Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 22.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: образът на хомофобанови [re: Loretta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.11.04 10:20



Знаеш ли, в БГ няма много ясно изразена агресивна хомофобия, както и нямаме ясно изразен расизъм спрямо негрите да речем. Причината и за двете явления е, че негри в БГ почти няма, а гейовете и лесбийките не се виждат, с малки изключения...

Предвиждам, че като се засили гей движението и ние започнем да ставаме все по видими и да искаме да заемем полагащото ни се място в обществото, ще се появи и агресивна, явна хомофобия.

Сега за сега в БГ според мен се шири една скрита хомофобия, която се прикрива с маската на толерантността. Накратко, ако пак я отнесем към негрите, от устата на плантатор от южните щати би звучала така "Нямам нищо против негрите, стига да пикаят в кенефите за черни и да не влизат в баровете за бели...". Та така е и със скритата хомофобия. Често се чува " Аз нямам нищо против гейовете, само да не ми демонстрират сексуалността си, щото тогава се дразня и става страшно...". Това съм го чувал от много хора и определено се налага като шаблон.

Какво обаче означава да демонстрираш сексуалността си? Ако едно момче и едно момиче могат да се държат за ръце и да се целуват, това означава ли че ако две момчета или две момичета го направят вече демонстрират сексуалността си? Според тези хора, сигурно това означава... Именно тук ще срещнем трудности - да извоюваме да няма "кенефи за черни" и "барове за бели"...

Колкото до тинейджърите - хомофоби, то аз съм забелязал, че в личен разговор "на приват", дето никой не ги вижда, изобщо не са толкова анти... Даже имаше едно момче от Пловдив, което предложи "Ако няма друг начин..." да помогне на Фондацията ни с местна структура...Тези им възгледи са по скоро форма на протест срещу малката им значимост в живота и изпускат парата както са ги учили родителите " Мръсните педерасти и евреите са виновни за всичко...". Е това е детска работа и отминава :) От скромен опит мога да кажа, че тези хлапета правят доста добри свирки :))), но това е друга тема...

Колкото до мафията, да, страшна мафия сме, особено аз съм от най-гадните й представители - хем евреин, хем гей :)

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: образът на хомофобанови [re: Loretta]  
Автор prinyo ()
Публикувано30.11.04 14:19



Мисля, че сред сегашните тийнейджъри няма особно силна хомофобия. Просто възпитанито им е станало през такива времена в които имаше приемане (не одобряване, но "философско"приемане) на какво ли не.

Аз лично използвам една основна истина, когато си имам работа с хомофоби. Обяснявам им, че мъжете,които са наясно със своята хетеросксуалност и не се съмняват в себе си не са хомофоби. А че само комплексарите, които имат страхове от някакви свои усещания и "залитания" са. И че хомо"ФОБИЯТА" означава най-вече страх....



Тема Re: образът на хомофобанови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.11.04 22:14



Прав си, Павка, но това няма да попречи на някое фашизирано прасе от ВМРО да ти разбие физиономията, пък ти си говори... Трябва не само да им разясняваме причините, но и да им покажем, че за всеки хомофобски акт или дума, възмездието ще се стовари върху тях като тон тухли, примерно :)))

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: образът на хомофобанови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано01.12.04 00:48



айде ся хомосексуалисти и политическа коректност! мерете си малко приказките, ВМРО не са фашисти

иначе и аз се зачудих - като го кажеш такова нещо на хомофоб, ти директно все едно му заявяваш, че е скрит гей

и той полудява още повече и край, нищо повече не може да слуша - ни аргументи, ни етимология (ако тръгнеш да му извеждаш откъде иде "фобия")

най-много да мине в някакви ирационални обяснения как е "гнусно" например
ама какво е гнусно, не можеш да го накараш да дефинира вече в тоя момент - ти си му предизвикал такива силни емоции, че този човек е загубен за теб като опонент, той не води спор в момента, а просто иска да си излее гнева и това е

затова аз лично не бих използвала точно този аргумент срещу никого, който се изказва хомофобски

има мъже тип "мачовци" (или по-скоро пишман такива), които чрез хомофобски изказвания изтъкват собствената си мъжественост

по тези добре се бие с аргумента за лесбийките - няма мъж-мачо който да каже, че лесбийската любов е грозна или гнусна (виж има и такива дето са "твърди" хомофоби, те и лебийките мразят - ама с тях вече е съвсем безнадеждно и няма какво да направиш, просто трябва да ги изчакаме да умрат ;) )

