Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 26.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.11.04 01:01



Елия, това си е мое лично мнение, а не общо на организацията в която членувам. Говорих за самонавивки и наивни очаквания, е явен пример си ти:
Когато някой ден се срещна с този човек и той започне да ме убеждава как трябва да сме обединени, ще му покажа писанията ви и ще го оставя да мъдрува над пътищата за и смисъла от обединение.



Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.11.04 01:55



Удобно ми е, че пишете така за политика вие от Джемини. Когато някой ден се срещна с този човек и той започне да ме убеждава как трябва да сме обединени, ще му покажа писанията ви и ще го оставя да мъдрува над пътищата за и смисъла от обединение.
Как бързо надуши възмжността да се врътне интрига. Стара интригантка си ти, стара...



Тема каминг аут пред родителинови [re: cris4o]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано29.11.04 01:57



По повод изразеното по-горе опасение, че каминг аута на обществените личности може да засегне техните родители, ако те не са подготвени предварително за тази стъпка - искам да коментирам.

Да правиш обществен каминг аут без да си предупредил и подготвил близките си може наистина да се окаже неетично към тях. Аз не знам дали такъв е случаят с Ивелин, но и да е такъв, това си е само и лично негов проблем.
Все пак мога и да разбера, честно казано. Всичко зависи от отношенията, изградени вътре в семейството. Адвокат не е прав да обвинява родителите в хомофобия и нежелаещите да се разкрият пред тях - страхливци. Пред родителите имаме поне 2 бариери за преминаване, не само една: преди да признаем хомосексуалността си, трябва да признаем сексуалността си изобщо. А тези въпроси са трудна тема, в много семейства дори табу. Все пак ние сме техните деца и в много отношения си оставаме такива. Особено когато те самите предпочитат да ни смятат за такива.

Има и либерални родители, които говорят спокойно и открито с децата си за секс (по принцип). Но мисля, че повечето не са такива - че темата ги притеснява и я избягват.

Представи си хетеросексуална жена. Може ли да каже на майка си, че харесва да прави орална любов? Или че ползва вибратор? Или че е правила секс в телефонна кабина?
За някои неща не просто е трудно да се говори, то няма и нужда. А хомосексуалната любов, освен че се "държиш за ръка" с някой дето е от твоя пол, директно предизвиква асоциации за това какво точно правиш, като правиш секс с него.
А никой не иска родителите му да си го представят детайлно как прави секс.
Както не искаме и ние да си представяме точно как родителите ни правят секс.
Нито искаме комшиите да знаят към какви сексуални практики имаме предпочитание.
Всичко това е много голяма бариера. Аз не знам някоя жена политик да е заявила, че й харесва да прави анален секс например. И никой не очаква от тях да го кажат, това е толкова интимно, че няма къде повече.
Но ако мъж политик каже, че е гей, той не казва "държа се за ръка с друг мъж и се гледаме в очите". Той казва именно "аз правя анален секс". И това няма как да се избегне.

Т.е. каминг аута включва разбиването на 2 табута едновременно, които нямат нищо общо с хомосексуалността:
- табуто да се говори изобщо за секс - а най-вече от политици (от арт-персоните го очакваме)
- табуто да се говори за конкретни сексуални практики - при това различни от "стандартната"

Ако някой направи тези две огромни крачки, до това да каже и с кого са му предпочитанията да прави секс, е просто една малка стъпка. И едва там се намесва евентуалната хомофобия като фактор.

Затова за мен трудното в каминг аута не е в последната крачка, а в първите две.

Това важи както между деца и родители, така и между политици и общество.

За да е лесен каминг аута, трябва обществото да е дорасло да си говори за секс спокойно и да го приема за нещо естествено. После: да е дорасло да приема за естествени разнообразни практики, които така или иначе много хора правят, но за които никой не говори.
И на трето място, въз основа на тези две неща, хомофобията почти ще е изчезнала и за нас остава само да я доподритнем още малко за да се разкара съвсем.

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: coming outнови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 02:32



Благодаря ти за хубавите думи! Не, не мога аз да посочвам лицето му и снимката му. Той ако иска може да го направи, а който иска може да ги научи с минимално услие и без моя помощ (сигурен съм, че ти ги знаеш).



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 02:36



Аз се хващам на бас, че ти слушаш гей радиото!



Тема Re: coming outнови [re: advocatte]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 02:39



Браво!

Да... аз повече бих харесал един председател на Джемини, който се притеснява за реакцията към баща му, отколкото, коравосърдечен човек като теб.



Тема Re: Templateнови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано29.11.04 02:57



Ох, това цялото нещо има и друга страна... Може на БСП да и трябва политик-гей, с който да впечатли западните си партньори. И за БСП ще е идеално, ако политикът-гей е признат от всички гей организации. Малко ми е жал за момчето, ако несъзнателно е въвлечено в нечии игри...

