Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 06.07.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема мизерия и мръсотия  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 10:22



С радост разбрах, че г-н Кмета често влиза тук да чете. Ами г-н Кмете моля Ви погледнете от прозореца на вашия кабинет какъв прах е навън в това топло и пиятно време. Майки с колички дишат чист въздух. Няма ли да се изметат и измият най- накрая тези габровски улици. Минаха събраха прахоляка на купчинки и дотам -там си и останаха. Знаете ли от какви заболявания може да се разболеем от дишането на този прах. А живеем в планински град с чист въздух

. Или ще чакаме да завали пороед дъжд?????Че да поизмие малко ................



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: възмyтeн]  
Авторlakomnik (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 10:34



Вчера чух информация по местното радио, че служители от общинската АДМИНИСТРАЦИЯ ще чистят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Къде, Кога и Какво? Или и те ще гледат отнякъде отвисоко - както винаги са правили или пък тази информация е поредната порция прах в очите ни? Стига вече и без друго прахът е навсякъде



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: lakomnik]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 18:22



Na vas pyk vse neshto vi prechi.
Do vchera beshe snega, sega pyk prashno bilo.
Utre kato napeche i stane 40 gradusa pak li she revete tuka?
Ama mnogo se raZgleZihte be!



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: mutant]  
АвторДИДA (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 20:03



Разглезихме се Мутант ЗАЩОТО ПЛАЩАМЕ ДАЪЦИ. Един ден, като почнеш и ти да плащаш данъци ще разбереш защо мръсотията ни пречи. За такива като теб Тодор Колев е написал, че "Българинът от малък свиква с миризмата на клозет, живей с нея и с нея умира!"



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: ДИДA]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 20:17



Kato ne ti iZnasia, ne plashtai. Men neshto kato ne me kefi ne si go kupuvam, respektivno ne plashtam Za nego.
Ebal sym ti ofchata psihika.
Pyk Za todor kolef moa ti kaja che e edin mangut i prikaZkite mu slabo me valnuvat.
Nito mi e na honora nito na parite.



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: mutant]  
АвторRenegade (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 01:06



Не си напълно прав пич ...
да, и на мен щото не ми хареса и се махнах от Габрово, но има много неща които могат да се поправят /знам че си бил в Щатите, знаеш там как е направено с чистенето на улиците и буклука например/
Но за данъците не си прав ...
защо ли ? Знаеш ли че плащам още данък на трабанта си който от 7 години не карам защото не мога да го спра просто от управление ???
Относно прахоляка - да, така е, на ценъра е ужас - не извеждах децата си почти по центъра - или в Зоологическата, или на Балани, или до Арбанаси, ако не ме мързеше, но това не пречеше ако си отворя прозорците и за 2 дена апартамента ми да е за от-до чистене въпреки че живея в относително чист квартал.
Все пак за това си има една дума ... "отговорност" ... ако искаш "облагородяване" го наречи ...
В Москва ходил ли си ? на всеки минирайон /както там са кварталите/ има задължително поне един "лесопарк" - с ски-писти за тичане, места за пикник и изцяло чиста природа...
Лично мнение ... както ти казах, мен не ми хареса и се махнах - не обичам много да споря



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: Renegade]  
АвторKlKO (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 12:41



А бе мутант, ти даже не можеш да пишеш с български букви! Някъде четох, че едва сега си почнал да четеш някакви книжки. Това не е лошо, лошото е, че ти се губят първите 7 години, които по никакъв начи не могат да се наваксат. Още по-лошото е, че си мутирал към групата на дебилите. А пък за тях цяр няма.



