Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 23.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема coming out  
Автор cris4o (непознат )
Публикувано27.11.04 16:33



Abe hora kakvo tolkova razduhvate nechii coming out vse edno e stanalo neshto koi znae kakvo
vseki koito iska i moje da si go pozvoli vinagi go e pravil
no nqkoi chak preigravat s tova
sqkash durjat da se pokajat pred obshtestvoto kato neshto po po
aide stiga gluposti
otlichno znaem che povecheto gaiove v bg da ne govorim za sf
se smqtat za neshto kude kude po High ot heterosecsualnite
tochno e tam problema ako moje da se nareche problem ot nujdata da se pokajesh
ako horata koito ti trqbvat v jivota te priemat takuv kakuvto si za k'vo ti e dsa paradirash
chestno kazano ako se zamislite realno da napravish coming out pred obshtestvoto si e pulen cirk s cel da privlichesh vnimanie i to s nqkva absurda privichka na samiq sebe si
zashto smqtate che horata gi interesuva v chie leglo si lqgate tova e e prekaleno licha tema za da q razvqvash nasam natam
fakta che nqkoi si e priznal che se ebe s nqkoi si ne go pravi nishto drugo osven edna afishirana kurva



Тема Re: coming outнови [re: cris4o]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано27.11.04 20:16



Абе съгласна съм, че въпросът е личен, но има 2 случая, при които приветствам обществен coming out, дори ако трябва с цената човек да жертва свенливостта си по интимните въпроси:

1. Когато действа за и от името на ЛГБТ-обществото в България. Тогава това, че принадлежи на това общество, някак се подразбира и не върви да отклонява дори директни въпроси, насочени натам.

2. Когато е личност с достатъчно силно присъствие в публичното пространство, и смята, че има добър авторитет и като цяло положителен имидж. Тогава неговият coming out е в услуга на хубавата идеалистична цел да се променят обществените нагласи към ЛГБТ-хората като към скандал или отрепки, и уважението към конкретния човек да се прехвърли някак неусетно и постепенно към уважение към ЛГБТ - не повече отколкото уважението, което дължим по принцип на всички непознати хора, но поне не и по-малко!
Т.е. да се работи срещу негативните обществени предразсъдъци.

Специално в случая с политиците, добра стратегия е да го кажеш в началото на политическата си кариера, за да не паднеш после отвисоко с някой компромат, който скандално изведнъж - в най-неподходящия момент - да занимае цялата общественост с това какво се случва под твоите чаршафи, интерпретирайки го както си иска (неизбежно зле, защото такива неща се правят от врагове).
Т.е. с навременен coming out си усложняваш живота в момента, но си спестяваш бъдещи удари под кръста. И заявяваш, разбира се, 2 много важни неща, от които едното е пак с услуга на ЛГБТ:
- че си открит и откровен към хората, следователно могат да ти вярват
- че да си ЛГБТ е ОК и в реда на нещата. Не го считаш за пречка пред себе си. Не го считаш за срамно.
Такова отношение, изразено от публична личност, може да повлияе върху общественото отношение към ЛГБТ. Ако в обществото има достатъчно личности с ненакърнен авторитет, които изразяват открито ЛГБТ-толерантността си (не е задължително самите те да са ЛГБТ), ще живеем в един по-хубав свят.

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: coming outнови [re: Loretta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.11.04 21:49



По добре не би могло да се каже :)))

Само ще допълня нещо дребно - в БГ има твърде много хора, които няма да загубят нищо, ако се разкрият / казал съм ги - Руши, Камен Во, Евгени Минчев, Стратия, Миро от Каризма и др/, но истината е, че все пак не им стиска...
Така че, в БГ все още е много голям проблем да си открит - било пред хората, било пред родителите си...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: coming outнови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.11.04 22:38



Е, то е ясно защо - в Джемини, единствените открити са Деси и Аксиния /евала за което/, но там нямат хора от класата на Иво.

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: coming outнови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.11.04 22:47



Е, то е ясно защо - в Джемини, единствените открити са Деси и Аксиния /евала за което/, но там нямат хора от класата на Иво.




Тема Re: coming outнови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.11.04 22:59



Павка, и ти ли почна да се хилиш истерично тогава, когато трябва да кажеш нещо смислено? Да не би и ти да мина на диазепам като някои други?

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: coming outнови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.11.04 23:13



Що, бе.Нали разказваш вицове. Що да не се смея



Тема Re: coming outнови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.11.04 23:17



Ох, забравих, сега освен хлапетата и ти си в Джемини. Дали и тук има виц?

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: coming outнови [re: mizrahi]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано27.11.04 23:21



Натъртва се постоянно за класата му. Държиш да втълпиш, че въпросният Иво е с нещо над останалите. С какво?



Тема Re: coming outнови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.11.04 23:24



Сложил съм го в италик.



Тема Re: coming outнови [re: BBourgas]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.11.04 23:32



Е, не "повече от останалите" в надутия смисъл на думата. Просто за годините си е постигнал много, интелигентен е и целеустремен... Като го сравня с други, оставам с впечатление, че сравнението между него и някои от членовете на любимата ти организяция не е в полза на Джемини...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: coming outнови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.11.04 23:33



Павката разказва вицове, които само на него са му смешни. На другите им се реве от тях...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: coming outнови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.11.04 23:40



Вицът беше твой. Аз просто го цитирах.



