Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 22.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: peter25]  
Автор eлия ()
Публикувано17.08.05 00:29



Ами може просто да не съм в състояние да направя връзка между макроикономиката, мафията с бели якички, останалите икономически термини и.... безопасността по улиците.
Някак другото малко пречи на битието ми и на това на хората около мен. Подозирам, че ако се краде по върховете една идея по-малко, то хората ще живеят така спокойно, както в Гърция примерно... само че подозренията ми са най-общи. Много нероятностни някак. Очевидно ми липсва и информация и данни и факти за да се задълбочат.
Не ми се връзва някак проблема с циганите да е изкуствено създаден, когато те съвсем реално пълнят улиците. Защото само преди 5 -10 години тях ги нямаше... не се забелязваха. Не ми се вярва мутрите да ги подтикват към всички тези неща....и все повече подозирам, че термина "мутри" го ползваш много събирателно. Там вкарваш всички корумпирани политици, приватизатори, следователи, прокурори, съдии и прочие.
Познавам доста от бившите мутри. Въртят си заведения, магазини, фитнеси, списания, спортни клубове и хотели... и си кротуват. Нито рекетират, нито бият, нито нищо, освен, че като всеки търговец се чудят как да плащат по-малко или никак данъци...
Далеч са от политиката, далеч са от приватизацията... абе изобщо... огромната част от тях си се грижат за бизнеса си и пет пари не дават ни за цигани, ни за политика, ни за макроикономика...
Тези по върховете, които ти визираш и подозираш, не са мутрите... а политиците и приватизаторите...

Впрочем... досега не съм видяла циганин да припари до заведение на мутра. Нито наркоман. Ама съм виждала как наказателната бригада на Аполо бяха собственици на Палермо и там с тяхно разрешение се събираха гейове и никой жив човек не можеше да обиди гей без да трябва за това да се изправи срещу наказателната бригада на Аполо.
Палермо дори влезе в един международен гей-справочник и когато го продадоха на една нова година, го продадоха с условието заведението да отвори за последно на 2 февруари за да си направят гейовете прощален купон.
Не може да няма гейове, които да не помнят Палермо. Собственост на бригада мутри, които се събираха там рамо до рамо с гейовете.
Или момчетата от Катерина - също бивши мутри, абсолютно хетеросексуални... които дори разпространяваха бюлетина на Джемини преди време. Циганин да влезе там? Ще му газят с кубинки лицето....
Та това е...

Мутрите не са проблем за хората... Циганите са паплач... Не знам дали и как изобщо това може да се отрече.



Тема Re: явно нямаш собсвено мнение,нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор boian (ентусиаст)
Публикувано20.08.05 19:06



Щом се решил да се заяждаш, прав ти път.

След като ти не желаеш да четеш мнение, защо аз да ти отговарям?



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор ada96 (33-96)
Публикувано22.08.05 17:36



elia, prosto ne moga da razbera dali naistina ne rszbira6 ili prosto ima6 priqteli mutri, az imam priqteli i ot ednite i druigte: ne te poznavam ,no ne mi se iska ime kato tvoeto da e tolkova pristrastno.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор ada96 (33-96)
Публикувано25.08.05 22:59



iska6 li da te zaveda pri rodninite si, vzemi s tebe kogoto iska6, iskam sled tova da napi6e6 tuk to4no kakvo si vidqla, za6toto mi pisna hora koito ni6to ne razbirat da drunkat kakvoto sa im vnu6ili razni skinove ili dr. oligofreni. ela i viz dali nqkoi ot tqh krade, vzima pomo6ti ili ostavq detcata si. Tova koeto idva v Sofiq i krade, e papla4, tova ne sme nie.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: ada96]  
Автор eлия ()
Публикувано26.08.05 12:36



Това, което пишеш за роднините си... е чудесно.
Нито за миг не съм помисляла тези от циганите, които са си обикновени трудови граждани, или се занимават със семеен бизнес или земеделие или занаятчийство... че дори и тези, които проституират... да бъдат закачани.
Против съм тези, които нарушават законите, които вандалстват... и другите там простотии...
За да сме наясно - против съм всеки, който прави тези неща, независимо от етноса му.
Мога да кажа доста добри неща за циганите... както и даста лоши. Израстнала съм заобиколена с доста циганчета. Знам колко верни приятели могат да бъдат, знам как веселието и танците са в природата им... знам много неща.
Но и лоши неща знам. Знам за това, че от деца си обучавате дъщерите на джебчийство и че има обичай никоя да не се прибира в дома си, ако не е откраднала пара. Лев да е - пара да е. Знам, че за циганите е съвсем естествено да се краде от другите етноси и че те приемат това за съвсем нормално. Както е нормално да поздравиш съседа си.
Абе както и да е...
Накратко... щом са свестни хора роднините ти... какво си седнал да защитаваш тези, които не са свестни хора?



