Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Е, какво се промени за 2 години  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано11.03.08 20:16



от както не съм писала в този клуб?

Осъзнахте ли,че в Европа няма да станете по богати, нито ще живеете в Лозенец ако ще и 300 години да бачкате като наемници


Ако сте го направили ви поздравявам.

поздрави



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор te3is (Rap tvrdina)
Публикувано11.03.08 20:30



Най сетне една жена със съвременно мислене , от която много хора могат да научат много.Стилът ти да казваш много с малко думи също е възхитителен.
Жалко сигурно че подобни момичета са обвързани отдавна.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: te3is]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано11.03.08 20:36



Хехе мерси, но да беше видял какво беше в този клуб преди 2 години, когато се опитвах да кажа на хората да стоят в родината си и да са полезни на нея...луда ме направиха. Надявам се сега да са променили мисленето и манталитета си.

Ако повечето млади българи имаха национално самосъзнание нямаше да си дават задниците на незнайни европейски фирми. Моята работа е да подбирам млади кадри за бизнес, но нивото е просто отчайващо. Не мога да си обясня защо всички кадърни млади хора се насочват на запад при положение, че България се разви изключително много в последните години и постоянно ни заливат чужди инвестиции. Тук можеш да изкараш много повече пари с честен труд и малко акъл отколкото където и да било другаде.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор te3is (Rap tvrdina)
Публикувано11.03.08 23:44



То не случайно бегълците се славят с прозвището -ЕНИЧЕРИ.Не виждам как може подобни хора , неуспяли тук да си мислят че ще успеят някъде където те самите са роби.

Ин а мен ми е тежко,че полицията се разви в БГ ,увличи се с 30 000 кадри и човек не може един светстен удар да направи , ама си седа тука нали?



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано12.03.08 01:29



Хехе, определено няма да живея в Лозенец, нито пък искам да живея там.

P.S. Ти също никога няма да живееш където живея аз, нито пък имаш шанс да работиш каквото работя. :)

If I could remember the names of all those particles I would have been botanist -- Fermi

Редактирано от | на 12.03.08 01:30.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор yoquese (непознат)
Публикувано12.03.08 09:55



Хе,хе,хе,направо ме разсмя с този виц.





Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано12.03.08 10:39



1во не всичко е пари...
2ро Лозенец не е манна обителна и определено света не се върти около него
3то много се радвам че напуснах навреме България

enjoy BG by yourself!



Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: yoquese]  
Автор buena_mala (член)
Публикувано12.03.08 10:45



Не е никак смешно.Защо автоматично започвате да иронизирате,нещо което е очевидно.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор buena_mala (член)
Публикувано12.03.08 11:01



Тук можеш да изкараш много повече пари с честен труд и малко акъл отколкото където и да било другаде.

И това е вярно,както е вярно че представите на българина за честен труд отдавна са придобили нови измерения.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: buena_mala]  
Автор yoquese (непознат)
Публикувано12.03.08 11:14



Не разбрах,кое е о4евидно?Това ,което е написала Албена?





Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: buena_mala]  
Автор yoquese (непознат)
Публикувано12.03.08 11:21



За мен това е поредната провокация

.И на такива неЩа отговарям с усмивка

Така или ина4е няма да ме разберат,заЩо да споря?



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: yoquese]  
Автор buena_mala (член)
Публикувано12.03.08 12:50



Именно.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: yoquese]  
Автор buena_mala (член)
Публикувано12.03.08 12:58



Провокация...не знам, всеки го приема по различен начин.

Дано този пост послужи за огледало на тия дето...те си знаят

.

Не се впрягай,нали това не се отнася за теб



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано12.03.08 15:54



Моме, стой си в осрания кюбикъл пета глуха и продължавай да събираш персонал за бизнес (продавачи на бонбонки).



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор te3is (Rap tvrdina)
Публикувано12.03.08 19:53



акакакака ебаси еничера
някой да ми преведе от еничерски





Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: yoquese]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано12.03.08 20:07



истината не винаги е такава, каквато искаш да я чуеш.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано12.03.08 20:08



работа ли си търсиш?



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: |]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано12.03.08 20:09



а ти в коя държава и на кой слугуваш, сподели.





Тема Да те светна бейбинови [re: Aлбeнa]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано12.03.08 23:38



То Былгария е всышност Европа, ама ако имаш предвид Западна Европа, то пырвото нешто, което се пише тука с главни букви е КОМФОРТА на ЖИВОТА.
А той е налице и без главозамайваштите забогатявания в стил селски мутро-барок. И не го заменям за нишо, камо ли за вмирисаните левчета....



п.с. Ако трябва да ти сыставя табличка с точки, какво се разбира под КОМФОРТ на ЖИВОТА



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано13.03.08 04:06



Иска ти се да слугувам на теб или на твоите господари, ама няма да стане :) Ще продалжаваш да рИвеш по форумите как всички свестни младежи са избягали и няма кой да ти слугува :) За твое съжаление освен кадърни сме и умни и знаем кое е по-добре за нас. Не за теб и господарите ти ;)

If I could remember the names of all those particles I would have been botanist -- Fermi

Редактирано от | на 13.03.08 04:08.



Тема Re:нови [re: Aлбeнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.03.08 21:50



Ами явно има нещо, което така яростно привлича младите и кадърни способни хора далеч от България.
Според теб какво би могло да е?

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: te3is]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.03.08 21:52



То не случайно бегълците се славят с прозвището -ЕНИЧЕРИ
Извинявай, ама каква е тая глупост, дето си написал?
И защо не знаеш как се пише "еничар"?
А знаеш ли какво точно значи думата?

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: te3is]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.03.08 21:55



И ти си ми смешен с тая неграмотност, ама аз не ти се смея, нали?

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор shpeckoff (непознат )
Публикувано14.03.08 16:44



Сега завършвам инженерното си образование във Франция. Изцяло споделям изказаното от Албена мнение по въпроса, всякак се опитвам да избегна 'еничерската' участ и търся начин да се прибера в България!