Относно въпросите какво е направил като политик... Ами на политика работата му е да не прави нищо! :-)



Тема Ивелиннови [re: cris4o]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано29.11.04 03:04



Някои от вас омаловажават каминг аута конкретно на Ивелин, защото Ивелин все още е младо лице в политиката и не е много известен. Почти няма политическа кариера зад гърба си, по-скоро е заявил намерение за такава.

Други, обратно, търсят идеалистичност там, където не е нужно да я има - преживяват неговия каминг аут като извършен в услуга на ЛГБТ-обществото.

Ами сега... да си признаем, събитието не е като да се е открил Президента или Министър-Председателя.
Ивелин е младо лице и съвсем на старта, т.е. почти, дето се вика, не е политик все още (поне не се е прочул с друго - като политик - освен с това, че е гей).

И в никакъв случай не приемам просто така, че водещият му мотив е да направи услуга на всички нас. Напротив, решението му за каминг аут е изключително в полза на личната му кариера, според мен.

Но това е съвсем ОК. Разбира се, че всеки гледа най-вече личните си интереси.

В интересите на всеки гей обаче влизат и интересите на всички нас - да няма хомофобия в обществото ни.
И по тази причина имаме общи интереси с Ивелин.

Не е нужно да му благодарим за това, че се е открил. И не сме неблагодарници, ако не го обсипем с внимание и интерес.
Но не е нужно и да си затваряме очите за положителните последствия, които откриването му могат да имат за ЛГБТ-обществото (виж първия ми постинг по-горе). Напротив, ЛГБТ-организациите могат да яхнат вълната, докато я има (не знам дали все още), и да вдигнат малко медиен шум и около себе си - тъкмо въпросът е станал актуален.

И да, Ивелин не е Президентът. Но и не е нужно да е. Нали все отнякъде трябва да се почне. Надяваме се да го последва втори, трети политик, постепенно да стигнем и до ниво "председател на народното събрание" да може без притеснение да каже "аз съм гей". Бавно и постепенно стават тия неща, не отведнъж. И е хубаво, че вече първата крачка е направена - колкото и малка да е. Не е незначителна!
Защото Ивелин не е толкова важен, че да накара обществото да преосмисля ценностите си - вярно е. Но е достатъчно важен, че да позволи на други да стъпят на раменете му и да се осмелят и те да се открият. Така ще дойде промяната.

И последно - много важно наблюдение, изразено от Елия: ЛГБТ-обществото трябва единно да застане зад Ивелин. Съгласна съм с нея.

Това е особено важно ако БСП в момента се колебае как да се отнесе към въпроса и дали да го пренебрегне, да го смрънка някъде, и да го тикне в някой ъгъл, или напротив, да му обърне внимание, за да се възползва от тази нова про-европейска перспектива, с каквато досега не е оповестявала, че се занимава. (А доколко самата БСП подкрепя Ивелин? Някой може ли да даде информация? Не следя добре пресата.)

ЛГБТ-организациите са тези, които могат да демонстрират, че интерес към темата има, че ЛГБТ-общество има, и че за БСП ще е добре, ако се обяви за партия, работеща за толерантност.
Ако всички ЛГБТ-организации застанат зад Ивелин, това ще заздрави неговите позиции в БСП и ще й помогне да не отчете откриването му като грешка, а като добър ход.
От своя страна, ние имаме интерес Ивелин да напредва в политическата си кариера: все пак той се ангажира (в интервюта) с проблемите на ЛГБТ и очаква, че ще бъде наш естествен лобист - т.е. знае, че ние ще имаме определени очаквания от него и ще следим решенията му да отговарят на нашите интереси.

Т.е. в отношенията БСП - Ивелин - ЛГБТ общество мисля, че най-плодотворно ще е, ако спазваме принципа "помогни ми, за да ти помогна и аз".
Трезво и без залитания нито в едната, нито в другата крайност.
Дали съм права, не знам.

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: coming outнови [re: jaytee]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 08:34



Хе-хе-хе
Аз никога не съм се съмнявал в това, че харесваш сегашния председател! Въпрос на вкус и стил! Това, че се притеснява за баща си е толкова скандално? А как ще помага на другите като самия той е страхливец? Ами тия в Европа ако научат?



Тема Re: Ивелиннови [re: Loretta]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано29.11.04 08:44



Да, много си права Лоррета!
Но как Джемини да застанат зад Ивелин след като те го считат за враг! Само дето не е от тях! И не им се кланя! Ама те чуват ли се кво говорят! Ми той ако се хване може да ги разсипе, те се комплексират от него!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.