Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 01.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пред кого "Коминг аута" е по труден?нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.11.04 17:22



Моето мнение е, че в БГ, основният проблем за коминг аута са родителите.

За мен например това беше най-трудно - да им кажа, защото те са едни от малкото хора, за които съм искрено загришен как ще го приемат... Мисълта, че ще се срамуват заради мен от хората, които познават ми е непоносима. Родителите ми са консервативни хора и не мога да кажа, че им беше лесно или че сега им е лесно... Трябваше да повтарям до припадък неща от типа :"Ако бях престъпник, наркоман или нещо такова, разбирам да ми се сърдиш или да се срамуваш от мен, но заради това...".

Както и да е - това си е все пак моят Живот и те ще трябва да живеят с това, защото аз искам да бъда щастлив и се опитвам. Да живея в едно хетеросексуално клише за мен е неприемливо. Имам добра приятелка, която от време на време ме навива "Зарежи ги тия момчета, ожени се, имай деца...". Аз обикновено й отговарям, че така описва представата ми за ада :)

Както и да е. Моята теза е - ако кажеш на родителите си, останалото е по- лесно. Съгласни ли сте с мен?

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Пред кого "Коминг аута" е по труден?нови [re: mizrahi]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано29.11.04 01:04



Съгласна съм. Браво на теб, че си се решил и браво на родителите ти, че са те изслушали. На много хора в България им е ужасно трудно да го приемат. Тук в дира е имало безброй дискусии и кавги относно хомосексуализма, ясно се виждат предразсъдъците и пропагандата в главите на хората.

Аз на моите не съм казала. Онзи ден им звъня, майка ми казва "Абе четем тука един вестник, двама педераса се оженили." Аз я помолих да не употребява тази дума, все пак е жена с образование и акъл. Майка ми ми вдигна скандал, че не съм знаела, че в България тази дума била стандартна употреба и че гей/хомосексуален не се употребявали. Кво да им казвам...

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

~Джон Милтън


Тема Re: Пред кого "Коминг аута" е по труден?нови [re: mizrahi]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.11.04 01:06



Само не спомена как са го приели. Ноооо това е друга тема, нали?



Тема Re: Пред кого "Коминг аута" е по труден?нови [re: BBourgas]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 01:08



А твоите как го приеха? Може ли лично да проверя? И можели да ги включим в интервюто?



Тема Re: Пред кого "Коминг аута" е по труден?нови [re: advocatte]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.11.04 01:09



Разбира се, че може. Ела и ги попитай лично.



Тема родителите са топ трудностнови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано29.11.04 03:44



Оф, аз пък се трепах един час да пиша 100 кила постинг на тая тема, и не видях че си отворил тук нова, съжалявам :) В темата за coming out е.

Накратко: да, родителите са проблем, и то не просто защото им казваш с кого правиш секс, а защото неизбежно това им казва и какви сексуални техники използваш, и дори, че изобщо правиш секс. Консервативните родители обичат удобно да си мислят, че децата им са си само другарчета с половинките (моята баба използваше изразите "другаруват си" и "те са си приятелчета"). Не че не знае как е всъщност, но просто не обича да мисли за това.

По тази причина на приятелите, колегите, дори безличното "общество" (без родителите) е по-лесно да се каже, отколкото на родителите.

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: Пред кого "Коминг аута" е по труден?нови [re: BBourgas]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.11.04 20:08



Е да, друга тема е :)

Оказа се, че приемането няма нищо общо с интелекта / заблудата ми дотогава беше, че интелигентните хора приемат нещата по лесно/. Въпрос на възпитание се оказа. Майка ми е доста по-консервативна от баща ми. С нея минахме през цялата палитра - от "Ти не си болен, правиш го от глезотия, щото винаги си имал всичко...", през "Ще те лиша от наследство", до "Ще скоча през терасата" :) Е сега надявам се вече мисли по ясно, поне като идва в София носи мекици на гаджето ми от гарата :)/Естествено аз ги ям преди него, да не е сложила нещо вътре :)/

Баща ми беше доста по добре по темата, макар и със същия ефект " Няма значение с кого спиш, важното е да се ожениш и да имаш деца...". Е и той май вече свикна с мисълта, че нито ще се оженя, нито деца ще имам :) Поне се надявам да свикне, не е повдигал темата от това лято :)

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема образът на хомофобанови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано29.11.04 22:18



Въпрос на възпитание в смисъл на това кой как е възпитан и доколко е склонен да приема различност, или на това доколко ще потисне изразяването на гнева си и няма да речем да те набие, ами само ще ти каже "не съм съгласен с начина ти на живот"?