За съжаление досега никой не се е сетил да се опита да прибере квалифицираните българи обратно, нито дори да им даде информация за възможностите, които ги чакат!

За възможност за работа в БГ трябва да се боря, да се моля и до последния момент дори не знам дали накрая няма да получа подигравателна оферта за заплата...

Ето ти отговора, Албена: за много българи в чужбина единствените заблудени оферти, които достигат при нас, са за заплати от 500-600 евро. И след 2-3 такива просто отписваме каузата за прибиране...



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор Дeдo MeдoМодератор (# killall)
Публикувано15.03.08 11:24



И кой иска да живее в прашния Лозенец, където си наблъскан гъз до гъз с новите блокове на някакви парвенюта, които цял живот са драпали към "Софията".

Много малко са тези от нас, които слугуват, дете мое. Минимален е броя на нашенците, които работят в нормалния свят, които не са уважавани професионалисти.

Мдаам, то гроздето е мноооооого кисело, нъл тъй ве?



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Дeдo Meдo]  
Автор Perlata (minawa)
Публикувано15.03.08 14:16



Що се връзваш ? Това си беше чиста проба тролване, игнор му е цаката, научих

се, след като и аз дълго време се връзвах да обяснявам на псевдопатриоти.





Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Perlata]  
Автор buena_mala (член)
Публикувано16.03.08 11:24



Твоето мнение вече го знаем.Остави хората сами да преценяват на какво да отговарят.Модератора е вече голям за да преценява кое какво и защо



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: buena_mala]  
Автор Perlata (minawa)
Публикувано16.03.08 12:54



Твоето мнение вече го знаем.Остави хората сами да преценяват на какво да отговарят.Модератора е вече голям за да преценява кое какво и защо


Теб нямам спомени да съм адресирала...

Модераторът както вече спомена е голямо момче да ми отговори сам.

За всички вас /не съм ви броила колко хора представяш/, след като моето мнение "го знаем" просто го прескачай и чети другите.
Айде и аз няма да те чета повече, не се хаби.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Perlata]  
Автор buena_mala (член)
Публикувано16.03.08 19:49



Приемам предложението ти с голямо удоволствие

.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: te3is]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано18.03.08 18:27



пише се еничар.
ти изобщо знаеш ли какво означава това? (щото го използваш извън контекста)



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: shpeckoff]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано18.03.08 18:53



Пич, що не си отвориш очите малко? За толкоз години трябваше да се научиш, че капитализмът прави мило и драго само за можещите, а не за искащите. Също така трябваше да разбереш, че квалифицираността не е персонална оценка. Държавата не е люлка, за да прибира някой, нито пък да му дава на тепсия нещо. Работа в България за квалифицирани специалисти има кокото искаш. Условието е да си по-добър от другите кандидати. Ако не можеш да намериш повече оферти, проблемът си е повече твой. Ако някой дава 500-600 евро, то е много вероятно тази работа да струва точно толкова. Ако ти се струва малко, предложи да направиш нещо, което да донесе поне 20,000 отгоре и ще си докараш още 200 отгоре и т.н. Можеш ли да поемеш този риск?



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор Mitreshopa (nasty)
Публикувано03.04.08 17:05



Е, какво се промени за 2 години

от както не съм писала в този клуб?

Е, какво се промени за 2 години

от както не съм писала в този клуб?

Ееех, Албенче, АлбенчеееБарем да беше дала линк към някой от твоите ... "бисери" та и новаците в клуба да се посмеят ама...Освен Нирван'чето май никой от старите пушки тук не пише та така и ще си останеш недоразбрана.Ма'ани недоразбрана ама дори и не разсмиваш никого вече...Нейсе

П.С. Променил се е дир'а, нЕма веке "копи-пейст" на бу'гарски, тр'Ебе на ингилизки контр-V

П.П.С. Нирванче, seems u're still sane, glad to...notice

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Mitreshopa]  
Автор buena_mala (член)
Публикувано03.04.08 19:55



Костаааа ха добре дошъл





Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: buena_mala]  
Автор Mitreshopa (nasty)
Публикувано03.04.08 21:52



Ха' добре заварил...(учтиво казано)Щото след година отсъствие клуба замяза на...а'ре нЕма нужда дЪ сЪ изказвам

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано05.04.08 23:41



zastoto v balgarij horata vse oste se priemat po drechite,v novo vreme s imaneto si.izvan graniza horata se priemat takiva kakvito sa ,ozenjvat se po tova,koeto sa nau4ili i kakvo pokazvat kato profesionalna vazmognost.kogato sa dobri v rabotata si ,sa ozeneni i stimulirani.ima li go tova navsjkade v balgarij?genite kato minat 27 godini prinadlegat kam taka nare4enite -starzi.v 4ugbina horata imat druga predstava po tezi vaprosi.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано06.04.08 12:12



parvata valna ot balgarskata inteligenzij stana zamogna i finansira 4ast ot marmoreschtite mladozi ostanali v balgarij.spored men vseki edin balgarin trjbva da poraboti i pogivee v 4ugbina,zaschtoto mita za balgarskoto trudol&#252;bie e edin mit.b momenta v balgarij esnafschtinata e v svojt razzvet.bseki ako nameri rabota si izkarva 8-te 4asa i nakraj na meseza si vzema zaplatkata.drug vapros ,e 4e efektivnata mu rabota e 1-2 4asa.kogato govorim za inteligenten balgarin rabotesch izvan graniza,tova ne ozna4ava samo njkakva diploma,a potenzijl,koito se izpolzva.ot druga zena balgarina v 4ugbina promenj zennostite si i vazpitanieto si,toi izgragda nova valna balgarski deza,koito edin den se vraschtat pri korenite si,za da donesat pologitelni promeni. to4no tezi,koito nai-mnogo marmorjt pi parva bazmognos bjgat po-nadale4e ot balgarij



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: didimon]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано18.04.08 16:01



Имаш правилна мисъл, но ти куцат фактите.
Най-голяма част от хората които навремето са заминавали далеч не са от "интелигенцията" поради ограниченията които едно излизане е поставяло. Оправните хора генерално са от долните слоеве.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор Mitreshopa (nasty)
Публикувано19.04.08 17:30



Я да видим к'во се е променило:





Ееех, де го Кем.Кем.да ти ъп-дейтне диагнозата, да видим колко си регресирала.

