Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 22.06.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Габрово - пустош  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 13:27



В центъра имаше една градинка, известна като градинката до Червеният кръст. Отдавна няма градинка - мястото е оградено от банки и тлефонни магазини, а там улицата е блокирана от двете кръчми, пръснали масите си из някогашната градинка.

Там е и капиталистически бордей, същият като 100 (може и повече) годишните руини преди ТекстилМАШ. Само, че настоящият още се използва я от шивачи, я други подобни дейности.

Пред тях, покрай брега на реката имаше големи прекрасни дървета. Едно от дърветата бе високо с красива корона, отрупана с листа. Нямаше и белег от изсъхнало. Дърветата хвърляха красива сянка и скриваха отвратителните постройки, създадени от капитализма и запазени през социализма.
Та това най-голямото сред останалите няколко дъвета приютяваше десетки семейства гарвани, врабчета и синигерчета. Само може да си спомняме ятото, което сплотено се бореше с адските студове някога, когато имаше зима и със зверската горещина сега.

Е всички тия дървета вече ги няма


Дни наред група здравеняци вилнеят в областта с резачки.

Управниците винаги ни изненадват... нали.

А къде са прословутите "природозащитници". Или Философката от Университета си пада само по улични опасни и гнусни помиари? Да, понеже и никой не забелязва котките премазани по задръстените улички на абсолютния център.

Ужасът продължава. Сега кое ще спре свличането в реката на постройките покрай разбития й бряг?
Сигурно ще изкопаят и растителността и наред с гарваните ще избият отново жабите.
Как ли ще се живее сред "ята" от комари? А това вече се случва няколко пъти след "почистването на коритото", което уби жабите и докара комари на града, за първи път от столетия насам!

За естетиката да не говорим. Така преди години изрязаха десетките РОЗОВИ Храсти покрай същия този бряг. Днес затрупан с боклук, задушна уличка превърната в абсурден паркинг и прелитащи коли, провиращи се през теснотията.

Но габровци пълнят двете кръчми и нехаят, дори се гордеят, че децата им ги чака само гърчене в бетонната пустиня. Те поне са "блажени" никога не ще видят красотата, не ще разберът какво са загубили, понеже никога не са го имали...


Само мога да си спомням къде играехме като деца. Освен това от години и най-голямата детска площадка - зад старата поща (сега имитация на библиотека) е отрупана от масите на поредния гнусен "ресторант" (макар и фалирал). Такъв "ресторант" блокира и отпред уличката с "липите". Кога ли ще отрежат и тия липи за камината на обичния ни кмет, ГЕРБЪТ на Габрово...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 02.11.08 13:30.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор DlDA ()
Публикувано05.11.08 10:02



Не само в центъра на любимия ни град е така. На долната снимка се виждат разкъртените тротоари от преди месец по бул. Априлов и планините от боклуци и насъбрани опадали листа. На никого от Общината не му пука за тези грозни гледки. Преди 2-3 месеца показах новообразуваното бунище точно на входа в Габрово, отдясно до пътя, откъм Севлиево. Боклуците не само, че все още си стоят но се и увеличават с всеки изминат ден.
Дерзайте общинари!!!





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор dramatic (непознат )
Публикувано05.11.08 15:12



Без паника!

Като походят още из чужбина да обменят опит с партньорските градове може по някое време да им светне, че озеленяването, засаждането на дръвчета и тем подобни също са на мода.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор lila_va (член)
Публикувано08.11.08 11:15



Природозащитниците не достигат а, сци! И слънцето не огрява навсякъде.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.11.08 11:37



Проблемът не е в недостигът на природизащитници, а както винаги - в наличието предимно на ЛЪЖЕ-природозащитници.

Защо се интересуват единствено от кучетата - най-лицемерното, мръсно и опасно животно (колко деца вече бяха убити или, което е по-лошо - осакатени от тия кучета), а не пазят например котките - красиви, умни и отнемащи стреса животни и т.н.
Или лицемерите, които учат хората да намалят консумацията на вода, вода, която така или иначе си тече от извора и си участва в нормалния кръговрат. А не казват и дума когато огромни корпорации отравят необратимо цели морета!!!

