Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 17.05.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с ТУ-Габровонови  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано28.01.09 10:19



Пуснах темата си и в клуб "Студенти", но може би вие повече ще ми помогнете. Ето и въпроса ми:

Племенникът ми изкара един семестър в ТУ-Габрово, скъсан е и на 4-те изпита. Много му е трудно, пробва, видя, че не е за него, прецени си, че възможностите му не стигат. Иска да се откаже от следването, написахме молба да му бъде върната дипломата за средно образование както е реда, но декана отказва да приеме молбата и настоява племенника ми да запише втория семестър, казал му е, че не са проблем 4-те двойки и че може да си ги влачи, че ще си вземе изпитите в бъдеще ... Да де, но дипломата му трябва, за да си търси работа и т.н. Какво е редно да се направи? Разбирам защо не искат да губят студенти, естествено парите на университета ще намалеят от този факт, но все пак не могат да го накарат насила да учи, не бива да го спират и си мисля, че не е редно от тяхна страна. Какво ще ме посъветвате?
Молбата му е върната, без да е заведена някъде. Да отида и да поискам входящ номер ли? Не знам какво да направим.

Благодаря ви предварително!

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Проблем с ТУ-Габровонови [re: Milley]  
Автор Tomasz ()
Публикувано28.01.09 12:45



По принцип преди ~8 години правилото беше, че не можеш да се откажеш преди завършване на първия семестър ... събереш ли всички подписи ... нищо не може да те задържи там. Аз двойки нямах ... поради простия факт, че не съм ходил на изпити ... още преди да им дойде веремето бях установил, че там горе нормални хора няма ... просто няма



В документите за кандидатстване няма ли някаква информация ... кога и при какви условия можеш да се откажеш. Нали все си е вид договор.





Тема Re: Проблем с ТУ-Габровонови [re: Milley]  
Автор Annihilate The Sparrow ()
Публикувано28.01.09 14:09



Ехх, много ги боли главата там горе... Мисля си, че при срещата си с декана, твоят човек не е бил достатъчно убедителен и му е дал повод да си мисли, че може да го задържи някак и затова е върнал молбата. Да, ама не - отивате в канцеларията, към която е причислен като студент и искате обезателно връщане на дипломата, без размотаванията от преди. Нямат грам право да мотаят така хората ! Успех и пиши какво е станало.



Тема Re: Проблем с ТУ-Габровонови [re: Annihilate The Sparr]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано28.01.09 15:36



Ето какво стана днес и какво измислих. Отидох до пощата и пуснах молбата до декана на факултет "МУ" доц. Рашев с обратна разписка. Сега няма начин да не й дадат входящ номер, а от това следва, че ще има и отговор до няколко дни.
Благодаря за подкрепата!
Ще напиша какво е станало после.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Проблем с ТУ-Габровонови [re: Milley]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.01.09 17:36



Боже мой, какви времена дойдоха!

Мили, не ми се сърди, че приемам нещата леко комично.
Просто...не! Продължавам да се смея!





Тема Re: Проблем с ТУ-Габровонови [re: Jennifer:)]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано28.01.09 17:50



Стига да не се смееш на мен, Дженифър.

Иначе горе наистина са смешни в университета.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Проблем с ТУ-Габрово [re: Milley]  
Автор Пepcиaнa (непознат )
Публикувано29.01.09 13:11



Орива племенникът ти във факултетната канцелария и казва, че му трябва дипломата за нещо си, примерно шофьорски курс. Взема си я и отебава. Бързо и лесно.



Тема Re: Проблем с ТУ-Габровонови [re: Milley]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано29.01.09 19:49



Не се смея на тебе, Мили! Как?!
На ситуацията и на ТУ се смея, не че е особено смешно.



Тема Re: Проблем с ТУ-Габровонови [re: Пepcиaнa]  
Автор DlDA ()
Публикувано30.01.09 09:58



Това не е проблем само с ТУ Габрово. Проблемът е с тъпите студенти, които не могат да вземат даже и един изпит за семестъра. Всеки ВУЗ се бори за студентите си, защото от бройката им се определя бюджета. Така ВУЗ-те приемат калпави студенти, от които половината успяват криво-ляво да завършат с около среден 3, и които никога не работят по специалноста си, но държавата им плаща разходите за обучение.
Проблемът не е само в университетите, а най-вече в завършващите средно образование - болшинството са полуграмотни, но със самочувствието, че имат само права, но не и задължения към обществото.



Тема Re: Проблем с ТУ-Габровонови [re: DlDA]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано30.01.09 10:20



Ето точно затова считам, че при моя човек ще е чиста загуба на време.
Считам, че това е пародия на висше образование.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.