Апропо, моите въпроси така и останаха неотговорени (в тази тема писах нерегистриран като Тома Неверни и хахаха).

П.С. А къде изчезна Дриймчева някой да знае?

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор didimon (непознат )
Публикувано19.04.08 20:53



po--goljmata 4ast ot taka nare4enite oparavni hora,naistina uspjcha,no v balgarij.to4no tezi moi sau4enizi,koito si hodecha s 2 kite,kato gerdan na schiite si sega sa biznesmeni v balgarij i si nosjt pak gerdanite ,no zlatni verigi.ne kazvam,4e vsi4ki sa uspeli,no po-goljmata 4ast ot tjch.imigrantite-intelektualzi,sasto po-goljmata 4ast sa uspeli v 4ugbina,ne sa milioneri,no sa se realizirali.sega ne znam kak e v balgarij,no navremeto realizazijta na mladite besche dosta trudno neschto-da si dete na drugarj adikoi si,ili da spisch s schefa si ili da te pravjt na glurak i idiot.tuk v 4ugbina 4ovek se realizira na baza koli4estvo znanij,kreativnost i i kak izglegda,kolko e star,debel,slab,grozen ili krasiv ne igrae rolj.ne sam tvardjla,4e vseki koito ima diploma e osobenno inteligenten,ili tozi,koito njma takava e glupav ili nekadaren



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор SilentStep (just me)
Публикувано21.04.08 16:38



Хе хе...

Не знам дали си обърнала внимание, но светът не се върти около теб. А и на никого не му дреме дали пишеш или не, дали ще продължиш да пишеш или не... И да - по-богати сме, колкото и да ти е странно. Не живеем в Лозенец, щоТ нИ щем - там е много претъпкано, има мутри, улиците са разбити и можеш да се здрависаш със съседа от отсрещната кооперация през балкона. Иначе, малко или много, всички сме наемници, без значение дали работим в БГ или някъде другаде. Частен бизнес не се започва лесно :)

Ти какво направи за тези 2 години, през които не писа? В какво успя, че си позволяваш този надменен тон :)

Positive things happen to positive thinkers!


Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор finntroll73 (непознат )
Публикувано22.04.08 09:36



Здравеи,аз съм току що влязъл нов във форумите.Ами незнам дали ще стана по-богат във чужбина,но едва ли ще съм толкова беден колкото в България.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: finntroll73]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано22.04.08 22:22



Важното е да се чувстваш доволен, спокоен....някой знае ли дали мястото, в което е било отредено да се роди, е било правилното?!!!

Бъди здрав!



На чешмата видях едно дете да пие от шепите си ...... захвърлих чашата.

Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано22.05.08 02:30



Аз бих те запитал какво се промени за 2 години в бг?Защото не виждам какво толкова много се е променило.Не плащат заплати на обикновенни келнери,сервитиори или учители по 1000евро да речем.Какво стана с големите пасти на правителството????Или да ходим да блъскаме по строителството по обектите общаци за 700лв при наем 400 например,и ако докараме хилядарката при цени като при мен тук в норвегия горещу да възхваляваме бога(опаа станишката и доган)ха ха ха.Знаеш ли когато преди 2 месеца разбрах че за да получа норвежки паспорт сега,трябва да се откажа от българско гражданство понеже тук вече не разрешават двоини ми се доплака.По носталгия по родината.Явно съм забравил за 6 години каква мизерия беше наистина преди в бг,по провинцията и на кваертири по големото село.Преди години ми е идвало да изгоря бг паспорта си,сега не ми се сменяше гражданство допреди дни.И какво да о1аквам за 5 години стаж в бг като пенсия??Колко накуп здравни вноски трябва да платя на нзок при евентуалното ми връщане за в бъдеще?Защото съм имал неблагоразумието да се прибера.И да се отчитам поетапно дали живея в бг или не,та да ме освобождават от вноски ктм нзок.Дали българия ще ме защити като български гражданин по света един ден ако ми се наложи с помощ на посолство или друга организация ако недаи си боже стане нещо като с медиците ни в либия?????Знам колко защитава,на бългаската държава и правителство не им пука грам за които и да било българин по света?Какво бъдеще има детето ми в бг?Културно,духовно и финансово?Колкото и да не ми се разделя с българския паспорт,макар и толкова да мразя държавата,но си обичам родината,приятелите и родния краи,въпреки всичко ще заглуша гласа на сърцето,чуствата,носталгията и емоциите и хладен разум(макар и да сгреша един ден)ще избера по-рентабилното,по-сигурното и по-логичното-норвежкия паспорт.Каквото яице ми се пече на задника сега си нямаш представа.Ама донекъде и аз съм за това и в бг да се премахнат двоините гражданства за чужденци.Или турчин-или българин,или руснак,украинец и пр...или българин.От всичко наи-много желаех да запазя двоиното си гражданство,ама норвегия казва вече не.Това говори за желязна политика.Само имотите ми в бг да спася някак си,на някои с бг паспорт,или пък като притежател чужденец и това е.Истината е че и децата ни ще си умрат в тази каша ,хаос и мизерия в бг и пак нищо няма да се е променило.Не всеки е компютърен специалист в бг,не всеки е на някои момче или племенник,не всеки е фирмаджия укриващ данъци........мога и до утре да изброявам за хората от сивата икономика,домогвания и пр.Нищо не се е променило в бг-богатите и хоерата на някои си са все по-богати ,другите обратно пропорционално на това,все по-бедни.Радвам се че все пак имам собствен компютър в чужбина ,защото в бг щях да го изплащам с години сигурно,ако въобще щях да съм жив сега.А не съм пенсионер а на 35 год.Да уредим бъдещето на децата си,то нашата така или иначе сбъркана....!!!Маи думата норвежки пенсионер ми звучи по представително,отколкото български.На двата полюса са норгето и бг в стандарта.Какъв живот в бг,какво оставане,кви квартири и хлебарки по софия,кви чанти с провизии от село,ква пък заплата на село,кви переспективи въбще.Ако бях крал,убивал,взривявал поръчково или ако бях мутра нямаше да съм в чужбина.Ако бях политическо протеже също нямаше да съм тук.Обаче тези понятия и думи са ми под достоинството.Гледах днес битиви жена със спукани гръбначни прешлени вследствие на набити кучки(спирачки) от шофиор на маршрутка в софия.Жената иска да съди фирмата превозвач,ама как да стане като въпросния шофиор не дал на никои билет.???Та липсвало доказателството!!Направи си сметката в каква държава искаш ти да задържиш да не изтичали мозъците и младата работна ръка навън.Не са само парите и липсата им в бг,ами всичкото е такова и законодателството и уредбите и престъпността в деиствията на властоимащите и институциите всеки ден.Аз ако бях тоя като се заослушва да не дава билетче щях да му тегля един бои,пък да го и обера даже та шефа му да не види кяр от укритите данъци.Каква държава.....пълни лиоловци сме!!!