Тук, другарката Jeni, сменила името, но не и кожата прокарва стари идеи за мощна бюрокрация, за писмени доноси (оплаквания) и за хвалби по адрес на Властниците...

Но за какво е Интернет - само за тъпи шегички и за полит-пропаганда??!
Да, това им е целта - и за реклами. Да си плащаме за да ни тровят и да гледаме реклами!
А и Интернет се разви като виртуален свят, в който ИНТЕЛЕКТУАЛЦИТЕ да имат своята Свобода. И тук Властниците използваха простолюдието, като им втълпиха абсурдни идеи за "опасностите на Интернет" и т.н., и... го напълниха с вируси. Хората са щастливи.

В Габрово имаше 1 хубаво нещо - музикален часовник. Инжинерът, който реализирал проекта бе използвал прекрасна тихичка, успокоителна, почти магична мелодия... НЕ, бабките дигнаха вой и сега 3 пъти на ден, града ехти от една несъразмерна пискливост... само защото била на Вазов - идолът, кумирът на заклетите безбожни езичници.

И да, ТУК трябва да се казва всичко това. Тук, а не другаде. Тук, където всеки може да чете (поне за сега).

А НЕДОВОЛНИТЕ, ВМЕСТО ТЕ ДА РОПТАЯТ (В КОЕТО ЛИЦЕМЕРНО УПРЕКВАТ НАС) НЕКА НАПИШАТ НЕЩО КОНКРЕТНО, ДА ПОХВАЛЯТ ГРАДА, УПРАВАТА...
Господа, отворете ни очите (БЕЗ НАСИЛИЕ, ако сте способни на това) да видим и ние красотите, да им се порадваме... И ние искаме Щастие, само че нямаме пари като други та да се евакуираме от това ужасно място.

Умни ли са Властниците?!
Събират пари. За кого, за какво?? Нека си купят нещо стойностно и сега с тия пари. Сгради ли - направени по най-модерни технологии - от картон, те се срутват на главите им. Нека си купят храна - направена по най-модерни генни извращения - гумен кашкавал, пластмасови домати и азбестови пържоли.
Приятен живот!

P.S. Ако някоя събота или неделя не се събудя от вой на Абразиви или Дърворезачки... значи съм Умрял и съм в Рая!

P.S.S. Слънцето огрява на всички, както и дъжда пада и за Праведни и за Грешни. Бог е Милостив, не несправедлив и жесток като Човек. Нека безчинстват сега. Справедливост ще има. Господ Бог (в Когото НЕ Вярват) е Жив.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.11.08 11:40.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор lila_va (член)
Публикувано08.11.08 11:51



Значи излиза, че проблемът е в недостига на истински и всеотдайни природозащитници.
Котките са винаги на заден план, да. С изключение на моята, която е царица вкъщи


Чакай да питам аз, преди години в Габрово имаше една антикварна книжарница. Последния път обаче като бях там /преди година/ не я открих. Преместиха ли я, или я затриха?



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: lila_va]  
Автор Tomasz ()
Публикувано08.11.08 12:14



Ами такова е положението с магазините в Габрово ... ако не ги посещаваш достатъчно често ... и не оставяш определена сума месечно ... и ако другите правят като теб ... рано или късно фалирват ... и на тяхно място се появяват или банки или магазини за GSM-и.
Аз редовно пазарувам от магазинчетата, които харесвам ... дори понякога купувам съвсем непотребни неща

... трябва да се подкрепяме все пак





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Tomasz]  
Автор lila_va (член)
Публикувано08.11.08 12:21



Не съм от Габрово. Ако бях редовно щях да "подкрепям" тази антикварна книжарница, за да не фалира!





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.11.08 12:31



Антикварната книжарница бе едно от любимите ми места в града.
(Ако става дума, за тая, в която продавачът беше един мъж с хоби да записва разни мисли с фулмастри и да ги закача из магазинчето си; също така е любител на котки, като всеки Интелигентен човек).