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: възмyтeн]  
Автор bigchoo (непознат)
Публикувано28.02.08 14:47



Az sym saglasen s mutant. Mai ne6to naistina tuka vsichki sa razgleziha! Kato vidqha che kmeta vliza tuka i chete i dai za sichko da sa oplakvame! Vie ne vijdate li che horata ot BLAGOUSTROQVANE chistqt po pitq,mahat pqsyka. Kvo iskate da pusnat markuchite s vodata i toq pepel da vleze v shahtite.Posle kato zavali nqkoi dajd pak 6a sa oplakvate 6toto 6ahtite 6a sa zapu6eni! Mi saobrazqvaite se malko we.Basi do predi 1 sedmica mnogo snqg sega pepel ! Shte traete hubavite ne6ta stavat bavno!!! I STIGA STE SA OPLAKVALI I OPRAVDAVALI CHE PLASHTATE DANACI ! VSEKI PLASHTA





Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: bigchoo]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 16:33



а ти като плащаш за нещо, искаш ли то да е качествено? или ти е все едно? хайде не обвинявайте хората, че се оплаквали. никой не се оплаква. просто така стоят нещата - онези които управляват ще си вършат работата само, ако управляваните не им дават мира и изискват от тях. много хубаво, че кмета чете тук и дано да запомни това което чете, защото плачковския Белчев въобще не се интересуваше какво мислят и какво искат гражданите.
отговорям ти на теб, защото има мисъл в това което пишеш, макар и да не съм съгласен с него, колкото до мутант-а...различните биологични видове не могат да общиват помецду си, нали?...



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: мaлkoтo пътничe]  
Авторlakomnik (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 17:25



Не забравяйте нещо много важно. Всичко започва от вкъщи, т.е. чистотата ОКОЛО нашия дом. Оставете оплакванията и обидите и си дайте сметка колко от нас имат елементарни навици като това да си изхвърлят боклуците, където им е МЯСТОТО и съответно възпитават децата си по този единствено правилен и нормален начин. Иначе да бля блякаме сме много добри. Парадокс- искаме някой да си свърши работата - няма лошо, апък си ръсим фасчетата, мазните артийи и пр. където ни свари. Онова за кенефа е много вярно, ама освен данъците има и лична отговорност.



Тема Do Renegadeнови [re: Renegade]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 21:41



Sorry priatel, ne sym prav naistina, tova mnenie go napisah afektiran taka da se kaje, ili s drugi prosti iZnerven. Imah tejak den i reagirah pyrvosignalno.
Obache Za praoliaka kvo da vi kaja, da ne mislite che v USA go niama. Estestveno Zavisi kade si. Primerno v Colorado e absoluten vetrilnik i ako iZleZesh Za 5 min. navyn posle shte hrupash cial den piasak i shte hrachish kato ZidaromaZach.
Prosto tam e edno takova ravno pole dokade ti stiga pogleda, polupustinia i viatar ama viatar serioZen i stabilen veski den. Samo shte vi kaja che tam pytnite Znaci sa na gyvkavi stoiki Za da ne gi chupi viatara. Radvaite se na prirodata deto ia imame tuk, shtoto naistina e depresia da idesh nekade i da gledash pustinia dorde se vZor prostira.

Renegade
Ne sme se vijdali skoro s teb, kade si sega?
To kade li i da se vidim, aZ v gabrovo obshto vZeto mai samo prespivam i to otvreme navreme.
Ako iskash problema s trabanta moje da go opravim
Shte ti go kupia, estestveno na simvolichna cena, no pone shte te otyrva ot danyka



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: bigchoo]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 21:48



Nema da te raZberat
Goliama chast ot pisheshtite tuk sa tendencioZno nastroeni komunisticheski mekereta deto gi iad che Zagubiha vlastta. Ne che aZ sym fen na segashnia kmet ili kvoto i da bilo tam.
Prosto mneniata im proZirat.
RaZgledah budgeta na obshtinata, toi e poveche ot miZeren, daje dumata miZeren e slaba da s e iZraZi kolko e Zle.
aZ ako biah na kmeta Za tia pari daje nemashe da si stavam sutrin ot krevata deto ima edna prikaZka.
AZ sym edin obiknoven slujitel v edna firma i na mesec si govorim Za po golemi sumi otkolkoto e budgeda na Gabrovo Za godina.



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: мaлkoтo пътничe]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 21:51



Malko pytniche, pytuvai Za plachkofci
iZkreno se radvam che ne si ot moia vid.
Malko sa dostoinite.