Човека е ненаситен.Винаги иска да има това което не може!


Тема Re: Е,нови [re: finntroll73]  
Автор GabaBerezkin (непознат )
Публикувано22.05.08 19:01



Това ще ти е най малкия проблем: "Колко накуп здравни вноски трябва да платя на нзок при евентуалното ми връщане за в бъдеще?Защото съм имал неблагоразумието да се прибера.И да се отчитам поетапно дали живея в бг или не,та да ме освобождават от вноски ктм нзок"

Задругите неща дето си ги написал...думи нямам.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: didimon]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано11.06.08 13:25



Пиши на български и без цифрички за да може да бъдеш разбрана.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: finntroll73]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано11.06.08 13:36



Мнението ти е на места доста недалвновидно и прекалено повлияно от норвежкото ти битие. Нямат смисъл повечето неща, които казваш. В смисъл не са глупости, просто са тип "е и?" или отдавна дъвкани изводи без особено значение или поука.
Можем много да говорим за Норвегия, щото са ми основни партньори, само че аз лично за себе си не виждам перспектива точно там. Страната е перфектно уредена, сигурна, социална, богата и т.н. Но, арогантността на младите норвежци и чувството за пренебрежение към останалите ще им изиграе много лош номер в най-скоро време. Просто са прекалено напред спрямо останалите държави и този дисбаланс не е заложен в икономическия финдамент, което неминуемо ще доведе до проблеми. Мерси, ама имате там само едната сигурност, чувствате се бели хора само като пътувате по евтините страни. Това което един норвежец от ежедневно битова гледна точка може да си позволи е по-малко от редица държави на юг. Просто цените са ви големи.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано21.06.08 02:50



Просто си абсолютно,безупречно прав.Не ме разбираи погрешно,че кои знае колко много благославям Норвегия.Напротив.Еи сега със болка на сърце ще трябва да се разделя със българското гражданство.Защото не ми се ще един ден на старини да го издухам за пенсия от Норвежците само защото съм я карал на носталгично-патриотично нотка и пренебрежително съм проспал момента за норвежки паспорт.Дори и да стана безродник,родоотстъпник в очите на повечето и продажно мекере,аз си оставам българин по бит,душевност и манталитет.Това няма как да се изкорени.Правя го заради детето си което с него или след него ще свърши рода ни български.Това защото норвежците казаха не на двоиното гражданство.А да тръгна да продибивам след време българско наново,и да изгубя завинаги норвежко..........дълга и широка.Не ги харесвам норвежците,знам че в интелектуален багаж съм нива над тях,но щом гадните ни тъпи политици ни докараха дотам да сме просяци по света ........нека си сърбат попарата.Ще останат накрая циганите и пенсионерите за цвят и смрад в България.Няма да има демек след време вече кои да будалкат

!Които иска да развива бизнес по (честен начин) в България където шуробаджанащината е на висота(както и тук помеждувпрочем),негов проблем.За мене не е нормална държавата ни подиграла се с не едно поколение пенсионери ,млади и трудоспособни.150 лв пенсии,400лв заплати.Не говоря за софия.Защото там и 2000лв да изкараш пак са малко.Оказва се че които работи за 1000,все едно изкарва по 300,400 след сметките и консумативите.Мерси от буркани,тавани,строежи,автомивки,магазини,ресторанти,печатници и каквото се сетиш още.И все за 150-200лв,90те години.Един люлински скин ми го каза,с избите зъби и омърян целия.Що вика си дошъл тук да те гърбят тези преселници селяндури шефове>??Що не си стоя у провинцията.По-добре първи на село,отколкото последен в града.Изръчках я цяла софия 5 години наред и все за нищо.Докато общи познати тогава работеха в магазини за фирмени обувки за по 800,900лв на граф игнатиев.Е които има връзки и си е от шопето става работата.Другите от прованса да влачат там.Боже ,боже и 2000 евро заплата да ми дават в София там не отивам.Нито пък ще е към бг.Тук здрав,болен все ще съм по добре.И с работа и без работа.Норвежците ми се смяха как мога да се двоумя изобщо за паспорта и гражданствата.Ами викам родина ми е,чуства,дори и мащеха.Ами какви чуства може викат да имаш към една злобна бедна мащеха???Мислех че се заяждат,сега попрозрях че ако се прецакам с нор.паспорт по любов и носталгия към бг,това ще ми е наи-голямата грешка може би.Като станаха наводненията в азия норвежците издърпаха своите веднага.Както и за други неща.И пари и хуманитарни помощи с години наливаха там.А за бг и бившия соц са ми казвали че не заслужаваме да ни се дава,защото които прилапа мангизите и става като диктатор на бананова държава.И са прави да ви кажа.Колкото и да не ми се щеше да го вярвам,все си мислех че едната чест ни е останала на нас българите,ама явно не е.

