Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Кекс "Кралица Елизабет"нови [re: Пoли]  
Автор aunt Ogg (новак)
Публикувано12.12.04 13:27



А бихте ли ми казали фурната трябва ли да е загрята предварително?Нищо не разбирам от сладкиши,но ми се иска да се опитам.



Тема Re: Pri men ne stana Защо ?нови [re: anaili]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано12.12.04 22:48



anaili, предполагам,че всичко си зависи от индивидуалните особенности на фурната...Има огромна разлика от фурна до фурна що се касае печенето на кексове в частност и е въпрос на навик да и се свикне. Когато чета рецепта имам впредвид времето указано за печене,но се ръководя само от собствената си интуиция като си познавам капризната фурна.Честно казано,аз самата колко го пекох не помня.Беше сочен,но не клисав. Ако,обаче някой е свикнал кекса да е сух,пръхкав и въздушен,това не е точната рецепта. Тук по принцип се получава по-сочен кекс. Ако клечката ти е била суха,а в крайна сметка кекса ти се е сторил клисав,предполагам,че кекса ти е бил добре опечен, и е въпрос на твоята лична преценка за по- "клисав" кекс...Нали изстинал го пробва?



Тема Re: Pri men ne stana Защо ?нови [re: Пoли]  
Автор anaili ()
Публикувано12.12.04 23:38



ne
3-4 min stoq wyw forrmata само и го измъкнах и го нарязах

То циганин кисело мляко търпи ли ?
дали това не е причината ?

Абе ти разбираш ли че една дупчица нямаше в тоя кекс

като туткал



Тема Re: Pri men ne stana Защо ?нови [re: anaili]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано12.12.04 23:43



И при мен се получи същото. 3 пъти.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Аз пробвах като мъфининови [re: Пoли]  
Автор BabaYaga (зла вещица)
Публикувано13.12.04 10:17



И станаха страхотни! Следвах точно рецептата, времето за печене на 180 градуса С(това е малко повече от 350 по фаренхайт) си беше 40 минути, но предварително бях загряла фурната. Надигна се, но не много.
Принцип от други кексове ми е (баба ми така ме е учила) да не отварям въобще печката през първите 40 минути. Няма грешка по този начин.

Поздрави!
Яга



Тема Re: Аз пробвах като мъфининови [re: BabaYaga]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано04.01.05 00:01



Ще го пробвам тези дни отново. Стискайте палци

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re:А защо при Кекс "Кралица Елизабет"...нови [re: Пoли]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 18:51



Здравей Поли! На теб и на всички клубари Честита и здрава да е 2005 година!
По празниците направих кекса, но с чаша и половина брашно - както ти казваш по оригиналната рецепта. Вдигна се добре, но стана доста сладък - дори прекалено - особено от глазурата.
Само, че фурмите му придадоха доста кафяв вид и въобще не можах да го докарам нито на цвят, нито на височина - като твоята илюстрация
Та въпроса ми е - трябва ли фурмите да се сложат в самото тесто ? Или е по-добре да се наредят цели равномерно отгоре и после при печенето те сами ще си потънат ? Защото нарязани те оцветяват тотално в кафяво. А тъй като са цяла чаша нарязани при прибавянето в тестото - те не му дават възможност да бухне достатъчно добре при печенето.
Не е беда, но практически се получава голяма разлика...?
Може би не е редно да те "тероризираме" с толкова много въпроси, защото не си автор на рецептата, но все пак имаш доста опит с този кекс.
Питам те, защото от години с леки изменения правя подобен кекс, но с други плодове. и съм пускала рецептата в клуба.
Много късмет за Новата година на теб и на всички кулинари от клуба



Тема Re:А защо при Кекс "Кралица Елизабет"...нови [re: 1 jena]  
Автор pepi* ()
Публикувано12.01.05 19:58



Точно смятах да правя този кекс, сега с тези ваши неуспешни опити ме отказахте....



Тема Re:А защо при Кекс "Кралица Елизабет"...нови [re: 1 jena]  
АвторEDl (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 14:36



Оня ден направих кекса. Стана страхотен!!!!
Сложих всички продукти както са в рецептата на Поли. Получи се даже по-добре от снимката, но се омете за отрицателно време и не можах да го щтракна. В неделя ще го направя пак и дано успея да му направя снимчица.

Единствената промяна, която си позволих - сложих повече бакпулвер и вместо чаша вода - половина вода, половината сметана. Тъй като нямаше какво да я правя. Сигурно става и с вода и мляко. Кексът се пече около 40 минути на 180 градуса. Стана бухнат, пръхкав и едновременно сочен. Вкуснотия! Верно е, че става кафявичък, но е много красив, защото където са фурмите стои по-тъмен. То и шоколад да сложиш, и какао да сложиш и разбъркаш, пак ще стане кафяв. На всички в къщи им допадна вкусът на кейка. С кокосовата заливка е още по-екзотичен, но мисля, че би могла да се сложи и шоколадова и карамелена, или глазура с пудра захар.

Във всеки случай благодаря на Поли.
Съветът ми е като се сложи яйцето да се бърка енергично известно време, след което да се прибавят фурмите и леко да се разбъркат до размесването им с тестото. И не се страхувайте да сложите повече от даденото в рецептата количество бакпулвер - изобщо не се усеща, но бухва идеално.
Успех на всички.



Тема Re:А защо при Кекс "Кралица Елизабет"...нови [re: EDl]  
Автор Пoли (новак)
Публикувано15.01.05 00:09



Радвам се за успешните кексове и съжалявам за неуспешните,но не се предавайте-пробвайте пак!
1 жена, кекса трябва да е кафяв-такъв е и на снимката ми. Фурмите са нарязани (стават почти като мармалад) и се слагат вътре в тестото.Опитай с по-малко захар! Глазурата наистина е доста сладка.
Абсолютно съм съгласна със съвета на Еди- сложете повече бакпулвер! Между различните бакпулвери има голяма разлика (и в химичната формула също)-вероятно силата на действие се отличава. Когато имам по-тежко тесто, често увеличавам дозата на бакпулвера и това не влияе на вкуса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.