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: KlKO]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 22:26



Trai ve kalyf



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: mutant]  
Авторlakomnik (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 11:02



Не ставаше въпрос за пари в моето последно изказване, а ти Мутантино, като сте толкова напред финансово там във вашата фирма, що не вземете да спонсорирате мизерната община с метли, а? Не давай оценка на хората тук с какви политически убеждения са и не им давай посоки накъде да пътуват, със сигурност си знаят пътя по-добре от теб. Та - ставаше въпрос за лични хигиенни навици, КОИТО НЕ СЕ ПРИДОБИВАТ С ПАРИ. Сега разбра ли ? Интерсно ми е, господин богат като какво си правите боклучетата там при вас, я вземи ме образовай на тема чистота.



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: mutant]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 15:37



Ето какво приятелю:

"aZ ako biah na kmeta Za tia pari daje nemashe da si stavam sutrin ot krevata deto ima edna prikaZka" - естествено, затова не са те избрали за кмет, такива дето работят само за пари не стават за таз дейност (само не ми говори, че всичко зависи от това КОЛКО, представи си че има все още хора, които искат да направят нещо за града без лична облага)

"AZ sym edin obiknoven slujitel v edna firma i na mesec si govorim Za po golemi sumi otkolkoto e budgeda na Gabrovo Za godina" - я кажи коя е таз фирма, дето "обикновен" служител взема повече от един министър да кажем, много е интересно !



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: lakomnik]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 18:25



E aZ ne sym komentiral tvoeto iZkaZvane, shto tre da mi se obiasniavash?!
Obshtinata ia sponsorirame, i to ne s metli, a dosta po-na debelo, samo che ne gabrovskata a taZi na chiato teritoria e firmata. Kolkoto do boklucite iZvoZvame gi na smetishteto. S neshto drugo moga li da ti byda poleZen?



Тема Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: Hяkoй]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 18:33



Imashe edin takyv vic.
Cheti kvo sym pisal i togava Zadavai vyprosi.
Za kmet ne sa me iZbrali, shtoto ne sym kandidatstval, drug e vyprosa ako biah dali shtiaha da me iZberat. Obache nema kak da raZberem.
Zaplatata mi ne sym ia komentiral, shte vZema da se citiram :)
"AZ sym edin obiknoven slujitel v edna firma i na mesec si govorim Za po golemi sumi otkolkoto e budgeda na Gabrovo Za godina".



Тема Re: Do Renegadeнови [re: mutant]  
АвторRenegade (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 19:19



Във Флорида съм в момента, на 100м от океана :) има на моменти доста вятър но няма прах :)
Уф това със събиранията много ми липсва - знаеш как е тук - събирания се правят едва ли не с покани.
Поне комшията е българин и вечер се събираме на по водка.
Иначе определено не бих отказал да седнем някъде в Габрово на по ракия и правилно мезе, колкото и да е прашно :)



Тема Re: Do Renegadeнови [re: Renegade]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 19:36



Tykmo si govorih s Borilskia.
Toi mi kaZa che si tam.
Moi priatel go pokanili Za admin v STS-a, che se interesuvashe dali si struva da si napuska segashnata rabota i te tyrsih po toZi povod Za info.
V Florida ne sym bil ama sym chuval, che bilo hubavo i dosta krasivo.
Men nostalgiata me nalaZvashe edva li ne na vtoria den, a dopredi tova si misleh, che e nekva iZmishliotina.
Pak dobre, che si imash komshia bulgarin, inache da se otbiesh u niakoi poZnat amerikanec beZ pokana se tretira Za prestyplenie.
aZ obache ei sega she ida da se natresa na Borilskia, nali mi e komshia ot iZvestno vreme





Тема Re: Do Renegadeнови [re: mutant]  
АвторRenegade (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 21:30



Да, Борил ми каза - можеш спокойно да вземеш ICQ-то ми от него.
Носталгия - е аз не съм сам - цялото семейство сме тук ... Действително на моменти ме гони носталгия - например да звънна на въпросния Борил аджаба да пием по бира някъде, но и не съжалявам.
За работата - той ти е казал неговото мнение, моето е същото, повярвай ми ...
Замисли се защо и 3-мата админи напуснахме



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: mutant]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано01.03.08 00:00



... Илкоо Илко ... малко се излагаш приятелю ..

... ама карай си ... ти така си свикнал ...





Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: manunegra]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 04:40



karai, nali pone e malko, pyk i si praf taka sym sfiknal



Тема Re: мизерия и мръсотиянови [re: manunegra]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 04:48



a ti koi si ili predpochitash da ne te Znam?



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: mutant]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано01.03.08 12:33



Вярно е, че е мръсно.
Тонове пясък има по улиците.
От началото на седмицата се чисти, измити са и част от основните улици. Това все още не е пролетно почистване. В средата на март ще има отново снеговалежи и може би ще се наложи да се опясъчава наново.

Истинското пролетно почистване ще е по- късно. Наистина мисля да изкарам администрацията (начело с мен) да попочисти.
Няма да е точно в центъра на града за да не звучи като демонстрация. Ще разчитам и хората да си изринат боклуците около блоковете, а ще се създаде организация да бъдат извозвани.
И не само това. Но ще разкажа след седмица- две. Рано е за истинско пролетно почистване. Всичко се гласи в момента.



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: tomislavdonchev]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано01.03.08 18:16



А този пясък не може ли да се прибере и да се използва догодина?



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: Jennifer:)]  
Авторoчeвидeц (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 18:27



от три дена се виждат камиони, които събират и извозват пясък, но не така стоят нещата в крайните квартали



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: tomislavdonchev]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 15:53



Когато започне пролетното почистване, да не забравите да приберете Коледната украса и надписите "ВНИМАНИЕ! ПАЗЕТЕ СE ОТ ПАДАЩИ ЛЕДЕНИ ВИСУЛКИ!". Защото някак си абсурдно изглеждат в началото на март...Освен, ако нямате идея да останат до следващата зима с цел икономия на средства!





Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано02.03.08 18:56



За украсата, където е останала ще се прибере. Няма идея да остане за следващата зима.
Колкото до надписите, ще се махнат, но не веднага. Дано не се налага да бъдат актуални през март. Вярно е, че когато няма обстановка, хората представат да забелязват надписа....



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: tomislavdonchev]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано05.03.08 23:33



То пък, когато има "обстановка", Хората си гледат в краката и също не забелязват надписите.

Пък да ти кажа Кмете: Единствената пряка улица по която се прибирам в къщи от работа е "Райчо Каролев" Усойна улица и тази зима беше два месеца и половина заледена, без достъпни тротоари и с огромни локви в по-топличките дни. Там (моето лобно място) се хързулнах в една прекрасна тъмна (Щото и лампи няма там) и дъждовна вечер на 27 януари и си счупих ръката. Днес се видях с един приятел току що върнал се от Великобритания и като му разказах моята епопея той ме попита: И? Що не съдиш кметството?

Познай какво му отговорих.



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: Гинec]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано06.03.08 08:48



Гинес, оздравя ли ти вече ръчичката?
Гледам, че пишеш по-дълги постове, сигурно си свалила гипса.

Пиеш калций, нали?
Ходиш ли на раздвижване?



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: Jennifer:)]  
Авторdenisimo (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 16:54



Тази мръсотия, която видях в Габрово я няма дори и в мизерната ни столица. Такъв ужас до сега не помня да е имало в Габрово





Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: denisimo]  
Автор g.m.g (непознат )
Публикувано07.03.08 17:02



Да мизерията е неуписуема.
Само се чудя като няма да се събира пясъка които е по пътя, когато завали отново предполагаемия голям сняг, как отново ще отиде този пясък на центъра на платната ?
Но мисля, че г-н Дончев има реално и работещо предложение.
И за това МОЛЯ да се каже на хората как аджаба този пясък ще се насипе пак по центъра на платната след като завали снегът.???
Защото аз не виждам логика в мислите на нито един от общината.



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: g.m.g]  
Авторdenisimo (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 17:10



Ами единствената логика е да се размине с едно почистване, което май пролетта трябва да го очакваме....дано до тогава не сме се издавили от този пясък



Тема Re: Chukche ne chitatel, chukche pisatelнови [re: Jennifer:)]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано10.03.08 18:43



Гипса го махнах, ама ръката ми е отекла в китката и отслабнала нагоре. Сега ще трябва да правя мускули.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.