Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 08.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тези програми?  
Авторjuliq (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 18:44



Здравейте! Знае ли някой как точно се работи с програмите за правене на гоблен по снимка и какви бодове могат да се използват.Аз съм си изтеглила една програма мисля че се казва pcstitch ,но стигам до някъде и нататък не мога да продължа.Ако има някои по търпелив моля да ми обясни стъпка по стъпка.



Тема Re: Тези програми?нови [re: juliq]  
Автор ironic_ (нечия)
Публикувано23.11.05 10:55



Здравей!

В една по-стара тема в клуба са дадени линкове за сваляне на програми за гоблени + т.нар. crack-ове за тях, защото са платен софтуер. Аз имам PC Stitch и Pattern Maker. Поразцъкала съм ги, за да видя кое как, но ще ти пиша повече довечера като се прибера от работа, защото са на компютъра вкъщи и докато гледам ще мога да ти обясня по-хубаво. Но общо взето от Import Pattern (as new pattern) се избира коя снимка искаш да ползваш и постъпково с Next > можеш да я изрежеш, да избереш в кой участък да се даде приоритет на цветовете, колко на брой цветове искаш общо, какъв тип конци (DMC, Anchor, Venus) итн. Ако знаеш английски е по-лесно, експериментирай! Накрая даваш Export.
Схемата сама избираш дали да я шиеш 1:1, 1:4 с гобленов бод или с кръстат бод. Контурен бод и други такива не знам дали са включени, не съм се вглеждала чак толкова.

Но наистина е най-добре довечера да ти пиша като погледна.

Лек ден!



Тема Re: Тези програми?нови [re: ironic_]  
Авторjuliq (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 15:29



Благодаря! С нетърпение ще те чакам.Според теб коя програма е по добра PC Stitch или Pdttern marker.



Тема Re: Тези програми?нови [re: juliq]  
Автор verymystic (непознат )
Публикувано24.11.05 19:20



Molq Vi,kajete mi kyde moga da namerq crack za PCStitch7.Blagodarq vi predvaritelno!!!



Тема Re: Тези програми?нови [re: verymystic]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано25.11.05 13:02



Мисля, че навремето го бях изровила от astalavista.com. Ако искаш, пусни ми мейл на бележка и ще ти го пратя.



Тема Re: Тези програми?нови [re: Andrea$]  
Автор julliqna (непознат)
Публикувано25.11.05 15:36



Би ли пратила и на мен



Тема Re: Тези програми?нови [re: juliq]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано25.11.05 16:56



Всичко може - и гобленарски, и кръстати, и как се казваха.... контурни ли бяха. Ама друг пут ще обяснявам , ако някой друг не ме превари

Живи и здрави!


Тема Вече го пуснахнови [re: verymystic]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано25.11.05 16:57



в другата тема за софтуера

Живи и здрави!


Тема Re: Тези програми?нови [re: Andrea$]  
Авторverymystic (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 21:16



Blagodarq mnogo!Gylybica mi dade adres i si go svalih,no vse pak mnogo blagodarq.Moje pyk za neshto drugo da mi pomognesh.



Тема Re: Тези програми?нови [re: Гълъбицa]  
Автор ioankata (непознат)
Публикувано01.01.07 14:04



ще може ли да ми обясните и на мен как се работи с програмите тъй като майка ми е мн запалена по гоблените и и намерих програмата ама сега незнам какво да правя






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.