Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 17.05.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Габрово - най-гнуснонови  
Автор sci (ученик)
Публикувано09.09.08 08:57



Отварям тази тема, само за да повиша концентрацията на вниманието върху "любимия" ни град...

Да започнем с най-прясната гнусотия.
Както знаем от около половин година, поради катастрофично нарастналия брой возила в града, задръстванията и смрадта в иначе планинския ни град станаха ежедневие.
Вчера заради някакви... щях да кажа безделници, но нека все пак - колоездачи, градът бил затворен точно във времето, когато повечето хора се връщат от работа.
Градски транспорт нямаше.
Да припомним, че Габрово е най-нажежената точка в пустинята Б-я, и въпреки бабините уверения, септемвРи, както обикновено е значително по-горещ от август!
Та, кому беше нужно да се отнеме и незначителното "свободно" време на окаяните ни граждани? Да бъдат измъчени да чакат с часове под жаркото слънце? Да изразходват от жалките си парици за алтернативен транспорт, та поне да успеят да се приберат за нощта?

По странно е, че градски транспорт няма и тая сутрин!

Сега нека благодарим и на кмета.
Спомняме си, че при него прекарахме първа зима затрупани от сняг, после за първи път улиците не бяха умити от пясъка и пепелта, сега улиците за първи път са толкова задръстени с боклук, тировете са сред основната част градски транспорт и застрашават голяма част от къщиците на хората...

За сметка на това, добре си плащаме за горепосочените "удобства" - цената на билетчето за градския транспорт се УДВОИ, тази на водата се увеличи значително и т.н.

Изобщо спасителите на българските ЖЕНИ - Герб, се справят по един уникален начин с Кметските си "задължения" из цяла Б-я.



В Габрово има значителен прогрес - закриха почти всички магазини, но... на тяхно място направиха БАНКИ - Швейцария може само да ни завижда. Останалите малко на брой магазини се превърнаха в такива за GSM апарати, сякаш единственото занимание на габровци е говоренето по телефон. То не, че говорят, но както студентите във високоучения ни Университет - играят на игрички или откровено се пулят в екранчетата, лишени от способността да общуват...
(Впрочем, чувал съм, че в непосредствена близост до града имало магазин за второкачествена техника, но до там се стига само с кола, ако ти дадат отпуска. Също така се очаква да бъдат построени голеееми магазини. Но дори това да стане, вероятно ще са само развлекателни центрове за подземната... исках да кажа прогресивната групичка, управляваща този достоен град ).

Сегаааааа...

Знам, че на горди габровци, "речта" ми няма да им допадне. Интересно защо българите по традиция не се срамуват от делата си, но затова пък много се притесняват от "приказки"?!

И все пак като планинци, би трябвало да сме сравнително достойни хора и да се осъзнаем първи, да започнем да мислим!

Ето например - за градския транспорт - колко се изредиха да казват, че "само малоумни го използвали". Забелязал съм, че само висшисти го използват (това, че в жегата никой не се сеща да отвори прозорче /ако има такова/, го отдавам на големия брой стари жени, които кой знае какво ги кара да се блъскат в автобусите, точно когато работниците се прибират у дома), интересно защо Б-я смята твърдо, че борчетата и престъпниците (разбирай бизнесмени) не са малоумни...?!
Пък и логиката го показва - използващите градски транспорт не замърсяват околната среда, не водят до задръствания НА улиците, още повече, че не е по тяхно желание, а на робовладелеца, пред който се прекланят...

Е време е за сега да приключвам. Надявам се да подчините емоциите си на Истината.

Успех в оцеляването, по Честен път!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 09.09.08 13:14.



Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: sci]  
Автор Myxaтa (непознат )
Публикувано09.09.08 19:25