Та беше в онова мизерно място (то повечето места в абсолютния център са мизерни опасни руини) до пазара. После окончателно бе преместена на гърба на безистена - входа на блока от към църквата (впрочем тая църква е едно от малкото красиви неща в града ни).

Обаче книжарничката сега е до входната врата в коридора, т.е. само човекът е там, а книгите са наринати в едно килерче (сам човек трудно се провира вътре) малко по-навътре. Всичко тъне в мухъл и мръсотия, а и е практически недостъпно по високите крайно нестабилни рафтове).
По тая причина, а също така, поради моето работно време и рядкото появяване на продавачът (който очевидно нищо не печели от това си начинание, напротив) отдавна не съм посещавал "книжарничката".

P.S. Ако случайно знаете някое друго подобно интересно местенце в сивия ни град, споделете го докато не е заличено.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.11.08 12:35



Проблемът се решава много лесно - ти стани ИСТИНСКИ, а не лъже природозащитник, увлечи хора след себе си за твоята кауза и действай.

И не опитвай да оправдаеш бездействието си с "другарката Jeni" (използвам случая да ти припомня, че винаги съм била и продължавам да съм аполитична), както и не се оптивай да ме въвлечеш в еждневната си порция мрънкания.
Знам, че много те бива, но просто не сме един за друг.



Днес не си мрънкал, че небето е сиво! Давай, plsss!



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Tomasz]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.11.08 12:42



Аз редовно пазарувам от магазинчетата, които харесвам ... дори понякога купувам съвсем непотребни неща ... трябва да се подкрепяме все пак

Браво! Ето това е!
Аз правя същото и гледам винаги да пазарувам примерно от местния пазар, а не от централния, за да си подкрепям нашата микро икономика, ако може така да се каже.

Единствено ме е яд, че доста съм подкрепила икономиката на В. Търново, но съм си обещала най-тържествено - повече никакви шопинги там, освен ако някакво супер изкушение не ме накара да забравя обещанието си!





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор lila_va (член)
Публикувано08.11.08 12:45



Благодара за информацията!
Радвам се, че не са я затрили съвсем.
Там ме водеше леля ми, бях доста малка. Но ми е останал приятен спомен.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.11.08 12:46



Ако случайно знаете някое друго подобно интересно местенце в сивия ни град, споделете го докато не е заличено.

Да, бе! И да вземеш да плюеш и по него! Как не!

И какви са тия антикварни книжарници, хората ти отворили "Пингвините", примерно. Не вярвам да има нещо, което да не можеш да намериш там. Ново, чисто, подредено. Супер обслужване!
Ти ходиш да се ровиш из боклуците, а после хората ти виновни.

Антикварната книжарница имаше смисъл, когато трудно се намираха определени книги през твоя любим строй - развитото социалистическо общество.
Сега има всичко в "нормалните" книжарници.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.11.08 14:12



- Обичам облаци. Те ме вдъхновяват. Така че, ето - щастлив съм, че днес е облачно, което е крайна рядкост за града ни, особено събота и неделя



- Ти май изобщо не четеш?! Или не, не, по-лошо - сигурно четеш комерсиалната помия, която ни залива от такива книжарници като Пингвините.
Но ако беше толкова заклета почитателка на книгите като мен, щеше да си забелязала, че и в Пингвините нещата явно не вървят на добре (аз лично очаквам скоро да отворят банка на това място)
Така стана и с далеч по-добрата Хеликон, която вече практически не работи и през Интернет.

Та така, аз лично си поръчвам хубавите книги от Интернет. Не се и надявам да се появят тук. Още повече, че са в крайно ограничен тираж у нас.
Книгите, които могат да се намерят в антикварната книжарница са класика или сериозна техническа литература, а не блудкавите, романчета и пародиините бълвани от конвейр фентъзита.
Да си видяла в Пингвините Научна или Техническа литература?!
В Б-я да се печата научна литература след 1995г.???
Така така, ако беше почитателка на Знанието като мен, щеше да оцениш книжарничката. А тя е мръсна, точно защото габровци масово са с твоето съзнание.
И точно този пример ме подсеща за това - казваш АЗ да направя нещо. Ето този човек се е наел да прави нещо - книжарничка - богаташите изхвърлят ценните си книги (такива, които вече никога няма да се преиздадат в чалга-държавата ни), той ги продава на символична цена на бедните любознателни хора.
Последните години толкова големи и ценни книжарници (като тия на бившите заводи в Габрово, днес служещи единствено за пране на пари и гърчене на простолюдието) отидоха я на вторични, я в камините на новите неграмотни новобогаташи-престъпници.

