Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:47 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Кой ви беше първият гоблен?  
Автор MepиДжeй (щастлива)
Публикувано18.07.05 15:19



Здравейте!

Интересно ми е как се захванахте с гобленарство и кой ви беше първият ушит гоблен?
Да се отчета аз - идеята да шия гоблени ми дойде спонтанно като бях бременна: тогава си стоях вкъщи и сред всички домакински задължения намирах време и за вестници и списания. Та в един женски вестник имаше публикувана схема на гоблен ("Мадона Темпи"), както и координатите на фирмата. Никога не бях шила, но гобленът много ми хареса и си го поръчах. Малко след като родих го завърших и си купих "Слънчогледи" (Ван Гог). Няма да ви казвам от колко години ги шия , но му се вижда вече краят! Решила съм, че следващият ще е "Мадоната с гроздето". Хайде вие сте!



Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: MepиДжeй]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано18.07.05 21:10



"Щастливо завръщане" (13/19st. май)ми е първия, а най бързия ми е "Пролет е тук"(70/100st.), а иначе бях още ученичка , майка шиеше "Зимния параклис " и ми стана интересно

Живи и здрави!

Редактирано от Гълъбицa на 18.07.05 21:13.



Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: MepиДжeй]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 11:25



А моят първи гоблен беше "Казанската икона" естествено с мулинета, защото когато го купих, беше рядкост да има изобщо гоблени по магазините. Само се говореше за Вилерови гоблени, но се знаеше че трудно се намират, само на ръка. От тогава минаха много години вече трете път ших Казанската икона,шила съм Слънчогледите на Ван Гог, Тайната вечеря, две от годишните времена разни рози - червени и жълти и тези които аз най-много харесвам - статуи с антични сюжети три са - Целувката на Роден, Хеда и Давид.Сега моето дете пожела Мона Лиза и ще се боря с нея. На всички запалени гобленари успех в хобито!



Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: MepиДжeй]  
Автор mylli (ориентирана:))))
Публикувано19.07.05 13:32



Аз също започнах да шия когато забременях за първи път първият ми гоблен беше "Утро над морето", след това "Червени рози във панер" и веднага се метнах на "Мостар" уших го за една година докато сина ми беше още бебе След това вече не им помня реда ...........
http://snimka.bg/album.php?album_id=551
ето това са повечето има някой който не съм снимала и не съм допълнила цялата галерия но и това ще стане



Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: MepиДжeй]  
Автор mony_girl (mmmm...)
Публикувано19.07.05 14:07



моя беше "пролет е тук". имам 2 по големи сестри и двете шиеха,а аз постоянно им ги обърквах.бях 6-ти клас .накрая на маика ми и писна да се караме че им бъркам гоблените и ми взе този та се научихследващия ми беше "хубавата мадона" после "молещия се христос","коне на водопой", "горски параклис през зимата","деца с коза","кошничка с червени рози",а сега шия пак параклиса, но 1:1. стажа много нежен



Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: MepиДжeй]  
Автор KMETA HA HETA (HenogkyneH)
Публикувано19.07.05 20:11



А аз започнах малко по-различно от теб.В смисъл...абе не бях бременен, то няма и как засега де.Обаче чувам, че в Турция опитите продължавали
Шегувам се естествено.Обаче моя първи гоблен беше "Бяла зима".Инак от малък все исках да се науча да шия.Понеже не мога да рисувам ама много исках някакви картини да излизат изпод моите ръце.И един ден съвсем случайно споделих с една девойка в мирката за това ми желание и тя ме научи.Първия гоблен и първата игла ми ги подари тя.От тогава нататък все си шия.Сега жия два даже

Не ти е нужен метеоролог, за да знаеш откъде духа вятъра!


Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: MepиДжeй]  
Автор inanna (тя е)
Публикувано19.07.05 20:21



Запалих се от свекърва ми...и естествено докато бях бременнаСлед това се заредиха един след друг.Обещавам да ви ги покажа.Искам само да си призная,че скоро нищо не съм захващала...май не ми остава време.Или поне с това се оправдавам.Ето първия ми гоблен http://img8.imageshack.us/my.php?image=p10100423vr.jpg.Другите уте

[image][/image]http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=6681&AlbumId=16455[image][/image]


Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: MepиДжeй]  
Автор Jovany ()
Публикувано20.07.05 18:40



Aз също не съм бил бременен и се запалих от вуйчо ми който има деца но едва ли и той ебил бременен
Както и да е.
Първия ми гоблен беше една кошница с рози а първия по сериозен гоблен е Параклиса



Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: Jovany]  
Автор mylli (ориентирана:))))
Публикувано21.07.05 13:14



e вие пък сега ни взехте за мезе със това че повечето от нас са били бременни, ами какво да направим като при тези обстоятелства имаме повече свободно време и така се получава. Шегувам се разбира се, но и двамата ме разсмяхте от сърце



Тема Re: Кой ви беше първият гоблен?нови [re: mylli]  
АвторБoби (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 14:20



Първия гоблен които уших беше за подарък на моя съпруг които много харесва Рилския манастир и това беше първия ми гоблен "Рилския манастир".Много харесвам и съм голяма почитателка на гоблени имам много които са ми подарък.Втория гоблен които уших беше за дъщеричката ми и се казва "Ангелче".Сега шия един които е за мен и се казва "Тайната вечеря"(страшна красив гоблен,но мнага голям)Двата гоблена които съм ушила досега са с български конци,но и за двата не ми достигнаха от канците.Този третия е с ДМС и се надявам да ми стигнат защото са оригинални.Гоблена ми е подарък от свекървата и е внесен от Германия затова се претеснявам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.