Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 24.09.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: хотел в Габровонови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано08.10.08 16:14



Има страхотен проект за интериор на хотела- мисля, че е публикуван в някакво списание...нямаха снимки да дадат да видиш за какво става въпрос- страхотно ще бъде, ако се осъществи.



Тема Re: хотел в Габровонови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано12.10.08 13:38



Ееее, ама ти не спря да мрънкаш!



Ако са ти замръзнали краката и искаш да си купиш чорапи, но наблизо има само 1 магазин, от който можеш да направиш това, нали се сещаш че цената на чорапите може да скочи и петорно.
Естествено, че на морето може да се намерят всякакви цени, нали там на всяка крачка има хотел.

"Балкан" ще стане много красив, видях снимки за проекта.

Не разбирам защо не се радвате, когато се случва нещо хубаво в града, а само плюете?

Пфууу!

Редактирано от Jennifer:) на 12.10.08 13:39.



Тема Re: хотел в Габровонови [re: Jennifer:)]  
Автор sci (ученик)
Публикувано12.10.08 19:07



Българите сте странно племе,
хем си живеете в сивотата,
хем се гневите, ако някой го признае.

Факт е, че с много по-малко печалба могат да се направят много по-красиви неща. А Балкан, както и всяко нещо нека се хвали с реално постингати неща, не с проекти и рисунки!

Уверявам те, непременно ще похваля всяко хубаво нещо, щом се появи в Габрово. Но така свикнали със сивотата даже не ни идва наум какво да променим, тъй както една ослепяла къртица няма как да си представи светлината.

---

"За мъртвите, само добро или нищо" ?!
Ами да закрием клуб Габрово тогава

Без друго само аз пиша тук.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: хотел в Габровонови [re: sci]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано12.10.08 22:51



Не знам ти българин ли си, защото говориш за нас, българите, във 2л.мн.ч.
Но като сме започнали с тази тема, защо пък не действаме в посока да станем по-позитивни? Нима това някак ще ни попречи?



Тема Re: хотел в Габровонови [re: Jennifer:)]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 08:34



По-логично е да действаме в посока - намаляване на сивотата, няклко дребни примерчета:

- поне частично подобряване условията на животинките в зоопаркчето;
- възстановяване на планетариума;
- възстановяване на паркчетата;
- откриване на магазини, но не за телефонни апарати - книжарници, детски магазини и т.н.;
- купуване на няколко нови книжки за библиотеката и отварянето й за хора - събота и неделя, а не само за бабки през седмицата;
- университетът да се поразмърда поне с научно-популяризаторска работа, щом за друго не става. Да отдели там 1% поне от бюджета си и да купи някоя и друга книжка за хубавата нова сграда, уж предназначена за библиотека;
- музеи, конкурси, изложби, концерти... много може да се направи и то само с незначителна част от парите отишли за данъци!

И не започавай с - направи ти нещо, понеже аз си плащам данъците, за което и седя по 10 часа в офиса, за разлика от едрите бизнесмени, които си ходят където си поискат и си укриват данъците...
Не започвай и с това, че габровци са тъпи и не биха оценили културните придобивки - няма как да знаеш преди да им го предложиш. Нищо чудно малките хулиганчета да оставят "спортната зала" и да идат на планетариум, например...
Сега всичко това "функционира", в смисъл - усвоява пари за заплати за оскъдния си персонал. Сивотата и западналостта няма как да привлекат един млад човек...
...

И като нещо бъде направено, чак тогава, "позитивното мислене" само ще си дойде, като отражение на реалността.

---

ДА, по душа не съм българин...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: хотел в Габровонови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано13.10.08 10:37



"Зоопаркчето" не бива въобще да съществува- на такава площ е престъпно да се отглеждат и овце, какво остава за диви животни. Аз давам награда, на този който успее да снима "поддържащия", може и да не го храни


За планетариума не зная защо е в такова състояние- помня, че четох някъде, че ще го ремонтират, но нищо...Иначе се случват разни интересни неща стига човек да следи- в Ирландският пъб има музика на живо, което ме радва много ми липсва пиано фонът от старият бар на Балкана...Като си купя някоя книга и като я прочетем я давам в библиотеката- единици са тези, които запазвам. Парковете, чистотата, магазините и ТУ не искам да ги коментирам- от хората зависи.
по душа не съм българин
и аз така се чувствам отдавна...по причина, че обичам повече да действам, отколкото да говоря и мразя да участвам в състезания по нещастност...



Тема Re: хотел в Габровонови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 11:23



Права си.
Само дето не "зависи от хората", ОТГОВОРНОСТ НОСИ САМО ОНЯ, КОЙТО ИМА ВЛАСТ.

Независимо от "напъните" и положителните мисли на обикновения (редови) гражданин, нищо не може да се промени. Което е и исторически факт.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: хотел в Габровонови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано13.10.08 12:25



Добре, де, като изключим "гадната власт" кажи нещо, което те радва- въпреки мръсотията, простотията и т.н. независимо от града, теб лично какво ти доставя радост, някакво приятно чувство...?



Тема Re: хотел в Габровонови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 13:32



Страданието ме направи философ...

Доставят ми радост все по-малкото случаи, когато с помощта на любимата си музика успявам да се върна в собствения си вътрешен свят, който си изградих от малък.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 13.10.08 13:32.



Тема Re: хотел в Габровонови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано13.10.08 16:12



Знаех си, че ще стигнем пак до музика.


Коя ти е любимата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.