Да увлека хората, казваш, по някаква идея. Ето, ти си ми пример, колко днешните "хора" могат да се увлекат към нещо различно от техните низки страсти (камо ли към висши Духовни цели. То като видя Църквите ни на какво са ниво само...).

А и още нещо - в старите книжарнички, нито те наблюдават с камери, обявявайки те за крадец, нито ти досаждат младоци-пазачи, които надзъртат навсякъде иззад рамото ти.

P.S. Някога криеха книгите по складове. Но пък имаше руски книжарници, а руснаците винаги, както и днес превеждат цялата ценна световна литература и я продават на нищожна цена. При това, печатат на хартия и слагат корици, а не слепват с "плюнка" тоалетна хартия втора употреба, като у нас. Западният свят е този, който поставя жесток паричен ценз за изход от простолюдието (образование).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.11.08 14:23.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор eduardian (нормален)
Публикувано08.11.08 15:16



sci, подозирам, че ти си голям лицемер. Тук се правиш на велик, ама в реалността си съвсем друг. Хайде кажи ни има ли нещо добро, което да си направил напоследък! Поне ще разберем какво означава за тебе "добро"...



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.11.08 15:18



Нямам какво да ти отговоря просто!
Хе-хе, добре че не познавам хора като тебе live!
Поправям се: добре че не общувам с хора като тебе live

Моля те, не го приемай лично!
Пиши си колкото си искаш, просто не мога да те чета, но съм сигурна, че все ще си намериш дружки! Успех!





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: eduardian]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.11.08 15:20



eduardian, четох една книжка за енергийните вампири.
Сещаш се какво искам да ти кажа.


Дори ако ти представлява интерес, мога да ти я хвърля, ако дадеш мейл.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.11.08 18:49



Ох, "милата", да не й говорим за тъжните реалности. Да я оставим да си снобее, в това, което някой й е осигурил... пък другите кучета ги яли...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Габрово - пустошнови [re: eduardian]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.11.08 18:55



Какво съм напрвил ли?

Ако ти кажа ще е лицемерие. Силните на деня тръбят когато вършат "благотворителност" (като крадат от най-бедните и дават на не толкова бедните).

Казвате, че аз мрънкам, вместо да направя нещо. А вие какво - гледате сеир и ... ако пък взема, че направя нещо - ще дойдете да похапнете наготово.

Защо от вас някой не предложи нещо?! Защо като сте по-добре от мен (по собствените ви твърдения), не направите вие нещо с по-големите си възможности.

Ако греша и гледам черногледо - кажете конкретни факти за нещо добро (за кой ли път поставям тази молба), а не "мрънкайте" само срещу мен.

Но истината е друга - предпочитате никой нищо да не говори. Ами нека закрият клуба... какво пък. Това ще е най-доброто доказателство за габровци - самодоволни в жалкото си съществование студени хора - и без друго ни се носи лоша слава.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.11.08 19:01.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.11.08 18:59



И аз не общувам с хора като теб. В никакъв случай от лоши чувства, просто няма смисъл.

Това, че такива като теб, на които е дадено нещо наготово и са се отказали от Човешката Свобода - да Мислят, са мнозинство в порочното ни Общество, съвсем не означава, че сте прави.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.11.08 19:02.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор dramatic ((от женски род))
Публикувано08.11.08 19:27



Не познавам никого тук и не искам да засягам никого - според мен и двамата сте прави за себе си - да, положението е далеч от розово, и да, само мрънкането не помага, но защо се карате за дреболии?
Вчера срещнах един мъж и жена, хванати под ръка, тя се оглеждаше уплашено и викаше "гъля,гъля" непрекъснато и вървяха полека нанякъде... и цял ден ми се реве като се сетя за това.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: dramatic]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.11.08 22:22



Харесва ми начинът ти на разсъждение, но не ме разбирай погрешно. Не се карам със sci, а и не искам да го правя.