По въпроса за интелигентността, ако е съчетана с израстване в модерна среда (София или голям град), със западно влияние и т.н., определено мисля че има връзка с толерантността.

Средностатистическия хомофоб за мен е кварталния шкембелия от кръчмата, който е експерт по футбол, политика и световни конспирации (и в частност антибългарски). Той мрази не само педерастите, но и всички политици, тая скапана страна, комшията отдясно, енергото и да си слага предпазен колан.

Цивилизованите и по-образовани хора като цяло проявяват толерантност, макар и те често да се чувстват все пак задължени да кажат нещо като "бррр!" или "ухххх!", дистанцирайки се от темата недвусмислено ;) Да не би някой да си помисли нещо за тях нали...

Виж сред интелигентните хора от по-старото поколение - като това на родителите ни - и от живеещите в по-малките градове и по селата, сигурно има повече хомофобия. Но то тяхното няма как да е другояче - то е просто от липса на информация.
За тях е простимо.

Но млад човек, съвременен човек, имащ се за интелигентен, образован, цивилизован, модерен ако щеш - такъв човек да ми е хомофоб - това не го разбирам и не го прощавам.
Само с такива хора си давам труд да споря и да ги убеждавам в нещо си там.
Обикновено постигаме разбирателство.

По тази причина в момента не се сещам да познавам и един човек от обкръжението ми, който да е хомофоб.
Двама-трима форумни познати изразяват хомофобски настроения понякога, но нямам намерение да ги превъзпитавам - те са безнадеждни и по много други параграфи, та от кое по-напред да започна.
Ограничавам се само до правенето на забележки и пренасочването на оффтопик изказвания (специално хомофобски такива) към този клуб :) ако желаят да ги обсъждат.
Досега и един не е дошъл. Но забелязвам, че започват да се съобразяват.

Мисля, че тези дребни неща, които прави всеки от нас, са важни.
Не е нужно да променяме мнението на целия свят изведнъж, но е нужно да покажем, че не търпим около себе си нецивилизовани изказвания.
Постепенно и те самите започват да се усещат - така като не срещат подкрепа ("прав си копеле, педерасти са, педерасти и евреи до един, шибаните педали ни управляват") - а напротив, порицание и студено отношение - че има нещо нередно в това да говориш по този начин, нещо не е баш съвсем ОК...

Опитвам се да приближа времето, когато дори тези, които в душата си са най-заклетите хомофоби, на всеослушание ще ги е СРАМ да го признаят... :))

А какъв е обликът на средностатистическия хомофоб, с който вие сте се сблъсквали?
И как реагирате на хомофобски изказвания?

П.П. Да добавя, интересното е че дори и най-върлите нео-нацистчета отявлени хомофобчета лично пред мене на отправена забележка са отговаряли, че "при жените го разбират", то е друго, но мъжете с мъже - ей това било гнусното.
Егати двойния стандарт
И като попиташ защо при жените да е различно, нали и двете неща не са за възпроизвеждане... и се почват едни аргументи как при жените това било красиво, а при мъжете видиш ли не било. На естетика го избиват... Просто да паднеш...

А другото, което ме озадачава понякога е, защо така е толкова популярно да се смята, че гей-мъжете са обединени в някаква мощна и богата гей-мафия, която управлява целия свят или поне Щатите и България.
Я си признайте тука, вярно ли така, пък ние да не знаем

There's a devil waiting outside your door...


Тема Да прибавя...нови [re: Loretta]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано29.11.04 23:50



А ако са хомофоби, и защото ги караш да променят мисленето си, което за всеки човек е ужас.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

~Джон Милтън


Тема Re: образът на хомофобанови [re: Loretta]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано29.11.04 23:58



Благодаря, че си го написала това, трябваше някой да го каже.

Аз като чуя хомофобски и всякакви други дискриминиращи мнения, пробвам умно и спокойно да обясня, че е обидно, че няма достоен за интелигентен човек аргумент в полза на хомофобията, расизма и т.н. Абе гледам да не нападам хората, ама често се вбесявам и се хващаме за гушите. Тука в дира има сигурно 3-4 теми, в които аз съм активен участник, както ми казаха наскоро опитвала съм се да превъзпитавам хората. А скоро имаше в клуб България огромна кавга, хомофоби срещу хомофили, много грозно и от двете страни. Ти им казваш, няма гей мафия, те ти казват: махай се от тука ма, върви да се лижеш. Кво да спориш с такива хора...

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

~Джон Милтън



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.