхотно ...и накрая го залях със шоколадова глазура (не понасям миризмата на кокос). Направо върха на сладоледа....



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Eдин]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано28.11.04 16:30



Аз искам да ви кажа, че не ги варих фурмите. Ползвах сушени и направо ги нарязах и бухнах в сместа. И пекох кекса на 200 градуса, докато се опече - ползвах добрия стар метод на клечката за зъби , определено се пече към час, 40 минути не са достатъчно. Надигна се, но не много. Иначе си беше пухкавичък. Следващия път от чисто естетична гледна точка ще пробвам с по-малка форма

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: w_pooh]  
Автор Becи (сладкопойно)
Публикувано29.11.04 08:29



И аз го направих за втори път с малки разлики от първия - вместо олио използвах краве масло и вместо 1 ч.ч. брашно сложих 1 1/2 ч.ч. брашно. Стана фантастичен кекс.



Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Becи]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано30.11.04 04:57



Не помня къде или на някого в лично съобщение обяснявах,че в оригиналната рецепта е именно 1 1/2 ч. брашно. На мен ми беше дадена рецептата с уговорка,че са пробвани различни варианти и с 1 ч. брашно било най-добре. За това аз именно така го правих-така го и споделих и много ми хареса именно за това че е сочен и "небрашнен".
Веси,следвала си именно истинската рецепта.Вероятно и аз трябва да пробвам и да видя сама разликата.

P.S.Котето е страшно!



Тема Pri men ne stana Защо ?нови [re: Becи]  
Автор anaili ()
Публикувано12.12.04 00:10




Уж спазвах всичко
И го пекох на 350F
На 350 за 40 мин клечката беше влажна
Добавих още 10 на 300 да поизсъхне уж - и клечката беше суха
Като го извадих беше опечен само отвън - 1мм, а вътре клисав
хем беше с 1.5 брашно
какво обърках?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.