Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 02.06.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано04.03.08 10:46



Искам да споделя моите впечатления от болницата, и по-специално за Нервно отделение. Наложи се по спешност майка ми да бъде приета и да е на легло в продължение на една седмица. Не мога да определя с точност какво става в това отделение, но сякаш има доста неуредици. Всяка стая си има отговорен лекар, но на визитация минава друг. На всеки болен се мери кръвното, питат го как е и това е. Ако поискаш да ти обяснят, се наежват сякаш им се натрапваш. Вечно бързат, сякаш има по-важни неща от някакви си лежащо болни. През тези почивни дни само в събота мина сутринта лекар, в неделя е минал вечерта, а в понеделник е минал завеждащ отделението, който въобще не е бил наясно със състоянието на болните. За медицинските сестри нищо лошо не може да се каже - доста съвестни и отговорни са.
Не знам каква им е организацията, на всички болни в отделението се влива едно и също лекарство - манитол. А ремонт от кога не е правен ... сигурно, откакто е построена болницата. Има нова дограма само на докторския кабинет, на служебната тоалетна и на манипулационната.
Искам да ви прдупредя, ако ви се наложи, не дай си Боже, да постъпите в тази болница, сами да си обръщате внимание, да търсите лекарите и да си знаете правата. Ако имате близък там, не го оставяйте сам, особено ако състоянието му е тежко, бъдете там денонощно, защото няма кой да го погледне. Не разчитайте на никой.
А за хигиената да не говорим, мръсотията е неописуема.
Явно хората, които работят там, най-добре си знаят. Извинете, че беше доста хаотично написаното от мен, но има много още неща, които ми идват наум, но ще стане много дълго.
Просто това беше едно предупреждение от моя страна да внимавате, и ако можете да избирате, да постъпите в друга болница.



Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: Milley]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано04.03.08 13:26



Milley, разбирам те напълно.
Миналата година майка ми лежа в Габрово и в Стара Загора.
Няма място за съпоставка.

...

Аз разбирам персонала - сигурно не е най-веселото нещо на света по цял ден да виждаш болни и да чуваш стенания и охкания, да изпълняваш капризи.
Но почти всички в Габрово бяха много навъсени и неприветливи.


Изключвам лекуващия лекар на майка ми. Той е страхотен! Има подход към пациентите и близките. Притежава чувство за хумор. Вярно, черен докторски хумор, но е по-добрият вариант, отколкото да те нахокат.


Сигурно нашите са много добри специалисти, но им липсва комуникацията. А на пациента какво му трябва? Нали голям процент от лечението е личността на доктора.


Докато бяхме в Габрово, си помислих че е добра идея да има психолог, който да работи с персонала, с болните и близките им. Всички там са под стрес и е взривоопасно.

И друго си помислих - ако персоналът се усмихваше повече, щеше за тях самите да е по-леко.

За съпоставка - в Ст. Загора. Нямам думи да ги нахваля!!!
Държавна болница.
Не някаква по-различна обстановка от нашата (след ремонтите).
Обаче персоналът е върхът!

Всички без изключение ПЪРВО ти се усмихват, след това започват разговор. Това не го бях виждала никъде. Същото правят и в поликлиниката, из различните кабинети. От санитарката до зав. отделение.

Санитарките минават от стая в стая. Усмихват ти се и питат "Къде те боли" и слушат, все едно твоята болка им е най-важното нещо на света !


В Ст. Загора имах глупостта да вляза в отделението извън регламентираното време за свиждания, както си го правим тук. В последствие разбрах колко строго се държи да се влиза само в това време - 1 час на обяд.
Та видях, че една лекарка се насочи към мен, за да ми направи забележка.
Естествено, съдейки от опита си в Габрово, очаквах да ме овика, но нищо подобно!
Усмихна ми се най-учтиво и ме помоли(!!!! мен, нарушителката) да напусна, защото ... такъв е редът.

...
Не нападам болничния персонал в Габрово. Имаме чудесни лекари, обаче нещичко липсва. Не е много и не е трудно да се добави в общуването. То не струва пари!
Ще се получи!





Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: Jennifer:)]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано04.03.08 14:24



Съжалявам, че се занимаваме с тези неща, но обществеността трябва да е наясно.
Казваш, че не е приятно да гледаш болни по цял ден и т.н., но те нали затова са учили, нали са знаели с какво ще де занимават. Или може би искат да ходим в частните им кабинети. Определено там отношението ще е друго наистина. Но не можем да си го позволим. Слава Богу, нещата с майка ми са добре, но беше доста сериозно състоянието й. Пак казвам - добре че бяхме аз и сестра ми неотлъчно там, за да се грижим за нея. А има хора самотни и болни, лежат си там и няма кой да ги погледне. WC-тата и банята са в окаяно състояние, топла вода има не всяка сутрин от 8,00 до към 8,30 ч., който свари. Храната за момента е сравнително добра.
А иначе е открит Информационен център, където можеш да отидеш на психолог, да ползваш 15 мин. интернет и да даваш предложения или препоръки. Това е добре все пак.



Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: Milley]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано04.03.08 14:51



Можеш да ползваш психолог и интернет?!
Чудесно!

