Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Великден - боядисване на яйца!!!нови [re: Poe]  
Автор Лokyмka (диетична)
Публикувано03.04.04 14:43



ако въпроса е към мен - аз лично го разтварям /желатина,нали / в около 150 мл хладка вода да набъбне - става една такава зърнеста маса, после на водна баня го стоплям докато се стопят зрънцата и после разпределям по купичките с боичките. И вече започва великото омазване. Между другото длъжна съм да предупредя, че това нещо се завира под ноктите и после няма измъкване оттам. Мисълта ми е - ползвайте ръкавици или предвидете по-тъмен маникюр след празниците



Тема Re: Великден - боядисване на яйца!!!нови [re: Лokyмka]  
АвторПo (Нерегистриран)
Публикувано03.04.04 15:02



Ми аз всъщност питах Им, но благодаря за отговора! :-)



Тема Re: Великден - боядисване на яйца!!!нови [re: Лokyмka]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано03.04.04 17:49



Аз не схванах - каква роля играе желатинът в цялата работа? С каква цел се ползва



Тема Re: Великден - боядисване на яйца!!!нови [re: Лokyмka]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано04.04.04 03:24



Вече повече от 5-6 години боядисвам само със желатин след като бях пробвала всички възможни начини.До неотдавна само аз обирах овациите,но забелязах,че с всяка година все повече хора боядисват така и вече се появи доста конкуренция...
Наистина този начин на боядисване няма равен в красотата на яйцата след това.
Аз не разтварям боите,но използвам само бои на прах (в капсули или таблетки,които скълцвам).След като съм потопила яйцето в желатина,посипвам от прахчето с върха на ножа.Желатинът играе роля на лепило в дадения случай като закрепва стабилно силноконцентрираната боя върху яйцето.



Тема Re: Великден - боядисване на яйца!!!нови [re: Пoли]  
АвторPoe (Нерегистриран)
Публикувано04.04.04 11:00



А лично ти в какво количество, как разтваряш желатина?
... не ща да стане така, че после да ми лепнат ръцете по кокито.. :-)



Тема С шума от лукнови [re: Petyata]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано04.04.04 20:28



Аз ги боядисвам така, но не ги варя по цяла нощ, а само по 10 минути след завиране на водата.
Увивам всяко яйце поотделно в шума от лук, стягам в чорапче и хоп във водата . Стават кафеникави или зеленикави, зависи от цвета на шумата от лука. Вкусът не се променя.



Тема Re: С шума от лукнови [re: Teди]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано06.04.04 14:53



у-у- страхотно изпреварила си ме и аз така ги правя с шума от лук обвивам ги в шумата завързвам в чорапче и ги варя 10 минути една част оставям тка небоядисани приятни бежово-кафяви а друга слагам в предварително разтворените бои в буркани стават адски весели опитай не разтварям само жълтата боя о тчайващо безцветна е,тази година може да пробвам с желатина ама незнам какво ще стане ако ги варя цяла нощ



Тема Re: С шума от лукнови [re: bimba]  
Авторdevet (Нерегистриран)
Публикувано06.04.04 19:10



А кой каза , че се варят цяла нощ? Аз комбинирам желатина и кристалите за яйца и стават много крсиви - особено ако си купищ от Метро от боята със седефа................



Тема Re: Великден - боядисване на яйца!!!нови [re: lm]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 00:38



може и без желатин да се рисува върху яйцето с четка или перо ако боята е разтворена в много малко вода (няколко капки).



Тема Re: Великден - боядисване на яйца!!!нови [re: Petyata]  
Автор Mathilda ()
Публикувано07.04.04 03:20



А каква боя използваш точно, за да са така наситени?
Моите стават все едни бледи, колкото и да ги държа, и уж не е много водата..

Човекът днес прилича на бълха впила се в куче. А кучето е компютърът...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.