Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 27.04.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Европейските Е-танови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано29.03.14 10:45



Много добре, дано се получи скоро.
Аз се задълбах в неговите Novel SNP и открих по позициите, че много са публикувани и използвани от Chromo2 теста. Като анализирах съществуващите 15 V13 там, мисля, че той отива към новия клон S2978. Не можах да намеря да е положителен за това SNP, но е положителен за S2979(21834905), както семпъл №16 там, който е S2978+.
От този клон изглежда са открити сардинци.



Тема Re: Европейските Е-танови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (член)
Публикувано29.03.14 12:19



какво ще правим без теб! злато си ти! добре, че имаш време да се задълбаеш...



Тема Re: Европейските Е-танови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано29.03.14 13:01



Благодаря, насдявам се не иронизираш.
Това ме върна в старите програмистkи времена, даже трябваше да си припомня функциите на Ексел. Аз съм вече, както казват тук "retired" и мога да си вися цял ден пред компютъра.



Тема Re: Европейските Е-танови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (член)
Публикувано29.03.14 15:50



въобще не иронизирам -

аз ги чаках с нетърпение резултатите - погледах ги час - два, поровичках се тук и там и се предадох - особено с novel - въобще нямам нерви да ги гледам един по един....

донякъде сме постигнали segreation of duties - от мен изследванията - от теб анализите - ако ти не правиш анализите за какво са ни резултатите....



Тема Re: Европейските Е-танови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано29.03.14 23:42



Да, Big Y и прочие пълни геноми изискват вече професионална оценка и някакво автоматизирано класифициране на резултатите, не може визуално да се ровиш в десетки хиляди SNP.
От Хаплозоната има предложение да анализират резултатите на Христов, ако им изпратя файла с Raw data. Това е, което може да се свали в момента.
Затова разрешаваш ли, по принцип се изисква позволение резултатите да станат публични.



Тема Re: Европейските Е-танови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (член)
Публикувано30.03.14 11:55



Разрешавам



Тема Re: Европейските Е-танови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано30.03.14 15:02



На Хаплозоната пак брожения. Последно изгониха Стивън Бърд, който беше писал някаква статия, че уж английските Е-та са привнесени от легионери тракийци.
Все пак има един Алф, който се занимава по-сериозно с пълния геном. Пратих му файла на Христов, да видим какво ще се получи.



Тема Re: Европейските Е-танови [re: genefan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано30.03.14 15:29



На Хаплозоната пак брожения. Последно изгониха Стивън Бърд, който беше писал някаква статия, че уж английските Е-та са привнесени от легионери тракийци.

Конкретно за това ли са го изгонили?



Тема Re: Европейските Е-танови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано30.03.14 15:39



Ами не са го изгонили, но точно за тази статия го критикуваха, че уж новите данни не отговарят на един източник на Е-V13 в Англия.
След което той гордо сам обяви, че напуска форума.



Тема Re: Европейските Е-танови [re: genefan]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано18.04.14 21:53



И аз пак не разбрах кое ти определя групата, сниповете или СТР-ите?



Весела и ползотворна година!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.