и оттам като ти обясни че две жени е ОК, минаваш на мъжете и ако каже, че с мъжете е различно отколкото с жените, го обвиняваш че дава на жените повече права отколкото на мъжете

то не е така разбира се, но за момент ще видиш пообърканата му физиономия докато се мъчи да проумее в какво се е натресъл (защото за един мачо разбира се е абсурд жените да се слагат по-горе от мъжете. Това си е чист феминизъм, а за мачовците феминизмът е голям враг )

Но жалкото е че след първоначалното стъписване той все ще намери откъде да се изхързули, колкото и нелогично да е (аргумент "е да ама на педалите са им къси краката" му се струва съвсем валиден в такъв момент )

Аз поне не съм намерила начин да мина отвъд момента на стъписване с последващо го изхързулване в друга посока.
С такива хора де.

Но по принцип за мен изказване от типа "нямам нищо против тях, само че като си го представя ми е гадно" е абсолютно ОК. Ми и аз като си представя някои сексуални практики ми е гадно, ама това не значи че дискриминирам практикуващите ги. Всеки си има вкус.

Но такова изказване обикновено означава, че човекът очаква, че като го конфронтираш по темата, се опитваш да го убедиш да смята хомосексуалността за хубаво нещо. Е не може да смята така, не му е приятна мисълта. В тоя момент е важно да му обясниш че ти напълно разбираш на него някаква сексуална практика (абе свеждаш всичко до това - много по-лесно се говори така!) да му е неприятна и че това е ОК. Веднага мирясва и почва да те слуша какво имаш да му кажеш! Щото тва е неочаквано за него, изненадваш го - разбиваш един стереотип в този момент, че гейовете държат целия свят да харесва хомосексуализма. Което не е така, нали . Гейовете искат на света просто да му е все тая.

Аз точно с тая тактика спечелих един добър приятел, имаше смисъл да се боря за него (не за всеки има, както казах преди) и, така да се каже, му спасих душицата от хомофобското невежество (кат едни мисионери сме значи...)

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: образът на хомофобанови [re: Loretta]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано01.12.04 07:19



Страх ме е, че като свеждаме всичко до секс, подържаме стереотипа, че хомосексуалистите са свръх-сексуални, тоест чукат се безразборно, което пак носи стигма. Може да съм мръсен елитист, но не мога да издържа разговор по темата с човек, който не прави разлика между секс и сексуалност та явно е по-добре да си мълча.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

~Джон Милтън


Тема Re: образът на хомофобанови [re: Loretta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано01.12.04 09:13



Ще ме извиняваш за ВМРО, но тяхната доктрина е съвременен фашизъм - ако ги питаш тях, всички трябва да сме бели, християни и хетеросексуални. Пфу!

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема обвинението в неморалностнови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано01.12.04 19:40



Да се говори за секс не означава непременно да се говори за леко поведение. Това, че някой прави секс, не значи че прави непрекъснато само това и то с който му падне - ако човекът заслужава да се бориш за него, за да го убеждаваш изобщо в нещо, то това си струва да му бъде обяснено.

Но от друга страна, ние никога не можем да избегнем споменаването на секса. В крайна сметка обществото "ЛГБТ" е обединено само по този признак. Ние се борим за признание на човешките ни права в качеството ни на хора, които правят такъв и такъв тип секс - а не в качеството ни на художници, актьори, адвокати или лекари. Т.е. ние не можем да вървим с нещо друго напред освен със секса. И хомофобията не е насочена срещу нашите професии или интелектуални способности или че имаме хоби да събираме марки... а точно срещу сексуалното ни поведение - което включва 2 неща: 1. сексуална ориентация, 2. нашият морал или предполаганата от опонентите ни липса на такъв.

Ако предполагат липса на морал и ни обвиняват в това, разговорът може да се насочи към сексуалния морал на опонента. Ако той е спал с 50 жени и се бие в гърдите с това, как може да нарича неморална мен, която примерно съм била с 5? (примерно! ) Кой е свръх-сексуален и се чука безразборно тогава?
А дори конкретният опонент да не дава такъв удобно използваем пример в това отношение, можем все пак да го предизвикаме да се изкаже осъдително за хетеросексуалните хора, които водят безразборен полов живот. Така той сам ще започне да прави (надяваме се) някакво разграничение между това
с кого и с колко.

