Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 08.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как да избягаме от работа  
Автор himbeеr (седмия елен)
Публикувано04.04.11 00:30








by himbeer

Тема Re: Как да избягаме от работанови [re: himbeеr]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано12.05.11 11:50



В болнични,как!Или да напуснем просто

.Пусто от Евреите не можеш да избягаш.Евреите и масоните управляват този свят.Аз бягам от работата с медитация когато работя.Тялом съм там,духом не.Рутината си я върша,но в мислите съм в Азия,Тибет,Китай,на някой тропически остров.Един ден като се пенсионирам в скъпарската Норвегия,мисля ако в бг е още тоя хаос,да отида да живея някъде из Азия или тихия океан да речем.Нова каледония,Бора бора...Но най-важното е да не се оставяме шефовете да завладеят нашите души ,мисли и вътрешното аз.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Как да избягаме от работанови [re: finntroll73]  
Автор himbeеr (седмия елен)
Публикувано12.05.11 20:25



Звучиш ми като човек, който не е взиман насериозно и все някой се опитва да те завладява

Може така да ми се струва, не те познавам, но от мой опит- никой не се осмелява да убеждава вече утвърдена позиция, ако става въпрос за нещо, което е в разрез с утвърденото.


п.п. Азия с добри доходи е перфектна, но не знам дали е решението

А аз колкото повече допир с местните получавам в чужбина (през ваканциите), толкова съм по-склонна да се преместя вътре в Германия / в друг град, но по моите критерии, не в кой да е.

by himbeer

Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.05.11 23:40



Знаеш ли какво се планира? Пенсиониралите се в Норвегия, но живеещи извън нея, да получават пенсия, съобразена със стандарта на живот и покупателната способност в държавата, в която живеят. Тоест плановете на работещите тук да се пенсионират и да живеят като царе с норвежки пенсии в други по-бедни държави, може и да не станат ... ако се приеме това предложение.
Сетих се за теб като го прочетох. Освен да стискаш палци да не стане ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Предвиднови [re: Bиливap]  
Автор Cвинятa_ (Кирчо)
Публикувано13.05.11 14:56



норвежките заплати - трудно ще си живеят в бяла държава като царе с норвежки пенсии





Тема Re: Предвиднови [re: Cвинятa_]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано14.05.11 02:05



А бе да доживеем да видим да я взема, пък тогава ще му мисля.Определено обаче тук няма да остана.Имаме къщи в бг,апартаменти.Пусто обичам си града и познатите и роднините.Незнам само желания са това.Едва ли ще се чувствувам комфортно за дълъг период от време без българи или България да мога да си отидя.Истината е че за в бг ,горе долу ще стават тези пенсии.Ще стискам палци да не го приемат.Искат норвежкото правителство да го затрият този народ тук.Да му е все по гадно и безпарично.Нали знаете,гладен най лесно се управлява.Когато си на зор,и за къшея се хващаш.Майната им на норвежците.Кухоглави и безчуственни трупове са.Днес пример.9 часа ,норвежец млад около 35 ,пиян рано сутринта,си отваря бира в автобуса-хората пият кафе и отиват на работа.Звъни му телефона,вдига го ,уговаря някакъв да го кара някъде си,при което му казва че бил зле с парите и нямал да му даде за бензин.Разбирам по късно че отивали да купуват нещо на изплащане,а и накрая че и тоя пък е на социална помощ и трябвало и да ходи детето да си види при бившата по късно през деня.Е аджиба,кой ги храни тези пияни търтеи.Ние работещите чужденци.Браво и похвално,че всичко е втечнил,няма пари за гориво на камерата си където щял да го вози,разведен(то това е спортна напревара тук развода,кой повече ще се разведе от другия),и накрая горкото дете,след 20 год копие на баща си.Иначе бащата тежкар,с дънки ,черни цайси,дънково яке и чанта от аптеката с бири вътре в нея.Поне ако ще пие човек да вземе да иде някъде никой да не го гледа.УЖ Е ЗАБРАНЕНО ДА СЕ ПИЕ В НОРВЕГИЯ ПО УЛИЦИТЕ,СПОРЕД ЗАКОНА.И трябват санкции,ама най-много чужденец някой незнаеш да ги отнесе.Като го описвам тоя,значи слойи поне на 40процента народа им е такъв.Имам сведения официално от АА колко са приблизително хората в Норвегия с проблема алкохолна зависимост.Не можаха да разберат че не стават за пиене и не им понася алкохола.Такива адски разлигавени омазани в повърни лигльовци няма другаде из европа чак дотолкова колкото в Скандинавия.Та ние с болните крака и болните сухожилия,ние носим на гърба си ордите от нежелаещи да работят негри,азиатци,араби и пр...Поне българите които познавам тук работят или учат повечето.Има и издънки,но сме малко.Та това за норгето.Само лъскавата им реклама е.Довеждат правителствата им народа до чашката и нервния срив.В другата крайност са вманиачените атлети.Поздрави