Просто аз съм човек на действието.
Не ми харесва, че е мръсно - хващам се да почистя. Опитвам да въвлека съмишленици и в повечето случаи се получава. Събираме се учудващо голям брой хора. Просто някой трябва да даде тон.

Та значи събираме се, правим нещо на добра воля, после задължително минава някой sci и започва да анализира.
Нищичко не е пипнал през цялото време, макар да е знаел, че ще се прави, но идва да се изкаже, негативно разбира се.
Еми на такива аз отдавна съм дала игнор и не ги отбелязвам за себе си.
Заради другите се опитвам да им стопирам тирадите, защото винаги действат демобилизиращо или най-малкото изнервящо.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.11.08 22:23



Ти явно не само с такива като мен не общуваш, май с никого не общуваш и то не поради нежелание от ТВОЯ страна.
Представям си някой да се кефи на компанията на такъв мърморко.


Коолкото до мен - когато някога, някъде прочета поне една позитивна мисъл, изказана от тебе, тогава може и да започна да общувам с теб.

Редактирано от Jennifer:) на 08.11.08 22:27.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор sci (ученик)
Публикувано09.11.08 08:40



Интересен страничен ефект от писането ми тук са изследванията ми върху психологията на тълпата.

Определено твоят тип е мнозинтвто в интернет - хора, които са получили сигурност наготово и убиват времето си с празнословие по интернет (за което говори използването от теб на чат-жаргон и англицизми). Жалко, че увличате младото поколение и ги заблуждавате, че всичко си зависило от тях, че огромното наследство, което получават наготово в най-ранна възраст или престъпните пари от някакъв си бизнес е тяхно собствено постижение.

Следствие от тази форма на снобизъм е и - Почистила си, викаш. Едно боядисаване на люлки не е геройство. По-скоро е смешен типично български панелен битовизъм. Не се заблуждавай. Не ме сравнявай с обществото, в което ти живееш. Сигурен съм, на Човек като мен не си попадала. Да, определено обичам да общувам (това ми е работата, задължението) и определено има с кого, така че не бери грижа за мен.

А с теб наистина спирам да пиша, просто замърсяваме смислената тема с дребнави анализи. Когато се събудиш и предложиш нещо конкретно, тогава би имало смисъл да се общува с такива като теб.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 09.11.08 08:43.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано09.11.08 09:49



Ignore!



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор eduardian (нормален)
Публикувано09.11.08 16:31



Абсурдно е дребна душица като теб да се самоопределя като човек с главно "Ч"...



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор luter (непознат)
Публикувано09.11.08 21:02



Абе дженифър на кой му пука за твоя игнор?Леко смешна си мила.А и големи глупости дрънкаш.Но продължавй все пак.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: luter]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано09.11.08 23:07



Моят игнор си имаше точно определен адресат и ти малко неуместно се набутваш във фрагмент от разговора.

По-добре да съм смешна, отколкото злобна, вечно недоволна и незадоволена.
Въпрос на приоритети.





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор luter (непознат)
Публикувано11.11.08 17:52



Очаквах малко по смислено изречение дж.Явно е въпрос но потенциал.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор DlDA ()
Публикувано15.11.08 16:42



