Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Надраскан тефлонов тиган?нови  
Автор abettor (все по-хубав)
Публикувано19.07.04 21:51



На моя се появи една съвсем лека драскотина и жена ми започна да ме убеждава, че трябвало да го хвърлим, защото било опасно.
Има ли нещо такова и ако може да ми посочите някой линк по темата.
Благодаря!

Кой ще прави палачинките утре?


Тема Re: Надраскан тефлонов тиган?нови [re: abettor]  
Автор Eoвинидиc_ (грък роханец)
Публикувано19.07.04 22:58



Ами има два варионта за действие.

1. Наистина послушай жена си- и най-малки парченца тефлон да попаднат в храната ви може да ви натрови.

2. Ако драскотината наистина е съвсем малка просто разбърквайте яденетата в този тиган само с дървена шпатулка и то много леко. Но аз препоръчвам първото.


червеното светва преди зеленото

Тема Re: Надраскан тефлонов тиган?нови [re: Eoвинидиc_]  
Авторrari (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 23:59



И как по точно се натравяш. От къде ти е информацията?



Тема Ето какво намерих за сеганови [re: abettor]  
Авторrari (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 00:40



5 - Is it dangerous to accidentally eat a piece of coating?

The coatings are designed not to flake in normal use. If TEFAL cookware is treated incorrectly and a particle of coating is inadvertently swallowed, there is no danger. The particles are not toxic (non-stick coating is harmless to your health). They will be passed without being absorbed, like any fibre.

All non-stick coating contains PTFE, which is the abbreviated name for a remarkable plastic polymer called polytetrafluorethylene. This is the slippery ingredient that makes the non-stick finish. PTFE is made up of "tetra fluoro ethylene"; molecules that contain only carbon and fluorine. The non-stick coating is not attacked by acid or alkali bases and is very stable when heated. To cause any possible hazard to the consumer it would be necessary to heat 36 non-stick frying pans simultaneously to 400 degrees centigrade. Since in a domestic kitchen the maximum temperature possible with a pan is about 300 degrees centigrade, there is no risk should a pan be accidentally overheated. Health authorities in France, Europe, United States and other countries have approved non-stick PTFE coatings for use on cookware. Actually it is an inert substance that does not enter into chemical reactions with food, water or household cleaners. If ingested it is totally innocuous in the body. In fact, non-stick is so safe it is frequently used by the medical profession for coating heart stimulators, coating small pipes used as replacement arteries and has even been injected into patients with serious kidney conditions.

Питах първата отговорила ти дама, от къде и е инфото, защото аз самата преди време търсих. Това, което намерих е, че толкова е опасно да ползваш тези тигани (надраскани или цели), колкото да ползваш паста за зъби с флуорид, вода с флуорид, както и доста друго продукти, които ползваме във всекидневието. Както и да е, не е много ясно вредни или не са флуоридите.



Тема Напротив,нови [re: rari]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано20.07.04 03:08



ясно е точно колко са вредни флуоридите. В някои европейски страни вече е забранено да се продават без рецепта препарати, съдържащи флуорид.


Effects of Fluoride on Development of Bone
Key words: fluoride, bone strength, bone density, radiographic testing, mechanical testing

Various kinds of toxicity have been attributed to ingestion of fluoride, including dental fluorosis; bone fracture; reproductive, renal, gastrointestinal, and immunological toxicities; genotoxicity; and carcinogenicity. In 1990, a study by the PHS National Toxicology Program (NTP) found "equivocal evidence" of carcinogenicity associated with fluoride ingestion, based on a small number of osteosarcomas in male rats.



Още инфо:


"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata

Тема Re: Надраскан тефлонов тиган?нови [re: abettor]  
Авторpepi* (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 10:49



Много точно е казал/а Eoвинидиc_, мога само да добавя, че съм чувала че ако попадне малко парченце в стомаха от тефлона предизвиква рак, не зная колко е вярно, но аз доста тефлонирани тигани изхвърлих. Сега си купих един от Технополис, доста скъпичък и още не се е надраскал, но ползвам само дървени бъркалки.



Тема Re: Надраскан тефлонов тиган?нови [re: pepi*]  
Автор MилkaЧoko (лилава краВа)
Публикувано20.07.04 11:14



хм...и аз имам един Тефал (моделът за палачинки), в който не съм бъркал с нищо метално, но все пак той сам се обели по дъното (то е покрито с едни вдлъбнати шестоъгълничета)...
е, все още не съм умрял и май не съм се сетил да го изхвърля :)



Тема Re: Надраскан тефлонов тиган?нови [re: MилkaЧoko]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 11:28



Във връзка със спора за тефлона - отдавна е доказано, че тефлонът е инертен материал и по тази причина се използва на много места, включително и в медицината. Проблемът е не в тефлона, а в липсата му. Ако се остърже тефлонът от дъното на тигана, какъв материал остава и дали той влиза в реакция с продуктите. Надявам се че производителите са помислили за това, но ако тиганът е куче марка ?



Тема Всъщностнови [re: Eli]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано20.07.04 18:23



при тефлона са по-опасни изпаренията отколкото поглъщането, според последните разкрития на нАукатаАз залагам на старите чугунени тигани, постепенно изфърлих всички модерни боклуци, писна ми да се белят, лющат, пукат и люпят ...сега си имам 5 броя тигани, тава и тенджера, едвам ги дигам големите, ма ша ме надживеят! И яденето става триста пъти по-вкусно в тях! Навремето си бях купила някъв евтин тефлонов тиган и всичко, което правех в него смърдеше

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Напротив, [re: me]  
Авторrari (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 20:06



Само че има много убедителни статии и за обратното, така че предполагам истината е някъде по средата...както винаги де :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.