Човека е ненаситен.Винаги иска да има това което не може!

Тема Смях в Залатанови [re: Aлбeнa]  
Автор Zoe ()
Публикувано09.07.08 13:13




"Не мога да си обясня защо всички кадърни млади хора се насочват на запад при положение, че България се разви изключително много в последните години и постоянно ни заливат чужди инвестиции. Тук можеш да изкараш много повече пари с честен труд и малко акъл отколкото където и да било другаде."

Мила и ние иЗкарваме с честен труд и много акЪл кЪм 2000 ЕВРО на месеz нето.
Направи леко сравнение с вашата оферта от 300 Евро нето За съЩия труд и НАИ СЕТНЕ Ще се раЗреши таЗи голяяяма Загадка...



...and may the force be with you!


Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: Aлбeнa]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано27.07.08 19:56



Миличка, разбирам, че работата ти изисква от теб да осигуриш на тукашния бизнес млади и кадърни хора. Изказванията ти са очевадно повлияни от това, демек - „интереса клати феса“. Говориш откровени лъжи. Може би някой от четящите тук ще се хване на въдицата ти. Освен това не всички ще искат да се заврат в клоаката София само заради високите заплати. Искаме да сме добре заплатени и в родните си градове.

Ето някои неща, които се промениха през последните 2 години.

Цените на хранителните продукти например - при някои стоки промяната е над 2 пъти (това е над 100%)! Олиото например неотдавна беше към 4 лв литъра. В Германия е 90 цента, или към 1,75 лв. Някой беше писал някъде - „Я се опитай да внесеш олио без да имаш депутат зад гърба си!“.
Сиренето в един хубав момент от тези 2 години скочи до 6,50 лв/кг - толкова нагла цена, че местният супермаркет спря да зарежда толкова скъпи сирена. Аз и много други започнахме да купуваме сирене фета („Дунавия“), което си остана на 3,90 - 4 лв килото. След известно време другите марки сирена си взеха поука и намалиха доста цените - така че доскоро купувах хубаво саламурено сирене на 4 лв килото. От около месец се пробват пак - я на 4,80, я на 5,30 - познай колко се купува - фетата си е все така на 3,90.

Билетчетата за гр. транспот в София станали 1 лв, в другите градове също има сериозно покачване, някъде с натиск от мутри - не е нормално да скочат синхронно от 0,50 на 0,80 лв. След седмица обаче цените се върнаха обратно, който возеше на 0,50 или 0,60 лв, си имаше огромна клиентела и си я възвърна. Вече ходя по-рядко с колелото до работа - преди имах стимул - на ден спестявах 1,60 лв. - че това си е един обяд!

А, да - сложиха ни нов водомер от ВиК. Дотогава имахме по 7-8 кубика месечно, сега към 20-30.

Ето обаче какво не се промени за 2 години: Държавата продължи да поддържа позорно ниска минимална работна заплата - на фона на зверската инфлация. Вярно, качиха я от 200 на 220 лв, ама с 10%-ния плосък данък тя пак си е 200 лв, така че ПРОМЯНА НЯМА. Или ако има, е към взе по-зле. Защото преди година цените на хранителните продукти бяха почти 2 пъти по-ниски. А с 200 лв заплата най-много да успееш да се нахраниш в тази държава. Тока и парното ще трябва да ги крадеш.

Управляващата тройна коалиция (триглавата ламя) е все така нагла, че и повече.

Моя колежка англичанка си оставя 2-те къщи в Самоводене и отива да преподава в Китай - ще й плащат двойно повече, плюс квартирата й, тока, и транспорта до работа и обратно. В частната гимназия заплатата й стана недостатъчна при тази инфлация. Жената сподели, че от 3 години наблюдава как България върви по нанадолнище, и става все по-зле. В последните месеци се налагало да посяга към спестяванията си в банката, за да върже месечния бюджет.

Феодалите останаха все така стиснати („толко алчен че от седмица не срал!“) - и огромна част от населението работи колкото да върже двата края. Ти, Албенке, укоряваш младите и кадърни българи, че „слугували“ на „измислени европейски фирми“. А тук какво е?! - не е ли това крепосно селячество, демек - феодализъм?!!

Сега ме слушай много добре, Албенке, няма да повтарям: На почти 34 съм, и никой феодал досега не ми е плащал достатъчно добре, че да спестя за макар и употребявана кола. Толкова са стиснати, че си намерих по-добре платена работа в провинцията, отколкото в София. А софийския феодал се сети да увеличи сериозно заплатите чак като му избягаха всички ключови служители (освен любовницата му, ама той на нея й подари Citroen и й плаща в пъти повече).

За финал ще задоволя любопитството ти относно това - кое кара младите и образовани българи да бягат в чужбина.

Едното е очевидният геноцид срещу собствения народ тук.

Другото ще ти го обрисувам с пример: наскоро спечелих докторантско място в европейска страна. Брутната заплата (не стипендия!), с която започвам, е 3600 евра месечно. За сравнение - последния феодал, при когото работих, ми даде преди 2 години стартова заплата 400 лв, след няколко месеца чак стана 600, в началото на т.г. ми я увеличи на 650. Работех поддръжка на компютрите, но не мога да си позволя да имам личен лаптоп, а няма кой да се сети да ми даде служебен. Когато преди месеци разбра колко съм отвратен от гадостите в тая държава, и смятам да се изселя оттук, ми я качи на 750 - бил съм ключов служител от когото не искал да се лиши. Но... „ти закъсня, ужасно закъсня...“. Старшата ни литераторка отива в Украйна да учи бесарабските българи. Колежката по физика отива при мъжа си в Германия - наш бивш колега, който миналото лято спечели аспирантура по астрофизика в Хайделберг. Аз също съм физик и живот и здраве след 2 седмици отлитам. За колежката англичанка дето преподаваше английска и американска литература ти казах вече, че отива да преподава в китайски университет - 16 часа седмично вместо досегашните 24.

