Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 24.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Гей-браковете...нови [re: eлия]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано29.07.05 21:50



Ами добре. Общо взето като гледам как вървят нещата, който иска брак да се стяга да учи език и професия и да изчезва от България.



Тема и да ти отговоря по-подробнонови [re: eлия]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано29.07.05 22:17



> Не е важно преди всичко равенството... а е важно преди всичко да се уреди
> социалната и юридическата страна на еднополовите двойки, които живеят
> в общо домакинство.

Жалко, за мен е по-важно равенството.

> На първо място неизразимо по-трудно би било да постигнем закон за
> браковете, ако не е и невъзможно.

Това не означава, че трябва да сме против.

> На второ място един закон за браковете би уредил тези проблеми само за
> двойките, които желаят и най-вече ПОСМЕЯТ да сключат официален
> еднополов граждански брак. Такива ще са единици и отново проблема на
> останалите - огромната част от еднополовите двойки - ще останат
> нерешени.

Браковете не изключват съжителствата. Това са различни институции и не разбирам защо ги противопоставяш. Ние сега не можем да отгатнем колко двойки биха сключили брак. Няма да са единици. В Калифорния имаше опашка от хиляди миналата година, там където гей животът им е много разкрепостен иначе.

> И на трето място - закон за съвместните съжителства би имал широко
> социално значение и социална необходимост, докато закон за
> еднополовите бракове би ползвал само еднополовите двойки, с което ще си
> навлечем упрека, че искаме "специални права", каквито масово никъде
> няма, дори и в равитите демокрации, като Америка примерно....

Извинявай, но това са глупости. Става въпрос за изравняване на правата на всички двойки, независимо от пола и половата идентичност на двамата в двойката. Няма никакви специални права. Няма отделен закон. Няма отделен вид бракове. Има един закон за един брак, който могат да сключат двама човек, независмо от пола си. И това не пречи да има отделна институция, която да урежда съвместните съжителства. Изобщо не пречи.

В речта си при откриването на новия парламент президентът Първанов спомена, че промени в конституцията могат да бъдат правени, ако се налага. Т.е. промените в конституцията не са нещо чак толкова немислимо.



Тема Re: и да ти отговоря по-подробнонови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано29.07.05 23:48



Просто живеем различни държави....



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: eлия]  
Автор boian (ентусиаст)
Публикувано31.07.05 01:30



Elia, podobno izkazvane prilichna na sledno.

"Az sym protiv sys zakon da se zabrani domashnoto nasilie na zhenite. Za sym obache tova da stava v sybota i nedelya."

Vyprosyt e dali ti poddyrzhash takiva brakove, a ne dali politicheskata situaciya v BG bi gi pozvolila. Tova sa dve mnogo razlichni neshta. No ako nie samite pochnem da pravim podobni kompromisi to togava ot nas shte se iziskvat oshte po-golemi kompromisi.

A i oshte po dramatichen primer. Dai sega da ne byahme iskali osvobozhdenie ot tursko robstvo, a samo edni takiva prava. Kakwito naprimer sa imali v Iztochna Rumelia.



Тема Re: Гей-браковете...нови [re: boian]  
Автор eлия ()
Публикувано31.07.05 09:48



Вече споменах, че от правото за брак ще се възползват много малко от женските (а предполагам и от мъжките) еднополови двойки. За разлика от един евентуален закон за съвместните съжителства.
Много съм далеч от мисълтта да искам права, зароди самите права - просто ей така да си ги имам - нищо, че само шепа хора ще се възползват от тях. За мен е далеч по-важно реалните правни и социални проблеми пред нас да бъдат решени, отколкото да си гъделичкаме самочувствието, че имаме права на хартия. Защото никой няма да се юрне да приема два закона... един за съвместните съжителства и един за браковете.
И изолщо... не ви ли минава през ума, че поне до средата на 2008-ма година всяко наше искане за такива закони ще е супер нагло?! България има да решава далеч по-неотложни проблеми и просто не мисля, че някой ще вземе насериозно каквито и да било наши искания в тази посока.

Сравненията, които правиш са силно звучащи, но нямащи нищо общо. Айде първо в Америка да ги разрешат, пък после да оприличаваме липсата на еднополови бракове в България с турското робство...! Разбери, че не искащия прави компромиси... а даващия...! Това най-ясно си пролича в историята около американските еднополови бракове в Калифорния. Много шум за нищо!

Още в края на миналата година на сайта има позиция по отношение на еднополовите бракове и засега тя не е претърпяла ревизия. Стои си на сайта написана, ясно изразена... и на този етап - твърда.



Тема За САЩ има и др. ползинови [re: S©S]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано04.08.05 14:39



Като оставим настрана признаването за равни и пр.

хомосексуалните бракове ползват семейните "екстри" при данъчното облагане, както и в банковото кредитиране. А тези екстри не са хич малко.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Аз съм...нови [re: eлия]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано04.08.05 14:50



извън ЛГТБ обществото, но съм за легализирането на такива бракове.

Това, че сте с хомосексуална ориентация, не ви прави по-малко хора.

Апропо, разчетете ми, моля, съкращението ЛГБТ.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: Аз съм...нови [re: ABe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано04.08.05 16:21



Л/есбийки/Г/ей/Б/исексуални/Т/трансексуални/



Тема Мерси, дзвер!нови [re: BBourgas]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано05.08.05 11:21



Лек ден и лека работа!

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: Гей-браковете...нови [re: eлия]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано05.08.05 13:41



> Вече споменах, че от правото за брак ще се възползват много малко от
> женските (а предполагам и от мъжките) еднополови двойки. За разлика от
> един евентуален закон за съвместните съжителства.

Това няма откъде да го знаеш и грешиш много.

Аз съм много песимистично настроен за гей правата в България, след като самите активисти смятат, че да искаш еднополови бракове е наглост и излишен лукс... Хм... Да, сега има по-неотложни въпроси в България, като например да се организират доброволни отряди, които да бият хората, които им приличат на цигани и турци... Мда...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.