Уважаеми , Блоговци,
Писна ми от вашето хленчене и сополивене в блога!
И ти sci, дето се пишеш на равен с Боговете, и ти gennifer, дето се пишеш за будната съвест на Габрово покрай новия кмет, вземете се в ръце и свършете нещо малко, ама нещо съвсем малко за този умиращ град!
Вие двамцата, дето се пишете ЕКОЛОЗИ, какво знаете за екологията на Габрово и околностите?
Знаете ли, че БАЛКАНЪТ, който е в ПРИРОДЕН ПАРК "БЪЛГАРКА" масово се изсича и то "законно"??? И че това става със знанието на Дирекцията на този парк!
Сече се гората на север от вр. Бузлуджа, сече се гората непосредствено над Соколския манастир, сече се гората около вр. Мъхченица (Мъхнатица), сече се непосредствено до поляната на м. Узана (вж. снимката), прокарват се нови горски пътища в планината за извозване на материала, и то забележете, не къде да е, а в гореспоменатия ПАРК "БЪЛГАРКА"!
Ето, за това плачете и се вайкайте, а не за това, че на единия му пречат бездомните котки и прелитащите самолети, а на другия, че в гаража му се е настанил клошар!!!
"Боже, колко много мъка има по тоя свят, Боже!" -възкликна преди много години един велик български писател. За една от тия мъки плачете и се вайкайте уважаеми, за мъката по унищожената българска природа!
Писала съм по тоя повод къде ли не, но от всички институции - гробно мълчание! От едно място ми намекнаха, че не е здравословно да се обаждам, защото тук в случая става въпрос за пари, и то за много пари!
Ето, фактите са на 15-20 км. от центъра на града, лесно проверими са, популяризирайте ги, атакувайте съответните институции, а не да си правите душевни чекии в блога. УСПЕХ!!!





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: DlDA]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано15.11.08 17:52



и ти gennifer, дето се пишеш за будната съвест на Габрово покрай новия кмет

В грешка си.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: DlDA]  
Автор sci (ученик)
Публикувано16.11.08 09:01



Дида, ето че сме от един лагер, а непрекъснато "воюваш" с нас.

J. предложи да не "мрънкаме", а да пишем на "отговорните институции". Ти ясно (за който иска да разбере) си написала какво се случва, когато търсиш институциите в Б-я. Това и знаех, но не ми се обясняваше... особено на хора като J.

Ти, какво предлагаш?!

Аз все пак мисля, че съм на прав път. Сам човек революция не може да прави. Институциите са тия, които нанасят вредата, така че е лудост да се "работи" с тях. Какво остава?!
ГОВОРЕНЕ! Всички проблеми са породени от недоразумения, а оръжието срещу последните са разговорите.
НЯМА ПО-ГОЛЯМА СИЛА ОТ ИСТИНАТА!
Накрая и тия с парите ще умрат. Тия с автоматите също. Истината ще остане.

Тогава, да пишем!!! Да спрем да прикриваме гадостите около нас с единствената цел съседката-олигофрен да не ни се присмее!
Без друго в тоя клуб никой не пише. Има място. Може да го прочетат деца, млади, които един ден ще израстнат, ще се оттърсят от извратениите на бащите си, ще се отвратят до край от обкръжението и средата си и... може би ще потърсят по-стойностни неща от трупането на пари и смъртта.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 16.11.08 09:03.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: DlDA]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано16.11.08 10:17





Трагикомичното е, че предишният областен управител се е подписал в подписката и е обещал помощ, а се изниза като... на пост, където лъжицата и злоупотребите са в пъти по-големи.
А за Узана освен по разни проекти не видях нещо да се направи- и сайта за местността отиде на кино, вероятно защото хотелиерите не могат да дадат по някой лев да се поддържа...а инициативата трябва да е от тях.
Спирам, че много ще се ядосам, ако продължа.

Редактирано от PreslySt на 16.11.08 10:23.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: DlDA]  
Автор eduardian (нормален)
Публикувано17.11.08 21:29



Ще разсърдите Jenni и ще ви умре форума!





Тема Re: Габрово - пустошнови [re: eduardian]  
Автор DlDA ()
Публикувано19.11.08 11:00



От такива като теб ще ни умре и държавата!



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: DlDA]  
Автор eduardian (нормален)
Публикувано20.11.08 23:43



Ми точно от такива като мен няма да умре...
И знаеш ли защо!?
Защото повече бачкам и по-малко мрънкам!
Защото си гледам собствената работата повече, отколкото работата на другите!
Защото нещо като ми пречи, намирам начин да го променя!
И защото имам две деца!
И защото мога да обичам и ме обичат!
Всъщност това последното ако не ти е ясно, си ми ясна..