Г-н/Г-жа sci,

Броят на возилата в Габрово въобще не е катастрофично нараснал,напротив-имам чувството,че е намалял.Според вас събирането на едно място на 10-15 коли,задръстване ли е?Що се отнася за смрадта,това се дължи на възрастта на автомобилите,която е 15-20 години.За ваше сведение колоезденето е високо уважаван и популярен спорт в цяла Европа.Там никой не се оплаква,когато се затварят улици заради състезания,напротив хиляди зрители се стичат да ги гледат.Явно много са ви остарели разбиранията.Сам си задайте въпроса,защо се закриват магазини.Ако нямате отговор,аз ще ви кажа-ПАЗАРНА ИКОНОМИКА.Няма търсене на хубави дрехи,обувки,книги и т.н.Хората откриват банки,защото "габровците"теглят кредити,за да си купят GSM-и,това е жалката истина.Засегнахте и темата за "университета".Лично съм виждал "университетски преподавател",облякъл 20 годишния си костюм,обут с бели маратонки,на същата възраст,да върви гордо по централната улица и да плюе семки.Коментара оставам за вас.Знаете ли колко кореняци габровци живеят в града-не повече от 5%.Първите напуснаха след 9.9.1944 г.Следващите след 10.11.1989 г.В момента в Габрово живеят хора дошли от колибите и махалите от Централна Стара Планина.Да сте чували прозвището "колибари".Точно те управляват града,ръководят икономиката му,преподават в "университета"....Какво да очакваме от тях ?Какво да очакваме и от вас ???



Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: Myxaтa]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.09.08 08:25



Само до преди година да беше чувал за задръствания в Габрово, нали?

Обикалям по-малкиите улички. До преди месеци, бяха празни, безлюдни. Днес са наблъскани кола до кола, тъй че човек трябва на зиг-заг да ги заобикаля...
Как си обясняваш тия феномени?

Спортът шаблонно е приеман за нещо добро. Обаче гледането му е изключително вредно и не толкова заради това, че лежиш, пиеш и похапваш, ами поради огромните пари харчени за глупостите на нагли умственоизостанали безделници.
Дори практикуването на спорт е противопоказно, но това е друга тема.
А по конкретният случай - кой е гледал колоездачите, като честните хора са на работа по това време или чакат по спирките, както споменах.

За останалите неща, съм напълно съгласен с теб.

А какво да направя?
Мога само да говоря колкото мога по-високо Истината. И това е достатъчно. Представи си ако намеря още един да я говори на висок глас, после още и още...

Кой знае?

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Габрово - най-гнусно [re: sci]  
Автор luter (непознат)
Публикувано10.09.08 16:46



В Габрово има значителен прогрес - закриха почти всички магазини, но... на тяхно място направиха БАНКИ... И кой ги закри?Или живеем в социализма още а?Помещенията вече са частни и всеки ги дава но този който предложи най голям наем.Нещо против да имаш?



Тема Колоездачната обиколканови [re: luter]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано10.09.08 17:15



Не знам пък защо си против колоездачите? Това си е състезание от край време. Че се задръстил града за една вечер в годината - чудо голямо.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Колоездачната обиколканови [re: Milley]  
Автор DlDA ()
Публикувано10.09.08 19:21



Питах и пак ще питам: НЯКОЙ ВИЖДАЛ ЛИ Е ТОВА ЛЯТО ДА СА МИТИ УЛИЦИТЕ В ГРАДА? Защото аз - не!!!



Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: sci]  
Автор eduardian (нормален)
Публикувано10.09.08 23:23



ти сигурно ставаш по-рано и си лягаш по-късно от всички - за да имаш повече време да мрънкаш!



Тема Re: Колоездачната обиколканови [re: DlDA]  
Автор murmorrana (непознат )
Публикувано11.09.08 07:42



Дида, нощем минава кола, която мие улиците.Вече не се мият с маркуча, а със специализирана машина, която понякога ме буди,гърмейки няколко минути под прозореца ми, но нали е за хубаво, заспивам си пак.





Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: Myxaтa]  
Автор *Плaмeн (тарикат)
Публикувано11.09.08 13:32



"Засегнахте и темата за "университета".Лично съм виждал "университетски преподавател",облякъл 20 годишния си костюм,обут с бели маратонки,на същата възраст,да върви гордо по централната улица и да плюе семки.Коментара оставам за вас."

Цъ ...

Да уточня:

Маратонките са сини - Ромика!!!

Същият е доцент.

Да му кажа ли името?



Обаче ...

Има доста още такива миндиризи с бели маратонки!




не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: eduardian]  
Автор DlDA ()
Публикувано12.09.08 12:11



каква ще да е тази машина, която мие улиците нощем? Нали все щеше да личи, тук там да има мокри петна! А пък Общината ако можеше да създаде такава организация за миене на улиците нощно време щеше да се разчуе в цялата страна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.