Та... 7000 лв спрямо 750 лв - как ти се струва?! И недей да ми говориш за слугуване - отивам да върша блага научна работа, която ми е по сърце, освен това е много перспективна - възобновяем енергиен източник.


Искам вече вън от бълХария



Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: gogoonthego]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано31.07.08 14:21



МИ 3600 евро са ти 2500 чисти, което е средното ниво, но десетични проценти под горната средна класа, към която очевидно се стремиш. И ако действително отиваш на добра научна позициа, бих казал, че ти плащат дори малко.
Това, че си отвратен от една държава е по-скоро твой проблем, отколкото реално състояние. Така, че не реди тирирамби, защото много скоро ще се осъзнаеш и ще ти стане мъчно.
Все пак имено в България си придобил качества, които са ти отворили вратите навън нали?



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Gerylin ()
Публикувано31.07.08 14:32



Все пак имено в България си придобил качества, които са ти отворили вратите навън нали?

айде да не си говорим колкото да си правим гаргара на езика...
образованието в България в момента е на критичното ниско ниво ,откъдето единственото което се получава е диплома

Това, че си отвратен от една държава е по-скоро твой проблем, отколкото реално състояние.

а това,че не може да си намери работа по специалността в собствената си Родина,на кой проблем е ,бе джанъм


къде в България се работи по алтернативни енргийни източници,че не мога да се сетя ..доколкото ми е известно и сега Русия ги трови (българите) с Лукойл в бургаско

ака, че не реди тирирамби, защото много скоро ще се осъзнаеш и ще ти стане мъчно.
айде ти спри да редиШ рими в безсмислици ,че ставаШ смеШен

п.с1 успех на момчето по горе,аз лично ти стискам палци да се реализираШ професионално ,където си избрал

п.с 2 на Албенката вероятно се е променил анусния отвор за тези 2 годинки в които си седи в Мангалия,пардон Булгаристан .. лоШо няма всеки с претенциите си

Klockan ringer för en ensam själ, den har lånat röst av döden

Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: gogoonthego]  
Автор 6.15 (decoder)
Публикувано02.08.08 18:20



Забравил си да споменеш замърсения въздух и противните мазни манджи в България.


Държавната администрация е все така продажна и гнусна.

Който се сети, да добавя.



Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: gogoonthego]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.08.08 12:24



Другото ще ти го обрисувам с пример: наскоро спечелих докторантско място в европейска страна. Брутната заплата (не стипендия!), с която започвам, е 3600 евра месечно.

коя е тази държава, в която дават такива начални заплати на докторанти?



Тема Re: оле,олеееенови [re: Gerylin]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано04.08.08 19:38



Напротив, ти си получил образованието си имено там, така че аргумента ти е напълно несъстоятелен, защото не се отнася за теб. Това, че няма развитие на алтернативни енергиийни изследвания е пак твой проблем - защо си си избрал тази специалност? хем така, хем иначе.
Ще те поздравя когато постигнеш нещо по специалността си - фактът, че работиш по нея само по себе си е безмислен повод за каквито и да е хвалби.



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано04.08.08 23:45



И какво като съм получил образованието си "там", това по някакъв начин ме задължава да не плюя БГ ли? :) Или ако бях го получил някъде другаде щях да съм по-лош специалист? Забавно :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: оле,олеееенови [re: |]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано07.08.08 12:39



Ами задължава те, щото си го получил имено в България, а не някъде другаде. И си намерил работа от България. Явно са признали и оценили всичко. Това са фактите.

Неблагодарниците у дома лесно се разкриват на гости. Просто приятелски съвет, щото явно ще излизаш за пръв път.



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано07.08.08 19:28



Образованието не съм го получил, никой не ми го е "дал". Само съм положил усилия да се изуча, включително и в университет. Не съм длъжен на никой освен на родителите си. България ми била дала нещо си...

И не излизам за пръв път, а съм в чужбина от доста години. И мога да сравня българското с друго образование.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: оле,олеееенови [re: |]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано08.08.08 12:38



Хуу де, карай си кефа и стига си ревал



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.08.08 04:19



Ти си този, който рИве, че някой бил неблагодарник и други подобни простотии.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: оле,олеееенови [re: |]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано13.08.08 18:34



нещо свършиха аргументите вече?



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано13.08.08 22:05



Не виждам да си оборил нечии аргументи, че да трябва да давам допълнителни.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: |]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано17.08.08 00:11



Евала, евала, "Нас червеееенооотооо знааамеее родииииии...."



Искам вече вън от бълХария

Тема Re: оле,олеееенови [re: |]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано17.08.08 00:15



Кат гледам - набутал си се между "шамарите" :))))))



Искам вече вън от бълХария

Тема Re: оле,олеееенови [re: gogoonthego]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано17.08.08 01:17



Омръзнали са ми такива екземпляри, според които трябва да съм благодарен доживот на някаква си абстрактна България.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: оле,олеееенови [re: |]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано18.08.08 15:25



И си глупавичък отгоре на това. Нищо, по-добре хора като теб да бъдат в неведение.



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.08.08 16:19



Кой е "глупавичък" си личи от мненията му тук. Забавно е, че се опитваш да замажеш липсата на аргументи за тезата си с това че нарочно ни държиш в неведение, но този номер може да минава само на нискоинтелигентните ти приятелчета :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: оле,олеееенови [re: |]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано19.08.08 15:17



продължавай да си живееш в абстрактния свят, с високоинтелигентните ти приятелчета. ако са такива като тебе......



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано19.08.08 15:47



Така и ще направя. Поне приятелчетата ми не говорят глупости, които впоследствие да не могат да аргументират :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: оле,олеееенови [re: |]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано21.08.08 13:13



nali pod priqtelcheta ne broish tezi ot facebooka?



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано21.08.08 16:02



Що, при теб само приятелчетата от фейсбуука ли могат да се аргументират?