There's a devil waiting outside your door...


Тема разграничаващо мислененови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано01.12.04 19:52



Ще ме извиняваш за ВМРО, но тяхната доктрина е съвременен фашизъм - ако ги питаш тях, всички трябва да сме бели, християни и хетеросексуални. Пфу!

зависи кого от тях питаш ;) те са много хора
това ти изказване е все едно някой да каже - "ако ги питаш педалите, всички трябва да сме педали"
и ако е питал конкретно теб, едва ли може да знае, че аз например не споделям това схващане
а ти непрекъснато го демонстрираш в клуба - последния случай беше като препоръча на MI6 да опита анален секс
преди го препоръча и на АЛБАТРОС, за което аз пак реагирах

искам да кажа, не може всички да сме еднакви - всеки си има глава на раменете и мненията на цяла една група хора, особено такава пъстра като нашата, могат да се различават дори по доста важни въпроси

така че ако във ВМРО има хомофоби, това не значи, че "доктрината" на самата организация е такава

същото се отнася и за нас тук.

трябва да се прави разлика между тези неща - между официално изразена позиция на дадена организация и личното мнение на отделни нейни членове
ако искаме другите да го правят за нас (а аз определено искам хетеро-обществото да прави разлика между "исканията на хомосексуалистите" и "исканията на Никам" примерно*), трябва и ние да го правим за тях


---
* Никам, само като пример те давам защото преди време беше вдигнал целия Дир на главата си и беше настроил много хора отрицателно с действията си, противоречащи на нетикета. Не отпочвай сега дискусия по това

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: обвинението в неморалностнови [re: Loretta]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано02.12.04 02:21



Сексът определено е част от картинката, но не съм съгласна, че това обединява ЛГБТ обществото. Обединява ни това, че се влюбваме в хора от същия пол и искаме да живеем живота си с тях. Колкото на мен в момента да ми се струва, че без секс животът е ужасен, опитът ми показва, че идва време, когато сексът и мисленето за секс остават на много заден план. Определено ЛГБТ обществото не съществува заради секса.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

~Джон Милтън


Тема сексуалност и любовнови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор Loretta (notpron)
Публикувано02.12.04 03:09



Влюбването е нещо неизмеримо. Не е и видимо отвън. С кого живееш живота си - да. С кого правиш секс също е обективен факт.
Но влюбването - него само ти си го знаеш.

Това е гледната точка "отвън". Няма социален (обществено различим) статут "влюбен". Има "гадже", "съжител на семейни начала", "съпруг". Всичко това опира до секс. Ако секс няма, статутът е съответно "приятел" и "съквартирант".

Аз и друг път съм спорила - и тук, и в Евата - за отношението между хомосексуалност и любов. Според някои мнения, който прави секс с хора от същия пол, но не се влюбва в тях, не е "истински" хомосексуален. С това съм съгласна само в случаите, когато говорим за актьори, и с еднократен експеримент, от който резултатът е, че се определяш (ти сам) твърдо като хетеросексуален.
Във всички останали случаи не съм съгласна с тази постановка. "Курвалък" (секс без любов) има и сред хетеросексуалните не по-малко отколкото сред ЛГБТ. Но това не прави ЛГБТ с разпуснат морал хетеросексуални или пък асексуални до момента, в който не се влюбят. Не може сексуалността да се определя от любовта, това е абсурд. Сексуалността ти съществува и преди да се влюбиш, и в периодите, когато не си влюбена.

Изобщо, любовта е прекрасно нещо, но за лицето си пред света не можем да я използваме като визитна картичка. След като се запознаем и ни опознаят, естествено дори и по-недосетливите ще се сетят, че и ние сме хора, и ние се влюбваме. Но пред света на визитката ни пише просто с кого правим секс. Обективен, лесно измерим факт.

В противен случай е ужасно объркващо: каква е разликата между любов и приятелство, ако сексът не е замесен?
Защо ти не си просто приятелка с някоя, в която си влюбена, и да правите всичко онова, което най-стандартните приятелки правят - да ходите на пазар, да пиете кафе, и каквото там още. Какво ти липсва в тези отношения? Нали тъкмо сексът? Или нека го формулирам по-общо - еротичните отношения (в случай че решиш да ми заговориш за "длани, които до болка се стапяха сляти...").

mom, he formated my second song



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.