Тема Re: coming outнови [re: mizrahi]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано28.11.04 00:05



А защо сега вмъкна "редовното" сравнение с Джемини?

П.С.: "любимата ти организяция" За какво намекваш? Избрал съм я по качествни показатели, а не защото имам приятели и познати в нея.



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано28.11.04 10:39



еее милата. Изкара ме в творчески застой.


Най-малкото че сам си изкарва хляба. Нещо, което не може да се каже за теб.
1. Работя.
Че гради и политическа кариера съвместно със собствение си бизнес, което не може да се каже за вас в Джемини и особено за теб.
2.Не е ясно защо намесваш Джемини? Моите цели са различни от това да градя политическа кариера съвместно със собствен бизнес.
Че е открит човек с име и лице, нещо, което не може да се каже за теб.
3.Открит човек с име и лице? Научих за него случайно от мизрахи, който ми прати бележка да гледам Нова ТВ една сутрин. За съжаление не можах, защото бях на работа. А до тогава с чие лице се е представял? Какво означава открит човек? Дай ми критерии.
Че е минал тийнейджърската възраст, нещо, което не може да се каже за теб.
4.Няма да коментирам
Че има добро образование, нещо, което не може да се каже за теб.
5. Нещо, което не може да се каже за мен. Засега... Остават ми 2 години и ще!

Та в какво му се състои класата? Имам много приятели, които ако трябва да го сравнявам с него, отдавна са го задминали. Не ме драzни това което е и това което е постигнал, а като цяло вашите приказки, чрез които искате да го изкарате нещо уникално, нещо неповторимо и нащо над останалите

Редактирано от BBourgas на 28.11.04 13:34.



Тема Re: coming outнови [re: mizrahi]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано28.11.04 14:30



Когато правиш публичен coming out (в медиите) трябва да имаш предвид и това, което близките ти ще преживеят. В известен смисъл и те са въвлечени в този coming out и ако те самите не са готови за него, т.е. не са приели хомосексуалността ти по начина, по който ти си я приел, тогава твоят coming out може да се окаже жесток за тях.

Т.е., може да се окаже, че ти си помагаш а кариерата и правиш нещо благородно за ЛГБТ обществото, но поставяйки в много лошо положение близките си. А доколко е благородно да правиш неща, които не са добри за близките ти, не знам... За мен това е много неясно... Може би, ако си много силна и влиятелна (и богата) личност, тогава е ОК.

Редактирано от jaytee на 28.11.04 14:35.



Тема Re: coming outнови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.11.04 17:13



Но само ти си се смееш на него...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.11.04 17:16



Разбирам те, но съгласи се - Животът си е твой и не зависи от одобрението на родителите ти. Ако оставиш на тях, те никога няма да ти кажат "Браво мойто момче, гордея си че си го слагаш отзад...". Ти си такъв, какъвто си - за останалите, те ще трябва да те приемат, но само след като заявиш какъв си... Иначе ще си играете на криеница...

Аз мисля, че в БГ основния проблем с коминг аута е да кажеш на родителите си, останалото е лесно.

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано28.11.04 17:20



Абсолютно си прав, особено ако ти си в София и заявяването ти не е кой знае какъв проблем, а родителите ти живеят някъде из страната, в някой малък град, в който вестта за това, че си педераст може да съсипе живота им ---- или да ги направи популярни :-))



Тема Re: coming outнови [re: ANEW]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано28.11.04 17:29



Абе, я не говорете глупости, бе страхливци! Членовете на Джемини са страхливи и скрити... ако това не е поредния скандален факт, здраве му кажи.... Той даже и тоя комунист Иво не Ви бил член, леле ле еле ле ! Представяте ли си? Хе хе хе - какво да говорим за Джемини - даже и той не е сред ВАС!

Той все пак сега е най известния сред нас гей -освен него и Куркински, Васил Найденов и май за други публични не се сещам....
И кой от тях е в гей движението? Никой? Кой от тях би се съгласил да води гей парада? Ами май никой ако Джемини е отпред!

Пък за родителите - ми квито децата такива и родителите! Крушата не пада по далеч от дървото! Страхливи деца се раждат от подобни комплексирани родители! Не мога да разбера какъв проблем може да имате с родителите си - ми нали сте техни деца и те са ВИ раждали - ако нещо не им харесва могат да се сърдят единствено на себе си. Що за проблем!?!?



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано28.11.04 23:01



Те Джемини са спец по тия неща! Нямат равни...



Тема Re: coming outнови [re: BBourgas]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано28.11.04 23:04



Хей, ако ти смяташ себе си за нещо и за човека на Джемини в Бургас - дай телефона си - мога да ти уредя едно интервю в бургаски вестник - да се представиш за лицето на Джемини и да популяризираш организацията в твоя си регион! Можеш да ми го пратиш като лично съобщение! Или направо да ти я пратя журналистката в клуба дето работиш? Или не искаш?
Нали все ме обвинявате че само приказвам - ами хайде сега искам и нещо конкретно да направя!



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано28.11.04 23:19



Абе какво толкова чудно има в това, че работя? Не на този етап не се издържам самостоятелно, но не виждам нищо лошо в това.