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: eduardian]  
Автор sci (ученик)
Публикувано21.11.08 08:37



Заучен популизъм



Браво, сред простолюдието, в което "движиш" това адски се котира


Сега ще ти кажа по нещичко на всяка твоя "мъдрост".

Защото повече бачкам и по-малко мрънкам!

И какво "бачкаш", нещо спасително за човечеството или за развиване на Духа ти? А може би е за да напълниш ... гащите, за пореден път.

Защото си гледам собствената работата повече, отколкото работата на другите!

Хората са ОБЩЕСТВЕНИ същества. Ако всеки си живее сам за себе си... превръщаме се в гангстерски общества - човек за човека е вълк, единак. Как ще си помагаш, как ще има развитие, като всеки гледа жалкото си оцеляване и собствения си бълвоч, а не се обединят срещу общите проблеми. Прогрес има единствено при обмяна на опит, при взаимно коригиране. Мълчанието е в полза единствено на гангстерите, които сега ни управляват.

Защото нещо като ми пречи, намирам начин да го променя!

И кое си променил?! Смени водката с уиски?! Или купи някоя дупка "апартамент" на черно?

И защото имам две деца!

Това хубаво, ама изобщо не ти пука, че връстниците ти ги обричат на бавна и мъчителна агония в мръсна пустиня и че париците, които ще им оставиш НЕ могат да се ядът. А какво мислиш за Духовното им развитие или си убеден, че дупки от рода на ТУ-Габрово, ще им са полезни??!

И защото мога да обичам и ме обичат!

Те и змиите обичат себе си. Децата ти ще станат ли културни граждани, даряващи любов?! Или ще се окопаят като теб в омраза ("аз да съм добре, другите, кучета ги яли; да се оправят"). В училище ще помагат ли на приятелите си или ще се включат в поредната про-гангстерска / наркоманска "БАНДА"?! Събуди се!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Габрово - пустошнови [re: eduardian]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано21.11.08 11:50







Тема Re: Габрово - пустошнови [re: eduardian]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано21.11.08 11:56







Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор eduardian (нормален)
Публикувано21.11.08 12:09



Ти, sci наистина си куха лейка отвсякъде!
Ако не беше толкова осакатен духовно щеше да осъзнаеш какъв си нещастник...



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор sci (ученик)
Публикувано21.11.08 12:15



А ето, кой четял тия олигофренски американизирани бози.

Не те ли е срам да даваш пари за това



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Габрово - пустошнови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано21.11.08 13:12



Ти издай "Наръчник за начинаещия вечно мрънкащ мърморко". Бих го купила с благотворителна цел, не за да го чета.

Нямам амбициите да надобрея колкото тебе в мрънкането.



Тема Re: Габрово - пустошнови [re: Jennifer:)]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано16.01.09 12:25



Здравейте,
прочетох всичко, което сте изписали дотук и ми стана много тъжно. Темата която сте подхванали е много потресаваща, защото Габрово наистина се е превърнало в голяма пустош, както от към природа, така и от към брой население.

Не ви ли идва на ума защо младите хора още не завършили училище гледат да отидат в други градове на страната и извън нея.

Всеки път когато се прибера в Габрово при родителите си виждам как градът ни загива и се движи устремено на долу. Става ми много тъжно, защото обичам родното си място., защото открай време градът ни страда от "добри управници", защото аз лично много се зарадвах когато видях името на мой съученик в списъка за кандидат-кметове. Тогава си мислех, че ако бъде избран за кмет, Габрово поне малко ще дръпне напред, както в инфраструктура, така и в бизнеса, познавайки интелекта и възможностите на човека с който съм учила 4г.

За съжаление съм доста разочарована от това което виждам след една мандатна година на работа. ;(

Така, че мили габровци безпредметно е да се заяждаме на дребно и да злобеем един срещу друг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.