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: оле,олеееенови [re: |]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано25.08.08 12:42



като не отговаряш, се издаваш



Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано25.08.08 16:18



Отговарям на смислени мнения, в които има някакви аргументи. В твоите няма. Е, поне ти няма за какво да си благодарен на "България", не те е "научила" на нищо :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: DarkSide]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано25.08.08 17:52



Норвегия.

Най-после извън България!



Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: gogoonthego]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано25.08.08 23:15



бах мааму, верно че дават по 400 000 крони на година, което прави към 50 000 еврака бруто .... тук в белгийско такива пари взима доктор по физика с пет годишен стаж след доктората, баси !!!

проверих набързо и как вървят наемите на апартаментите в Осло, някъде към към 3 пъти по-скъпи от Брюксел излизат, значи мерси ще кажем за два пъти по - високите ви заплати



Редактирано от DarkSide на 25.08.08 23:25.



Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: DarkSide]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано26.08.08 03:43



Хм, толкова ли са ви ниски заплатите в Белгия? Няма да идвам при вас тогава :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: |]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано26.08.08 19:02



тук е социализъм и заплатите са ниски



Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: DarkSide]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано27.08.08 20:46



Имам нещо като полуоферта за Антверп (полу- по две причини, първо защото другата половина е за американския офис, и второ защото не сме говорили още за пари), но доколкото разбрах двамата, които се преместиха от американския офис са им поорязали заплатите, та най-вероятно ще пропусна, въпреки че работата е много интересна :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: |]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.08.08 21:29



о, при чистите арийци демек



тук е соц и всичко е строго регламентирано, дори и чуждите фирми не могат да дават милиони като заплата, но пък са му намерили цаката и го избиват със служебни квартири, коли и бензин, телефон, интернет и други разходи, здравни и пенсионни застраховки и прочие екстри



Тема Re: Ето какво се промени:нови [re: DarkSide]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано28.08.08 02:00



> о, при чистите арийци демек

Мда, това е друго, което ме притеснява. Двамата, които се преместиха в белгийския офис са холандци и на тях не им пука много, но аз се чудя доколко е добре за българин да живее там :)

> тук е соц и всичко е строго регламентирано, дори и чуждите фирми не могат да
> дават милиони като заплата, но пък са му намерили цаката и го избиват със
> служебни квартири, коли и бензин, телефон, интернет и други разходи, здравни
> и пенсионни застраховки и прочие екстри

Не звучи никак добре, май ще си остана при мръсните капиталисти :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Ослонови [re: DarkSide]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано28.08.08 20:01



Е... Норвегия не е само Осло, както и бълХария не е само София.
Професорът каза, че като са продали едностаен в Осло, с парите са си купили тази 3-етажна къща в тукашното градче. Аз поживях 8 дни на 1-вия етаж на тази къша - ми то си е самостоятелен едностаен, с широка дневна-кухня, спалня и баня с вана и мокро отделение. Предоставили са го на тъщата :)
А, да спомена все пак - доскоро в БГ-то с около 600 лв чиста заплата успявах да вържа двата края. Но само дотам. Никакво спестяване, никаква кола, даже и употребявана - не можех дори да се разходя до Германия да взема Мазда за 600 евро...


Най-после извън България!



Тема Re: Социализъмнови [re: DarkSide]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано28.08.08 20:36



Тогава единственото обяснение за положението в бълХария е: феодализъм.

Най-после извън България!



Тема Re: Социализъмнови [re: gogoonthego]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.08.08 21:41



точно така е колега


на изток е феодализъм, в УСА е капитализъм, а на Запад си е соц та дрънка



Тема Re: оле,олеееенови [re: Gerylin]  
Автор 4ereshka (член)
Публикувано02.10.08 11:17



И аз мисля, че разни неудачници като Албенка завиждат на успелите българи в чужбина.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Perlata]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано14.10.08 23:55



Пйерло мъ

, що ни съ вйесвъш?

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема хахахах смяяхххнови [re: Nirvana_2]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.12.08 17:39



И тфа от Берлин ли го написа, бре жена ?



Или където и да е в Германия? Комфорт? Или zаспало общество и игноранство или...... ? Германия винагио е и явно ще остане аутсайдер, аz поне мога да си поzволя да го кажа.

Хайде весела Коледа с АгроБерлин, Сидоооо.........абе....качвай се, искам да ти покажа нещо...



by himbeer


Тема поzнай какво е ахм?нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.12.08 17:52



Митовете ги привлича, идеалиzма........ преди 13на години (поне от мой опит, аz не съм живяла много..

).......беше много шик да говориш чужд еzик, да имаш дрехи от намкъдеси и да им раzкаzваш че във ФедералнаРепубликаГермания оценките в училище са наобратно и въzрастните хора карат колелета.

Още въпроси имаш ли?

by himbeer


Тема Re: оле,олеееенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Konstantina (непознат)
Публикувано11.02.09 14:28



Май доста те е яд, че не спря да бълваш глупости. Излез и ти, ако можеш и виж свят, па тогава се изкажи, не от 5-та глуха, дето си се заврял.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор sleepingsatellite (непознат )
Публикувано17.03.09 02:03



