Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 08.06.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: sci]  
Автор Elate Pilenca (непознат )
Публикувано03.10.08 22:05



Това не е живот, това е - жизнь.



Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: sci]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 08:24





Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: sci]  
Автор DlDA ()
Публикувано20.10.08 20:09



Ето, това е реалната истина за живота!





Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: DlDA]  
Автор Myxaтa (новак)
Публикувано23.10.08 16:17



ДИДО,много си яка.



Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: sci]  
Автор sci (ученик)
Публикувано21.11.08 09:17



Здравейте отново!



Днес реших да поразсъждаваме над габровската народопсихология.

Познавам доста хора от цяла Б-я и мисля, че заключенията ми са доста обективни.
Ще бъда максимално кратък.

Габровци имат болезнено самочувствие. Те мълчът висиокомерно, голяма част от тях наследствено богати материално, но не предлагащи нищо като интелект, а Духът им е напълно непознат.

Страшно суеверни са. Тук може да се каже - бабичките са "душата" на габровеца. Докато дядовците запиват в някое вмирисано кръчме и се карат за политиката.

Млади,... млади няма. Само дрогирани студентчета, събрани от най-"селската" провинция, избягали от надзора на мама и тати в Университета, за който е известно, че като купиш скъпия "учебник" на даскала и тройката ти е вързана в кърпа.

Е има и по-малки. Нахакани, мръсни, дрогирани, наблъскани (по-скоро съвукупяващи се на кълбо) в 2-3 тесни и задушни дупки под земята (известни като дискотеки), в които гърми чалга или (което е същото) - гангстерски рап.

Но общо взето с габровец не можеш да говориш. Всеки се е окопал за себе си. То тази слава, относно пословичното ни "гостоприемство", ни е от векове...

---

За да опознаеш габровци, е хубаво да попътуваш в градския транспорт (другите, с колите също не са за подценяване, достатъчно е да ги погледаш как карат вечер по централните улици).

Габровецът е типичен българин. Никога не ще повярва на сетивата си, на очите си, а ще си пусне телевизора. И така, габровци решават, че е страшно студено. Навличат се с кожуси и пуловери. Но топлината на деня ги запотява порядъчно през работно време.

От друга страна, тази изнеженост води грип. А в Габрово никой работодател не признава болнични - или склоняват на НЕплатени (че и "глобяват" от заплатата) 2-3 дни (след което работиш нелегално и нощем, и събота, и неделя, защото продукцията трябва да върви), или направо те изхвърлят. Така че, всяка зараза тук за ден обхваща целия жалък малък сив град.

Лошото е, че габровци, като българи кореняци, никога няма да приемат прогресивни идеи като антибиотици за лев-два, но както баба казва, ще се "нашмулят яко" с чесън. А и така мъжката част няма да прекъсва редовното си поливане вечер с "връла рАкия".

И така, какво става в автобуса след цялата тая работа.
Взлизаш сутрин. А, да не пропускаме и габровките. Сутрин, значи, 7 часът те се качват сънено в автобуса, не закусвали, но пък вече напити с кафе и след втора кутия евтини цигари.

И така, миризмата на българи (странно, слава Богу, не цигани, все още) те удря от отворената врата.

Взлизаш и се олюляваш от алкохолните изпарения, от миризмите на чесън и гладни усти... И си мислиш "Боже, как ще издържа".
Но после забравяш "мрънкането си", когато видиш как насила започват да те блъскат и да се отриват в теб, бабета да ти се зверят, понеже искат мястото ти, като разгледаш сплъстените, немити можеби с месеци коси на прогресивни "фешън" "тийнейджъри", когато по-старите започат усърдно да кихат, кашлят и п...ят... Просто жестоки десетина минути...

И когато слезеш след това премеждие и вдишаш дълбоко наситените изгоряли автомобилни газове, си казваш
"Еееех какъв чудесен планински град сме!".

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 21.11.08 09:23.



Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: sci]  
Автор F1xxx3r ()
Публикувано25.11.08 16:34



Абе приятелю, с този негативизъм пречиш на себе си. Твоите мнения ми напомнят за чичко Снегов от филма "Топло", ако се сещаш.



Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: F1xxx3r]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.12.08 12:25



Човекът е много комплексиран, а и сигурно няма на кого да си изкара лошото настроение, та най-лесното е на града.



Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: Capa_]  
Автор sci (ученик)
Публикувано01.12.08 12:44



Сара, аз никога не изпадам в лошо настроение. Единственият ми стремеж е Мъдрост и той не се влияе от средата. Тук само првеждам факти, целящи да приведат заспалите ви мисловни процеси към действие.

Колкото до използването на думата "комплекс" и нейните производни, съм писал, а се оказа, че наскоро и по телевизията обобщиха резултатите от проучване по отношеие на употребата на тази дума особено от ЖЕНСКОТО съсловие... За да не те обидя, ще те насоча сама да се поинтересуваш. Но факт е, че използването на думата "комплексиран" както и просташката й форма "комплексар" говори за инфантилност и крайно ограничени умствени способности у една жена. В случая това заключение се подкреля и от говоренето в трето лице, форма на известното одумничене зад гърба на човек, което си е стандартен женски приьом.



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: sci]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.12.08 12:54



И друг път съм се опитвала да контактувам с тебе , но ти ни приемаш, ни предаваш.
Кажи сега защо ти е виновен града?
Ако не ти харесва, в Сибир място колкото искаш, а и там би започнал да цениш това, което имаш.
Габрово е спокоен, малко меланхоличен град, но на мен ми харесва точно това, като приемам и недостатъците и достойнствата на региона.
П.П. Твоите разсъждения относно женската психика и поведение не ме засягат, а само доказват, че имаш почти нулев опит в евиното опознаване- както физическо, така и писихологическо такова. Затова съм снизходителна с тебе, първите стъпки не трябва да бъдат критикувани, а поощрявани.





Тема Re: Габрово - най-гнуснонови [re: Capa_]  
Автор sci (ученик)
Публикувано01.12.08 13:50



Вина?!

Един Мъдрец никога не говори за Вина.

Но фактите трябва да се изявяват. Това бе една от отрицателните практики на едно недалечно минало - да се измислят и говорят само красиви и успокоителни слова, а Истината да се крие колкото се може по-дълбоко... Докато накрая блатото погълна всички в миризливата си паст.

Сибир е прекрасно място! Ако не бяха беззаконията на властимащите (и) по онези места.

P.S. Послеписа ти само представялва поредно доказателство за направеното по-горе заключение. Опитай се да обмислиш без враждебна предубеденост думите си. Ще ти е от полза.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.