Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Tursi se recepta za torta!нови  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано09.02.03 19:59



Здравейте!много ми хареса клубчето ви!Имам едно питане.
Има една торта руска ниакъде твърдят че се казва "наполеон" Представлява 4 блата(леко кафеникави) , които се приготвят незнайно как едни тънки са знам само , че се прави нещо на водна баня и полсе се реже тестото (омесено ,твърдо сравнително) на парчета и се тояи на кори около 3мм и се пече за 3 мин само в тава само с брашно(като се опекат са меки , а след 5 мин вече са твърди, ама като се сложи крема стават пак меки). слага се в тестото и амонячна сода гасена в оцет, мед и още......... Това са откъслечни неща , които знам(изненадвайки познатата ми в кухнята). една проятелка рускиня я прави , ама не ще да каже рецептата(молила сум се как ли не даже сум предлагала пари). С мъж ми ходим редовно да иадем тази торта в сладкарницата , за която тя прави такива торти. Крема е сметана със захар и отгоре е стопен шоколад с орехи и изрезките стрити като галета.
Моля ако някой има идея как става да сподели. направо се разоряваме с торти от по 2 лв. парчето. А пшоловинката ми яде по 3-4 (тежи все пак 120кг)
Малко може да е тъпо обяснението ми ама определено не съм силна в кухнята!
Благодаря предварително



Тема Re: Tursi se recepta za torta!нови [re: Vlas]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано09.02.03 20:38



Obojavam torti. Kaji adresa na sladkarnitsata! Az ya pravia, no po razlichna retsepta ot goreposochenata. Eto ti ya, ako ne razbirash angliiski, svirkai da ti ya preveda:

500 g flour
250 g margarine
1 ea egg
1 tb vinegar
Icing:
1 sugar
1/2 litre milk
2 ea eggs
2 tb flour
200 g butter
vanilla

Icing: Mix sugar, eggs, flour and then pour over milk. Cook on low heat, stirring regularly, until dense. When icing cools down a little, add butter and vanilla.
Dough: cut margarine into small pieces and toss with flour until smooth. Mix egg, vinegar in 1 cup of water and add it to flour. Knead the dough until elastic and smooth. Divide the dough into 8 parts and put in the fridge for 40-60 minutes. Roll out every part very thin, put in a baking form, cut out remains, pierce with a fork and bake in a preheated oven until light golden. Bake the remains of dough until golden colour.
Spread the icing on every shortcake and on the top. Crumb the dough remains and sprinkle all the cake with them. Puy in a fridge at least for a couple of hours.
Bon appetit!


Az v krema slagam 2 chashi smetana i samo 100 grama maslo. Opitai blatovete a posle dobavi shokolad i orehi. Ako ya opitam v sladkarnitsata sigurno shte ya dokaram sushtata.



Тема Re: Tursi se recepta za torta!нови [re: Nevena]  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано09.02.03 20:54



За съжаление английски знам малко
А слдкарницата наистина е супер. намира се в "Изток" на ъгъла на ул"А.п.Чехов " и "Жулио Кюри" Ние и викаме "Illy" , защото има реклами на кафето по стъклата.Инче по-просто казано тругваш от кино ИЗТОк посока Интерпред и от дясната страна се намира горе долу по средата.Тортата там се казва"Орехова", ама има и много други страшни вкусотии. Ако имаш време иди пробвай.
Аз тези дни ще направя това което си написала пук да видим дали ще се справя.
Турсих много рецепти за тази торта и намерих само една подобна на нея на вид.Само дето тази дето аз говоря за нея е с 4 блата и крема е 1. http://www.russianfoods.com/recipes/item000C7/_rus_/default.asp
иначе ако те интересува друга руска рецепта за торта знам една чудна'Мравуняк"Страшна е ама е и страшно калорична. Утре ако искаш ще извадя рецептата и ще я препиша.Не е и трудна щом аз успях
Благодаря за рецептата
поздрави



Тема Re: Tursi se recepta za torta!нови [re: Vlas]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано09.02.03 21:08



Merci za infoto. Az sum jiviala tochno sreshtu Interpred, na Julio Kiuri, vuv visokiya blok predi 12-13 godini. Tova na drugiya ugul li e ? Kato si doida v Sofia nepremenno shte otida i shte ya vidia kakva e i shte opitam da ia napravia. Ako iskash moje da idem s bebetata. Bebe mnogo obicha torti, copirai mi recepti, ako imash! I s 4 blata sum ia pravila kato me murzi. Opitai tazi, ne e losha! Za sujalenie ne e lesno da se pravi torta po rezepta. Edna priatelka pravi super torta, dade mi retseptata, no nishto ne stana. Sega kato si doida, shte mi pokaje kak stava. Svekurva mi pravi super ponichki s riba i po receptata, koiato dade ne stavaha. Kato gi napravi pred mene se okaza, che testoto i e riadko kato testo za palachinki, a ne kato za hliab. Sumniavam se che shte stane kato opisanata torta. Sega govorih s priatelka-ruskinia i tia mi kaza, che v Rusiya ima 100ina vida torta Napoleon. Na neia nai i haresva ukrainskata, koiato prilicha po opisanie na tvoiata i bila hrupkava. Niama receptata (tia bez tova e s dve levi rutse), no shte ya potursi.



