Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 27.04.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Новата цена на Билетитенови  
Автор g.m.g (непознат )
Публикувано07.03.08 15:11



Билетчето !
Мда, една хартиика , която скоро ще гони 1.00 лв.
А споко, няма място за паника само гледайте как до нова година ще давате на ден 2.00 лв.
за да утидите на работа.
И защо?
Ами на Стоименов не му стигат тези пари.
Оправданието, което чух по Габровското "Дарик" радио от Кмета бе:

1.Поскъпнали резервните части.
2.Увеличили се цените на нафтата.
3.и други му неща.

Та г-н Дончев кога ще се оправят редовните курсове на рейсовете и тролейте?

Кога ще накарате контрольорите в тролейте да поддържат седалките чисти за да не се налага всеки ден хората да си перат панталоните?

Кога ще спрете от движение автобуса "чавдар" ,който е на дядо ми на годините и все още върви по габровските улици, а вътре е отвратителна мизерия. Още по голям ужас е когато вали дъжд.

Та много хора си задаваме въпроса :
Нужно ли е пък да се плащат 0.70 лв или 0.80 лв. за градски транспорт, като има толкова неща които би трябвало да се оправят преди да се вдига цената на билетите .

Е, има си и разработени механизми за да се заобиколи това плащане на скъпия билет. Но който ги е открил си ги ползва с радост.
Не са сложни, просто трябва малко повече да се поразмислиш на спокойно място и туко виж си ги открил.





Тема Re: Новата цена на Билетитенови [re: g.m.g]  
Авторdenisimo (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 17:50



g.m.g...za kakvo ka4estvo govori6? Pomisli si da ne bi da se e vdignalo ka4estvoto na hlqba, na ka6kavala, na sireneto, na....(da ne izbroqvam), 4iito ceni rqzko sko4iha. Smqtam, 4e vaprosa ti e leko izli6en za gradksiq transport....vsi4ki ceni rqzko sko4iha i to ne s malko i 6te prodaljavat da se vdigat. I da ti kaja, 4e cenite na izvungradskiq transport otdavna se vdignaha....edin primer- cenata na bileta gabrovo-sofiq be6e do predi godina 11 lv, a sega e 17!!!!! i nikakvo ka4estvo ne se e podobrilo



Тема Re: Новата цена на Билетитенови [re: denisimo]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано07.03.08 23:28



което ти изказване ... просто потвърждава факта ,че Българите са стадо офци :) ... което требе да бъде остригано ... та чак обръснато ...





Тема Re: Новата цена на Билетите [re: g.m.g]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано08.03.08 16:24



По ред:

По Дарик Радио не съм говорил и още повече не съм се оправдавал. Предложението за Общинския съвет е подготвено на база предложение от фирмите превозвачи.
Не споря, че услугата, която се предоставя не е с необходимото качество (на обслужване, спазване на транспортната схема), НО положението на дружеството (ОБТ) е такова, че ако се запази същата цена на билетите до края на лятото, вероятно транспорта ще спре...
Защо дружеството е в такова състояние, не съм аз човека който трябва да коментира.
Предстои избор на нов управител. Надявам се, това да подобри нещата.



Тема Re: Новата цена на Билетитенови [re: tomislavdonchev]  
АвторЧoвek oт нapoдa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 09:29



г-н Дончев.
Кога ще бъде потърсена сметка на парите от рекламата, която правят рейсовете на различни фирми?
Къде потъват тези пари?
Защо всеки си трае дори и общината и не се предяви раследване на Стоименов за стотиците хиляди а може и повече пари ,които е прибрал в джобчето си?
Защо?
Защо трябва да се возя в мръсните до неузнаваемост тролеи и както каза пусналия темата да си пера всеки ден панталоните.
Толкова ли е трудно тези глупави контрольорки да избършат някакви си 25 - 30 седалки?
Абе то е голяма срамота да живееш в това габрово.
Вземете някакви разумни мерки за да се подобри жовота в града.
И да тръгне по радиото реклама не за Севлиево а за Габрово , че е по доброто място за инвестиции и живот.