Не виждам и нищо лошо в това че съм наемен разботник. Все пак за възрастта на която съм, работното време и заплащането, което получавам е доста добро. И несмятам, че човек задължително се счита за преуспял, щом има частен бизнес...Изобщо не се притеснявам от това дали шефът ми ще разбере или няма да ме разбере. А ако ме изгони заради сексуалността ми знам как да защитвам правата си. Все пак, елия, живеем в 20-ти век, повечето хора се набират заради знанията и работата, която умеят да вършат.

Не смятам, че страницата ти е някаква медия. По-скоро място с интересно четиво за лесбийки, място където да се самоутешават и да си говорят колко възвишена е била Сафо, да помагат на нещстните бисексуални момичета да намерят "правия път" и място за завъртане на интриги за територията на София и страната. Още нещо-та дори част от пишещите статии не влизат с истинските си имена, а с псевдоними, апък ти ми говориш за къмин' аут-и...Нека ти припомня КОЛКО ПЪТИ си казвала, че страницата ти е предназначена САМО ЗА ЖЕНИ. Дори и форумите са програмирала да се обръщат в женски род към посетителите. Така, че място аз там нямам. Ако е нужно да бъда представен като гей-член на Джемини ще бъда представен на страницата на Джемини със своето становище, а не в мелодраматичната страничка на лесбийките да обяснявам какво е положението при мъжете в Бургас.Нещо повече-досега не си се свързала с мен и не си искала лично от мен нищо подобно, а само вдигаш шум във форума колко не ми било стискало...Нещо стандартно и напълно в твой стил-важното е показност да има!

Моите приятели с невъобразимо много качества, както иронично изкоментира, нямат за цел да "пищат" наляво-надясно че си падат по-мъже. Не е задължително навсякъде и по всяко време да се досажда със сексуалните предпочитания на някого,защото ефектът всъшност е обратен. Все пак това е лична и интимна тема.

Забравяш нещо. Той далеч не е първият. Преди него са много други, включително и ти... Защо се опитвате да го "рекламирате" и да насаждате мнението, че той е специален? Все пак попитах с какво е по от останалите? Да не би да пикае дизел?



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано28.11.04 23:24



Явно информаторите са ти изостанали доста. От юни не работя в компютърния клуб.
Разбира се, че съм съгласен. Само при едно условие. Ти също да присъстваш и да ни вземат интервютата паралелно. е?

Редактирано от BBourgas на 28.11.04 23:26.



Тема Re: coming outнови [re: mizrahi]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано28.11.04 23:34



Не, нямах предвид одобрението точно. По-скоро това, че след като направиш публичен coming out по телевизията, да кажем, на другия ден майка ти ще се сблъска с отношението на съседи и колеги, за което няма да е подготвена психически. Ти се приемаш сам като гей и може би ще бъдеш сред хора, които те приемат като такъв, ами ако тя не е сред такива хора?



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано28.11.04 23:38



Тези претенции към хората да бъдат по-смели можеш да ги имаш само, ако публично ти обявиш кой си! Докато си анонимен, претенциите ти звучат смешно.



Тема Re: coming outнови [re: BBourgas]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано28.11.04 23:43



Ти условия на мен не можеш да поставяш! Много си малък наемен работнико! Аз в Бургас нямам работа, и няма как да идвам заради пищялка като теб! Но защо съм ти аз - бургаската общественост има нужда от теб - представителя на Джемини!
Това момче е много повече от теб дори само на пръв поглед, но нали не е от Джемини, вече Ви е враг! И наистина е първият - повярвай ми, политиците ни също го признаха! Няма други, засега! Разбира се говорим за сериозни хора, а не парцалеси от градинките! На теб колко пъти от медиите ти обърнаха внимание? Колко пъти те потърсиха? Кой се интересува от теб? Дори сега - ако се появиш в този вестник, заслугата ще бъде моя, а не твоя!
Не знам кой пикае дизел, но има много по различни, успели и силни хора от теб! Те са милиони в България - тези над теб! Все пак ти си още на дъното! Дано изплуваш, но сега не си! И затова няма как да разбереш какво става по света!
Абе какво да говорим, една екскурзия не можеш да си позволиш, а чакаш от Джемини да те заведат! Не те ли е срам - работещо момче, а други ти плащат разходките?



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано28.11.04 23:44



ББургас си е показал лицето по медиите и определено няма нужда от теб да му изпращаш журналистка. Виж, ако ще му пращаш журналист, не искам да се меся. Извинявай, ББургас за намесата!



Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано28.11.04 23:46



А майка ти кого обича и на кого държи? На теб или на колегите и съседите? Защо разсъждавате по този комлексарски начин, бе?
Досега няма майка отказзала се от детето си, па макар и да е гей, а тя хомофобка! Стига с тия комплекси и криеници! А европейките да не са по добри майки? Или пъкса по недоразвити?



Тема Re: coming outнови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано28.11.04 23:52



Не съм казвала, че има нещо срамно в това да работиш. Само че едно е да работиш, съвсем друго и много повече е да имаш успешен свой бизнес и да го ръководиш сам. С това политика е повече от теб. Нали пита с какво е повече от теб.

Чудесно е да не се притесняваш от шефа си. Особено когато не се притесняваш, защото той не знае. С това политика също е повече от теб.