...
Много хубаво, че майка ви се е оправила и не се налага да трупате впечатления от други болници и кабинети.

...

На частно и на държавно, специално с мен винаги са се държали еднакво.
Аз лично нямам оплаквания от лошо отношение към мен.
Но като гледам как овикват другите и колко неприветливи изражения имат повечето от персонала, става ми гадно.



Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: Milley]  
АвторПaтил (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 16:08



Да наистина е така и споделям твоето мнение.
Аз имах нещастието да лежа миналата година там в същото отделение.
Беше лятото.
Наистина всички пациенти ги наливат с МАНИТОЛ явно да им успокоят нервите.
Та аз от този манитол постоянно ме караше да спя.
Приеха ме с припадък в едно заведение от жегите ли от какво никои до сега
не можа да ми каже от какво е.
А там и скенер ми правиха на главата и ЕЕГ и пак нищо не откриха
А тъпия и гнусен доктор ако може така да се нарече Влаев ме изписа с диагноза ЕПИЛЕПСИЯ, която никой не е доказал, че е така.
Също така ми исписа и хапчета за епилепсия ФИНЛЕПСИН които не бутнах след като прочетох листовката, какви ужасаващи противопоказания може да последват след продължителен прием. А на мен ми бяхя исписани за цяла една година да ги вземам.
Попитах секретарката ( тя също е с някакви психични отклонения до колкото се вижда ) защо ми е написана тази диагноза а тя нищо не можа да каже.

Така, че хора внимавайте и пазете близките и любими хора.
Не ги оставяйте сами в тази болница.
Обричате ги на смърт.



Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: Пaтил]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано04.03.08 16:34



Понеже този ни е четвърти път да лежим с майка ни там, та третия път тя получи припадък и нейната диагноза беше епилепсия. Така че не си само ти с тая диагноза.
Добре че скенер има вече в болницата, че си е улеснение.
Пациентите се чувстват като натрапници в това отделение, определено.



Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: Milley]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 20:29



Дааа...Д-р Минкова си е много точна и за мен е без забележки. Иначе Нервно са много зле! Шефът им - д-р Василев е с поведение на склерозирал хомосексуалист. Има и един друг зализан и надут педал - не си спомням името му, но е към 40 годишен. Всички които са го виждали ще се сетят кой е, защото само като го заговори човек, веднага му идва да го ритне отзад! В болницата има и други изроди - д-р Куев от Хирургията, д-р Нанева от Детско и т.н. ... Е, има и свестни лекари и сестри, но нали знаете - доброто се забравя, лошото остава. Главната сестра си е на място и ако имате проблеми със сестрите я уведомявайте. Също и д-р Паралчев, разбира се - не е лош, но май няма власт да промени категорично нещата въпреки, че му се иска!



Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано05.03.08 17:12



Изписаха майка ми.

Един доктор я прие, друг минаваше на визитация, трети беше отговорен за стаята, а четвърти я изписа и й назначи лечение. Никой от невролозите не погледна предишните й скенери, позоваха се на резултата и мнението на докторката от скенера. Както и да е ... дано не се налага повече да влиза в болницата.
В момента е вкъщи с вирусна инфекция, донесена от там.



Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: Milley]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано05.03.08 23:03



Е дано тая инфекция отмине без проблеми.

Вчера личния лекар искаше да тикне мама в същото отделение за захапан нерв при гръбначния стълб. Отказахме защото нервното отделение е най-тежкото в която и да било болница и мама щеше да се побърка там. Пък и сме сигурни, че не могат да я излекуват. Не мога денонощно да съм с нея в болницата. По-добре в къщи за да мога да работя в това време. Тези неща отшумяват сами с времето.



Тема Re: МБАЛ "Д-р Тота Венкова", за нервно отделениенови [re: Milley]  
Автор tapir1 (непознат )
Публикувано25.05.08 11:00



Уважаема Milley,
Вие притежавате наивността на много други хора! Обяснявате си неблагополучията в живота, като ги персонализирате с определени хора.
Според Вас, ако ги няма определени "лоши" лекари нещата биха се оправили. Нямате представа за нещата в болницата . Вярно е, че сте недоволна и искате друго отношение, но проблемът не е в хората, които Ви обслужват, а в системата. Защото тези хора- персоналът са продукт на тази система. Ако тя работеше добре нямаше да се стигне до там. Вие пропускате това и търсите проблема персонално. Колкото и да сте недоволна не забравяйте, че Вие трябва да разчитате на тези хора и за в бъдеще, защото няма на кои други. Бъдете сигурна , че ако отидете в Ямбол , Хасково или в Русе нещата няма да са по- различни защото системата е една и съща и хората също, защото живеят в тази система. Проблемът е в парите. Лошото заплащане води до лоша работа. Държавата не влага пари в болниците и те са мизерни. Общината не дава пукната пара за тях, а и тя има дялово участие в тях. Това знаете ли го? Това са истинските причини и те дават своето отражение, а Вие персонализирате нещата и Ви трябва виновен за лошото положение,т.е. персоналът. Защо не протестирате пред кмета на Общината или пред министъра на здравеопазването. Или да гласувате на избори за този ,който би променил нещата. По-лесно е да пишете във форумите и да общувате с някой като Богат-беден с дотам висока култура и интелект.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.