Здравейте, току-що прочетох "невинно" зададения въпрос - "какво се промени в България" и на един дъх изчетох мненията на всички ви. С някои от вас съм напълно съгласна. Но това едва ли има значение. Да Ви се чуди човек на оптимизма, с който говорите за "светлите и хубави" промени в България.
Искам да Ви кажа само няколко неща. Да предупредя - не съдя никого, просто нямам право за това, макар и някога да ми се е искало да имам такова.
Преди години имах възможност да напусна БГ и да следвам висшето си образование в чужбина. Но тъй като много обичах семейството си, родния си град, морето, и някак си по детски и наивно не исках да напускам всичко това, не се реших на тази стъпка. Бях оптимист. Вярвах, че ако получа добро образование в собствената си държава, щях да съм щастлива и да намеря мястото си. Истината се оказа друга. Влязох в университет и бях потресена от наглостта на преподавателите там. Толерираха се хора, които нямат и грам акъл в главата си, но имат чичо, който подарява лаптоп на университета и минаваха лесно. Но това не е толкова страшно. Образованието ни е под всякаква критика и заради нещо друго - остарели материални бази, липса на места за стаж, липса на практически занятия в нормални и съвременни условия. Получаваш само едни прашни книжки, от които учиш безсмилена теория. Но хайде, затова има интернет - сядаш и намираш всичко сам. Следващия проблем - преподавателите са много назад със съвремието. И в повечето случаи се получава обратното - ти ги учиш на нещо, а не те теб.
Не мога да се оплача от реализацията си, но съм сигурна, че в чужбина би била на доста по-високо ниво, защото знам, че мога много повече. Проблемът е, че тук - няма кой да те оцени подобаващо. И тук не говоря само за пари. Тук говоря за нещо, много по-важно, а именно - положението ти в обществото и на работното място. Да си уважаван, за това, което можеш да покажеш и направиш, а не, заради марковите дрешки и силиконовата уста, която имаш.
Пътувам много. Докато не бях напускала държавата вярвах на приказки от рода - "чужденците са студени", "те са лицемерни"...Може би е така, но поне имат малко повече култура от милите ни сънародници, които не пропускат удобен момент да те напсуват, за каквото и да било. Тук, в БГ, всички са важни, нацупени, сърдити, всичките сме с достойнство и си го браним. Никой нищо не може да ни каже, защото сме "еди-си-кои-си" и познаваме "бате", "тате" и т.н. И знаем, че никой не може да ни спре, защото и закон няма. Ние сме силни и вилни. Почнахме вече и да се убиваме един друг, ей така, за кеф. Каква идилия!
И да Ви питам. Вие бихте ли искали да гледате децата си в такива условия? Бихте ли искали един ден детето Ви да бъде брутално пребито от самозабравили се гамени, играещи си на Богове? И ако това се случи, и дори възмездие няма, ще кажете ли, че искате да си стоите тук?
Аз не искам така. Аз искам да знам, че детето ми може да се прибира спокойно от училище. Да има нормални съученици, които не съдят за него по марковите дрешки, които не му завиждат за чантата, телефона или обувките, които не го мачкат за удоволствие. Искам детето ми да може да изживее детството си нормално - да ходи на планина, на море, да играе в парка (който не е осран от кучета), да ходи на езда, без да се притеснявам за това, че не можем да си го позволим, да има хоби, да има нормални интереси. Искам детето ми да не друса кючеците в училище, само защото е модно и всички останали слушат чалга. Не искам на 15 да изглежда като на 30. И съм сигурна, че няма да мога да го "опазя", ако остана тук. Няма да мога да му обясня колко е грозно да ходиш облечена като проститутка, как няма значение как изглежда като е на 11 години, колко е вредно да пуши на 10 (защото всичките му съученици пушат например), колко е глупаво да се напива като прасе на 20 и да си мисли, че е мъж. Нямам деца още, но определено и не искам да имам тук, в БГ.
Замислям се съвсем сериозно за емиграция. И знам, че колкото и да ми е мъчно и тежко за роднините ми тук, че няма да могат да доживеят да видят един нормален свят край тях (свят без злоба, чалгаджийска култура и шуробаджанавщина), ще замина. Ще го направя за бъдещето на децата си. Защото не искам те да се превърнат в развалини и да пропилеят живота си, да го изживеят без една сбъдната мечта.



Тема Re: Е, какво се промени за 2 годининови [re: Aлбeнa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано24.03.09 14:11



Какво се е променило в бг ли?Ами мисля си най-вече цените,нагоре!Друго не толкова особенно.Променило се е това,че искаме да живеем като европейци и западняци,ама не ни достига за жалост.Според мен нещата ще се променят чак след 3,4 поколения.А дотогава който се изнесъл,изнесъл!Който не,ще блъска кой за 1000,кой за по -малко лева.Иначе,трябва да се променим,най-вече откъм съзнание,и мисъл да си помогнем сами на себе си,а да не чакаме западноевропейските катили да ни казват кое,кога,как и къде да стане.Демек да не ни казват дали днес трябва да се изакаме и кога да пуснем водата.Извинявам се за грубия език,ама така е.И другото което е да забравим политиката,а да гледаме икомомиката.Колкото и зле да е в бг.Ако е зле,бягаме навън.Няма смисъл да робуваме на наши експлоататотори,след като чуждите такива.поне плащат.Освободете се от предразсъдъците си.Поне това се опитайте да направите.Иначе не ви чака нищо добро.Освен едно натискане в бг,за служба,длъжност,и бг общество което липсва за съжаление.Казва ви го един препатиол емигрант,заселник.И СКОРО НЕ БЪЛГАРИН ЗА ЖАЛОСТ,ПОНЕЖЕ НОРВЕГИЯ ИЗИСКВА САМО ЕДНО ГРАЖДАНСТВО.Успех ви желая и повече кураж.Да кажете не на бг експоататорите.Защото свободата е всичко.Но не и вбг.Там е измамно чуство.

Човека е ненаситен.Винаги иска да има това което не може!


Тема Re: Ето това е теманови [re: Aлбeнa]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано14.07.09 12:35



която ме кефи, хахахах добре казано Албена





Тема Re: един опит за отговорнови [re: Aлбeнa]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано14.07.09 12:46



работата ти явно на HR е похвална:)

може би в България когато Мениджърите разберат, че човешките ресурси са капитал , а не просто ресурс, който може да бъде подхвърлян насам натам по квадратите на органиграмите на фирмата наистина ще има доста повече млади хора които с желание ще работят в Родината, в крайна сметка разбира се критерият който си изтъкнала да се живее в Лозенец

не ми се струва супер сту&#236;имул, Лозенец не е престижен, там вече всеки селио понаправил пари може да си закупи ап.

може би като един добър HR ти в България ще насочиш вниманието на мениджърите наистина към кадърните хора, а не към UTM (Under Table Management) които за жалост в България има широко разпространение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.