Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 21.05.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Габрово - пустошнови  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 13:27



В центъра имаше една градинка, известна като градинката до Червеният кръст. Отдавна няма градинка - мястото е оградено от банки и тлефонни магазини, а там улицата е блокирана от двете кръчми, пръснали масите си из някогашната градинка.

Там е и капиталистически бордей, същият като 100 (може и повече) годишните руини преди ТекстилМАШ. Само, че настоящият още се използва я от шивачи, я други подобни дейности.

Пред тях, покрай брега на реката имаше големи прекрасни дървета. Едно от дърветата бе високо с красива корона, отрупана с листа. Нямаше и белег от изсъхнало. Дърветата хвърляха красива сянка и скриваха отвратителните постройки, създадени от капитализма и запазени през социализма.
Та това най-голямото сред останалите няколко дъвета приютяваше десетки семейства гарвани, врабчета и синигерчета. Само може да си спомняме ятото, което сплотено се бореше с адските студове някога, когато имаше зима и със зверската горещина сега.

Е всички тия дървета вече ги няма


Дни наред група здравеняци вилнеят в областта с резачки.

Управниците винаги ни изненадват... нали.

А къде са прословутите "природозащитници". Или Философката от Университета си пада само по улични опасни и гнусни помиари? Да, понеже и никой не забелязва котките премазани по задръстените улички на абсолютния център.

Ужасът продължава. Сега кое ще спре свличането в реката на постройките покрай разбития й бряг?
Сигурно ще изкопаят и растителността и наред с гарваните ще избият отново жабите.
Как ли ще се живее сред "ята" от комари? А това вече се случва няколко пъти след "почистването на коритото", което уби жабите и докара комари на града, за първи път от столетия насам!

За естетиката да не говорим. Така преди години изрязаха десетките РОЗОВИ Храсти покрай същия този бряг. Днес затрупан с боклук, задушна уличка превърната в абсурден паркинг и прелитащи коли, провиращи се през теснотията.

Но габровци пълнят двете кръчми и нехаят, дори се гордеят, че децата им ги чака само гърчене в бетонната пустиня. Те поне са "блажени" никога не ще видят красотата, не ще разберът какво са загубили, понеже никога не са го имали...


Само мога да си спомням къде играехме като деца. Освен това от години и най-голямата детска площадка - зад старата поща (сега имитация на библиотека) е отрупана от масите на поредния гнусен "ресторант" (макар и фалирал). Такъв "ресторант" блокира и отпред уличката с "липите". Кога ли ще отрежат и тия липи за камината на обичния ни кмет, ГЕРБЪТ на Габрово...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 02.11.08 13:30.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор DlDA ()
Публикувано05.11.08 10:02



Не само в центъра на любимия ни град е така. На долната снимка се виждат разкъртените тротоари от преди месец по бул. Априлов и планините от боклуци и насъбрани опадали листа. На никого от Общината не му пука за тези грозни гледки. Преди 2-3 месеца показах новообразуваното бунище точно на входа в Габрово, отдясно до пътя, откъм Севлиево. Боклуците не само, че все още си стоят но се и увеличават с всеки изминат ден.
Дерзайте общинари!!!





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор dramatic (непознат )
Публикувано05.11.08 15:12



Без паника!

Като походят още из чужбина да обменят опит с партньорските градове може по някое време да им светне, че озеленяването, засаждането на дръвчета и тем подобни също са на мода.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор lila_va (член)
Публикувано08.11.08 11:15



Природозащитниците не достигат а, сци! И слънцето не огрява навсякъде.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.11.08 11:37



Проблемът не е в недостигът на природизащитници, а както винаги - в наличието предимно на ЛЪЖЕ-природозащитници.

Защо се интересуват единствено от кучетата - най-лицемерното, мръсно и опасно животно (колко деца вече бяха убити или, което е по-лошо - осакатени от тия кучета), а не пазят например котките - красиви, умни и отнемащи стреса животни и т.н.
Или лицемерите, които учат хората да намалят консумацията на вода, вода, която така или иначе си тече от извора и си участва в нормалния кръговрат. А не казват и дума когато огромни корпорации отравят необратимо цели морета!!!

Тук, другарката Jeni, сменила името, но не и кожата прокарва стари идеи за мощна бюрокрация, за писмени доноси (оплаквания) и за хвалби по адрес на Властниците...

Но за какво е Интернет - само за тъпи шегички и за полит-пропаганда??!
Да, това им е целта - и за реклами. Да си плащаме за да ни тровят и да гледаме реклами!
А и Интернет се разви като виртуален свят, в който ИНТЕЛЕКТУАЛЦИТЕ да имат своята Свобода. И тук Властниците използваха простолюдието, като им втълпиха абсурдни идеи за "опасностите на Интернет" и т.н., и... го напълниха с вируси. Хората са щастливи.

