Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 28.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Гей-браковете...  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано30.06.05 20:44



... преди броени дни бяха разрешени в Канада, а днес - и в Испания.
Да им е честито :)

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: cris4oo]  
Автор Gary (човек)
Публикувано19.07.05 17:47



А какво е вашето мнение за гей браковете или съжителствата. Колко от вас биха се възползвали ако закона го позволяваше в България?



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: Gary]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.07.05 10:17



Аз веднага бих се бракосъчетала, особено ако въведат семейното подоходно облагане.



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: dexter_sum]  
Автор Gary (човек)
Публикувано20.07.05 13:14



Много често, като причина за краткотрайността на повечето гей връзки се изтъква липсата на възможността да се сключи брак от гей двойка. Доколкото разбирам от вашите мнения, това не е така. По-скоро се търси изгодата от брака която би се изразила в намаляването на данъчното тегло и др подобни облаги.
Какво смятате, че наистина би спомогнало за удължаване времетраенето на гей връзките?



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: Gary]  
Автор boian (ентусиаст)
Публикувано20.07.05 22:05



Същото, което удължава времетраенето на хетеро връзките.



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: peter25]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано22.07.05 16:05



малко извън темата но гледали ли сте сериала гей уедингс? двете дивидита са в мен, така че ако някои има интерес нека се свърже с мен по някакъв начин



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: Gary]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано28.07.05 19:56



Аз ще сключа брак в България, ако законът го позволи. Тези, които не биха сключили, бих желал най-учтиво да ги помоля, поне да не пречат на приемането на такъв закон. Ако бъде приет, това тях няма да ги засегне. Никой няма насила да ги накара да сключат брак. А ако са против брака по принцип, добре, но нека правата ни с хетеросексуалните двойки да са равни. Преди всичко равенство, а след това борба против или за брака като институция.



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: S©S]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано28.07.05 20:05



> те май са съжителства в повечето случаи, а не бракове, нали?

В Белгия, Холандия, Канада и може би в Испания (ако законът е минал на последно четене) са бракове. Всъщност там няма гей-бракове, а законът позволява полът на двамата бракосъчетаващи се да бъде един и същ.

В други държави има съжителства или т.нар граждански съюзи, които са по-малко от брак в смисъл на права и задължения. Мисля, че по принцип са приложими и за хетеро двойките. Т.е. не са само за гей двойки.



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано28.07.05 21:30



Аз лично не бих подкрепила едно искане за бракове на този етап. Бих подкрепила съвместните съжителства, като се дадът достатъчно широки права на двойките, регистирали такова съжителство.
След приемане на такъв закон, вече бих подкрепила един проект за бакове. Но не преди това, защото от много искане няма да получим и необходимото ни.
Не е важно преди всичко равенството... а е важно преди всичко да се уреди социалната и юридическата страна на еднополовите двойки, които живеят в общо домакинство.
На първо място неизразимо по-трудно би било да постигнем закон за браковете, ако не е и невъзможно.
На второ място един закон за браковете би уредил тези проблеми само за двойките, които желаят и най-вече ПОСМЕЯТ да сключат официален еднополов граждански брак. Такива ще са единици и отново проблема на останалите - огромната част от еднополовите двойки - ще останат нерешени.
И на трето място - закон за съвместните съжителства би имал широко социално значение и социална необходимост, докато закон за еднополовите бракове би ползвал само еднополовите двойки, с което ще си навлечем упрека, че искаме "специални права", каквито масово никъде няма, дори и в равитите демокрации, като Америка примерно.... Направо тръпки ме побиват като си помисля кой ли би лобирал за подобен закон... И не се сещам за някой извън ЛГТБ обществото, който би бил ЗА такива бракове..



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано29.07.05 13:30



Така е. Не може всичко наведнъж. Първо съжителствата, а след това ... Има и много хетеродвойки които биха се възползвали от закон за съжителствата, стига наистина правата да са достатъчно широки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.