Тема Re: Новата цена на Билетитенови [re: Чoвek oт нapoдa]  
АвторMyxaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 22:05



И 5 лева да станат билетите,мизерията ще е същата.Казаха ми,че в Габрово се смята- който се вози в градския транспорт е много изпаднал.Вярно ли е това?



Тема Re: Новата цена на Билетитенови [re: Myxaтa]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 22:07



absolutno



Тема Re: Новата цена на Билетитенови [re: Myxaтa]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 22:23



Мамка му... Не се бях замислял, но май си прав...Ще се повозя няколко дена и после ще разказвам...Може пък и да го прочете, който трябва!





Тема Re: Новата цена на Билетитенови [re: tomislavdonchev]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано11.03.08 20:00



... Кмете ... много добре знаеш че това си е един вид РЕКЕТ ... има хора изцяло разчитащи на градсия транспорт ... на тях вие не им давате никакъв избор ... преебали са се ... общинар автобус не ползва ...

... частните превозвачи ПЪРВО ИНВЕСТИРАТ ... после търсят печалба ....

... Общините обръщате това основно правило по СИЛОВ път ... първо да изкараме лев па после евентуално ще инвестираме ...

... ми що не земете да я фалирате тая фирма и да освободите пазарна ниша ... преполагам няма да остане дълго време празна ... че може и конкурентна среда да се заформи ...

... м-у другото знаеш ли че за маршрут център- бичкинята в момента разхода с кола на газ или малолитражка на бензин е изравнена с цената на градски транспорт ... а след повишаването на цената на билета кво става????

... ще стимулраме хората да си ползват по-често личните автомобили ,а? ...





Тема Re: Новата цена на Билетитенови [re: manunegra]  
АвторTapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 11:44



Ся, да ви светна как да се возите в тези мръсни гнусни и вмирисани автобуси
последното се отнася в интервала от 17:00 до 18:30 ч.
Така вземате си една банкнота от 50лв. в джоба или най- добре 100лв.
И при плащане на билетчето изваждате нея.
Сутрин контрольорките нямат толкова събрани стотинки. Пък и да имат не виждам как ще връщат после ако ви ги съберат 50лв. или 100лв. но това е едно на 1 милион да Ви върнат толкова много стотинки.
Никъде не е написано и не е регламентирано, от какъв номинал трябва да бъдат парите или банкнотите, които давате на контрольорките за това прословуто билетче.
Та ако Ви бъде зададен редовния въпрос по - дребни нямате ли ?
Отговаряте с шаблонното НЕ. Никои неможе да Ви бръкне в джоба.
Толкова пари "имате" толкова давате.
Като не може да ги развали, нейн си пробелем.
Вие извадили ли сте пари? Извадил и сте.
Никои не е длъжен да гласи точно 0.60 лв. за да им е на тях удобно.
В случай, че мине контрола да проверява дали Ви е даден билет.
Дръжте банкнотата от 50 лв. или 100 лв. и при запитване кажете ,че чакате да Ви вземат парите за да си купите билетчето.
Та бъдете напълно спокойни ,че това няма да стане и ще се возите безплатно.
А и ако дойде този ден, че някои контрольор Ви набележи ,че се возите само с едри пари не се притеснявайте никои неможе да Ви държи сметка на кесията.
На мен са ми разваляли 50 лв. на стотинки и какво от това. Лошо няма.
Отвате в кварталните 2 - 3 магазинчета и питате дребни пари искате ли?
И, хоп в джоба Ви шумоли пак едрата банкнота от 50 лв.
Аз така пътувам вече 2 години и съм доволен мноооооого.
Така ще е докато не видя някакво подобрени в този отрасъл в гр.Габрово.
Този номер важи най-вече в тролейте. Защото оборотът им е по - малък.
==========================================================
ВНИМАНИЕ: ДА НЕВЗЕМЕТЕ СЯ ЦЯЛО ГАБРОВО ДА ВАДИТЕ 50 ИЛИ 100 ЛВ.
==========================================================
Ше побъркате контрольорите






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.