Това за сайта ще го пропусна. Разбираемо е. Доколко е медия - ще се види.

Политика е първия политик. А не първия разкрил сексуалността си. Ако не можеш сам да разбереш с какво е по от останалите... мен включително, значи е още много рано да кандидатстваш за име в средите.

Хайде със здраве.

Редактирано от eлия на 28.11.04 23:55.



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано28.11.04 23:52



Ако някой те обича много, това не означава, че можеш да се възползваш от обичта му и да го нараниш, очаквайки, че любовта му към теб ще се окаже по-силна. Доста е незряло и детинско... какво да ти кажа...



Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано28.11.04 23:54



Това съм го пропуснала... Би ли дал повече инфо по случая?

Редактирано от eлия на 28.11.04 23:56.



Тема Templateнови [re: advocatte]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.11.04 23:57



Понеже съм изпълнен с възхищение срямо гражданската ти позиция на възмутен елитен ... ти предлагам един темплейт, който можеш да попълваш,когато искаш да пуснеш нов постинг в този форум.

Инструкции за употреба - напиши хубави неща на мястото на многоточията,когато изреченията започват с "Аз" и плюй до дупка в другите случаи!

Темплейт:
......................, бе копелета! Аз .....................! ................!!! .................!! Аз ....................!!! ............................. на съд!!!! Аз ..................................! ........................!!!.................................!! .................................................., мошеници!!! Аз .....................................................!

P.S. Не ми каза на каква дрога си...



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.11.04 23:59



Дефинирай "политик".



Тема Re: coming outнови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 00:05



А ти как дефинираш себе си? Какъв ти е дохода? Защото това е най голямият критерии за успех! Та?



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 00:05



Имах предвид, че лицето му го има в Интернет за тези, които се интересуват. Не е анонимен подобно на advocatte или мен, например. Но докато аз нямам претенции към анонимността на някой, наричайки го страхливец, avocatte има. На теб нищо не мога да ти кажа, защото ти не си анонимна. За което имаш моите възхищения! Не всеки го може.



Тема Re: Templateнови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 00:10



Пак продължаваш с простотиите си - а има конкретни въпроси към теб! Не е нужно да съм направил каквото и да е за ЛГБТ за да питам, нали? Аз никога за миг не съм казвал че съм направил нещо - напротив още в началото казах обратното!
Не мога да разбера безсрамието Ви да си мълчите и да не отговаряте на въпросите? Това да кажеш истината на някой не е обида. Как да ти кажа, каквото и да е като ти наистина си боклук! Ама пълен боклук! Това не е обида, ами истина! И не е само мое мнение, а и на други! Е, не на много щото малко те познават!
Но за теб е по удобно да се обиждаш вместо да отговаряш на въпросите!



Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.11.04 00:12



Мдаааам, това наистина е сериозен проблем. Когато родителите научат, те по някакъв начин ще се справятс мисълта. Сигурно няма да им е лесно, но ще се справят. Но това, което ще преживеят при сблъсъка с хомофобията трудно ще го преглътнат... Наистина не знам дали имам правото да подлагам баща ми, койтоживее сам в едно градче на 500 километра от София на всичко това... Всъщност се надявам, че не се е налагало да преглъща много тежки шеги и лафове. Някак си нямам право ...



Тема Re: Templateнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.11.04 00:14



Според него ли? Мизрахи почна с коментарите. А всъшност мненията просто си бяха смешни...



Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано29.11.04 00:15



Никой не иска всеки да го може.... Всяко нещо с времето си.. нали за това работим... да го може всеки...

Би ли ми посочил къде му има лицето.... държа да го видя. Ако знаеш и името на този човек - ще е чудесно.
А иначе за адвоката си прав... А за теб.. де повечето анонимни да бяха като теб. Тогава аз например щях да се радвам на гейовете... а не да ме е гнус сега от педалите.
А... забравих.. за мен не си анонимен. И съм ти благодарна за помощта тогава.

Редактирано от eлия на 29.11.04 00:16.



Тема Re: Templateнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.11.04 00:18



Защо И той? Аз него питахи преди. То е явно, че е на дрога...

Аз ако вляза в СДС това не ме прави политик. Никой досега не мие казал в ккаво точно се изразява политическата му активност. Това, че е член на БСП не е голям плюс в моите очи, дори напротив.
Все пакнемога да отрека, че той беше повод БСП публично да се застъпи за правата на ЛГБТ хората.Все пак Партията направи това с половин уста. Затова аз се надявам да видя конкретни дела на Ивелин в тази насока.



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.11.04 00:25



Виж, мен както и много други не можа да ме убедиш, че той е нещо повече от нас. Всичко, с което може да се изтъкне е това, че е политик. И нищо повече. Ще кажеш ама той сега изгря, чакай и ще видим. Нужно ли е да давам впечатленията си от политиците като цяло? Дори се получава обратният ефект, просто ми направи кофти впечатление...