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Предвид [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано14.05.11 02:32



Съжалявам че така грубо се изказах за човека пиеш в автобуса,може би съдя неправилно и не трябва.Като го гледах обаче си мислих.Преди време и аз пиех по същото време на деня,макар и криеки се.Но ме хвана жал ,че не знае за АА,че не е достигнал до това през което преминах аз.Хората обаче не обичат да ги наставлява някой.Прищя ми се да му кажа две изречения.Че може би не е късно за него,че има АА,и трябва да си повярва че може да промени нещата,че силата е в него и само той е господаря на себе си.Преди години живота ми беше ад.Както и цигарите ,така и алкохола ги спирах постоянно,и пак ги почвах.Важното е да излезеш от цикъла,от мтрицата и навика.Незнам за себе си знам че едното при мен води към другото,стар навик...и затова не посягам нито към едното,нито към другото.Колко народ умира в страдание,в бавното разлагане на пороците.

Благодаря на близките ми,че ме изтърпяха.И съжалявам за изповедта.Не е за тази тема.Извинявам се на модераторите.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: [re: finntroll73]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.05.11 21:55



Ами няма смисъл да оставаш, ако не ти харесва

От точно това коалиционно правителство и аз не очаквам нищо добро - само виж кои три партии са в него. Хвани единия, удари другия Спечелиха последните избори само заради особеностите на избирателната система, макар че получиха по-малко гласове от Хьойре и другите партии вдясно. Усетиха, че работата е на косъм и ... може да им е за последно
И аз не разбирам защо при наличието на толкова пари, все няма пари за училище, здравеопазване, пътища, полиция ... но не им се харчат пари от фонда.
В същото време когато системата позволява злоупотреби, много лесно се "заразява" човек като гледа как другите злоупотребяват и сам започва да кривва от пътя. Те затова сега са замислили някакви грандиозни реформи така, че да се запушат колкото може повече "дупки" за изтичане на пари за отглеждане на търтеи, особено вносни. Но ще се изненадам, ако точно това правителство ги въведе - нали те си защитават velferd и точно със СВ в коалицията да режеш социални благинки на хората? Как така - ще се създадат бедняци ... По-добре да се залъгваме, че няма бедност като си отглеждаме търтеи.
Иначе колкото повече те чета, толкова повече се убеждавам, че трябва да смениш квартала/града и хората покрай теб. Щом 40% от тия покрай теб пият ... определено си попаднал в кофти среда. Дали пък ако не попаднеш сред нормални хора, няма да се почувстваш по-добре? Включително и да смениш работата с такава, в която да си попаднеш на мястото без да ставаш кълбо от нерви.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано15.05.11 23:12



Впечатляващ, сериозен постинг, прочетен с удоволствие.



Между другото.....сравнително същата социална картина е и другаде по света. Както и правилото за околната среда, особено когато си имигрант.



Тема Re: [re: Koфтият]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано20.05.11 09:38



Благодаря за мнението.

.....and the grass grows by itself-Basho



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.