В Габрово имаше 1 хубаво нещо - музикален часовник. Инжинерът, който реализирал проекта бе използвал прекрасна тихичка, успокоителна, почти магична мелодия... НЕ, бабките дигнаха вой и сега 3 пъти на ден, града ехти от една несъразмерна пискливост... само защото била на Вазов - идолът, кумирът на заклетите безбожни езичници.

И да, ТУК трябва да се казва всичко това. Тук, а не другаде. Тук, където всеки може да чете (поне за сега).

А НЕДОВОЛНИТЕ, ВМЕСТО ТЕ ДА РОПТАЯТ (В КОЕТО ЛИЦЕМЕРНО УПРЕКВАТ НАС) НЕКА НАПИШАТ НЕЩО КОНКРЕТНО, ДА ПОХВАЛЯТ ГРАДА, УПРАВАТА...
Господа, отворете ни очите (БЕЗ НАСИЛИЕ, ако сте способни на това) да видим и ние красотите, да им се порадваме... И ние искаме Щастие, само че нямаме пари като други та да се евакуираме от това ужасно място.

Умни ли са Властниците?!
Събират пари. За кого, за какво?? Нека си купят нещо стойностно и сега с тия пари. Сгради ли - направени по най-модерни технологии - от картон, те се срутват на главите им. Нека си купят храна - направена по най-модерни генни извращения - гумен кашкавал, пластмасови домати и азбестови пържоли.
Приятен живот!

P.S. Ако някоя събота или неделя не се събудя от вой на Абразиви или Дърворезачки... значи съм Умрял и съм в Рая!

P.S.S. Слънцето огрява на всички, както и дъжда пада и за Праведни и за Грешни. Бог е Милостив, не несправедлив и жесток като Човек. Нека безчинстват сега. Справедливост ще има. Господ Бог (в Когото НЕ Вярват) е Жив.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.11.08 11:40.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор lila_va (член)
Публикувано08.11.08 11:51



Значи излиза, че проблемът е в недостига на истински и всеотдайни природозащитници.
Котките са винаги на заден план, да. С изключение на моята, която е царица вкъщи


Чакай да питам аз, преди години в Габрово имаше една антикварна книжарница. Последния път обаче като бях там /преди година/ не я открих. Преместиха ли я, или я затриха?



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: lila_va]  
Автор Tomasz ()
Публикувано08.11.08 12:14



Ами такова е положението с магазините в Габрово ... ако не ги посещаваш достатъчно често ... и не оставяш определена сума месечно ... и ако другите правят като теб ... рано или късно фалирват ... и на тяхно място се появяват или банки или магазини за GSM-и.
Аз редовно пазарувам от магазинчетата, които харесвам ... дори понякога купувам съвсем непотребни неща

... трябва да се подкрепяме все пак





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Tomasz]  
Автор lila_va (член)
Публикувано08.11.08 12:21



Не съм от Габрово. Ако бях редовно щях да "подкрепям" тази антикварна книжарница, за да не фалира!





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.11.08 12:31



Антикварната книжарница бе едно от любимите ми места в града.
(Ако става дума, за тая, в която продавачът беше един мъж с хоби да записва разни мисли с фулмастри и да ги закача из магазинчето си; също така е любител на котки, като всеки Интелигентен човек).

Та беше в онова мизерно място (то повечето места в абсолютния център са мизерни опасни руини) до пазара. После окончателно бе преместена на гърба на безистена - входа на блока от към църквата (впрочем тая църква е едно от малкото красиви неща в града ни).

Обаче книжарничката сега е до входната врата в коридора, т.е. само човекът е там, а книгите са наринати в едно килерче (сам човек трудно се провира вътре) малко по-навътре. Всичко тъне в мухъл и мръсотия, а и е практически недостъпно по високите крайно нестабилни рафтове).
По тая причина, а също така, поради моето работно време и рядкото появяване на продавачът (който очевидно нищо не печели от това си начинание, напротив) отдавна не съм посещавал "книжарничката".

P.S. Ако случайно знаете някое друго подобно интересно местенце в сивия ни град, споделете го докато не е заличено.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.11.08 12:35



Проблемът се решава много лесно - ти стани ИСТИНСКИ, а не лъже природозащитник, увлечи хора след себе си за твоята кауза и действай.

И не опитвай да оправдаеш бездействието си с "другарката Jeni" (използвам случая да ти припомня, че винаги съм била и продължавам да съм аполитична), както и не се оптивай да ме въвлечеш в еждневната си порция мрънкания.
Знам, че много те бива, но просто не сме един за друг.



Днес не си мрънкал, че небето е сиво! Давай, plsss!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.