И още нещо. Кандидатствам с име в средите? Лелеее, че аз ако го правих, нямаше да се подвизавам в форумите. Ти взимаш ли всичко тук насериозно, включително отговорите ти на никам, които пишеш само когато ти изнася или предпочиташ живия контакт и разговора очи в очи? Хахахаха



Тема Re: coming outнови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 00:27



Атакааааа! Председателя на Джемини се страхува от реакцията към баща му! Браво! И от теб очакваме .... Бе какво да чакаме от страхливец! Ми тези дето се подиграват на баща ти не биват ли затапвани? Баща ти кво - мълчи ли си? Ма как забравих нали си му син - и той като теб, мълчи комплексирано и търпи да го мачкат!
Но ти си свикнал - гонят те от сауната щото си педал и ти си мълчиш! че и не подкрепяш делото! Божеееееееее! Първото гей дело за дискриминация не се подкрепя от Джемини!?!?!??!?!??!?!?!
сега разбираш ли що не ставаш за тая работа и що си боклук!



Тема Re: coming outнови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано29.11.04 00:28



Сигурна съм, че политика дори не подозира за твоето съществуване и че няма намерение да те убеждава в нищо. Както й да е.

И не мога да разбера ти къде другаде освен във форумите имаш изобщо възможност да се подвизаваш? Отговори си сам.

Редактирано от eлия на 29.11.04 00:29.



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.11.04 00:34



Някакъв активист на някаква партия "признал"/подчертавам признал/, че е гей. Е И? Какво от това? Какво следва от това? Нещо да е казал конкретно, или просто се самонавиваме и чакаме наивно да се случи нещо като следствие от друго нещо? Иначе вече е обожествен...Бър-р-р-р
Хаха, рабира се, че не подозира, че съществувам, както и за много други гей хора... Но това в случая не е важно. По-важно е какво ще се случи след това. Пък много важно че е първия, дано не е последния!

А аз къде се подвизавам... абе не се безпокой, има къде!

Редактирано от BBourgas на 29.11.04 00:41.



Тема Re: coming outнови [re: Nikam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.11.04 00:35



ЯЖ!!!



Тема Re: Templateнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.11.04 00:40



БСП няма да признае политика, ако цялата общност не е плътно зад гърба му.
Това не стана ясно.



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.11.04 00:44



Току що ти поръчах поздрав по радио Веселина с "I Got High".
Пусни си радиото....
Ако не разбираш английски,ще ти поръчам "Горе на черешата"




Тема Re: coming outнови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 00:49



Нали не мислиш, че слушам такива програми?!
А ако ти наистина ги слушаш - още веднъж доказва нивото ти!



Тема Re: coming outнови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано29.11.04 00:55



Не казвам, че няма къде. За всеки се намира къде да се подвизава... Едни в Палати, други във Вертепи.
Удобно ми е, че пишете така за политика вие от Джемини. Когато някой ден се срещна с този човек и той започне да ме убеждава как трябва да сме обединени, ще му покажа писанията ви и ще го оставя да мъдрува над пътищата за и смисъла от обединение.

Редактирано от eлия на 29.11.04 00:57.



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.11.04 01:01



Елия, това си е мое лично мнение, а не общо на организацията в която членувам. Говорих за самонавивки и наивни очаквания, е явен пример си ти:
Когато някой ден се срещна с този човек и той започне да ме убеждава как трябва да сме обединени, ще му покажа писанията ви и ще го оставя да мъдрува над пътищата за и смисъла от обединение.



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.11.04 01:55



Удобно ми е, че пишете така за политика вие от Джемини. Когато някой ден се срещна с този човек и той започне да ме убеждава как трябва да сме обединени, ще му покажа писанията ви и ще го оставя да мъдрува над пътищата за и смисъла от обединение.
Как бързо надуши възмжността да се врътне интрига. Стара интригантка си ти, стара...



Тема каминг аут пред родителинови [re: cris4o]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано29.11.04 01:57



По повод изразеното по-горе опасение, че каминг аута на обществените личности може да засегне техните родители, ако те не са подготвени предварително за тази стъпка - искам да коментирам.

Да правиш обществен каминг аут без да си предупредил и подготвил близките си може наистина да се окаже неетично към тях. Аз не знам дали такъв е случаят с Ивелин, но и да е такъв, това си е само и лично негов проблем.
Все пак мога и да разбера, честно казано. Всичко зависи от отношенията, изградени вътре в семейството. Адвокат не е прав да обвинява родителите в хомофобия и нежелаещите да се разкрият пред тях - страхливци. Пред родителите имаме поне 2 бариери за преминаване, не само една: преди да признаем хомосексуалността си, трябва да признаем сексуалността си изобщо. А тези въпроси са трудна тема, в много семейства дори табу. Все пак ние сме техните деца и в много отношения си оставаме такива. Особено когато те самите предпочитат да ни смятат за такива.

Има и либерални родители, които говорят спокойно и открито с децата си за секс (по принцип). Но мисля, че повечето не са такива - че темата ги притеснява и я избягват.

Представи си хетеросексуална жена. Може ли да каже на майка си, че харесва да прави орална любов? Или че ползва вибратор? Или че е правила секс в телефонна кабина?
За някои неща не просто е трудно да се говори, то няма и нужда. А хомосексуалната любов, освен че се "държиш за ръка" с някой дето е от твоя пол, директно предизвиква асоциации за това какво точно правиш, като правиш секс с него.
А никой не иска родителите му да си го представят детайлно как прави секс.
Както не искаме и ние да си представяме точно как родителите ни правят секс.
Нито искаме комшиите да знаят към какви сексуални практики имаме предпочитание.
Всичко това е много голяма бариера. Аз не знам някоя жена политик да е заявила, че й харесва да прави анален секс например. И никой не очаква от тях да го кажат, това е толкова интимно, че няма къде повече.
Но ако мъж политик каже, че е гей, той не казва "държа се за ръка с друг мъж и се гледаме в очите". Той казва именно "аз правя анален секс". И това няма как да се избегне.