Тема Re: Tursi se recepta za torta!нови [re: Nevena]  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано09.02.03 21:18



хихихих Да намира се малко по-надолу.А моята приятелка дето я прави тортата е украинка. мдааааааааам с тези тортички дето ги хапвам много ме е страх да не стана 100 кила.Обаче пък ми е приятно да чета рецепти , да си убивам мерака да се натъпча.
поздрави и утре ще прешиша рецептата дето я имам.



Тема Re: Tursi se recepta za torta!нови [re: Nevena]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано09.02.03 21:20



Prevod:

Za blatovete:

500 g flour (brashno)
250 g margarine
1 ea egg (yaitse)
1 tb vinegar (otset)

Za krema:
1 sugar (zahar)
1/2 litre milk (mliako)
2 ea eggs (yaitsa)
2 tb flour ( supeni lujitsi brashno)
200 g butter (maslo)
vanilla (vaniliya na vkus)

krem- smesi zaharta, yaitsata i brashnoto i gi polei s mliakoto. Burkai neprekusnato. Ako slagash smetana, sipi ya v nachaloto. Kato se sgusti svaliash ot ogunia i dobaviash masloto i vaniliya.

blat- rejesh margarina na parchentsa i mesish s brashno. Dobaviash yaitse, ocet i chasha voda. Mesish do homogenizirane. Razdeliash na 8 topki i slagash v hladilnik za chas-dva. Pechesh na 200-250°C do pozlatiavane. Za sled tova ti e iasno.

Vuprosi?



Тема Tорта "мравуняк"нови [re: Vlas]  
АвторVlas (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 15:47



Продукти:
1 консерва кондензирано мляко(онова много гъстото и сладко)100гр май е , в Русия му викат Сгущонка
1/2 ч.ч (100гр) заквасена сметана
1/2 ч.ч захар
200 гр маргарин
1/2 чаена лъжичка сода гасена в оцет
брашно колкото поеме
1пакетче (125гр )масло-оставено да омекне на стайна температура
Приготовление.
Кондензираното мляко се слага , както е запечатано в консерва да ври на средно силно(да не кипи навън вода).Трябва да се долива редовно вода , консервата да е покрита с течност за да не гръмне.Ври 4 часа.После се оставя да изстине.Ефекта е че после , като се отвори се е карамелизирало и е адски вкусно и е добило кафеникав цвят.
Замесва се тесто от сметаната,захарта,маргарина, содата и брашно(колкото поеме). тестото да е сравнително меко. В месомелачка се слага от тестото и се правят спагети от него, които се редят в тавичка . като излизат от месомелачката са малко меки ама със старание се редят, не е необходимо да са равни , може да са и слепени една за друга Пекат се до леко зачервяване(докато изсъхнат спагетките)в умерена фурна.После като изстинат се натрошават на парченца от около 1см.(както ви се иска)Ако нямте месомелачка същият ефект се постига като се разточи в тавичка от тестото и с нож се нареже на тънки лентички.( не е необходимо да са еднакви ).
така получените "мравчици" се смесват с маслото и карамелизираното кондензирано мляко и се трупа на купчинкка, като мравунак. после се държи в хладилник , докато се стегне.
Вкусно е , но пък е адски калорично!
Дано ви хареса.



Тема malko Helpнови [re: Nevena]  
АвторVlas (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 16:11



Здрасти
kakvo e 1 ea egg(iaice iasno ama ea=?)
kakwo e 1 tb vinegar- ocet iasno ama tb ot table li e i supena lujica li znachi?
a sushto taka za krema kakvo e 1 sigar- kolko e tova?
Pozdravi i tezi dni shte se sboria ako moga



Тема Re: malko Helpнови [re: Vlas]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано10.02.03 22:34



Merci za receptata. Shte si priznaia, che skoro niama da ya pravia. S udovolstvie bih go yala niakude ako ne znaeh kakvo sudurja, ama s 20 kila otgore zasega niama da e. Za produktite- taka kakto e prevedeno i miarkata. TB e supena lujitsa, ea - sredno yaitse ili M v UK.
Za zaharta izviniavai, stava duma za chaena chasha.

Редактирано от Nevena на 10.02.03 22:35.



Тема Re: Tursi se recepta za torta!нови [re: Vlas]  
Автор миз (непознат)
Публикувано11.02.03 03:08



ако искаш пробвай една рационализация за тази торта на свекърва ми, половин рускиня и руски възпитаник(по нейно определение ). тя прави тази торта от време на време. за по-бързо и лесно понякога я прави не с блатове, а с препечени кори за баница. пак става вкусно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.