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано26.08.05 13:25



Там е работата, че ти слагаш в кюпа всички Елия. Така както повечето слагат под общ знаменател всички ЛГБТ хора, а именно - извратени и перверзни. Може би и аз не съм прав като слагам под общ знаменател "мутри" бизнесмените с бели якички. Но факт е, че днешните мутри не са мутри, а бизнесмени. Поне така е казал Гeoрги Илиев за себе си. Лека му пръст. Дано им става все по-къс живота, та някой ден тези които сега ламтят да ги наследят се позамислят дали си струва да живеят само няколко годинки като господари на света, след което да бъдат застреляни публично. Интересни идеи се прокрадват, че полицията била виновна за смъртта на хора като него, щото не ги пазела. Е то не става хем да си бей, хем държавата да те пази.
Други плачат за Илиев, щото милеел за българския футбол като финансира отбори с парите на обикновените българи. Явно всичко зависи от гледната точка.
После ми разправяй ти, че:
"Мутрите са кротки отдавна. Стоят си в набелязани от тах заведения, карат си джиповете... правят престъпления, за които нито знаем, нито пряко се отразяват на личния ни живот. От мутрите не се оглеждам по улиците. Мутрите не ограбват самотни или възрастни жени. Не нападат старици за да им вземат пенсията... Изобщо мутрите не ми пречат да живея спокойно своя си живот."

Ми как няма да са кротки след като сега има кой да им върши работата, а те си гледкат охолния, но къс животец.

Редактирано от Gary на 26.08.05 13:31.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано26.08.05 20:35



Слагам в кюпа всички, които влизат в кюпа. Нормално е да има общ знаменател, когато представители на една обособена група само по изключение не отговарят на белезите на тази група. Все едно да кажа, че бразилците са много емоционални хора, а германците са спокойни и студени, а ти да ми сочиш весел германец и флегматечин бразилец и да ми казваш "Не слагай всички под общ знаменател!"
Няма начин, щом са си под общ знаменател. Така и с циганите...

Що се отнася до мутрите... все ми е тая... на мен не ми пречат... щом на теб ти пречат... в правото си си да надигнеш глас против тях.
На мен ми пречат циганите и аз съм в правото си да вдигна глас срещу тях...



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор ada96 (33-96)
Публикувано26.08.05 22:20



ne za6titavam nikogo, dostata4no postradah i ot tcigani, i ot mutri, klahme se, bihme se i s ednite, i s drugite, stava duma za tona ti, koito mi zvu4i kato ot Atlanta i mi napomnq za edni otneseni ot vihura (ne za Skarlet o'Hara)i za edni beli ka4ulki...za6to ne kazva6 ni6to za armenci, evrei, turci i t.n., koito tihomulkom to4at narodna para, nesravnima s drebnite krazbi na tciganite



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано27.08.05 13:57



Лесно е да се скочи срещу циганите и трудно срещу мутрите. Българинът е свикнал да си плаща културно рекета и да им се прави на приятел, че иначе може да се прости с животеца си. От циганин не ме е страх (най-много да обере това което имам в наличност), но мутрата може да ми обере живота. Дано това което пишат по вестниците за битката срещу престъпния бизнес не е отново игра на думи.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано27.08.05 19:00



Явно си далеч от България и имаш малко поостарели представи.
Рекет отдавна няма. Дори скрит, под формата на застраховки. Човек, убит от бой или по друг начин от мутри, който не е самия той престъпник... също няма... и в онези врмена нямаше... докато от мангалите има. Писатели при това.

Мутрите отдавна не пречат на бизнеса на други хора, стига да не се преплита с техния бизнес. Което ще рече - стига тези други бизнесмени да не са част от трафиците, контрабандата, черната икономика, нелегалното производство... и прочие. Тоест - ако някой се намеси в нелегалния или полулегалния...или направо в престъпния бизнес... да... може да има проблеми... ако не... няма проблеми.

За мен страшните проблеми на България са три.
Цигани!
Наркопласьори и наркомани!
Секти!
Поне 90% от уличната престъпност, която най-силно касае и влияе на живота на обикновения човек, идва от първите две групи.
Така че таргетите са ясни... остава да се намери кой да дръпне спусъка!
Образно казано.

Разбира се, след това други три проблема ще станат най-страшни на свой ред. Три, които сега не изглеждат чак толкова съществени на фона на изброените... Примерно контрабандата, укриването на данъци и проституцията... Примерно само.
Но всяко нещо с времето си...

Една вметка ще направя само... извън горното мнение... просто като коментар на думите ти.
Аргументи от рода на Лесно е да се скочи срещу циганите и трудно срещу мутрите са само оправдания за абсолютната пасивност и тотален страх от последици. Ползват го хора, които лесно боравят с думите и ги няма никакви в делата.
Ще поясня:
Да... трудно е да скочи човек срещу мутрите. Но това не значи, че трябва да спре да скача. Трудно е един футболен тим от България да влезне в шампионската лига, но това не значи, че не трябва да играе футбол в нашето си първенство. Когато ти е трудно да скочиш срещу определена голяма несправедливост, това не ти дава нито оправдание, нито обяснява защо НЕ скачаш и срещу малките несправедливости, с които можеш да се справиш.
Ако цялото ми тяло е мръсно, но нямам възможност да се изкъпя цялата, това изобщо не означава, че не бих си измила само ръцете, защото само за толкова имам вода. Освен ако не съм мърлячка.
Да... трудно ми е да скоча срещу мутрите... а и не само е трудно, но и е безсмислено и безполезно и нездравословно... Което не значи, че трябва само да мърморя... и да не скачам срещу тези несправедливости, срещу които мога да си позволя да скачам.

И за край... аз скачам... с думи и дела в реалното. Малко могат да се похвалят с това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.