Т.е. каминг аута включва разбиването на 2 табута едновременно, които нямат нищо общо с хомосексуалността:
- табуто да се говори изобщо за секс - а най-вече от политици (от арт-персоните го очакваме)
- табуто да се говори за конкретни сексуални практики - при това различни от "стандартната"

Ако някой направи тези две огромни крачки, до това да каже и с кого са му предпочитанията да прави секс, е просто една малка стъпка. И едва там се намесва евентуалната хомофобия като фактор.

Затова за мен трудното в каминг аута не е в последната крачка, а в първите две.

Това важи както между деца и родители, така и между политици и общество.

За да е лесен каминг аута, трябва обществото да е дорасло да си говори за секс спокойно и да го приема за нещо естествено. После: да е дорасло да приема за естествени разнообразни практики, които така или иначе много хора правят, но за които никой не говори.
И на трето място, въз основа на тези две неща, хомофобията почти ще е изчезнала и за нас остава само да я доподритнем още малко за да се разкара съвсем.

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 02:32



Благодаря ти за хубавите думи! Не, не мога аз да посочвам лицето му и снимката му. Той ако иска може да го направи, а който иска може да ги научи с минимално услие и без моя помощ (сигурен съм, че ти ги знаеш).



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 02:36



Аз се хващам на бас, че ти слушаш гей радиото!



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 02:39



Браво!

Да... аз повече бих харесал един председател на Джемини, който се притеснява за реакцията към баща му, отколкото, коравосърдечен човек като теб.



Тема Re: Templateнови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 02:57



Ох, това цялото нещо има и друга страна... Може на БСП да и трябва политик-гей, с който да впечатли западните си партньори. И за БСП ще е идеално, ако политикът-гей е признат от всички гей организации. Малко ми е жал за момчето, ако несъзнателно е въвлечено в нечии игри...

Относно въпросите какво е направил като политик... Ами на политика работата му е да не прави нищо! :-)



Тема Ивелиннови [re: cris4o]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано29.11.04 03:04



Някои от вас омаловажават каминг аута конкретно на Ивелин, защото Ивелин все още е младо лице в политиката и не е много известен. Почти няма политическа кариера зад гърба си, по-скоро е заявил намерение за такава.

Други, обратно, търсят идеалистичност там, където не е нужно да я има - преживяват неговия каминг аут като извършен в услуга на ЛГБТ-обществото.

Ами сега... да си признаем, събитието не е като да се е открил Президента или Министър-Председателя.
Ивелин е младо лице и съвсем на старта, т.е. почти, дето се вика, не е политик все още (поне не се е прочул с друго - като политик - освен с това, че е гей).

И в никакъв случай не приемам просто така, че водещият му мотив е да направи услуга на всички нас. Напротив, решението му за каминг аут е изключително в полза на личната му кариера, според мен.

Но това е съвсем ОК. Разбира се, че всеки гледа най-вече личните си интереси.

В интересите на всеки гей обаче влизат и интересите на всички нас - да няма хомофобия в обществото ни.
И по тази причина имаме общи интереси с Ивелин.

Не е нужно да му благодарим за това, че се е открил. И не сме неблагодарници, ако не го обсипем с внимание и интерес.
Но не е нужно и да си затваряме очите за положителните последствия, които откриването му могат да имат за ЛГБТ-обществото (виж първия ми постинг по-горе). Напротив, ЛГБТ-организациите могат да яхнат вълната, докато я има (не знам дали все още), и да вдигнат малко медиен шум и около себе си - тъкмо въпросът е станал актуален.

И да, Ивелин не е Президентът. Но и не е нужно да е. Нали все отнякъде трябва да се почне. Надяваме се да го последва втори, трети политик, постепенно да стигнем и до ниво "председател на народното събрание" да може без притеснение да каже "аз съм гей". Бавно и постепенно стават тия неща, не отведнъж. И е хубаво, че вече първата крачка е направена - колкото и малка да е. Не е незначителна!
Защото Ивелин не е толкова важен, че да накара обществото да преосмисля ценностите си - вярно е. Но е достатъчно важен, че да позволи на други да стъпят на раменете му и да се осмелят и те да се открият. Така ще дойде промяната.

И последно - много важно наблюдение, изразено от Елия: ЛГБТ-обществото трябва единно да застане зад Ивелин. Съгласна съм с нея.

Това е особено важно ако БСП в момента се колебае как да се отнесе към въпроса и дали да го пренебрегне, да го смрънка някъде, и да го тикне в някой ъгъл, или напротив, да му обърне внимание, за да се възползва от тази нова про-европейска перспектива, с каквато досега не е оповестявала, че се занимава. (А доколко самата БСП подкрепя Ивелин? Някой може ли да даде информация? Не следя добре пресата.)

ЛГБТ-организациите са тези, които могат да демонстрират, че интерес към темата има, че ЛГБТ-общество има, и че за БСП ще е добре, ако се обяви за партия, работеща за толерантност.
Ако всички ЛГБТ-организации застанат зад Ивелин, това ще заздрави неговите позиции в БСП и ще й помогне да не отчете откриването му като грешка, а като добър ход.
От своя страна, ние имаме интерес Ивелин да напредва в политическата си кариера: все пак той се ангажира (в интервюта) с проблемите на ЛГБТ и очаква, че ще бъде наш естествен лобист - т.е. знае, че ние ще имаме определени очаквания от него и ще следим решенията му да отговарят на нашите интереси.

Т.е. в отношенията БСП - Ивелин - ЛГБТ общество мисля, че най-плодотворно ще е, ако спазваме принципа "помогни ми, за да ти помогна и аз".
Трезво и без залитания нито в едната, нито в другата крайност.
Дали съм права, не знам.

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 08:34



Хе-хе-хе
Аз никога не съм се съмнявал в това, че харесваш сегашния председател! Въпрос на вкус и стил! Това, че се притеснява за баща си е толкова скандално? А как ще помага на другите като самия той е страхливец? Ами тия в Европа ако научат?



Тема Re: Ивелиннови [re: Loretta]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 08:44



Да, много си права Лоррета!
Но как Джемини да застанат зад Ивелин след като те го считат за враг! Само дето не е от тях! И не им се кланя! Ама те чуват ли се кво говорят! Ми той ако се хване може да ги разсипе, те се комплексират от него!



Тема Re: Ивелиннови [re: Nikam]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 08:56



Да, хубаво, че го публикува....
Сега нали всички виждат колко жалки са Джемини! защо са срещу него? Срещу кое точно?
Ми той е първият който открито говори за ЛГБТ проблеми на толкова висок глас в 24 часа и Труд - където аз пък четох!
Нали се сещате колко жалък и смешен ще бъде председателя на Джемини ако седне до този човек! Той няма с какво да се похвали! Човека си изкарва сам парите, а от Джемини чакат пари от Европа и си ги присвояват!
Ако Джемини искаха да направят нещо освен да присвоят 150,000 ЕВРО, щяха да се срещнат с момчето, ама вместо това го обявиха за враг! Браво...



Тема Re: Ивелиннови [re: advocatte]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано29.11.04 09:23



Не го считат за враг.
Просто не смятат, че е нужно да му оказват специално внимание. Така ми изглежда на мен, като чета темите тук.
И като всички сте хукнали да оказвате върху тях такъв натиск, трябва да знаете, че е естествена реакция на човек да се отдръпне, като го натискат.

И на мен да ми проглушавахте ушите с това как очаквате от мен едва ли не да ходя да целувам нечии ръце просълзено, и на мен нямаше да ми е приятно. Даже, ще ти кажа, бих се заинатила и бих се дръпнала още повече, отколкото при нормални обстоятелства.
Не знам дали при тях е такъв случаят, говоря за себе си.

А ти стига вече си ни обяснявал колко са ужасни Джемини. Разбрахме мнението ти, а ти от доста време не казваш нищо ново. Искам да кажа, прочетох и в другите теми какво мислиш и няма нужда да ми го казваш пак.

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: Ивелиннови [re: Loretta]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 09:30



Хубаво, ама само не ме съветвай какво да казвам! Това беше в комузма. Сега има свобода на изказа - особено пък тук! Който не харесва - да не чете!
Тя истината казват много, ама много боляла!
Джемини да се дърпат колкото си щат - губят само те!
Защото ние обсъдихме хубаво момчето, ама нали се сещаш един ден като му дадат да прочете мненията тук как ще се отнесе към Джемини!



Тема Re: Ивелиннови [re: advocatte]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.11.04 09:44



Как ти хрумна, че Джемини счита Ивелин за враг?



Тема Re: Ивелиннови [re: Loretta]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.11.04 09:51



Не смятам,че се омаловажава това, което е направил Ивелин. Както вече казах, аз оценявам този акт точно толкова, колкото трябва.Напълно съм съгласен с това,което си казала по въпроса. И си мисля,че оттук нататък зависи от него да ни покаже, че има идея и стратегия за работа на политическия "фронт".
Няма причина Джемини да не застане зад него и да не го подкрепи в конкретните действия,които той реши да предприеме. Засега сме в очакване да разберем какви ще са те.



Тема Re: Ивелиннови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 10:02



И ти как си мислиш, че той точно на теб ще дойде да ти споделя намеренията си - на компрометираната Джемини? Не ми се вярва!
Усещаш ли пак как мислите като Велики и незаменими! Вие с 19 човека зад гърба си и той?!?!? Ами не мисля, че сте в позиция да идва при Вас той нито да проявява инициатива! Бих се учудил да приеме среща, дори и Вие да го викнете, особено ако някой му покаже писанията тук. Не би си рискувал имиджа за срещи с компрометерани организации като Вашата! Поне на мен не ми се вярва!
А че го обявихте за враг - е вярно прочети по-горе, сигурно си забравил или искаш да се измъкнеш, но е късно, написаното остава!



Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.11.04 10:35



Нима цял живот ще се спираш да направиш нещо, което смяташ за правилно, само и само, за да не нараниш някого? То това е често срещано явление и не само в гей средите - много деца пропиляват живота си, опитвайки се да изпълнят мечтите на родителите си...

Аз съм съгласен - за предпочитане е майка ти и баща ти да са предупредени, че си гей и че ще излизаш по ТВ, ама това какво мислят не трябва дате спира - животът си е твой...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Ивелиннови [re: Loretta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.11.04 10:40



Мда, но имай предвид, че ако един Президент или един Министър-председател се разкрие, това ще е край на кариерата му, дори в една много демократична страна, не защото е гей, а защото е лъгал хората и е разигравал театро с жена си идвете си ухилени деца...

Това, което направи Ивелин е полезно - той има амбиции в политиката и започва начисто. След време може и да се кандидатира за президент и може и да го изберат - честно, без компромати...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Ивелиннови [re: Loretta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.11.04 10:43



Ами и в двата смисъла. Аз имам всичките вестници, ако искаш, ще ти ги дам :)

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Templateнови [re: prinyo]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано29.11.04 10:50



В темплейта си забравил да добавиш: 150 000 EUR са похарчили - ПОЗОР!!!



Тема Re: Ивелиннови [re: mizrahi]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 11:09



Той може и да се кандидатира и за Президент, пък може и да не се кандидатира, все едно. Но и в двата случая нали се сещаш тези мушмороци с мненията си къде ще са - или на стълбите или в тоалетните....



Тема Re: Ивелиннови [re: advocatte]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано29.11.04 11:18



Защо мислиш, че Джемини счита Ивелин за враг! Аз лично се запознах с него миналата седмица точно в офиса на Джемини и не смятам, че прехвърчака каквито и да били искри на напрежение или нещо такова, напротив!



Тема Re: Ивелиннови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано29.11.04 11:59



Благодаря :) Като се върна, ако все още ме вълнува толкова живо темата, ще се възползвам.
Но все пак да си призная, че съм много на настроения - бързо се паля, но и бързо ми минава. Та може тогава съвсем друг вятър да ме вее и хич и да не ми е до Ивелин.

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: Ивелиннови [re: ANEW]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 19:56



Стига с тия интриги! Пак искате да си приписвате чужди постижения! Не вярвам момчето ако наистина е свестно както пише тук и в пресата да дойде точно във Вашия офис! Стига сте лъгали! И сигурно само Вие сте си го видяли там!



Тема Re: Ивелиннови [re: advocatte]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.11.04 20:03



Колега, в интерес на истината бяхме в офиса на Джемини по тяхна покана за Кино вечерта. Не бяхме там в някакво официално качество, а просто като редови гейове, изгледахме си филмчето в приятна компания и си тръгнахме...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Ивелиннови [re: mizrahi]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 20:06



Ами грешка! Че сега ще си го пишат актив, че и техен член ще го направят!



Тема Re: Ивелиннови [re: advocatte]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.11.04 20:10



Е, то по принцип няма лошо хем да е в УС на Куиър България, хем да е член на Джемини. Може би ще доживеем времето, когато Гей организациите ще работят съвместно до степен, в която всеки ще помага на всеки, включително и с членство...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Ивелиннови [re: mizrahi]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 20:15



Той е член на фондацията?!?!?!?!
Е, ясно е защо им е враг! Те никога не биха го поканили за член на Джемини! НИкога! Толкова им е плитко езерото!
макар, че да се чудиш как може такъв човек да не е член на Джемини! Ама сигурно не може да похарчи 150,000 ЕВРО на вятъра!



Тема Re: Ивелиннови [re: advocatte]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.11.04 20:20



Е, то лесни пари лесно се харчат...

Не мисля че им е враг, поне Иво не ги възприема така. Те отсвоя страна не са го обявили за Персона нон грата, само дето не му обръщат никакво внимание:) И правилно - кой е той, какво като е направил някакъв си "първи политически коминг аут"? Както виждаш, в сравнение с всичко постигнато от Джемини, това е нищо работа :)

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Ивелиннови [re: mizrahi]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 20:23



Ако трябва да бъдем искрени, като се замислим той само с една своя дума постигна колкото Джемини за години време и за 150,000 ЕВРО!

В общетвото, не ЛГБТ, стана поне толкова популярен колкото и Джемини! Зад себе си има сериозна политическа сила /колкото и аз да ги ненавиждам/. Стана симпатичен и на много гей и лесбийки!
А какво му трябва повече?!!?



Тема Re: Ивелиннови [re: advocatte]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.11.04 20:47



Ами, трябва му подкрепата на всички Гей оргнизации а защо не и едно депутатско място :)

Знаеш ли, най странното разсъждение, което съм чувал беше по този повод. Говорихме си с приятели за това, дали Иво трябва да се кандидатира за депутат и един приятел вика "Аз съм против да става депутат, защото е гей...Това е дискриминация срещу хетерото"...

За мен това си е чиста автоцензура... Разбира се, да има квоти за гейове, примерно 10 броя гей в парламента е дискриминация, защото ние имаме интерес да вкараме 100, а защо не и 240, стига да можем :) Нормално е всяка ОБщност да търси начин да бъде представена в парламента, където може най пълно да защити интересите си. Редно и нормално е също да се стреми към всичко, което може да получи, без да си поставя сама ограничения - то хетерото сами ще ни поставят с гласовете си...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.